Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 11:24   #321
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ali jesi tip koji bi kleknuo ispred nasilnika i molio ga za milost.
Ako budem imao kad kakav problem i trebao pomoć da istučem nekoga ili nešto ne brini ne bum tebe zval
Naravno. Ako bi se našal u onoj baš situaciji koju si spomenul. No nisam još imao takvu čast fala Bogu i nadam se da ni ne bum nikada. Imam dovoljno mozga u glavi da teško mogu biti doveden u takvu situaciju dobrovoljno. Druga stvar je ako se radi o nekim nepoznatim nasilnicima koje sretneš usred noći i koji ti žele otet imovinu. Ja isključivo govorim o nasilnicima koje si sam pustil u svoj život.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:39   #322
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Naravno. Ako bi se našal u onoj baš situaciji koju si spomenul. No nisam još imao takvu čast fala Bogu i nadam se da ni ne bum nikada. Imam dovoljno mozga u glavi da teško mogu biti doveden u takvu situaciju dobrovoljno. Druga stvar je ako se radi o nekim nepoznatim nasilnicima koje sretneš usred noći i koji ti žele otet imovinu. Ja isključivo govorim o nasilnicima koje si sam pustil u svoj život.
Sad govoriš isključivo a prije nisi trebao si odmah reči da te se ne interpretira krivo.Joshua ti si jedan od onih koji se voli "igrati" općenitim upadicama ovdje na forumu a onda kad te netko "stisne" braniti se da si mislio isključivo na ovo ili ono.
Kažeš da se nikad nisi doveo u takvu situaciju da se suočiš sa nekakvim nasilnikom,nisam ni ja.Obojica pametno izbjegavamo takve situacije.Obojica bi se branili da se nađemo u takvoj ili sličnoj "kriznoj" situaciji.Možda bi jedino različito reagirali da nam nasilnik preprječi put i da nas želi napasti
Što se tiče obiteljskog nasilja,ja sam imao i imam tu sreću da ih nije bilo niti ih ima u mojoj familiji užoj ni široj.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:45   #323
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Sad govoriš isključivo a prije nisi trebao si odmah reči da te se ne interpretira krivo.Joshua ti si jedan od onih koji se voli "igrati" općenitim upadicama ovdje na forumu a onda kad te netko "stisne" braniti se da si mislio isključivo na ovo ili ono.
Kažeš da se nikad nisi doveo u takvu situaciju da se suočiš sa nekakvim nasilnikom,nisam ni ja.Obojica pametno izbjegavamo takve situacije.Obojica bi se branili da se nađemo u takvoj ili sličnoj "kriznoj" situaciji.Možda bi jedino različito reagirali da nam nasilnik preprječi put i da nas želi napasti
Što se tiče obiteljskog nasilja,ja sam imao i imam tu sreću da ih nije bilo niti ih ima u mojoj familiji užoj ni široj.
Pa mislio sam da se držiš teme i govoriš o obiteljskom nasilju! Nisam zaista znao da misliš na klasično nasilje nekog kriminalca kojeg sretneš u mračnoj ulici! Imao sam u glavi bračnog partnera kako kleči. Jbtg. Imao sam ja par situacija gdje sam glasnim pizdarijama šokiral nasilnika da je prestal delat on pizdarije i fokusiral se na gluposti koje sam trabunjal. Šok je dobar način. No naravno teško je u takvim situacijama baš procjeniti o kakvoj se vrsti opasnosti dela za tebe. Isto tako sam kao mlađi imal situaciju gdje je curu tukao njen dečko kod wc-a i popizio sam propisno i bio sam spreman fizički sprečit nasilje nad slabijim. No tada se dogodilo ono klasična pizdarija koja me naučila da se zaista u privatno nasilništvo ne treba previše osobno involvirati. Mala je popizdila na mene da kaj se ja mešam. On nju voli.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:56   #324
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa mislio sam da se držiš teme i govoriš o obiteljskom nasilju! Nisam zaista znao da misliš na klasično nasilje nekog kriminalca kojeg sretneš u mračnoj ulici! Imao sam u glavi bračnog partnera kako kleči. Jbtg. Imao sam ja par situacija gdje sam glasnim pizdarijama šokiral nasilnika da je prestal delat on pizdarije i fokusiral se na gluposti koje sam trabunjal. Šok je dobar način. No naravno teško je u takvim situacijama baš procjeniti o kakvoj se vrsti opasnosti dela za tebe. Isto tako sam kao mlađi imal situaciju gdje je curu tukao njen dečko kod wc-a i popizio sam propisno i bio sam spreman fizički sprečit nasilje nad slabijim. No tada se dogodilo ono klasična pizdarija koja me naučila da se zaista u privatno nasilništvo ne treba previše osobno involvirati. Mala je popizdila na mene da kaj se ja mešam. On nju voli.
Pa pokušao sam se držati teme ali malo je iskliznula ne samo u mojim postovima nego u još nekoliko forumaša pa se osim obiteljskog nasilništva govorilo nešto i opčenito o nasilništvu.Teško je to izbjeći,teško je spominjati samo obiteljsko nasilje a da se ne dotakne nešto opčenito o nasilinicima i mehanizmima djelovanja nasilja.
Da, ovaj zadnji primjer koji se spomenuo stvarno je nezgodan,trebao si reći toj curi tucite se onda u šumi ili negdje između 4 zida gdje vas nitko ne vidi.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:58   #325
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa pokušao sam se držati teme ali malo je iskliznula ne samo u mojim postovima nego u još nekoliko forumaša pa se osim obiteljskog nasilništva govorilo nešto i opčenito o nasilništvu.Teško je to izbjeći,teško je spominjati samo obiteljsko nasilje a da se ne dotakne nešto opčenito o nasilinicima i mehanizmima djelovanja nasilja.
Da, ovaj zadnji primjer koji se spomenuo stvarno je nezgodan,trebao si reći toj curi tucite se onda u šumi ili negdje između 4 zida gdje vas nitko ne vidi.
Imao sam tada nekih 16 godina. Nisam imao tih kapaciteta tada. Ono baš sam sečam se bil šokiran.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:39   #326
ja sam bila u modu da ću ga izbaviti iz njegove kože,
da će ga moja ljubav promijeniti i ozdraviti,
da ga ja jedina mogu spasiti,
bilo me strašno sram, pred samom sobom, drugima,
cijelo vrijeme sam mislila da ja nešto krivo radim,
taj osjećaj krivnje je zapravo nešto najgore što mi je ostalo iza svega,
prvo krivnja što nisam prepoznala,
pa onda što nisam uspjela i na kraju što sam odustala,

