Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 14:22   #1
Zagrebački Holding - računi

Zagrebački holding - gdje se mijenjaju podaci o vlasniku?


Dakle, nakon kupnje stana, na koju adresu moram otići/poslati dokumentaciju? Sad kad imaju jedinstvenu uplatnicu, ne moram valjda u svaku službu posebno? Hvala!
__________________
Don't compromise yourself. You're all you've got.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.03.2015. at 01:22. Reason: Umetanje naslova u post zbog spajanja tema
Doubleday is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:48   #2
Zagrebački Holding - računi

Nije mi jasno zašto svi računi (voda, komunalije, pričuva) dolaze u sklopu jednog računa i kada čovjek ima dug to pišu sa strane i ispada kao da je dug uračunat sa svime, a nije.

EDIT: Vidjela na njihovoj stranici. Time su pojednostavili uplate. Bez obzira na to, računi su im nejasni.

Usput, napomene na poleđini računa su otisnuli tako blijedo da se jedva da pročitati.

Ovaj mjesec su nam došli papiri u velikoj omotnici. Tu su napisali tko u zgradi ima dug pričuve. Nisu napisali na koji broj računa i odobrenja treba uplatiti dug, ali zato na poleđini svakog računa piše da se za svaku uplatu općom uplatnicom treba poslati pismo u kojem se navodi za što je račun uplaćen jer inače ne odgovaraju za novce.

Vrlo su zbunjujući.

Zadnje uređivanje Lozimka : 26.03.2012. at 17:55.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:45   #3
Moraš platiti sve, tako da ne znam čemu parcijalna uplata.

Ono što ti je bitno (količine) ti pišu po stavkama u crnoj boji na prvoj strani. Jedinične cijene tak i tak ne možeš mijenjati.

A osobno mi je draže platiti jedan račun i jednu poštarinu nego 5 računa i 5 poštarina.

Tak se ovi u Zaprešiću (kud spada moja vikendica) ne mogu smisliti pa plaćam po zimi kad se ne koristi svaki mjesec po desetak kuna + poštarina na 5 računa, a ne postoji opcija da daju račun za idućih pol godine...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:06   #4
Pa onda po tom računu lijepo plati recimo 60-ak ili stotinjak kuna za sljedećih 6 mjeseci i sve OK. Tako radim sa svim sitnim računima od vikendice i sl. jer mi se ne plaća tolike naknade za platni promet (iako me preko e-zabe košta 1 ili 2 kn po računu, ovisno je li unutar ZB ili je neka druga banka).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:38   #5
ne zelim reklamirati todorica ali u konzumu mozes platiti racune bez naknade. a sto se tice zajednicke uplatnice za zg holding mislim da je skroz jasna i citljiva. ako nekome nije nesto na njoj jasno moze ovdje postaviti pitanje i neko ce mu odgovoriti ili neka nazove sluzbu za korisnike ciji je broj na poledjini.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:59   #6
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
ne zelim reklamirati todorica ali u konzumu mozes platiti racune bez naknade. a sto se tice zajednicke uplatnice za zg holding mislim da je skroz jasna i citljiva. ako nekome nije nesto na njoj jasno moze ovdje postaviti pitanje i neko ce mu odgovoriti ili neka nazove sluzbu za korisnike ciji je broj na poledjini.
Ali ga reklamiraš i muljaš jer i Todorić naplačuje proviziju...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:16   #7
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post

Tak se ovi u Zaprešiću (kud spada moja vikendica) ne mogu smisliti pa plaćam po zimi kad se ne koristi svaki mjesec po desetak kuna + poštarina na 5 računa, a ne postoji opcija da daju račun za idućih pol godine...
Kako uspiejvas imati racun na samo 10 kn mjesecno...meni naplacuju 58kn ..kao za smece...a nema nikakvog smeca, niti ga itko odvozi.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 00:36   #8
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kako uspiejvas imati racun na samo 10 kn mjesecno...meni naplacuju 58kn ..kao za smece...a nema nikakvog smeca, niti ga itko odvozi.
općina - komunalno 88,80 tromjesečno
voda - mjesečno fiksni dio 10-ak kn
HEP - mjesečno nešto sitno

uglavnom, gore nitko ne živi, plin (bez brojila), struja, voda, (navodno) smetlari...
od 3. do 10. mj se skoro svaki vikend bude gore (kad je hladno, onda dnevni izlet, kad je toplo sa spavanjem)

po ljeti je mislim cca 25kn struja i 20-ak kn vode što se potroši na zaljevanje vrta, nešto sitno građevine i ostatak za prebivanje...

kuha se na plinsku bocu
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:32   #9
ZG Holding - račun za garažu

Kao prvo, ispričavam se ako je tema već bila. Tražio sam, ali nisam pronašao.
Naime, od ZG Holdinga sam dobio račun za garažu čiji je iznos izračunat prema površini garaže. Mislm da taj račun dolazi godišnje ili tako nešto. E sad, ta garaža je u sklopu moje obiteljske kuće. Dakle, ako sam dobro shvatio, ja Holdingu plaćam najam vlastite garaže, ili?

