Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 11:22   #521
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Tu si u krivu, za razliku od Kine u EU su se sprovele reforme i sada Grčka ima suficit i Španjolska ima suficit i rast BDP-a, a Italija i Portugal imaju rast, dok sa druge strane Kini rast BDP-a pada jer nisu sproveli potrebne reforme.
Koje reforme?
http://online.wsj.com/news/articles/...853695292.html
JCW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:22   #522
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Tu si u krivu, za razliku od Kine u EU su se sprovele reforme i sada Grčka ima suficit i Španjolska ima suficit i rast BDP-a, a Italija i Portugal imaju rast, dok sa druge strane Kini rast BDP-a pada jer nisu sproveli potrebne reforme.
Kineska ekonomija raste skoro 8 % .... oni svaki 2 godine asimiliraju jedan Indijski BDP ...... ti zaista ne razumiš razmjere ?!?! Potrudi se malo ... i nebudi smiješan sa Španjolskom i Grčkom i ostalim užasima koji se za narednih 30 godina neće izvuć iz ludila ma šta radili ....
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 21:05   #523
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Kineska ekonomija raste skoro 8 % .... oni svaki 2 godine asimiliraju jedan Indijski BDP ...... ti zaista ne razumiš razmjere ?!?! Potrudi se malo ... i nebudi smiješan sa Španjolskom i Grčkom i ostalim užasima koji se za narednih 30 godina neće izvuć iz ludila ma šta radili ....
Nitko ne poriće da Kineska ekonomija raste 7.7%, ali Kina godišnje mora otvarati više od 15 000 000 radnih mjesta a sa rastom manjim od 8% to baš i neće biti ostvarivo. link i link

Kina ne asimilira svake dvije godine jedan Indijski BDP, već svake 3.3 godine

Ovo o Grčkoj i Španjolskoj temeljiš na čemu?
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 21:57   #524
Čitanje zapadnih članaka o Kineskoj ili Ruskoj ekonomiji bez istovremenog čitanja i samih Kineskih i Ruskih medija (ne zapadnih medija u Rusiji i Kini ) o Ruskoj i Kineskoj ekonomiji te neće daleko odvest.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 22:53   #525
Preporucam sljedeci video glede Kine, a u odnosu na Ameriku:
http://www.youtube.com/watch?v=USnFeox1DDM

Kissinger je briljantna osoba koja je podosta razlicita od kloniranog zapadnjaka. Nema indoktrinirane stavove, pametan je, upucen, i prije svega praktican. Iz njegovih intervjua i knjiga se uvijek sazna nesto zanimljivo.

Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Čitanje zapadnih članaka o Kineskoj ili Ruskoj ekonomiji bez istovremenog čitanja i samih Kineskih i Ruskih medija (ne zapadnih medija u Rusiji i Kini ) o Ruskoj i Kineskoj ekonomiji te neće daleko odvest.
Ne znam zasto se zamaras. Zapadnjacki puppet master je odgojio ogroman broj ne-osoba na Zapadu da ponavljaju sluzbenu propagandu. Nema to veze sa istinom, cinjenicama, ili stvarnoscu. Sto ce njemu ruski i kineski mediji, on vec zna sve sto treba znati. Principi koje medijski moguli koriste su isti principi na kojima se temelje religije, samo usmjereni na svjetovno.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 23:12   #526
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Nitko ne poriće da Kineska ekonomija raste 7.7%, ali Kina godišnje mora otvarati više od 15 000 000 radnih mjesta a sa rastom manjim od 8% to baš i neće biti ostvarivo. link i link

Kina ne asimilira svake dvije godine jedan Indijski BDP, već svake 3.3 godine

Ovo o Grčkoj i Španjolskoj temeljiš na čemu?
Eto na.Ni rast od 8% nije dovoljan.Katastrofa za Kinu.

Bolje ovih nasih EU od -1 do 2%.


