Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2023., 21:05   #881
Odlično, hvala ti!
To je bila zadnja godina prije univerzalnog ranga, pretpostavljam da je A razinu hrvatskog uzela manjina učenika koja ne ide na FER, FSB i PMF (oni traže B rang hrvatskog).
Maturanti koji idu na arhitekturu, medicinu, na nešto društveno, a za što treba A rang, pretpostavljam da su imali instrukcije ili Trinom.

Hvala ti svakako, ovo nije mišljeno kao kritika tebi, već mi se čini da e- rudnik obiluje podacima koje treba sagledati u kontekstu.
Ako ti se da, i ako ti nije problem, pogledaj univerzalni rang hrvatskog u 2023.
Tu će sigurno ocjena biti dosta niža jer nekih 75 % maturanata ide na tehničke i PM fakultete koji hrvatski ne boduju, a više nema B ranga.
Varna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 21:11   #882
A razinu hrvatskog je uzela većina učenika - njih 193, a 30 ih je uzelo B razinu. Podaci za 2023. još nisu objavljeni.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 21:53   #883
https://app.powerbi.com/view?r=eyJrI...FkNCIsImMiOjh9

klik nalink - odmah ispod hr pod "naziv skole" odabereš školu koju hoćeš pogledati.
može se selektirati više skola pa imaš usporedbu rezultata.

zadnja godina za koju imaju podatke je 2021/22.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 22:07   #884
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
A razinu hrvatskog je uzela većina učenika - njih 193, a 30 ih je uzelo B razinu. Podaci za 2023. još nisu objavljeni.
Puno ti hvala! Iznenadjujuća količina ih je išla na A razinu.
Baš me zanima prošla godina, vidjet ćemo.
Varna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 22:08   #885
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
https://app.powerbi.com/view?r=eyJrI...FkNCIsImMiOjh9

klik nalink - odmah ispod hr pod "naziv skole" odabereš školu koju hoćeš pogledati.
može se selektirati više skola pa imaš usporedbu rezultata.

zadnja godina za koju imaju podatke je 2021/22.
Uuu, odlično, puno ti hvala, argentina!
Varna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 22:11   #886
Quote:
Varna kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala! Iznenadjujuća količina ih je išla na A razinu.

Baš me zanima prošla godina, vidjet ćemo.
Pa nije to baš iznenađujuće, djeca iz gimnazija a posebno tih jakih biraju A razine mature bez obzira na to što im treba za prijemni.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 06:44   #887
curke, prošle godine je ukinuta a i b matura iz hrvatskog, pisali su jedinstveni ispit
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 01:31   #888
Quote:
Klara 32 kaže: Pogledaj post
Evo moja je također u dilemama, bolje rečeno, u trilemama:
deseta pm smjer, V. ili MIOC.

Za sada je cula samo traceve ali sto je najbolje, ne od klinaca koji idu u te skole nego generalne price da nece imat zivot, da se iz V. zavrsava na psihijatriji, da su u MIOC-u samo natjecateljski lumeni i sl.

Svjesna je da ce pisat prijemni, i sva sreca, jedan za sve skole. Imaju odlicnu profesoricu iz matematike koja ce ih tijekom dodatne nastave matematike na koju ide jos od 5. razreda, pripremati za prijemni u drugom polugodistu.

Za sada joj je X. pm nekako najvise "šmeka" ali raspituje se i o ove druge dvije.

Njoj u MIOC-u ovaj prvi opći smjer s njemačkim jezikom automatski otpada jer je u OŠ imala francuski kao 2. jezik. Ostaje joj znaci informatika ili matematika kao smjer.
ak vam kcer ne zeli natjecateljske lumene u razredu nek ne ode u matematicki smjer, idem u mioc i u mojoj generaciji je to razred za klince koji od nizih razreda idu po drzavnim natjecanjima i na to im se svodi vise manje cijeli zivot, a kolko znam, tak su i na glasu ostali matematicki razredi drugih generacija. puno joj je bolja opcija informaticki smjer jer razlika u obradjenom gradivu nije nesto velika, a sanse da nadje pristojnu ekipu su stoput vece
pablopicasshole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.