Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2016., 11:30   #161
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Bez čega se još može?
Dosad smo prošli, čitanje, umjetnost, građevinu...

Jel pišem prebrzo?
Može se bez svega osim bez fejsbuka. I tako za 10-20 godina sve budu radili roboti i umjetna inteligencija, pa čemu uopće trošiti vrijeme da se nešto nauči. Dolazi vrijeme blagostanja i zatupljenosti.
GemsBond is offline  
Old 05.03.2016., 11:33   #162
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
pa naravno. to su struke koje ce donesti napredak.nije apple nastao od strucjaka opce prakse.
industrija od koje mi ocekujemo rast ne treba profesionalne citace Tolkiena (morao sam konzultirati google da vidim kak se tocno zove ), nego treba elektrotehnicare, strojare, doktore, programere, kemicare itd..

nemojmo te ljude gusiti sa lektirom i ostalim glupostima(ko hoce citati neka si cita kolko hoce.nitko ga ne drzi). bolje uvedi jedan neobavezan sat matematike za konzultacije jer tamo 90% ekipe uvjek treba neku poduku.nisam nikad vidio da netko ide na instrukcije iz hrvatskog.
Neobavezni sat za dopunu znanja iz matematike bio bi pun.

PUN!

Quote:
Kao da bi nam u tom uzrastu predavali o watergate-u. pa koje djete moze shvatiti smisao i kontekst svega toga? hladni rat?
U osmom razredu?
Većina

Quote:
nece ljudi nista iz povijesti naucit sta bi ih sprijecilo da to ne ponove u buducnosti. dapace, iz povijesti bas mozes nauciti da ljudi iz povijesti nista ne nauce.
Onda si ipak nešto naučio!

Quote:
mi se smijemo amerima jer ne znaju ni gdje je afganistan kojeg napadaju. jesmo li mi nesto naprednije drustvo sta znamo?
Tko kaže da znamo?
Kladim se da 90% naše populacije ne bi znalo naći Afganistan unutar 30 sekundi na karti svijeta.

Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
zato sta je za tebe citanje=lektira.
citanje je malo siri pojam. da bi naucio povijest to su isto knjizurine. za zemljopis isto. i za masu ostalih predmeta. to nije citanje?
Zapravo, ti se buniš i protiv tog čitanja.

Quote:
zasto bas mora biti knjizevnost i zlatarevo zlato (sad ce netko reci zato sto to strucnjaci kazu a njima treba vjerovati)?

kao sto covjeku koji aktivno se bavi sportom, trenira u nekom klubu, mozda i buduci profesionalac, mora doci na sat tjelesnog i obaviti one za njega smjesne vjezbice. cisti gubitak vremena i energije za njega. ali strucnjaci to kazu. MORAS obaviti tih 2 sata tjelesnog.
Da si više čitao, možda bi kužio zašto tvoj primjer nije analogan onome o čemu pričamo i ne pokazuje poantu koju bi htio pokazati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 05.03.2016., 11:33   #163
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Objasni to Nijemcima, Japancima, Amerikancima, Rusima i svim ostalim visokotehnološkim nacijama koje čak predvode svijet. Ono baš sereš bezveze.
Malo se promijenio mentalitet, čak i u Japanu, nisu nove generacije više tako radišne kao one poslije drugog svjetskog rata. Možda jesu ameri zato jer moraju raditi 3 posla kako bi preživjeli, ostali baš i ne.
GemsBond is offline  
Old 05.03.2016., 11:37   #164
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
jeli moguce da je ovo lektira za 4. razgred gimnazije i da je to sve obavezno procitati ?

