Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2022., 10:41   #2161
Quote:
Kika0907 kaže: Pogledaj post
Molim osobe koje su zavrsile prvu godinu strucnog studija Menadzmenta javnog sektora, ako imaju da mi posalju skripte i kazu pokoju smjernicu o profesorima i predmetima.. hvala puno!!
skupipare.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2022., 13:33   #2162
Pozdrav svima!

Zanima me ako ima među vama netko tko je upisao na Veleučilištu Baltazar smjer Informacijske tehnologije?

Zanima me točno kakav je studij, koliko je recimo zahtjevna prva godina, posebice matematika te programski predmeti ?.
Jehana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2022., 14:58   #2163
Uspješno završio Menadžment javnog sektora!

Iskustva u svemu odlična
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2022., 09:27   #2164
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Uspješno završio Menadžment javnog sektora!

Iskustva u svemu odlična
Ne sumnjam......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2022., 22:01   #2165
Ja bi upisaodiplomski menadžment javnog sektora u prvom mjesecu i to na rate ali ne znam koliku svotu početnu očekivati za platiti od devetog do prvog mjeseca? : ne zna:
ekonomist715 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2023., 14:16   #2166
Smile

Quote:
Anja12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

razmišljam o upisu na ovaj studij na jesen. Ako netko studira to trenutno zamolila bih malo info kako to funkcionira u stvarnosti, jeste li zadovoljni, koliko je tjedno opterećenje (koje kolegije strogo gledaju dolaznost na predavanja ili koji su teži pa je bolje dolaziti). naravno u nedostatku vremena od posla i sve ga moram prioretizirati jer ne bi stigla slušati sve.

Također, materijali - dobivamo li pdf skripte ili kupujemo knjige itd..

može i inbox

hvala
Ako ima neka dobra duša da i meni odgovori na ova pitanja može ili tu ili u inbox, pošto planiram upisati diplomski online studij Menadžment javnog sektora na jesen
Ivanecpivanecja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2023., 16:07   #2167
Quote:
tuk4c kaže: Pogledaj post
Dakle ovako upisao sam menadzmet javnog sektora prosle godine u 9om mjesecu, iskreno preporucam SVIMA DA IZBJEGAVAJU OVAJ FAKULTET, prvo profesori lazu sve su slagali sto su mi rekli prilikom upisa, drugo predavanja traju u 90% slucajeva od 17:30-21:30 predavanja su 5-6x tjedno dakle subota obicno ujutro imate seminare od 9:00-13:00h, dakle radite na poslu dodjete kuci do 17:00 otusirate se sjednete za stolac i cekate do 21:30 da idete jest i spavati, i tako cijelu godinu, samog sebe psujem sto sam upisao ovaj sugavi faks, na drzavnom faksu nista nije obavezno a tu je kao neobavezno dolazenje na predavanje ali svako predavanje je neka vjezbica neka pitanja pizda materina na kojoj mozete dobiti bodove za ispit, svaki predmet morate pisat seminar prezentaciju prezentirati i onda jos poloziti ispit kao da sam doktorat upisao uglavnom smece od faksa najvece apsolutno nista nisam naucio tu sto studiram, profesori su vecina kao sa psihijaterije tko god kaze drugacije je lazov na kvadrat, masa ljudi se zali na predavanja i na profesore ali nitko nema muda istupiti nego jedemo govna kolektivno i studiramo, uglavnom NEMOJTE radije upisite DRZAVNI fakultet ili neki drugi PRIVATNI na svakom ce vam bit tempo drugaciji i laksi nego na jebenom smrdljivom baltazaru oprostite na rjecniku covjek popizdi
Haha ti bi upisao faks i odma diplomu i da nista nemoras…pa kupi si diplomu onda!
Inace ove sve informacije o tome kad inkolko traju predavanja pise na internet stranici, ja radimbi imam djecu i zavrsila sam BAK prediplomski a i dodatnih 2 godine sad studiram…
Nije problem u faksu, nego si ti gotovan i ljencina…
little_mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 16:17   #2168
jel netko upisao ove godine smjer poslovna ekonomija i financije?

