Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 21:21   #161
Ovako, stvar je u tome da cinjenica sto je zivotinja cipirana vani ti ovdje znaci malo ili nista jer nasi vetovi ne mogu pristupiti stranim bazama podataka. Drugim rijecima mogu procitati samo broj cipa i nista drugo. Odnosno, kao da ti maca ni nije cipirana.

Tu nastupa nas registar u koji upisujes zivotinju (ja sad govorim o psima, ali pretpostavljam da je identicna stvar za macke). Za registar je samo vazno da je zivotinja cipirana - vet ce upisati broj cipa koji je fizicki u zivotinji i uz to tvoje podatke koje mu das. To ces zadovoljstvo platiti kakvih 100-150 kn.

Jedino sto se zna desiti je da dodes kod nekog veta koji ce te uvjeravati da moras ponovno cipirati zivotinju sa hrvatskim cipom
Sto je naravno apsolutno suludo i na to nemoj pristajati. (Pod uvjetom da se cip da ocitati, jer neke zemlje imaju drugacije cipove za koje ti je potreban posebni citac).

Ili ce ti reci da ne moze promijeniti vlasnika u registru. Sto je tehnicki tocno jer on nema pristup registru druge zemlje. Ali on i tako ne mijenja vlasnika vec upisuje zivotinju u hrvatski registar. Za sto je ime prethodnog vlasnika posve nebitno.
A uzgajivac ti je kod sebe doma i tako vec vjerojatno zivotinju odjavio sa sebe

S obzirom da ti je maca i tako vec cipirana, moj ti je savjet da ju prebacis na sebe. Zlu ne trebalo radije neka pisu tvoji podaci. Bolje da ti nikad ne trebaju nego da ih nema
__________________
Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces.
ElectroWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:27   #162
Jeste sigurni da se to naplaćuje?

Jer smo mi malog upisali normalno kad smo ljetos bili tamo (bar mislim da je u bazu upisan - možda je to bila neka interna od klinike baza) ali se ne sjećam da smo to posebno platili.

Zbunjena sam sad.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:34   #163
Ja sam isto bila ljetos i naplatili su mi. Uz objasnjenje da je ministarstvo to propisalo i odredilo cijenu

I dobili smo i potvrdu, odnosno papirnati ispis iz baze sa mojim podacima.

To najlakse provjeris tako da pitas veta da ti provjeri cip i podatke u bazi
__________________
Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces.
ElectroWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 00:51   #164
Čudno. Moja isto ima originalni strani čip i sve što su napravili su unjeli moje podatke kod cijepljenja. Na računu imam samo cijepljenje i tablete protiv parazita, nikakvo čačkanje po Lysacanu i sl.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 07:05   #165
Quote:
ElectroWolf kaže: Pogledaj post
Zlu ne trebalo radije neka pisu tvoji podaci. Bolje da ti nikad ne trebaju nego da ih nema
A tako nekako sam ustvari i mislila...samo, ja sam shvatila kao da vet ima "aparatić" ilitiga neki softver s kojim pristupi cipu i onda promijeni stare podatke u nove Al vidim da sam ipak zabrijala
Slijedeci pon smo kod veta pa cemo vidjeti..
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:59   #166
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
A tako nekako sam ustvari i mislila...samo, ja sam shvatila kao da vet ima "aparatić" ilitiga neki softver s kojim pristupi cipu i onda promijeni stare podatke u nove Al vidim da sam ipak zabrijala
Slijedeci pon smo kod veta pa cemo vidjeti..
Dajbože da vetov skener može očitati ukrajinski čip. U protivnome si, kaže zakon, dužna sama osigurati skener.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.