Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 17:47   #381
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja nemam jer moje ne nose ogrlice, ali je frendova belgijska ovčarka gadno reagirala na ogrlicu, tako da su čak mislili kako su u pitanju epileptični napadi. Svaki pas ima svoje. Recimo, moje izvrsno podnose Advantix, a netko je ovdje pisao kako mu se prva tri dana nakon nanošenja pas nenormalno češe.
Da, živo sranje.

Ako ne stavim ništa zabuhavi mi se u pasjem parku za jedan dan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:55   #382
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, živo sranje.

Ako ne stavim ništa zabuhavi mi se u pasjem parku za jedan dan.
Što da ti kažem? Probaj sve što ti padne na pamet, od buhača do sode bikarbone. Po krznu, dakako.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:59   #383
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Što da ti kažem? Probaj sve što ti padne na pamet, od buhača do sode bikarbone. Po krznu, dakako.
Ne kužim kako ljudi imaju kućne ljubimce koji po parku siju buhe
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:15   #384
Ne znam kako je veliki pas meni se od svih prirodnih repelenata izvrsno pokazalo eterično ulje origana. Koristim ga tako da kap dvije utrljam direktno u dlanove te time pređem preko cijelog psa. Toliko smrdi da ni jedna živina neće na njega. Naravno, ništa ne garantiram....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:02   #385
da skrenem temu na nesto konkretnije...
moj malac je zadnja dva dana imao "čohanje attack" i bili smo kod veterinara, dobio je poseban sampon jer se operutao i koza mu je crvena, tablete za alergiju i antibiotike.
Meni nije jasno zasto se daje antibiotik?

nije htio davatati kortikosteroide jer precesto imaju jace nuspojave :/
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:12   #386
A da li je veterinar uzeo neki uzorak; dlake/kože......

Za početak barem, jel.....

Šampon neće nikako škoditi, ajd, ni tablete za alergiju ...a antibiotik je dao jer crvenilo je upala. No, ipak, sve u svemu; dao je sve ali se ni ne zna zašto je što od toga dao.

Šta se promijenilo u životu psa u nazad tjedan dana, ako se je promijenilo?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:47   #387
Nije uzeo nikakve uzorke,
samo mi je dao terapiju i rekao da do daljnjega ga drzim na suhim briketima koje je do sada jeo (jaja/riza od hillsa).
Nazalost nisam bila doma 5 dana, muz je bio sam sa njim i nije mu davao brikete vec janjece kotlete, govede mljeveno meso, mrkva i celer, te su jedan dan bili u drugoj zupaniji na jezeru gdje su proveli dan. Ne pitaj, bilo mu zao da jede to "sranje" pa ga je "gurmanski tovio"
Ja sam mu davala povremeno janjetinu, patku i govede meso, ne vise od dva tri puta u obliku manjeg jednog obroka (jede dva puta dnevno) i nije pokazivao simptome. Tako da je pretpostavka da mu smeta osim piletine i govedina. :/

preko dana je vise manje ok, ali navecer krece napad svrbeza.

Pitanje, da li imas iz iskustva prijedlog kako mu dati tablete?
Jako je tezak za njih i uvijek je borba, ali kako ima par godina uvjezbao je tehniku kako izbaciti jezikom tabletu a pojesti sir/salamu/stolivec i danas sam odtrpila par ugriza. Mos mu sve raditi nije bed, ali tablete...to je rat.
Ideja je da mu izmrvim tablete i uvalim/namazem na jezik jer to nemre pljunuti ali nemam ideju sa cim :/
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:19   #388
Ha! Smislila sam...u muzaru sam samljela tablete i dva briketa, dodala par kapi vode, napravila pastu i turnula mu u usta. To nije mogao pljunut jer mu se sljepi za jezik pa mora progutat!
Fu, ajd "jedna muka manje"
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:24   #389
Moja je Luna imala alergiju na Hill's. Veterinar je sumnjao na sve drugo, samo ne na ovaj dehidrat. Kad sam je napokon skinula s dehidrata i stavila na janjetinu, rižu i mrkvicu pet tjedana, nestala je i alergija.