Jeste dobili knjige ili posuđujete, ili kupujete?
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2023., 18:03   #2169
Pozdrav, zanima me studij informacijske tehnologije na baltazaru. Upisao bih online jer mi nije izvedivo zbog posla da putujem na predavanja. Koliko je težak fakultet? Nemam ranijeg iskustva s IT pa u bilo kakvi savjeti dobrodosli.
marshal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2023., 22:09   #2170
Studiram na Baltazaru Poslovanje i upravljanje, smjer Uredski menadžment, prva godina, pa ću vam odgovoriti na neka pitanja. Izvanredna sam studentica, online studij.

Opisat ću vam kako je to izgledalo ove godine budući da od sljedeće godine imamo i ispite online.

Predavanja su bila preko Microsoft Teamsa. Neki profesori (manjina) inzistirali su na upaljenoj kameri.
Predavanja su nam bila najčešće tri puta tjedno. Nekad četiri puta tjedno, a nekad jednom tjedno, ali rijetko. Raspored za ljetni semestar imate još uvijek na stranici Veleučilišta pa pogledajte.
Predavanja su od ponedjeljka do petka. Službeno, svako predavanje traje od 17.30 h do 21.30 h, međutim obično završe do 21 h.

Predrokovi i ispiti održavali su se uživo u Zaprešiću.

Pri upisu možete odabrati hoćete li neke kolegije slušati na engleskom ili hrvatskom jeziku. Ti kolegiji na engleskom jeziku su zamišljeni za Erasmus studente i moj savjet je odaberite slušati ih na hrvatskom jeziku.

Predavači/profesori se izmjenjuju iz godine u godinu tako da ne mora nužno biti da će vam predavati isti koji su predavali i meni na prvoj godini.
Izmjenjuju se jer je više nositelja i izvoditelja svakog kolegija, a isto tako i jer neki ljudi prestanu raditi na Baltazaru.

Literatura za ispite: imamo obaveznu i dodatnu literaturu, kao i na svakom drugom studiju. Sva potrebna literatura može se posuditi u knjižnici Veleučilišta. Međutim, nije potrebno učiti iz literature jer se ispiti mogu položiti samo na osnovi prezentacija koje predavači/profesori stave na sustav, a koje se odnose na svako predavanje.

S vremenom će među vašom generacijom početi kružiti skripte za učenje od ranijih generacija. Neke od njih će vam biti korisne, a neke neće. Vidjet ćete sami.

U prvom semestru slušali smo šest kolegija od kojih smo trebali napisati seminarski rad iz četiri kolegija. Za tri seminarska rada od četiri trebalo je izraditi i prezentaciju. Za jedan od ta četiri trebalo je izraditi još i umnu mapu. Sve to je uvjet za izaći na predrok/ispit.

U drugom semestru smo također imali šest kolegija. Za tri kolegija trebali smo napraviti prezentaciju koja je trebala biti opširnija jer je to zapravo bio seminarski rad zamaskiran u prezentaciju. Za kolegij Kreativno poduzetništvo smo trebali i izraditi poslovni plan. Opet, sve to je bio uvjet za izaći na predrok/ispit.

Kod nekih kolegija uz to imate zadatke i zadaće koje rješavate ili tijekom predavanja ili nakon. Neke od tih zadaća su samo za vježbu, a neke su za ocjenu (dio su završne ocjene kolegija).

Dolaznost (prisustvo na predavanjima) za izvanredne studente je najmanje 40 %, međutim puno toga se propusti ako se ne dolazi na svako predavanje pa je bolje što više prisustvovati. Ne bih vam savjetovala da se oslonite na to da će vam drugi studenti prenijeti sve informacije i/ili da će vam ih prenijeti točno.

