Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2004., 14:11   #1
Angry Moj tekst na tudoj web stranici

Molim pomoc forumasa!

Naime, kreirala sam i osmislila tekst za svoju web stranicu (radi se o usluznoj djelatnosti) i osmislila poseban program koji se nudi. Moj je definitivno jer sam ga ja osobno pisala.

I danas, malo surfam i nadem isjecak svog teksta za MOJ program, koji nudi moja konkurencija na svojim web stranicama. Nisu se udostojili ni tekst promjenit, od rijeci do rijeci je isti!!!

Ima li ja kakva prava u ovom slucaju, kome da se tuzim i kako da to sprijecim??
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 21.05.2004., 07:18   #2
Trebala si zatraziti copyright. Sad vec ne mozes.
Tvrtko1995 is offline  
Old 21.05.2004., 08:14   #3
Ma znam da teoretski necu moc nis napravit, ali ... Digli su mi zivce. Kako napravit copyright i jel se to isplati?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 21.05.2004., 09:33   #4
Re: Moj tekst na tudoj web stranici

Quote:
Annie1 kaže:
Ima li ja kakva prava u ovom slucaju, kome da se tuzim i kako da to sprijecim??
Pa, prvo im pošalji preporučenom poštom pismo u kojem ćeš napisati kako su povrijedili tvoja autorska prava i da to što su prekopirali maknu, inače ćeš ih tužiti.

Uglavnom upali.
Vojky is offline  
Old 21.05.2004., 09:38   #5
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Trebala si zatraziti copyright. Sad vec ne mozes.
Autorska prava se štite samim nastankom autorskog djela. Nije potrebno zatražiti nikakav copyright, koji je uostalom institut anglosaksonskog prava. Niti je potrebno na autorska djela u Hrvatskoj stavljati oznaku "copyright" (mada nije ni suvišno - ali ona ima deklaratorni karakter).

Zakon o autorskom i drugim srodnim pravima
Vojky is offline  
Old 21.05.2004., 10:22   #6
Thx, Vojky
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 21.05.2004., 10:31   #7
Quote:
Annie1 kaže:
Thx, Vojky
Stil ti treba biti - jasno i odlučno, ali ne smije zvučati kao prijetnja.
Vojky is offline  
Old 21.05.2004., 10:53   #8
Quote:
Vojky kaže:
Stil ti treba biti - jasno i odlučno, ali ne smije zvučati kao prijetnja.
Ti imas iskustva s tim? Imas konkretni savjet?
Ja bi najrade otisla tam i nekog zadavila
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 21.05.2004., 12:08   #9
Imam slicno iskustvo, ali na malo drugaciji nacin. Naime, u bivsoj firmi su nakon dugo vremena odlucili ponovo aktivirati nekoga da im radi Web stranice i ta osoba je, prvo sto je napravila, maknula moje ime iz Impressuma i stavila svoje. Nije meni bilo do toga da pise gore moje ime, ali ne mozes se potpisati na tudji rad i prisvojiti ga kao da si ga ti radio.

Napisala sam vrlo pristojan i poslovan mail u kojem im ukazujem na problem i molim da se to rijesi. Nisam explicitno navodila tuzbu, ali je islo u tom smjeru tako da se dalo shvatiti.

Drugi dan su vratili nazad sve kako je bilo i drzali moje ime sve dok nisu u potpunosti izmjenili sve.

Eto nije neki pravni savjet, ali pokusaj prvo na fino, mozda upali
Lei is offline  
Old 27.05.2004., 21:27   #10
Quote:
Lei kaže:
Imam slicno iskustvo, ali na malo drugaciji nacin. Naime, u bivsoj firmi su nakon dugo vremena odlucili ponovo aktivirati nekoga da im radi Web stranice i ta osoba je, prvo sto je napravila, maknula moje ime iz Impressuma i stavila svoje. Nije meni bilo do toga da pise gore moje ime, ali ne mozes se potpisati na tudji rad i prisvojiti ga kao da si ga ti radio.
i meni se dogodilo ali ja nisam imala živaca za svađe bilokakve. ionako sam loše prolazila u vezi sa web stranicama jer sam žensko... i znam da je grozno kad netko drugi pokupi sve zasluge za tvoj rad.
Iva is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.