Janjetinu se obično preporuča kad se pokušava otkriti je li neka namirnica izazivač alergijske reakcije. Tu spada i kunić. Možda je najbolje krenuti tim putem.

Na kraju smo, osim Hill'sa, otkrili da je Luna alergična i na ugriz buhe. Nema veze što je znala imati na sebi trostruku zaštitu. Dovoljno da je buha na livadi ugrize i otpadne s nje. A Luna se dva tri dana znala oderati od svrbeža. Ljeta su nam bila najkritičnija, pa su veterinari sumnjali na alergiju na neku biljku.

Sljedeće što izaziva jak svrbež identičan alergijskoj reakciji su pune/upaljene analke kod nekih pasa.

Uglavnom, najčešće je na vlasniku da se potrudi oko pronalaženja uzroka žestokom češanju svog ljubimca.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:42   #390
Analke su danas kod veta ociscene, bile su pune i bilo mu je bolno (sto moze biti i od meke stolice). I sto se tice hillsa to je i meni meni palo na pamet. Da nije reagirao na njih nakon sto je tih par dana jeo hranu bez konzervansa i ostalih dodataka. Onak, briketi vs. janjetina...zna se sto pobjeduje. Na janjetinu nije alergican, za nju ruku rezem, jeo ju je u svim mogucim opcijama, ukljucujuci na raznju, ispod peke, kuhanu (na raznju i ispod peke ju je dobio kao poslasticu, da omasti brk). hm, posto je na terapiji slabije ce regirati, a no koliko vremena je proslo izmedu obroka sa hillsom i reakcije kod Lune? sutra ujutro ce biti na taste, stoga kada pojede prvu turu briketa mogla bih pratiti da li se pojavljuje nekakav obrazac u obliku cesanja.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 02:12   #391
Luni su u toj prvoj fazi jako suzile oči. Svakakvih je dijagnoza bilo - od trećeg kapka, upale očiju, suženih suznih kanalića, nepravilnog rasta trepavice... Predlagalo se proširivanje suznih kanalića, ali Luna nije imala ni godinu dana i nisam bila spremna na to. I dobro da nisam.

Prelaskom na kuhanu janjetinu, suzenje se primjetno smanjilo već nakon tjedan dana, da bi nakon pet tjedana potpuno prestalo. Točnije, bilo je suzica kad bi joj vjetar nanio prašinu ili trunje u oči, ali smo to rješavali ispiranjem okica i brisanjem dlake ispod njih.

Kad se pojavilo češanje, veterinar je opet posumnjao na hranu, ali meni nije imalo smisla da odjednom pokazuje alergiju na nešto što ju je riješilo alergije. U tom je razdoblju jela kuhano - srca, jezik, janjetina, govedina, teleina, glodala goveđe kosti, ribu uz naše obroke i sve je fantastično podnosila. Tako je jela oko godinu dana, a onda sam se odlučila za barf i tako već 9 godina. Tadašnji veterinar je bio protiv barfa - mogućnost zaraze ako meso nije prokuhano. Nije mi bilo jednostavno donijeti odluku, ali, kao i u odlukama oko svog liječenja, a koje su se ponekad kosile s odlukama liječnika (i pokazale točnima), tako sam i tu odluku donijela nakon iščitavanja svega što sam o sirovoj prehrani pasa mogla naći.

Da Luna ima alergiju na ugriz buhe trebalo mi je valjda tri godine da zaključim. Naime, veterinar nikada na njoj nije našao ni buhe, ni njihove tragove, a alergija se javljala s toplijim vremenom, pa se sve povezivalo s peludi, pa sve tamo do ambroozije (zbog izraženog curenja nosa). Tu i tamo je bila na antihistaminicima, ali mi sve to ipak nije odgovaralo slici alergije na inhalacijske alergene. Donošenje konačne dijagnoze ometalo je i češanje zbog punih analki kojima je Luna periodički sklona.