Može li me netko uputiti što ja time zapravo plaćam? Mislim, službeno. U praksi je pičkin dim, jasno.
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:31   #10
pa pise ti na racunu stavke koje placas. vjerojatno komunalnu naknadu i naknadu za uredjenje voda, moguce odvoz smeca...
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 17:00   #11
Bacio sam papir, ostala mi je samo uplatnica, pa ne znam kako točno piše.
Ali to je odvojen račun. Dobijem jedan normalni ZG Holding sa vodom, smećem i ostalim glupostima koje plaćam, i uz to još jedan zasebni račun za garažu. zaračunat prema kvadraturi garaže.

A kakve veze ima garaža sa komunalnom naknadom, uređenjem voda i odvozom smeća? To plaćam u regularnom računu. Nije mi jasna garaža...Pa ne koristim javnu garažu, nego svoju vlastitu u kući koju sam sagradio, na zemljištu čiji sam vlasnik!

WTF?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)

Zadnje uređivanje estugarda : 16.04.2012. at 17:44.
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 18:14   #12
pa komunalna naknada i naknada za uredjenje voda se placa za svaki legalno prijavljeni objekat bez obzira da li se u njemu zivi ili ne. neznam najbolje da nazoves sluzbu za korisnike u gskg i pitas ih direktno za sto je taj racun
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 22:35   #13
Zagrebački holding - netočna prijava stanara i računi

na pravu sam se već raspitivala o svom slučaju, ali nisam dobila odgovor pa ako tema ne pripada ovdje, neka moderator prebaci ili obriše

Quote:
predstavnik stanara je bez mog znanja prijavio da u stanu žive dvije osobe
već treći mjesec plaćam holdingu za 100kn veći račun i doći će još jedan takav iako smo prošli mjesec javili i holdingu i predstavniku da jedna osoba živi u stanu
na kraju ću platiti 400kn više, a ovo se dogodilo bez mog znanja
i što sad? mogu li od predstavnika tražiti da mi recimo za taj iznos smanji pričuvu? u holdingu su rekli da to nije do njih :/

dakle, računi skočili sa 170 na 280kn (za dvije osobe)
prije dva tjedna raspitala sam se u njihovoj poslovnici i rekli su da u računalu piše da jedna osoba živi u kućanstvu
i danas šok. stigla je nova uplatnica na kojoj i dalje piše da su dvije osobe prijavljene, ali najviše me iznenadio iznos. više nije 280 nego 370kn
kako je to moguće i što sad učiniti?
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 00:24   #14
Iznos ti je razlika jer su prva dva vjerojatno bili predviđanja, a sad su očitali stvarno stanje.

Ako je stvarno bio prijavljen samo jedan stanar (znači nije te zahebao predstavnik), onda traži reviziju od vodoopskrbe (znači uzmi sva tri računa i uplatnice za prva dva i nek ti naprave novi obračun vode - i ne zanima te što ne znaju kako naplatiti ostatak za 3 mjeseca jer nije tvoj problem. Nova uplatnica ti je onda suma razlike vode i sve osim što ti je bilo na uplatnici koju još nisi platila).

Ako te zahebao predstavnik, traži savjet odvjetnika jer je po topicima sličnog sadržaja ispalo da on može svaki mjesec prijavit što hoće, a ti se braniti možeš samo time da svaki mjesec nosiš izjavu o stvarnom stanju ovjerenu kod bilježnika na vodoopskrbu (što ti je trošak pola razlike računa + utrošeno vrijeme i živci). Za dosad preplaćenih 200-tinjak kn ti se ne isplati dizati tužbu (što će ti i odvjetnik kazati). Prikladnije je naplatiti to direktno od predstavnika, pa mu neće pasti na pamet više raditi takva sranja. Ako već ne možeš naplatiti, uvijek postoji način da mu zagorčaš život... (ili traži smjenu)
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:58   #15
Za svaki takav slučaj, ima i jedan:

Već treći mjesec plaćam holdingu za 100kn manji račun, jer sam uspio lažno prijaviti manji broj ljudi u stanu. Predstavnik pojma nema jer ne može nikoga stvarno kontrolirati, ne otvaram mu vrata i lažem mu u lice, čak sam mu lažno dojavio da kod susjeda ima više ljudi nego ih je stvarno, a ostale susjede naravno boli briga.

