Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 12:12   #1
Vitezovi Templari

Ne znam postoji li ta tema vec no pa eto sto znate o njima ..

Koja svrha njihova ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:07   #2
Danas nikakva.
Nekoć katolički janjičari pa su se malo osilili pa im je podrezana kesa.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:07   #3
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Koja svrha njihova ?
Da ljude gurne u psihozu raznoraznim misterijama, tajnama i ostalim glupostima da ih se odvrati od bitnih tema za život
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:18   #4
Katolička militantna, naoružana postrojba, koju je osnovao i zapovijedao s njom, Papa.

Toliko o "militantnim ateistima"...
Knights Templar or simply as Templars, was a Catholic military order recognised in 1139 by papal bull Omne Datum Optimum of the Holy See.[4] The order was founded in 1119 and active from about 1129 to 1312
Elitne križarske postrojbe (za klanje mačevima).
with a red cross, were among the most skilled fighting units of the Crusades

(uoči mač za sakaćenje i probadanje ljudi i krvavo crveni križ)


Poveži religiju (žestoku ideologiju) s oružjem za ubijanje, i imaš najgoru moguću kombinaciju.
Kako danas vidimo s islamistima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:32   #5
Koliko ja znam to je bio militantni red Ivana Krstitelja siromasi vitezovi dok nisu bili ukinuti radi hereze ..Po njima Ivan je Krist kralj pomazanik.Ali zajedno su s ostalim krscanima imali ulogu u osvajanju Jerusalema znano kao krizarski ratovi.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:37   #6
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam to je bio militantni red Ivana Krstitelja siromasi vitezovi dok nisu bili ukinuti radi hereze ..Po njima Ivan je Krist kralj pomazanik.Ali zajedno su s ostalim krscanima imali ulogu u osvajanju Jerusalema znano kao krizarski ratovi.
Ne, ivanovci su ih naslijedili. To je Malteški red, a danas se bave humanitarnim radom.
Odakle ti to za Ivana Krstitelja?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:42   #7
Johaniti datiraju jos od borbi u Jerusalemu prvog stoljeca oni su cuvari hrama ili poslije znani kao Knight Templars.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:07   #8
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Katolička militantna, naoružana postrojba, koju je osnovao i zapovijedao s njom, Papa.

Toliko o "militantnim ateistima"...
Knights Templar or simply as Templars, was a Catholic military order recognised in 1139 by papal bull Omne Datum Optimum of the Holy See.[4] The order was founded in 1119 and active from about 1129 to 1312
Elitne križarske postrojbe (za klanje mačevima).
with a red cross, were among the most skilled fighting units of the Crusades

(uoči mač za sakaćenje i probadanje ljudi i krvavo crveni križ)


Poveži religiju (žestoku ideologiju) s oružjem za ubijanje, i imaš najgoru moguću kombinaciju.
Kako danas vidimo s islamistima.
Iz tih papuca koje si ubukao sve se moze svesti na jednostavnost no tu je mnostvo u lancu uzroka i posljedica.Jako je tesko pratiti problematiku laicima no oni su uvijek najglasniji.
Ja razumjem potrebu da se dobro ili lose razumije no kontext je upitan.
Templari nisu Papinska organizacija no bili jesu pod komandom jer u tom trnenutku interesi su im se poklapali no kad su iz Rima shvatili sto oni zele onda su ih kaznili poubijali oduzeli i imovinu itd...Prica je vrlo kompleksna
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:51   #9
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Katolička militantna, naoružana postrojba, koju je osnovao i zapovijedao s njom, Papa.

Toliko o "militantnim ateistima"...
Knights Templar or simply as Templars, was a Catholic military order recognised in 1139 by papal bull Omne Datum Optimum of the Holy See.[4] The order was founded in 1119 and active from about 1129 to 1312
Elitne križarske postrojbe (za klanje mačevima).
with a red cross, were among the most skilled fighting units of the Crusades

(uoči mač za sakaćenje i probadanje ljudi i krvavo crveni križ)


Poveži religiju (žestoku ideologiju) s oružjem za ubijanje, i imaš najgoru moguću kombinaciju.
Kako danas vidimo s islamistima.
No, u to vrijeme su svi bili militarizirani. I krscani i muslimani i hindusi i budisti...

Nema smisla neto posebno katolike prozivat, duh vremena.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:58   #10
Nisu Templari inkvizicija koji je vama...Templari su protiv inkvizitora no kad su muslimani arapi u pitanju koji su drzali Jerusalem u to doba morali su u saveznistvo s Rimskim papom jer u to doba su ovi brojcano jaki a i tehnikom.
Templari su samo htjeli uzeti sto je njihovo iz Jerusalema.I izgleda da su uspjeli kad su usli u Jerusalem a po povratku je slijedio nagli uspon Templara koji je preplasio Rim...
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 01:22   #11
Kad je procurila informacija da su Templari donijeli s istoka gnosticka ucenja bili su unisteni.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.