IV. razred

Marcel Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENA VREMENA (Combray)
Luigi Pirandello: ŠEST OSOBA TRAŽI AUTORA
Franz Kafka: PROCES i PREOBRAŽAJ
Ernest Hemingway: STARAC I MORE ili KOME ZVONO ZVONI
Miroslav Krleža: KRALJEVO, BARAKA PET BE, KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA i GOSPODA GLEMBAJEVI
Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA ili TRAVNIČKA KRONIKA
Ivan Goran Kovačić: JAMA
William Faulkner: KRIK I BIJES
Bertolt Brecht: MAJKA HRABROST I NJEZINA DJECA
Jean Paul Sartre: MUČNINA
Albert Camus: STRANAC
Eugene lonesco: ĆELAVA PJEVAČICA i STOLICE
Samuel Beckett: U OČEKIVANJU GODOTA
Mesa Selimović: DERVIŠ I SMRT
Petar Šegedin: CRNI SMIJEŠAK
Vladan Desnica: PROLJEĆA IVANA GALEBA
Ranko Marinković: RUKE I KIKLOP
Slobodan Novak: MIRISI, ZLATO I TAMJAN
Hermann Hesse: STEPSKI VUK
Antun Šoljan: KRATKI IZLET
Vitomir Lukić: SANOVNIK NASMIJANE DUŠE
Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
Ivan Aralica: PSI U TRGOVIŠTU ili PUT BEZ SNA
Nedjeljko Fabrio: VJEŽBANJE ŽIVOTA ili SMRT VRONSKOGA
Pavao Pavličić: KORALJNA VRATA
Ovo što si nabrojao je možda milijunti dio izdanih knjiga, znači najbolje od najboljeg bi trebalo biti.

Pretpostavljam da nisi čitao Kiklopa, to je nešto jednostavno fantastično, zabavnije od Guardians of the galaxy.
GemsBond is offline  
Old 05.03.2016., 11:40   #165
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ovo što si nabrojao je možda milijunti dio izdanih knjiga, znači najbolje od najboljeg bi trebalo biti.

Pretpostavljam da nisi čitao Kiklopa, to je nešto jednostavno fantastično, zabavnije od Guardians of the galaxy.
Tu su negdje IMO
Kiklop 7.8
http://www.imdb.com/title/tt0084204/?ref_=fn_al_tt_3

Guardians 8.1
http://www.imdb.com/title/tt2015381/?ref_=nv_sr_1


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 05.03.2016., 11:43   #166
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
ti mislis ako oni to sve ne procitaju da ce ispasti fah idioti bez maste i da ce biti zakinuti za nesto?
Nije uvijek loše biti "fah-idiot".
method_man is offline  
Old 05.03.2016., 11:47   #167
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Točno to i tko kaže da će za 20 godina uopće trebati 95% današnjih inženjera, možda umjetna inteligencija, 3D printeri i roboti sve njih zamijene. Nije da rade neki kreativni posao. Treba mnogo znati, ali to bi jedna umjetna inteligencija radila 1000 puta bolje s 1000 puta manje grešaka.
Donekle istina. Međutim, živimo u potrošačkom društvu. Ono što printer "printa" ili robot napravi treba čovjek. A tko će robotu ili printeru objasnit što čovjeku treba?
method_man is offline  
Old 05.03.2016., 12:03   #168
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Malo se promijenio mentalitet, čak i u Japanu, nisu nove generacije više tako radišne kao one poslije drugog svjetskog rata. Možda jesu ameri zato jer moraju raditi 3 posla kako bi preživjeli, ostali baš i ne.
Ovo je toliko maloumno da bi trebali uvesti facepalm sa tri ruke.
Današnje japanske generacije se po radišnosti ne razlikuju nimalo od starih generacija, no procesi rada kao i tehnologija su se promijenili ne malo nego radikalno. Dakle fizički arbeit više nije imperativ, imperativ je poglavito na intelektualnom radu i tu je japansko društvo i dalje pri samom vrhu svijeta. Među prvih 5 vodećih zemalja svijeta.

I kažeš nisu radišni?