Jednom mjesečno imate sastanak s tutorom za vašu godinu studija gdje možete postaviti razna pitanja. Naš tutor je bio beskoristan. Naime, njegov posao je, između ostalog, da vam pomogne ako imate neki problem s nekim predavačem/profesorom. Naš nam nije pomagao. Prigovori koje smo imali na rad predavača/profesora se nisu rješavali, ali se zato jesu uredno prosljeđivali tom predavaču/profesoru koji, naravno, nisu primili na znanje kritiku, već nastavili po svome + maltretirali studente (desilo se više puta kolegama, kod različitih predavača/profesora).

Tehnička kvaliteta izvođenja nastave (koja se izvodi online već godinama) je jako niska. Puno predavača/profesora ne zna koristiti tehnologiju, a osim što su informatički nepismeni, nepismeni su uopće. Većina njih također nema nikakve pedagoške vještine. Sramota su akademsku zajednicu svojim načinom rada, baš kao i Baltazar.

Što se tiče znanja koje ćete usvojiti, razina je niska do jako niska, osim ako se sami ne potrudite i ne angažirate (recimo, možete učiti iz literature, a ne iz prezentacija, pa na kraju svega završiti studij s nekim stvarnim znanjima i vještinama). Međutim, Baltazar se upisuje zbog papira tako da čak i ako zauzmete takav pristup, nitko vam neće vjerovati da ste za vrijeme studija nešto i naučili dok to ne dokažete.

Na nekim ispitima se može prepisati, ako se želite s time zezati, a na nekima ne može. Dakle, kao i svugdje, vjerojatno.

Ispite preporučam polagati na predroku jer vidite kakav je ispit, a ako padnete, ta jedinica se ne upisuje u indeks. Upisuje se samo prolazna ocjena, ako vi to želite.

Na ispit imate pravo izaći osam puta, od čega je trošak prva tri izlaska pokriven je školarinom, a ostalih pet izlazaka plaćate (ne sjećam se koliko, ali piše na webu Baltazara). Četvrti i osmi izlazak su pred komisijom.

Svi ispiti s prve godine su bili pisani, nije bilo usmenih, osim ako niste htjeli odgovarati za višu ocjenu. Ako želite višu ocjenu, onda kod nekih kolegija odgovarate usmeno, a kod nekih opet izlazite na ispit. Na tom drugom pokušaju (usmenom ili pisanom) možete dobiti i nižu ocjenu od prvog izlaska. Upisuje vam se ta niža ocjena, ako je prihvatite. Ako je ne prihvatite, izlazite i treći put na ispit, s tim da vam se za prva dva puta bilježi pad. I tako dalje do osmog izlaska.

Ovaj studijski smjer je (za sada) lagan, ali traži vremena i truda bez obzira na to. Sama činjenica da moraš biti na svim predavanjima kako ne bi nešto propustio otežava stvar jer su to barem tri dana tjedno kad tri i pol do četiri sata ne možeš raditi ništa drugo. Uz to se pišu seminarski radovi koje treba istražiti, napisati i najčešće i prezentirati. Naravno, uvijek možete platiti nekom da vam ih napiše, ako se želite s time zezati (kao i na svakom drugom studiju). Koliko su teški ili lagani drugi smjerovi ne znam iz osobnog iskustva, ali znam kakvi ljudi su ih završavali (lijeni, glupi i nesposobni) pa pretpostavljam da se na Baltazaru sve može završiti na ovaj ili onaj način.