I di pise da Kina mora otvarat 15 milja radnih mista godisnje?. Sta ce se dogodit ako otvori samo 12 milja? Prestat ce jest rizu?

Neki dan slusam na otvorenom radiju da ce u Pekingu zatvorit 100 tvornica najvecih zagadjivaca .To da kod nas naprave ...namucili bi se nac 100 tvornica koje jos rade
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 00:57   #527
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
. Znaju poštivati neprijatelja. I učiti od njega. Sun Cu.
Ma da,znao sam da si expert za dalekoistočne kulture.Pazi on se dio godine kreće po dalekom istoku i eto ga već dijeli ostalima lekcije o umijeću ratovanja.Možeš ti cijeli ostatak svog patetičnog života provesti u Šangaju,ali nećeš spoznati ni t od taoizma.Sad se vjerovatno pitaš zašto.E pa zato što si sa zapada i uvijek ćeš biti.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 01:52   #528
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ma da,znao sam da si expert za dalekoistočne kulture.Pazi on se dio godine kreće po dalekom istoku i eto ga već dijeli ostalima lekcije o umijeću ratovanja.Možeš ti cijeli ostatak svog patetičnog života provesti u Šangaju,ali nećeš spoznati ni t od taoizma.Sad se vjerovatno pitaš zašto.E pa zato što si sa zapada i uvijek ćeš biti.
To je još uvijek beskonačno puta više od tvog iskustva sa Kinezima. A osim poznavanja ljudi pratim i dalekoistočne medije, pa presjekom svih dostupnih informacija nisam još naišao na stupidnu tvrdnju da Kinezi drže zapadnjake inferiornima. Osim ovdje na ovom forumu. Od tebe i još par "velikih poznavatelja" Kine i dalekog istoka....
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 07:24   #529
[QUOTE=Halo Effect;48822935] nisam još naišao na stupidnu tvrdnju da Kinezi drže zapadnjake inferiornima. QUOTE]

To govori o tvojoj moći zapažanja i percepciji istočnjaka.
O njima ti znaš jako malo da bi mogao ozbiljno diskutirati.
A što se tiče mog poznavanja dalekog istoka,nisam ja taj koji tvrdi da ga znam,već ti.Ja ga nikada neću razumjeti jer sam zapadnjak.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:00   #530
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Eto na.Ni rast od 8% nije dovoljan.Katastrofa za Kinu.

Bolje ovih nasih EU od -1 do 2%.


I di pise da Kina mora otvarat 15 milja radnih mista godisnje?. Sta ce se dogodit ako otvori samo 12 milja? Prestat ce jest rizu?

Neki dan slusam na otvorenom radiju da ce u Pekingu zatvorit 100 tvornica najvecih zagadjivaca .To da kod nas naprave ...namucili bi se nac 100 tvornica koje jos rade
Amo iz početka, u EU tj državama ćlanicama postoje razne beneficije koje mogu ostvariti nezaposleni u Kini nepostoje.

Rast od 0.3% apsolutno nije bolje, ali se isti temelji na reformama i dugoroćno će se rast BDP-a u EU povećavati dok u Kini neće.

Ovo podebljano, e tu si uša u nešto jako komplicirano ali ja ću to probati objasniti u par rećenica:

U Kini trenutno ima 20 000 000 više muškaraca nego žena, isto tako u Kini se obitelji daje jako velika važnost i svaka žena/djevojka je pod jako velikim pritiskom da stupi u brak do 27 godine jer njeni roditelji oćekuju unuke tj sigurnost, jer u Kini se o starim ljudima brinu njihova djeca i unuci to je nešto kao njihova mirovina, e sada tu dolazimo do problema jer u Kini su roditelji ti koji odlućuju za koga se njihova kćer udaje i trenutno je jako teško skoro kao lutrija ćak i za zaposlenog Kineza da se oženi a kamoli za ne zaposlenog, sada ako Kineska vlada nestvori dovoljno poslova to znaći da će 3-4 milijuna Kineza godišnje biti bez ikakve šanse za budućnošću (ženom i djecom) sada zamisli ti situaciju da se kroz 5 godine nestvori dovoljno radnih mjesta i bez posla bude 20 000 000 Kineza.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:36   #531
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
To govori o tvojoj moći zapažanja i percepciji istočnjaka.
O njima ti znaš jako malo da bi mogao ozbiljno diskutirati.
A što se tiče mog poznavanja dalekog istoka,nisam ja taj koji tvrdi da ga znam,već ti.Ja ga nikada neću razumjeti jer sam zapadnjak.
Ma naravno, to što s njima živim i radim veći dio godine znači da ih uopće ne razumijem. Nisu Kinezi takva enigma, to samo zapadni ignoranti mogu misliti, a zapravo su i to ljudi od krvi i mesa sa svim manama i vrlinama kao i naši. Da taj navodni osjećaj superiornost postoji barem bi se malčice reflektirala kroz njihove medije, ako ni krooz koji drugi a ono barem kroz službeno glasio "superiorne" KP Kine, kao što je Xinhua, a koju pratim na dnevnoj bazi...

A kad smo već kod osjećaja superiornosti, prolistaj malo svoje postove zadnjih dvadeset strana na ovoj temi pa da vidiš što je to neutemeljeni osjećaj superiornosti...govorila je nekad moja baba za takve kao ti - "hvali se mačka izgorenog repa...."
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:59   #532
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Amo iz početka, u EU tj državama ćlanicama postoje razne beneficije koje mogu ostvariti nezaposleni u Kini nepostoje.

Rast od 0.3% apsolutno nije bolje, ali se isti temelji na reformama i dugoroćno će se rast BDP-a u EU povećavati dok u Kini neće.

Ovo podebljano, e tu si uša u nešto jako komplicirano ali ja ću to probati objasniti u par rećenica:

U Kini trenutno ima 20 000 000 više muškaraca nego žena, isto tako u Kini se obitelji daje jako velika važnost i svaka žena/djevojka je pod jako velikim pritiskom da stupi u brak do 27 godine jer njeni roditelji oćekuju unuke tj sigurnost, jer u Kini se o starim ljudima brinu njihova djeca i unuci to je nešto kao njihova mirovina, e sada tu dolazimo do problema jer u Kini su roditelji ti koji odlućuju za koga se njihova kćer udaje i trenutno je jako teško skoro kao lutrija ćak i za zaposlenog Kineza da se oženi a kamoli za ne zaposlenog, sada ako Kineska vlada nestvori dovoljno poslova to znaći da će 3-4 milijuna Kineza godišnje biti bez ikakve šanse za budućnošću (ženom i djecom) sada zamisli ti situaciju da se kroz 5 godine nestvori dovoljno radnih mjesta i bez posla bude 20 000 000 Kineza.
Rast temeljen na reformama? kojim?. koje to reforme provodi EU a da Kina ne? Po cemu su te reforme bolje od Kineskih? Daj nesto konkretno reci , a ne to je tako i gotovo.Jer vec desetljecima se trtlja o Kini kako ce otic u PM, a stvari stoje tako da sve ide u PM osim Kine.
Vidi , ako EU rast BDPa ne krene na bolje ....a sta ti pricat vise.-..Dok kineski BDP ima pravo na padanje sa godinama .Sta vjerovatno i oce.Netreba bit genijalac za tako nesto izjavit.