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...destroyed.html
saurs is offline  
Old 05.03.2016., 12:35   #169
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Točno to i tko kaže da će za 20 godina uopće trebati 95% današnjih inženjera, možda umjetna inteligencija, 3D printeri i roboti sve njih zamijene. Nije da rade neki kreativni posao. Treba mnogo znati, ali to bi jedna umjetna inteligencija radila 1000 puta bolje s 1000 puta manje grešaka.
A tko će isiprogramirati tu umjetnu inteligenciju? Tko će im ugraditi sigurnosne mehanizme da se ne okrenu protiv ljudi? Tko će osmisliti čime će se baviti ljudi koji zbog uvođenja robota i drugih vrsta umjetne inteligencije ostanu bez posla? Niti će umjetna inteligencija nastati sama od sebe niti će riješiti sve probleme. Neke će probleme riješiti, ali će stvoriti neke nove.
Martian7 is online now  
Old 05.03.2016., 12:38   #170
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Nije uvijek loše biti "fah-idiot".
Ma nije loše biti ni idiot. Oni uglavnom ni ne kuže da s njima nešto nije u redu. No zato okolina često ima problema s njima. Slično je i s fah-idiotima.
Martian7 is online now  
Old 05.03.2016., 12:54   #171
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da nisi čitao Kiklopa, to je nešto jednostavno fantastično, zabavnije od Guardians of the galaxy.
Meni je Kiklop bio toliko zabavan da sam ga čitao u vlaku iduči iz Zagreba kući na praznike. Bilo je još ratno stanje, a ja promašio nekoliko željezničkih postaja. Kad sam vidio što je, iskočio sam iz vlaka ko strijela, jedan mi je đak bacio Kiklopa kroz prozor jer sam ga zaboravi. Nekim čudom, knjiga je ostala neoštečena.

Danas bilo koju stvar da kupiš ode za tjedan-dva ili mjesec-dva.

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A tko će isiprogramirati tu umjetnu inteligenciju? Tko će im ugraditi sigurnosne mehanizme da se ne okrenu protiv ljudi? Tko će osmisliti čime će se baviti ljudi koji zbog uvođenja robota i drugih vrsta umjetne inteligencije ostanu bez posla? Niti će umjetna inteligencija nastati sama od sebe niti će riješiti sve probleme. Neke će probleme riješiti, ali će stvoriti neke nove.
Vrhunski programeri umjetne inteligencije morat će biti i dobri psiholozi, kako bi vrhunski isprogramirali robote.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 05.03.2016., 13:07   #172
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ma nije loše biti ni idiot. Oni uglavnom ni ne kuže da s njima nešto nije u redu. No zato okolina često ima problema s njima. Slično je i s fah-idiotima.
Pojam "Fah-idioti" sam stavio s navodnicima. najpametniji su oni koji skuže u čemu su dobri i drže se toga. Često takve nazivaju fah-idiotima.

Da ja ne duljim previše, pametan je čovjek rekao:

Quote:
A person can perform only from strength. One cannot build performance on weakness, let alone on something one cannot do at all.
method_man is offline  
Old 05.03.2016., 13:56   #173
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Pojam "Fah-idioti" sam stavio s navodnicima. najpametniji su oni koji skuže u čemu su dobri i drže se toga. Često takve nazivaju fah-idiotima.

Da ja ne duljim previše, pametan je čovjek rekao:
A što s nama koji smo dobri u više stvari?
Martian7 is online now  
Old 05.03.2016., 14:01   #174
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A što s nama koji smo dobri u više stvari?
Ako te je netko voljan platiti za više stvari OK. Ali, malo je tko dobar u puno toga. Resursi (talenti) su nam ograničeni i čovjek se treba držati jakih strana.
method_man is offline  
Old 05.03.2016., 14:02   #175
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko maloumno da bi trebali uvesti facepalm sa tri ruke.
Današnje japanske generacije se po radišnosti ne razlikuju nimalo od starih generacija, no procesi rada kao i tehnologija su se promijenili ne malo nego radikalno. Dakle fizički arbeit više nije imperativ, imperativ je poglavito na intelektualnom radu i tu je japansko društvo i dalje pri samom vrhu svijeta. Među prvih 5 vodećih zemalja svijeta.