Od ak. god. 2023./2024. sve će biti online, i predavanja i ispiti.
Kako će to točno izgledati što se ispita tiče, dobili smo neke šture informacije. Između ostalog, zamislili su rigorozne mjere predostrožnosti kako bi se spriječilo prepisivanje što je ne samo smiješno budući da se radi o Baltazaru, već i za njih kontraproduktivno. Naime, nitko ne upisuje Baltazar jer tamo može usvojiti vrhunsko znanje pa da se sad treba pretrgnuti kako bi se zaštitila izvrsna Baltazarova reputacija, da se ne bi slučajno desilo da netko završi Baltazar, a nije na razini znanja ili morala Baltazara. LOL.
Trenutni studenti su poprilično ogorčeni jer svi samo žele dobiti papir i ići dalje sa svojim životom. Naposljetku, tome Baltazar i služi. Jest da se svejedno naradiš* za taj papir jer čak i Baltazar traži vrijeme i trud, ali dobiješ diplomu.

*Naravno, naradiš se znatno manje nego na nekom iole ozbiljnom studiju.

Moje iskustvo od ove godine je da se ovaj studijski smjer može uskladiti s poslom. Privatni život pati, naravno, jer imaš manje vremena, posebice ako studij shvatiš ozbiljno pa prisustvuješ svim predavanjima i sam pišeš svoje zadaće i seminarske radove te sam izrađuješ svoje prezentacije.

Ako vam treba diploma, upišite Baltazar. Ako želite nešto naučiti, imate Courseru s kolegijima s vrhunskih svjetskih sveučilišta.
NotAFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2023., 00:03   #2171
POKLANJAM KNJIGE ZA SMJER PEF, TKO PRVI NJEGOVO
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 12:49   #2172
Quote:
NotAFan kaže: Pogledaj post
Studiram na Baltazaru Poslovanje i upravljanje, smjer Uredski menadžment, prva godina, pa ću vam odgovoriti na neka pitanja. Izvanredna sam studentica, online studij.

Opisat ću vam kako je to izgledalo ove godine budući da od sljedeće godine imamo i ispite online.

Predavanja su bila preko Microsoft Teamsa. Neki profesori (manjina) inzistirali su na upaljenoj kameri.
Predavanja su nam bila najčešće tri puta tjedno. Nekad četiri puta tjedno, a nekad jednom tjedno, ali rijetko. Raspored za ljetni semestar imate još uvijek na stranici Veleučilišta pa pogledajte.
Predavanja su od ponedjeljka do petka. Službeno, svako predavanje traje od 17.30 h do 21.30 h, međutim obično završe do 21 h.

Predrokovi i ispiti održavali su se uživo u Zaprešiću.

Pri upisu možete odabrati hoćete li neke kolegije slušati na engleskom ili hrvatskom jeziku. Ti kolegiji na engleskom jeziku su zamišljeni za Erasmus studente i moj savjet je odaberite slušati ih na hrvatskom jeziku.

Predavači/profesori se izmjenjuju iz godine u godinu tako da ne mora nužno biti da će vam predavati isti koji su predavali i meni na prvoj godini.
Izmjenjuju se jer je više nositelja i izvoditelja svakog kolegija, a isto tako i jer neki ljudi prestanu raditi na Baltazaru.

Literatura za ispite: imamo obaveznu i dodatnu literaturu, kao i na svakom drugom studiju. Sva potrebna literatura može se posuditi u knjižnici Veleučilišta. Međutim, nije potrebno učiti iz literature jer se ispiti mogu položiti samo na osnovi prezentacija koje predavači/profesori stave na sustav, a koje se odnose na svako predavanje.

S vremenom će među vašom generacijom početi kružiti skripte za učenje od ranijih generacija. Neke od njih će vam biti korisne, a neke neće. Vidjet ćete sami.

U prvom semestru slušali smo šest kolegija od kojih smo trebali napisati seminarski rad iz četiri kolegija. Za tri seminarska rada od četiri trebalo je izraditi i prezentaciju. Za jedan od ta četiri trebalo je izraditi još i umnu mapu. Sve to je uvjet za izaći na predrok/ispit.