na psihoterapiji sam najviše problema imala riješiti se osjećaja konstantne krivnje
za sve poteze u životu,

i da, nema uzmicanja i sklanjanja s puta,
kada si na piku, normalna je stvar hodanje za tobom, zaprječavanje puta, ulaženje
u tvoj osobni prostor, sklanjanje i povlačenje raspiruje bijes,
zauzimanje obrambenog stava dovodi te u životnu opasnost ukoliko si slabiji,

kada sam otišla bez obzira na sve probleme ipak sam imala osjećaj podrške društva,
ono što zlostavljanim muškarcima vjerujem nedostaje,
osobno znam ih nekoliko koji trpe psihičko, ali i fizičko zlostavljanje,
jedan koji se pokušava izvući iz cijele priče prolazi institucionalnu agoniju
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:48   #327
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Klekneš na noge i moliš da ti oprosti kaj je on mrak ,a kaj si ti jadnik bjedni. Znači lažeš nasilniku u oči. Pustiš suze i nadaš se da buš nekak uspjel izmigoljit i pobeć u suton daleko od njega.
Kad ti to pođe za rukom izvesti, ne moraš bježati. Samo čekati da zaspe...
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:16   #328
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kad ti to pođe za rukom izvesti, ne moraš bježati. Samo čekati da zaspe...
Bježati se uvijek mora i kad zaspe. Ključno je da se više nikada ne probudiš pokraj takve osobe.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:19   #329
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
osobno znam ih nekoliko koji trpe psihičko, ali i fizičko zlostavljanje,
jedan koji se pokušava izvući iz cijele priče prolazi institucionalnu agoniju
Zašto trpe? Zbog djece ili financijskih razloga?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:05   #330
Znači, forumaši se slažu da nasilje nema spol. Ajde fala bogu.
Konačno! :klap:
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:58   #331
Nasilje je nasilje bez obzira na spol, dob, razloge.

Na svako nasilje treba reagirati. Pogotovo bi trebalo udaljiti nasilnika/cu od djece i omogućiti djeci da rastu uz razumnog nenasilnog roditelja.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:18   #332
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zašto trpe? Zbog djece ili financijskih razloga?
jedino radi djece
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.