Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 23:51   #441
Ovo se pretvara u propagandu protiv stabala...

__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:52   #442
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
i prije je bilo ovak namjerno treš pisanih likova ko što je cimerica od Burnham?


Jeste li vi sposobni pojmiti nisku razinu teksta, likova, scenarija, dijaloga u Discoveryu?
Znam.
Niste.
I TNG je imao lieutenant Reg.

Svaki serijal je imao nekog takvog lika koji je socially awkward ali zna svoj posao.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 02:18   #443
Netko je spominjao da Trek nije imao gej scena.

Osim ove: https://www.youtube.com/watch?v=Fw11Ak0mxyI
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:18   #444
u ovom nastavku mu je fino umjesto hard ubadanja jezika, mogao strpati jelda...njega...

pa bi to bio jedan ovako kul nastavak. Discovery moćno skakuće amo-tamo ispod i van prostorvremena, rastura Klingoncima sustave i logiku, a ovi se rasturaju na palubi....deep
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:28   #445
Stabla su dobro zasluzila Darwinovu nagradu.

Jos su ostavili stabla dok jos Klingonaca dolazi...
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:13   #446
Morala sam odgledati ovaj prvi dio sezone da stvorim neko mišljenje, i moram priznati da je serija dosta ispod očekivanog iako priznajem da ima nekih dobrih trenutaka i momenata.

Bila sam jako skeptična prema ovakvom konceptu serije koji kroz sve nastavke prati istu priču - isto smo imali s trećom sezonom ENT - i opravdano. Sama radnja nije loše zamišljena ali je loše izvedena i napisana, karakterizacija likova je uglavnom loša što se može zahvaliti scenaristima koji kao da ne znaju što bi htjeli od serije. Najbolja epizoda mi je bila ona s Muddom a to je opet neki "izlet" sa strane i korištenje već starih i uhodanih recepata. Nisam protiv toga da se jedna priča provlači kroz cijelu sezonu, koncept ST iz TNG ,TOS, VOY gdje je svaka epizoda nova priča je pomalo zastario (iako mi se osobno sviđa) i mislim da je u redu što su to promijenili, ali zaboga, nek nađu bolje scenariste!

Likovi su osrednji do loši iako neki imaju svijetlih trenutaka.

Michael - ne znam jel se od nje htio postići neki ženski pandan Spocku, kao ono, odgojena na Vulkanu pa ni sama nezna šta je, ali što god da je, Vulkanka nije. Krajnje nelogična, neracionalna i za ljudske standarde. Lik totalno sjebane motivacije, mutava, nezanimljiva, dosadna. Glumica bez trunke karizme. Rečenice izgovara mehanički, kao pokušava bit u nekom dualizmu emocija i razuma, gdje se bore njena logička i mentalna strana....ćorak. Zachary Quinto je za nju Marlon Brando. Radnja je ispričana skoro pa iz njezine perspektive, najviše nju pratimo i onda kao glavnom lika dobijemo dosadnog gnoma. Netelevizična totalno, nema ni jedne scene gdje bi mogla reć, je evo ubila mala, rasturila. Ona epizoda gdje spašava Sareka je bila tragedija, gluma do bola loša iako ni ovaj tip koji glumi Sareka nije nešto "ubio" ulogu ali bar je donekle uvjerljiv kao Vulkanac. Znači, glavni lik je nula.

Saru - ajde, uveli su novu rasu. Nisu se vodili starim putevima - Betazoiđani, Andorijanci, Telariti.....Dobro, osim što je nova rasa valjda neka reprezentativna rasa svih žrtava u galaksiji. Što mi je odmah veliki fail. Kako su oni uopće kao takvi dospjeli do Federacije? Općenito mrzim taj mentalitet žrtve koji se stalno vuče kroz Sarua, valjda je on jedini prvi časnik koji je došao do tog mjesta jer sluša i sljedi pravila Federacije kao psić. Sam njegov izgled mi je zanimljiv,ne znam....valjda ćemo otkrit da on ima neke druge supermoći osim hoda manekena i predosjećanja opasnosti. Za njega sam neutralna, ono, pusti da vidimo što su s njim namjerili, možda je nešto dobro.