U drugom semestru smo također imali šest kolegija. Za tri kolegija trebali smo napraviti prezentaciju koja je trebala biti opširnija jer je to zapravo bio seminarski rad zamaskiran u prezentaciju. Za kolegij Kreativno poduzetništvo smo trebali i izraditi poslovni plan. Opet, sve to je bio uvjet za izaći na predrok/ispit.

Kod nekih kolegija uz to imate zadatke i zadaće koje rješavate ili tijekom predavanja ili nakon. Neke od tih zadaća su samo za vježbu, a neke su za ocjenu (dio su završne ocjene kolegija).

Dolaznost (prisustvo na predavanjima) za izvanredne studente je najmanje 40 %, međutim puno toga se propusti ako se ne dolazi na svako predavanje pa je bolje što više prisustvovati. Ne bih vam savjetovala da se oslonite na to da će vam drugi studenti prenijeti sve informacije i/ili da će vam ih prenijeti točno.

Jednom mjesečno imate sastanak s tutorom za vašu godinu studija gdje možete postaviti razna pitanja. Naš tutor je bio beskoristan. Naime, njegov posao je, između ostalog, da vam pomogne ako imate neki problem s nekim predavačem/profesorom. Naš nam nije pomagao. Prigovori koje smo imali na rad predavača/profesora se nisu rješavali, ali se zato jesu uredno prosljeđivali tom predavaču/profesoru koji, naravno, nisu primili na znanje kritiku, već nastavili po svome + maltretirali studente (desilo se više puta kolegama, kod različitih predavača/profesora).

Tehnička kvaliteta izvođenja nastave (koja se izvodi online već godinama) je jako niska. Puno predavača/profesora ne zna koristiti tehnologiju, a osim što su informatički nepismeni, nepismeni su uopće. Većina njih također nema nikakve pedagoške vještine. Sramota su akademsku zajednicu svojim načinom rada, baš kao i Baltazar.

Što se tiče znanja koje ćete usvojiti, razina je niska do jako niska, osim ako se sami ne potrudite i ne angažirate (recimo, možete učiti iz literature, a ne iz prezentacija, pa na kraju svega završiti studij s nekim stvarnim znanjima i vještinama). Međutim, Baltazar se upisuje zbog papira tako da čak i ako zauzmete takav pristup, nitko vam neće vjerovati da ste za vrijeme studija nešto i naučili dok to ne dokažete.

Na nekim ispitima se može prepisati, ako se želite s time zezati, a na nekima ne može. Dakle, kao i svugdje, vjerojatno.

Ispite preporučam polagati na predroku jer vidite kakav je ispit, a ako padnete, ta jedinica se ne upisuje u indeks. Upisuje se samo prolazna ocjena, ako vi to želite.

Na ispit imate pravo izaći osam puta, od čega je trošak prva tri izlaska pokriven je školarinom, a ostalih pet izlazaka plaćate (ne sjećam se koliko, ali piše na webu Baltazara). Četvrti i osmi izlazak su pred komisijom.

Svi ispiti s prve godine su bili pisani, nije bilo usmenih, osim ako niste htjeli odgovarati za višu ocjenu. Ako želite višu ocjenu, onda kod nekih kolegija odgovarate usmeno, a kod nekih opet izlazite na ispit. Na tom drugom pokušaju (usmenom ili pisanom) možete dobiti i nižu ocjenu od prvog izlaska. Upisuje vam se ta niža ocjena, ako je prihvatite. Ako je ne prihvatite, izlazite i treći put na ispit, s tim da vam se za prva dva puta bilježi pad. I tako dalje do osmog izlaska.