I kažeš nisu radišni?

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...destroyed.html
Japan ima jako gospodarstvo s osvojenim globalnim tržištima zato je peti na svijetu. Kad bi sadašnjim japancima dao hrvatsko gospodarstvo, dobio bi otprilike isti rezultat kakvog ostvaruju hrvati. Ili, da daš hrvatima japanske firme koje su napravljene prije sadašnjih generacija i hrvati bi bili 5 na svijetu.
GemsBond is offline  
Old 05.03.2016., 14:08   #176
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Ako te je netko voljan platiti za više stvari OK. Ali, malo je tko dobar u puno toga. Resursi (talenti) su nam ograničeni i čovjek se treba držati jakih strana.
Pa naravno da se neću baviti crtanjem ili plesom kad sam za to potpuni antitalent.
Ne moraju mi ni platiti za više stvari. Ostalima se mogu baviti kao hobijima, u slobodno vrijeme. No fah-idiot ne želim biti ni u kojem slučaju.
Ali, kao što reče jedan moj prijatelj: Bolje i fah-idiot nego idiot bez faha.
Martian7 is online now  
Old 05.03.2016., 14:08   #177
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Donekle istina. Međutim, živimo u potrošačkom društvu. Ono što printer "printa" ili robot napravi treba čovjek. A tko će robotu ili printeru objasnit što čovjeku treba?
Softver se lako kopira, ako misliš na scheme koje bi printali 3D printeri.
7 milijardi ljudi živi na Zelji, 7 milijuna neka bude onih koji će raditi scheme, to je više nego dovoljno, znači 1 promil čovječanstva. Tih 1 promil će raditi za nekoliko firmi koje će imati sve patente na scheme za printanje. E sad, ako netko od današnjeg tipičnog inženjera misli da će on biti taj 1 promil, onda nema straha za njega.
GemsBond is offline  
Old 05.03.2016., 14:10   #178
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Japan ima jako gospodarstvo s osvojenim globalnim tržištima zato je peti na svijetu. Kad bi sadašnjim japancima dao hrvatsko gospodarstvo, dobio bi otprilike isti rezultat kakvog ostvaruju hrvati. Ili, da daš hrvatima japanske firme koje su napravljene prije sadašnjih generacija i hrvati bi bili 5 na svijetu.
Koje hrvatsko gospodarstvo? Ono koje skoro uopće više ne postoji?

A da Hrvatima daš japanske firme, mislim da bi ih prilično brzo uništili. Vjerojatnije to nego da bismo bili peti na svijetu.
Martian7 is online now  
Old 05.03.2016., 14:11   #179
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A tko će isiprogramirati tu umjetnu inteligenciju? Tko će im ugraditi sigurnosne mehanizme da se ne okrenu protiv ljudi? Tko će osmisliti čime će se baviti ljudi koji zbog uvođenja robota i drugih vrsta umjetne inteligencije ostanu bez posla? Niti će umjetna inteligencija nastati sama od sebe niti će riješiti sve probleme. Neke će probleme riješiti, ali će stvoriti neke nove.
Umjetnu inteligenciju će isprogramirati do 1000 ljudi koji će živjeti na kugli zemaljskoj. Ostali baš i nisu sposobni.
GemsBond is offline  
Old 05.03.2016., 14:11   #180
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Japan ima jako gospodarstvo s osvojenim globalnim tržištima zato je peti na svijetu.
Osvojio ga je kako? Palo s neba?

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Kad bi sadašnjim japancima dao hrvatsko gospodarstvo, dobio bi otprilike isti rezultat kakvog ostvaruju hrvati. Ili, da daš hrvatima japanske firme koje su napravljene prije sadašnjih generacija i hrvati bi bili 5 na svijetu.
Ti danas jednostavno pokušavaš oboriti neki olimpijski rekord u pisanju gluposti? Isuse Bože.
saurs is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.