Ash Tyler - on mi je jedan od najzanimljivijih likova, dobro razrađene pozadine i priče, moram priznat da su me iznenadili u zadnjoj epizodi njegovim PTSPom i seksualnim zlostavljanjem koje je evo prešlo u Stokholmski sindrom. Glumac do boga nezanimljiv i dosadan. Usiljena ranjivost i trauma, nema emocija nigdje. Mogli su nać nekog ljepšeg i karizmatičnijeg za ovu ulogu, ovaj tip je po meni promašen.

Paul Stamens - njegov lik mi je najbolji. Kroz njega je provučena ova priča putovanja pomoću spora koja mi je bila zapravo najinteresantniji dio STD do sada. Sviđa mi se kako su ga portretirali, ne smeta mi niti malo što je gay, dapače, neka. Malo je živčan i neurotičan ali to mi nekako ide uz taj dio njegove genijalnosti. Uglavnom, sviđa mi se lik.

Sylvia Tilly - je totalni promašaj lika. Ono, trash na kvadrat. Neelix je barem imao neki smisao za humor, serija može slobodno bez nje, ne znam čemu uopće ona služi osim da reprezentira teške, malo bucmaste štreberke s cvikama koji postaju glavne pijandure na partijima jer su one zapravo totalno cool frikuše. Katastrofa.

Kap. Lorca - mi je jako dobar lik. Osmišljen je kao nekonvencionalni kapetan koji neće birat sredstva da ostvari cilj (a ono, morali su malo uvest Kirka) što mi samo po sebi nije problematično. Praktički svi kapetani osim Picarda i Janewayice su bili onako, malo zločesti, i tumačili propise Flote kako je njima odgovaralo u datom trenutku, tako da takva karakterizacija i nije neka radikalna novost. Možda je kod Lorce gurnuta na malo veću razinu ali OK. Zanima me njegov back story, tip očito ima pozadinu i nadam se da ćemo više doznati o njemu. Jedini glumac za kojeg mogu reći da je odradio posao pošteno. Lik ima sirovost i karizmu, sviđa mi se.

Admiralica - ja bi je ostavila kao člana ekipe a izbacila Tilly.

Klingonci - prvi put kad sam ih vidjela, ono koji k...c je ovo? otkad su oni reptili pobogu? izgledaju kao da su Kardasijanci mutirali usljed neke nuklearne katastrofe. Koma. Šteta para koje su potrošili na izgled i šminku. Nisam uopće skužila da je onaj u bijelom žensko isprve. Jbt, bar te ženske trebaju bit makar zgodne ako ne ubitačno seksipilne, (a i muški) kad ono - gušteri.

Serija je dosta mračna, fali humora, fali mi onog ST entuzijazma - nitko nema one ubitačne one-linere koje je imao Picard, Doctor u VOY, Garak i Quark, pa čak i Neelix i Q. Nema ironije, nema smijeha ni awkward situacija Spocka i Kirka što znači da su svi ovome pristupili s previše ozbiljnosti i drame.

Ne znam, gledam sigurno do kraja ali moglo je sve skupa puno puno bolje.

Najveći nedostatci su loš scenarij i loše odrađeni likovi i mlaki, nekarizmatični i dosadni glumci.

Harry Kim i T´Pol imaju više karizme nego cijela ekipa STD-a skupa.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:15   #447
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Q
taj Q iz Star Treka je bio nešto najbolje iz SF-ova ikad...

teško da će Star Trek ikad imati takvu razinu šarma.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:22   #448
Zanimljivo je ovo s kritičarima i publikom.

The Orville
kritika : TOMATOMETER 18%
publika : AUDIENCE SCORE 93% liked it

STD (Star Trek: Discovery)

kritika : TOMATOMETER 83%
publika : AUDIENCE SCORE 57% liked it
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:04   #449
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je ovo s kritičarima i publikom.

