Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 19:09   #2721
Meni je pekara ispod svake razine, radije kupim u nepopularnom konzumu peciva, ali dobro je što ima sladoleda sad i nedjeljom za kupiti i imaju coffee to go, ali ima i Oxygen, pa sad...
Da, navodno je sam vlasnik kafića rekao da će dio parka preurediti u parking, a tko zna gdje će to doći za koju godinu. Tako da, parkića će biti jer je to svakom kafiću prednost, ali i u ovim gabaritima je već postao premali za hrpu djece koja trenutno živi u naselju, a kamoli kad ga smanji. No dobro, tko nam je kriv, mogli smo se dogovoriti da parkić kupimo od Jose, ali nemamo nikakvu komunikaciju u naselju osim one minimalne, pa šta bi sad... Možemo se slikati.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:38   #2722
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
Moj brat je radio na projektiranju naselja (radio za firmu koja je to odradila Pašaliću) i kaže da ako je kupio tu parcelu - a kupiti ju je mogao jer je privatna, bez obzira što je parkić na njoj - da ima pravo u zadanim gabaritima izgraditi što hoće. to može biti i zgrada, ako je do x katova i na y površini koja je dozvoljena. Cijela parcela je privatno kupljena tako da je sve na njoj privatno, s tim da postoje zadane točke izgrađenosti u postocima.
Meni je hrpa stvari po stanovima koje sam gledala bila nelogičnaa, od povišenih pragova nadalje, ali kad imaš nekog tko ti to lijepo stavi u perspektivu, i onda kad grijanje na sto m2 stana platiš po najvećoj zimi max 650kn umjesto dotadašnjih 2000....eh O2
Brat dobro zbori. Postoji nešto što se zove uvijeti gradnje gdje se definira katnost, udaljenost od granice parcele, br. PM, a među najzanimljivijim izgrađenost parcele u postocima.
Mislim da nema straha od gradnje zgrade jer kad oduzmeš po 3m sa svake strane minus parkirna mjesta ostane ti malo kvadrata, a i siguran sam da bi zgrada izazvala gnjev susjeda pogotovo onih sa malom dijecom tj. svih.
S druge strane svako odstupanje od gabarita zadanih uvijetima gradnje znači ilegalnu gradnju i predstavlja rizik.
__________________
..tko je brži ili zec..
Holker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:01   #2723
Pozdrav,

zanima me ima li ovdje netko tko je radio nadstrešnicu na terasi, metalna konstrukcija i to... hvala!
taubekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:34   #2724
Wink Pozdrav svima,

zna li možda netko nešto više o novom privatnom vrtiću u naselju?
Vidim da su postavljene nove naljepnice i da će se zvati "Mudre glavice".
Možda netko ima više informacija kad je planirano otvorenje, koliko grupa?
Ellavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:44   #2725
odrzavanje

Pozdrav. Imate koga za preporučiti za održavanje zgrade(i sve što ide uz to) u o2 naselju.
sokre57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:17   #2726
Lijepi pozdrav, molim vas info, ako je tko upoznat s kućama u nizu koje se grade u Đačkoj?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-20608199

I što se tiče samog javnog prijevoza do centra ZG, da li imate iskustva kakav je promet i koliko treba do glavnog kolodvora ujutro između 7 i 10h? Da li se isplati putovati vlakom?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima. Lp
Suzanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:32   #2727
Quote:
taubekson kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me ima li ovdje netko tko je radio nadstrešnicu na terasi, metalna konstrukcija i to... hvala!
ima li tko kakvih info o ovome? vidim da je puno natkrivanja terasa, pa ako netko zna više neka se javi da podijeli
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:24   #2728
Quote:
Suzanaaa kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav, molim vas info, ako je tko upoznat s kućama u nizu koje se grade u Đačkoj?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-20608199

I što se tiče samog javnog prijevoza do centra ZG, da li imate iskustva kakav je promet i koliko treba do glavnog kolodvora ujutro između 7 i 10h? Da li se isplati putovati vlakom?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima. Lp
Nemam info o tim kućama, jednom smo išli prošetati vidjeti kako izgleda, a čini se sasvim ok.

Vlakom se isplati, za 15 min si na glavnom kolodvoru, a vlak ide otprilike svakih sat vremena.
Busom (linije 166 i 229), stanica Đačka, imaš u tom periodu vožnju od 20 - 45 minuta, ovisno o gustići prometa i vremenskim uvjetima. Čim pada kiša je kaos na velikogoričkoj, od buzina do nadvožnjaka iznad ranžirnog kolodvora. Oba busa imaju svoj nekakav vozni red koji je, kako mi se čini, otprilike prialgođen školarcima i radnom stanovništvu.
Malo dalje od ovog stajališta, preko puta stanice za vlak, imaš i stanicu čuvenog velikogoričkog busa 268. Treba mu jednako vremena kao i gore spomenutim busevima, a vozi svakih 10-15 minuta.
S druge strane, autom si za 15-20 minuta u bilo kojem dijelu grada. Lokacijski je ovaj dio jako dobar izbor.
ago89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:00   #2729
pozdrav svima molim vas informaciju, ako netko zna kakvi su ovi stanovi?

Stan

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
lijep pozdrav
dario123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:17   #2730
Quote:
dario123 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima molim vas informaciju, ako netko zna kakvi su ovi stanovi?