Igre bez granica.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:58   #16
Meni baš jučer stigli računi... gledam vodu, 80 kn za obračun od 20 dana. Jebeno prestrašno. Solo živim, u ulazu ima 36 stanova. Pitam predstavnika stanara kako nam dolaze tako veliki računi, a mudrac veli da ima premalo stanara u zgradi. Ja velim da mislim da starana ima sasvim dovoljno, no da ih ima premalo prijavljeno, a on samo sleginje ramenima. Kao, da je on pitao stanare, ali mu nitko ne prijavljuje

Mislim, oduvijek je bilo tako od kad sam u zgradi, ali sa svim ovim poskupljenjima režije su mi otišle +100 kn gore i lagano mi počinju ići k....
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 15:53   #17
tako je i kod nas u zgradi....na ulazu ima 20 stanova....5 je etaža i na svakoj etaži ima 4 stana i to trosobni stan od 95 m2, dvosobni od 80 m2, jednosobni od 60 m2 i garsonjera od 35 m2....na ulazu nam je prijavljeno samo 42 stanara...nas je u stanu 2, uredno prijavljeno...zadnji račun za vodu 90 kn po osobi...isto za 20 dana
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 19:13   #18
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
tako je i kod nas u zgradi....na ulazu ima 20 stanova....5 je etaža i na svakoj etaži ima 4 stana i to trosobni stan od 95 m2, dvosobni od 80 m2, jednosobni od 60 m2 i garsonjera od 35 m2....na ulazu nam je prijavljeno samo 42 stanara...nas je u stanu 2, uredno prijavljeno...zadnji račun za vodu 90 kn po osobi...isto za 20 dana
Predstavnici znaju samo ono što im ljudi kažu, a ljudi lažu kad im koristi. Pa predstavnici sastavljaju "otprilike točnu" listu.

Kad fulaju i prijave nekome previše ljudi, taj se pobuni i viče i skače i urla - i ispravi grešku.
A kad fulaju i prijave nekome premalo ljudi, taj se pokrije ušima i zadovoljno smijulji.

Zato je uglavnom u SVAKOJ zgradi prijavljeno nešto manje ljudi od stvarnog, i svakog onog kome je prijavljen točan broj pomalo potkradaju susjedi.

Ne holding. Ne predstavnik. Susjedi.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 21:40   #19
ovo je jedina tema koju sam uspila naci pa cu tu opisati svoj problem
prije god dana moji su kupili stan u zagrebu u koji sam se ja uselila.zivila sam solo, sad u 11 mj mi se sestra doselila
racuni su uvijek stizali na jednu osobu do 5mj kad su poceli stizati na 2 osobe. ja sam u 7mj otisla doma i vratila se krajem 10. docekali su me svi racuna na 2 osobe. otisla sam do predstavnika sa sestrom i pitala ga o cem se radi
i on mi bahato kaze da, ja kao predstavnik sam ti povecao broj stanara. zatrazila sam ga objasnjenje i ovo je naveo kao razlog: da je viden neki decko da odlazi iz mog stana ujutro i da je on isto primjetio da on dolazi kod mene, da susjedi prate sta radim i da sve vide,da nece oni placat moje racune itd.
ja sam mu objasnila da se radi o frendu koji dode povremeno u posjetu ili na kavu ili na rucak itd. da on tu ne zivi (zivi 2 zgrade od nas), da se radi samo o povremenim posjetama na sto mi je od odgovorio da je nebitno da li se radi o posjetama ili o tome da on tu zivi, da on svejedno potrosi vodu kad dode makar za kavu
i ja sam naravno morala platiti sve racune za 2 osobe jer mi je on odbio potpisati izjavu za holding da se radi o jednoj osobi
ja se sad bojim ikoga pozvati u posjetu, kad mi bilo tko dolazi skrivam ga dok ulazi, ne smije glasno pricati, mora paziti da ga nitko ne vidi itd. vec je polako i mojim frendovima dopizdilo dolazit do mene, a i meni vise to unistava zivce, taj stalni strah
ovo postam iz razloga sto je za vikend frend dosao u 6 ujutro na kavu, jedan od susjeda ga je vidio.takoder je vidio kad mi je frend vrata otvorio kad sam isla u ducan (zaboravila kljuc) i poceo negodovat...trazim neki nacin da se osiguram od povecanja broja stanara jer ja ne mogu zaustavit svoj zivot zbog straha povecanja racuna
sljeme3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 22:57   #20
vjerovat cemo ti da je istina to sto si napisala, no probaj se staviti u ulogu predstavnika i reci mi kako bi ti odredila tko zivi a tko ne zivi u zgradi? ako vidjas redovito osobu na stubistu sto se moze zakljuciti pod uvjetom da nemas obrt ili firmu pa ti dolaze klijenti?
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.