No, rješavali smo problem po problem i sve više izbjegavali kortikosteroide, kojih se (nepotrebno) naprimala kao mala.

Sada, kad se počne češati u hladno doba godine - analke. Češanje u ljetnom periodu - buhe s livade ili dobivene od nekog frenda u prolazu. Ovo se zna preklopiti i s analkama, ali se sada zna što treba poduzeti i to se poduzima na vrijeme, tako da se vrijeme češanja skraćuje zbog čega ne dolazi do upale kože, pa se antibiotici i koritikosteroidi ne koriste, a ako je potrebno, upaljene analke se isperu, pa smo obje neko vrijeme mirne.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:51   #392
Pomoć
Hranim kuju već dugo vremena Brit Premium i nikakvih problema.
Jutros sam primjetio da joj je dlaka krvava na gornjem djelu vrata/leđa al mislio sam da se ožuljala no vidim da se češe i sad je i na drugom mjestu razgrebala skroz.Što da eadim osim što mora vetu?Dehidrat da joj nedajem a ove konzerve Animonda?Može neki savjet što da radim.Hvala.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:18   #393
Kod veta. Možda nije alergija nego je nešto pokupila. Jel otpada i dlaka na tim mjestima?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:13   #394
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kod veta. Možda nije alergija nego je nešto pokupila. Jel otpada i dlaka na tim mjestima?
Hvala na pokušaju pomoći.Bio kod veta i riješio problem.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:18   #395
Što je bilo u pitanju?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:19   #396
Upala analki pa od toga alergijska reakcija na kožu.
Editromjenit ću joj i hranu i umjesto Premiuma uzet Care(janjetina).
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:56   #397
Ako sumnjam da mi je pas alergičan na dehidrat, nakon koliko vremena mu se mogu javiti simptomi?

Primjerice, ako je jutros pojeo obrok, mogu li se simptomi javiti odmah, odnosno, za koji sat? Da se počne lizati, grickati? Ili je potrebno da prođe neko duže vrijeme?
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 17:55   #398
Alergija se javlja obično prilično brzo nakon konzumiranja.

Najbolji način da se provjeri na što je pas alergičan (ako je uopće alergičan na hranu) je staviti psa na hranu koja rijetko izaziva alergije i isključivo na njoj bude 5 tjedana (ni jedan keksić, ni ništa sa strane). Ovo je vrijeme potrebno da se organizam očisti od svih alergena. Tada se dodaje postojećem jelovniku dodaje samo jedna namirnica i tjedan dana promatra reakcija. Ako je sve ok, uzima se sljedeća i tako redom.

Ovako je meni veterinar rekao radim kako bismo ustanovili na što je Luna alergična, ako je u pitanju hrana. Pokazalo se da je neki alergen u Hill'su, pa smo se oprostili s dehidratima.

Onda je počela pokazivati sezonske alergije. Veterinari su dugo mislili da je u pitanju alergija na neke trave (počinjalo bi oko svibnja i trajalo negdje do listopada) i tada sam joj nekih godina davala neki antihistaminik. No, poslije dosta duge opservacije otkriveno je da je alergična i na ugriz buhe. Naravno, najviše ih ima u toplom razdoblju godine i ne samo na psima, već i u travi. Dovoljno da jedna zanemari Advantix na Luni i ona bi se dva tri dana češala i grickala do krvi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 12:49   #399
Alergija na travu kod psa se pojavila dali ima jos netko iskustva sa time?
BlackNwhiteworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 22:53   #400
Ja muku mučim kod alergije na hranu sa svojom
liže se po capicama non stop i češka uha. analne redovito praznimo, promijenila sam veta i sad sam po preporuci na britu- losos i krumpir- mjesec dana samo to i nadam se da će biti bolje jer sam već i ja luda + svaki dan perem capice u oronazolu.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.