Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2021., 16:14   #321
Pozdrav svima.

Zanima me konkretno, ako netko ima iskustva, koliko su firme, poslodavci u Hr (tj točnije u Zagrebu sam) skloni uzimati radnike preko ugovora o djelu? Dakle, ako sam vec negdje prijavljena na ugovor o radu, i uz to bi se još zaposlila u toj drugoj firmi na ugovor o djelu?

Kolike su šanse, naravno ako odgovaram njihovim uvjetima za rad, da bi me uzeli samo zbog nemogucnosti da radim drugačije nego preko ugovora o djelu
Kakva su vaša iskustva?

Ili ce uglavnom ipak radije uzeti nekoga na ugovor o radu, ili pak studente preko studentskog ugovora?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2022., 10:43   #322
Mogu li raditi na neograničen broj ugovora o djelu istovremeno?

Ide li s ugovorom o djelu i prijava na mirovinsko i zdravstveno? U slučaju da radim na više ugovora o djelu, moraju li me oni svi prijaviti i na mirovinsko i na zdravstveno? Ima li kakve razlike radim li uz rad na ugovor o djelu i posao na ugovor o radu?
Berezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2023., 17:00   #323
Quote:
Berezy kaže: Pogledaj post
Mogu li raditi na neograničen broj ugovora o djelu istovremeno?

Ide li s ugovorom o djelu i prijava na mirovinsko i zdravstveno? U slučaju da radim na više ugovora o djelu, moraju li me oni svi prijaviti i na mirovinsko i na zdravstveno? Ima li kakve razlike radim li uz rad na ugovor o djelu i posao na ugovor o radu?
Mislim da se može raditi na neograničen broj ugovora o djelu.

Ugovor o djelu nije ugovor o radu tako da te ne vode na mirovinsko i zdravstveno i to ne ide u radni staž iako se nešto sitno odbija za mirovinsko i zdravstveno. Po meni je ludost da nije upisano u radnu knjižnicu ali to je hrvatska stvarnost kao i masa drugih nepravilnosti.
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2023., 12:13   #324
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Mislim da se može raditi na neograničen broj ugovora o djelu.

Ugovor o djelu nije ugovor o radu tako da te ne vode na mirovinsko i zdravstveno i to ne ide u radni staž iako se nešto sitno odbija za mirovinsko i zdravstveno. Po meni je ludost da nije upisano u radnu knjižnicu ali to je hrvatska stvarnost kao i masa drugih nepravilnosti.
Ugovor o djelu se uopće ne spominje u Zakonu o radu, nego je reguliran Zakonom o obveznim odnosima i, koliko ja znam, osim navedenih doprinosa plaća se i porez i prirez.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.