Ovaj studijski smjer je (za sada) lagan, ali traži vremena i truda bez obzira na to. Sama činjenica da moraš biti na svim predavanjima kako ne bi nešto propustio otežava stvar jer su to barem tri dana tjedno kad tri i pol do četiri sata ne možeš raditi ništa drugo. Uz to se pišu seminarski radovi koje treba istražiti, napisati i najčešće i prezentirati. Naravno, uvijek možete platiti nekom da vam ih napiše, ako se želite s time zezati (kao i na svakom drugom studiju). Koliko su teški ili lagani drugi smjerovi ne znam iz osobnog iskustva, ali znam kakvi ljudi su ih završavali (lijeni, glupi i nesposobni) pa pretpostavljam da se na Baltazaru sve može završiti na ovaj ili onaj način.

Od ak. god. 2023./2024. sve će biti online, i predavanja i ispiti.
Kako će to točno izgledati što se ispita tiče, dobili smo neke šture informacije. Između ostalog, zamislili su rigorozne mjere predostrožnosti kako bi se spriječilo prepisivanje što je ne samo smiješno budući da se radi o Baltazaru, već i za njih kontraproduktivno. Naime, nitko ne upisuje Baltazar jer tamo može usvojiti vrhunsko znanje pa da se sad treba pretrgnuti kako bi se zaštitila izvrsna Baltazarova reputacija, da se ne bi slučajno desilo da netko završi Baltazar, a nije na razini znanja ili morala Baltazara. LOL.
Trenutni studenti su poprilično ogorčeni jer svi samo žele dobiti papir i ići dalje sa svojim životom. Naposljetku, tome Baltazar i služi. Jest da se svejedno naradiš* za taj papir jer čak i Baltazar traži vrijeme i trud, ali dobiješ diplomu.

*Naravno, naradiš se znatno manje nego na nekom iole ozbiljnom studiju.

Moje iskustvo od ove godine je da se ovaj studijski smjer može uskladiti s poslom. Privatni život pati, naravno, jer imaš manje vremena, posebice ako studij shvatiš ozbiljno pa prisustvuješ svim predavanjima i sam pišeš svoje zadaće i seminarske radove te sam izrađuješ svoje prezentacije.

Ako vam treba diploma, upišite Baltazar. Ako želite nešto naučiti, imate Courseru s kolegijima s vrhunskih svjetskih sveučilišta.
Odlično napisano
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 20:30   #2173
Update. Nakon što su nam naprasno, bez obavijesti da se o tome uopće razmišlja za nas studente koji smo 1. godinu upisali prošle godine, uveli online ispite bez da su nas pitali želimo li tako nastaviti studij (dakle, po drugačijim uvjetima od upisanih), sada, dok još traje prvi semestar su face skužile da ekipa prepisuje i kad su ispiti online pa uvode treću verziju studiranja. Kažu, boje se da će izgubiti dozvolu za izvođenje nastave ako ne postrože kriterije. Hau jes no. Ne bi da itko smatra Baltazarovu diplomu vrijednom ičega. Smijurija od ustanove, teški kaos i neorganizranost koji plaćate 225 eura mjesečno.
Ne budu me gledali na diplomskom, a vjerojatno ni na trećoj godini.
NotAFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 20:33   #2174
Ima nas više koji nećemo tamo nastaviti studij jer ima manje kompliciranih, manje za pamet uvredljivih, organiziranijih i lakših načina za dobiti papir (ne mislim na mito i korupciju, već na druge privatne studije gdje vas ne tretiraju kao idiota). A svi smo ovo upisali samo zbog papira.
NotAFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 11:54   #2175
Stanje smjera Informacijske tehnologije

Pozz svima!
Surfam netom i tražim gdje nastaviti/zavšiti studij koji je povezan sa informatikom zbog priznavanja predmeta.

Zanimaju me mišljenja ako netko trenutno pohađa ili je pohađao smjer https://www.bak.hr/studijski-program...e-tehnologije/
Te naravno neki insider info koji predmet je kompliciran na koji da obratim pažnju.

Piše da je sve online (predavanja i ispiti) pa bi mi to odgovaralo zbog posla i putovanja

Hvala!
Pozz
Akidoka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.