A ovo o otvaranju 15mlilja radnih mjesta ili ce prestat jest rizu i postat pederi radi pomanjkanja zena ...nebi.Previse bezveznog trkljanja.Sta jednoj kini znaci 20 milja nezaposlenih kineza? Stopu nezaposlenih od 4%? Manje?
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:22   #533
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nisu Kinezi takva enigma, ...."[/I]
Nisu,nisu,dovoljno je provesti malo vremena s njima i eto nositelja taoizma.Baš su otvoreni prema strancima i druželjubivi.Stari otvoreni narod drevne kulture zasnovane na ekstrovertiranosti.
P.S. ne kažem da je zapad superioran po stanju svijesti,nego da su zapadni proizvodi way beyond kineskih.
Ali za osobu tvojih kongitivnih sposobnosti koja mišljenje stvara na glasilu KPK ne očekujem da to prihvatiš .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 18:23   #534
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Nisu,nisu,dovoljno je provesti malo vremena s njima i eto nositelja taoizma.Baš su otvoreni prema strancima i druželjubivi.Stari otvoreni narod drevne kulture zasnovane na ekstrovertiranosti.
P.S. ne kažem da je zapad superioran po stanju svijesti,nego da su zapadni proizvodi way beyond kineskih.
Ali za osobu tvojih kongitivnih sposobnosti koja mišljenje stvara na glasilu KPK ne očekujem da to prihvatiš .
Ja znam puno Kineza, često radim s njima, često živim među njima, pratim dalekoistočne medije (Kina, HK, Singapore, Vijetnam, Koreja, Japan), ti znaš 0 (nula) Kineza. Ne trebaju ti kognitivne sposobnosti da zaključiš čije je mišljene u ovoj debati validnije za ovu temu.

Kinezi ne smatraju zapadnjake inferiornima! Time možemo staviti točku na ovu jalovu debatu.

Što se kvalitete kineskih proizvoda tiče...početkom devedesetih je dopušten uvoz "nekvalitetnih" japanskih auta i korejskog SAMSUNG i Goldstar (danas LG) smeća...sredinom devedesetih su se branitelji bunili jer ih je MORH htio poubijati "lošim" Daewoo autima...krajem devedesetih "nekvalitetni" korejski Hyundai postaje jedan od najprodavanijih auta...al "nema auta do švabe..."
I dan danas se korejski brodovi smatraju pet puta gorima od naših iako oni drže većinu svjetskog tržišta brodova i grade brodove koji su za nas SF (kao i Kinezi uostalom). Glavno je da se mi njima smijemo...mi se smijemo a karavane prolaze...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 18:27   #535
Halo Effect,da te pitam-bi li recimo ja mogao otići raditi u kinu? zanima me kina jako.i govoriš li ti kineski jezik?hvala.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 18:59   #536
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
Halo Effect,da te pitam-bi li recimo ja mogao otići raditi u kinu? zanima me kina jako.i govoriš li ti kineski jezik?hvala.
Zašto ne? Moj susjed sada radi kao grafički urednik za jedne novine u Kini.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:10   #537
Kako sam čiitao negdje (i ako se dobrbo sjećam) oko 30 000 zapadnjaka živi samo u Šangaju...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:38   #538
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Čitanje zapadnih članaka o Kineskoj ili Ruskoj ekonomiji bez istovremenog čitanja i samih Kineskih i Ruskih medija (ne zapadnih medija u Rusiji i Kini ) o Ruskoj i Kineskoj ekonomiji te neće daleko odvest.
Pa sigurno neće kineski mediji pisati loše sve čak i da im sutra prijeti propast
__________________
Halo Effect: "Civiliziranje" na španjolski (ili Hrvatsko Fašistički) način
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=292
Capriles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:13   #539
Quote:
Capriles kaže: Pogledaj post
Pa sigurno neće kineski mediji pisati loše sve čak i da im sutra prijeti propast
Za razliku od zapadnih koji već 20 godina pišu kao da je odma sutra propast
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:29   #540
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Za razliku od zapadnih koji već 20 godina pišu kao da je odma sutra propast
Slabo sam nailazio na takve tekstove... Većinom o korupciji, off shore skandalu i tako što
__________________
Halo Effect: "Civiliziranje" na španjolski (ili Hrvatsko Fašistički) način
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=292
Capriles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.