Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2024., 17:59   #1541
Specijal je na kioscima.

Prelijepo izdanje.
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 12:21   #1542
br.3, Specijal Tex, Znak zmije

Crtež; Aurellio Galleppini

- loše. Vrlo loše. Crtanje u stilu Ferrija, to je učenik Galleppini. Ali on je to još lošije odradio.
Nespretno, neprecizno, neodmjereno, nedopadljivo,neugledno, nepotentno.
Galleppini je po meni vjerojatno najlošiji autor Tex-a.
Vrlo sam kritičan prema g.Galleppiniju.
I naslovnica je daleko, daleko ispod ranga g.Ville, koji je genije galaktičkih razmjera.

Što je dobro ?
Ima u Galleppiniju koja iskra potencijala, dakako. Nije sasma loš ili tragičan kako se na koncu da zaključiti.
Mene je iznimno razveselila utvrda Huachuci.
Odlična ideja.
Podsjetilo me na istu ideju iz stripa Kit Tellera, gdje je u klasičnoj pustari smještena rendžerska utvrda, napravljena od trupaca sa stražarskim kulama.
Ovdje je utvrda realno načinjena od kamenih blokova sa drvenom nadgradnjom u obliku kula.
To je sjajno kod stripa što možete stvoriti "vlastitu realnost".
Utvrda od obrađenih trupaca u pustari kanjonskog pejsaža je upravo to što strip može. Pomaknuti granice što oko iznenađuje, a potiče mentalne snage u nama.

Dakle, to bih izdvojio kao moment koji je mene smijem reći razveselio jer je tuga nastupila odmah čim sam vidio prvu stranicu i iuočio da je Galleppini autor.

Naravno to mene nije spriječilo da pribavim ovaj broj i uvrstim ga u vlastitu kolekciju.
Smijem se usuditi reći da nije sve kako želimo da bude i neka tako bude.
Veselim se idućoj epizodi gdje sigurno neće Galleppini djelovati.

Dodao bih da je epizoda Znak zmije, iako očajno nacrtana, vrlo snažna priča. Ima strahovit okret u akciji, drži visokodinamični pristup uzbuđenju.
Akcija je nabijena.
Pucnjava, akcija, krici, topot konja.
To je što nas čini pratiteljima nekog života koji nam se događa kada čitamo strip i ulazi nam pod kožu i kolaju nam čestice toga u krvi.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 17:49   #1543
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
br.3, Specijal Tex, Znak zmije

Crtež; Aurellio Galleppini

- loše. Vrlo loše. Crtanje u stilu Ferrija, to je učenik Galleppini. Ali on je to još lošije odradio.
Nespretno, neprecizno, neodmjereno, nedopadljivo,neugledno, nepotentno.
Galleppini je po meni vjerojatno najlošiji autor Tex-a.
Vrlo sam kritičan prema g.Galleppiniju.
I naslovnica je daleko, daleko ispod ranga g.Ville, koji je genije galaktičkih razmjera.

Što je dobro ?
Ima u Galleppiniju koja iskra potencijala, dakako. Nije sasma loš ili tragičan kako se na koncu da zaključiti.
Mene je iznimno razveselila utvrda Huachuci.
Odlična ideja.
Podsjetilo me na istu ideju iz stripa Kit Tellera, gdje je u klasičnoj pustari smještena rendžerska utvrda, napravljena od trupaca sa stražarskim kulama.
Ovdje je utvrda realno načinjena od kamenih blokova sa drvenom nadgradnjom u obliku kula.
To je sjajno kod stripa što možete stvoriti "vlastitu realnost".
Utvrda od obrađenih trupaca u pustari kanjonskog pejsaža je upravo to što strip može. Pomaknuti granice što oko iznenađuje, a potiče mentalne snage u nama.

Dakle, to bih izdvojio kao moment koji je mene smijem reći razveselio jer je tuga nastupila odmah čim sam vidio prvu stranicu i iuočio da je Galleppini autor.

Naravno to mene nije spriječilo da pribavim ovaj broj i uvrstim ga u vlastitu kolekciju.
Smijem se usuditi reći da nije sve kako želimo da bude i neka tako bude.
Veselim se idućoj epizodi gdje sigurno neće Galleppini djelovati.

Dodao bih da je epizoda Znak zmije, iako očajno nacrtana, vrlo snažna priča. Ima strahovit okret u akciji, drži visokodinamični pristup uzbuđenju.
Akcija je nabijena.
Pucnjava, akcija, krici, topot konja.
To je što nas čini pratiteljima nekog života koji nam se događa kada čitamo strip i ulazi nam pod kožu i kolaju nam čestice toga u krvi.
Nastavno na rečeno, želim dopuniti dojam.

Pogledajte očajni prijevod.
Iznimno loše odrađeno.
Na stranici 30 Tex odgovara komandantu garnizona riječima;
Mada znamo da ćete nas uvaliti u velika govna nećemo se povući.
Smisao je ok, aliTex se ne bi koristio tim slijedom riječi.
To nije razina.

A onda na koncu epizode imate spaljivanje knjige o tajnama alkemije.
Umjesto da je knjiga ostala u rukama mrtvog Sebasitana, smijemo reći alter-druida, Tex je oduzima iz mrtvo hladnih ruku alkemičlara te je baca u vatru.
Totalno promašena ideja.
Spaljivanje knjige. Ideja je nacistička ili djetninje nezrela.
Knjige se ne spaljuju. Znanje se ne uništava.
Galleppini je to tragično loše odradio.

Jako sam žalostan zbog ove epizode. Tako loše odrađene epizode čine strip lošim umjetničkim djelom.
Ne mogu riječima izraziti koliko je to trebalo spriječiti.
Galleppini nikada nije smio pristupiti crtanju Tex-a.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.