Stan

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
lijep pozdrav
Izgleda da nema više puno aktivnih ovdje. Ja sam jučer naletjela na te oglase i bas me zanima o cemu se radi jer piše da je izgradnja 2017 sto nije točno.
goga321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:04   #2731
Pozz... Ja mislim da je to jedna velika muljaža. Suprug i ja smo vidjeli oglas za te stanove rohbau preko agencije BD odra. Našli se sa gosp Silvijem i pogledali stan koji ne mogu reći jako lijepo izgleda i cijena je 500eura za m2 i na to nam kaže da je useljenje u proljeće. Kada smo došli doma svi oglasi su skinuti sa njuškala i nađemo taj isti stan da prodaje agencija I business nekretnine ali za cijenu od 770eura m2 i u oglasu piše useljenje odmah (što je nemoguće jer ima još dosta posla na zgradi a okućnice uopće niti nema). Isto tako smo naknadno saznali da je Erste banka obustavila radove na toj zgradi prije neku godinu... O agenciji BD odra nema nikakvih zapisa a kada zovem na brojeve i business nekretnine nitko se ne javlja.
ćimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 14:21   #2732
I mi smo išli gledati stan, i stvarno je sve jako sumnjivo.
Mi smo tražili predugovor i dostavljen nam je stvarno smiješan dokument u kojem ništa konkretno ne stoji. Niti ikakvi rokovi, penali, ni bilo kakva dokumentacija.
Od konkretnih podataka piše jedino da kupac sam plaća uvođenje priključaka (plin, voda, struja) što nam gospodin Silvije ranije niti u jednom trenu nije spomenuo.

Nakon brojnih poziva i mailova još nismo vidjeli nikakav konkretan dokument (građevinsku, lokacijsku, potvrdu od banke da je skinuta ovrha itd.) tako da preporučam ljudima da se klone tog oglasa.

A cijena se mijenja iz dana u dan, najprije je bila 900 eura, pa 650, pa 770, pa zadnje 500 eura. Ako i nije muljaža, jako je neozbiljno. To još nije ni legalizirano, ni etažirano... Tko zna koliko još novaca tu prodavatelj treba uložiti (kojih možda ni nema). Zato vjerojatno i traži tako veliku kaparu, 5000 eura.

BTW mislim da su agencije BD Odra i I business nekretnine ista stvar.
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 20:45   #2733
Pozdrav.

Da li netko ima info o ovim kućama u nizu?

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/o...oglas-23372315
vdarth81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 12:11   #2734
I tako ce nas parkic s vremenom postati parkiraliste ��
Lj1ljani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 11:43   #2735
uopće me ne čudi da je to napravio. ne mogu uopće zamisliti frustraciju stanovanja u stanovima iznad ili pored kad ne možeš parkirati na svoje mjesto
Nego jel itko zna tko brine o čistoći naselja? Ovo je boguzaplakat.
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 09:37   #2736
Quote:
dario123 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima molim vas informaciju, ako netko zna kakvi su ovi stanovi?

Stan

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
lijep pozdrav
Jel možda itko zna nešto više o ovim stanovima?

Baš gledam u zemljišnim knjigama i još uvijek stoji da postoji teret na 5.100.000,00 EUR.

https://imgur.com/arpaCGU

https://imgur.com/JfjL3p5

Navodno je pokrenuto skidanje svih zabilježbi. Koliko se to inače čeka i koliko je ovo sigurno?

Čovjek koji prodaje mi se čini skroz OK..
Mirkec070 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 10:34   #2737
Pozdrav svima, vidim da se na ovoj temi nije već jako dugo pisalo, međutim u fazi sam pregovora za kupnju stana u naselju, pa imam neka pitanja. S obzirom da je ovdje dosta vas koji već neko vrijeme živite tu, zanima me što mislite je li prihvatljiva sada cijena od 1700 eura po m2 za stan u O2. I još što me muči u vezi stana je pričuva koja je oko 300 kn, a stan ima 50-ak kvadrata. Pa evo, ako ima još netko tu da je aktivan, volio bih čuti komentare.
Martin Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 22:21   #2738
Po meni je to preskupo za tu lokaciju, bas sam nedavno prolazila tuda

Za te novce imas Kaica u sigetu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 23:00   #2739
Sada vidim da je forumaš postavio pitanje i na ovoj temi.

Da, malo je skupo, ali treba uzeti u obzir da je stančić lijep, a mala kvadratura uvijek ima višu jediničnu cijenu. Da sam zainteresirana za kupnju pokušala bih nešto spustiti, ali ne puno.

Ipak, nije mi jasno, je li u tih 50m2 uračunat i balkon ili samo zatvoreni dio stana? Jer ako je ovo drugo, onda se radi o puno manjoj cijeni za kvadrat, odokativno oko 1.500 Eura.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 23:29   #2740
To je još uvijek jeftinije nego što smo mi izvorno platili koji smo kupovali kad je bilo novoizgrađeno.

Mi smo u naselju već 12 godina i zapravo smo jako zadovoljni. Nakon što smo sve građevinske podvale Pašalićeve sanirali, uživamo. Mi smo na jako mirnom kraju naselja, imamo lijep pogled, spavamo puno bolje nego u gradu...

Ima strašno puno male djece jer je većina stanara naselja izgleda parovi s malim klincima. Njima je to plus, nama starijima možda mali minus. Čišćenje ulica i travnjaka je jako loše, kao i u Novom Zagrebu generalno. Mislim da je ovo jedno od ugodnijih mjesta za miran život.
Slučajni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.