The Orville
kritika : TOMATOMETER 18%
publika : AUDIENCE SCORE 93% liked it

STD (Star Trek: Discovery)

kritika : TOMATOMETER 83%
publika : AUDIENCE SCORE 57% liked it

The Orville je više nego duplo bolji, STD je dobio dosta glasova publike samo zato što je ST...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:16   #450
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Paul Stamens - njegov lik mi je najbolji. Kroz njega je provučena ova priča putovanja pomoću spora koja mi je bila zapravo najinteresantniji dio STD do sada. Sviđa mi se kako su ga portretirali, ne smeta mi niti malo što je gay, dapače, neka. Malo je živčan i neurotičan ali to mi nekako ide uz taj dio njegove genijalnosti. Uglavnom, sviđa mi se lik.
Stammetz, glumi ga Anthony Rapp a mala ironija je da je IRL sj*bao karijeru gay Kevinu Spaceyu.
Quote:
Ne znam, gledam sigurno do kraja ali moglo je sve skupa puno puno bolje.

Najveći nedostatci su loš scenarij i loše odrađeni likovi i mlaki, nekarizmatični i dosadni glumci.

Harry Kim i T´Pol imaju više karizme nego cijela ekipa STD-a skupa.
ovo. previše izmišljanja tole vode.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:34   #451
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
The Orville je više nego duplo bolji, STD je dobio dosta glasova publike samo zato što je ST...
Nije bolji, samo drugačiji. Orville je kombinacija satire, parodije, drame, akcije..Dosta je neozbiljna serija, to joj je svrha. ST Discovery je smještena u ratni kontekst pa je i ozbljnija i mračnija, nije ni satira ni parodija, osim što se producenti na neki način sprdaju sa Klingoncima( od izgleda do ponašanja), ali takav sličan bio je i ENT. Likovi su i više nego kompleksni i zanimljivi, odlično odglumljeni, ma šta god drugi pisali. Nisu onako 'veseli' kao u TNG ,naprimjer, to su osobe sa velikim psihičkim ožiljcima( ne svi) i složenim karakterima i kao takvi imaju svoju dubinu.
Akcije i misterije ima napretek, a to je također karakteristika dobrog SF. Vidit ćemo kako će to sve skupa završiti.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:09   #452
Jedno pitanje znalcima:
Nisu li na početku TOS-a tek uvodili teleportere koji i baš nisu funkcionirali kak spada, dok ovdje rade fenomenalno a prema vremenskoj liniji ne bi još smjeli biti savršeni?
U magli mi je jedna epizoda TOSa u kojoj zbog nesavršenosti teleportera prvo šalju sondu koja simulira čovjeka, pa tek onda šalju ljude, al je ipak nešto pošlo po zlu pa su teleportirani u prošlost (ili tak nekak, dosta je magle okolo )
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:16   #453
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Nije bolji, samo drugačiji. Orville je kombinacija satire, parodije, drame, akcije..Dosta je neozbiljna serija, to joj je svrha. ST Discovery je smještena u ratni kontekst pa je i ozbljnija i mračnija, nije ni satira ni parodija, osim što se producenti na neki način sprdaju sa Klingoncima( od izgleda do ponašanja), ali takav sličan bio je i ENT. Likovi su i više nego kompleksni i zanimljivi, odlično odglumljeni, ma šta god drugi pisali. Nisu onako 'veseli' kao u TNG ,naprimjer, to su osobe sa velikim psihičkim ožiljcima( ne svi) i složenim karakterima i kao takvi imaju svoju dubinu.
Akcije i misterije ima napretek, a to je također karakteristika dobrog SF. Vidit ćemo kako će to sve skupa završiti.
Ok, tebi se sviđa, meni ne.

Poanta STa (bilo kojeg) je da predstavlja nekakve vizije, a ne mrak ratovanja.
Di je tu svjetla budućnost?
Pa i DS9, koji je većinu vremena ratova je bio milijardu svjetliji od ovog.
ENT je imao loš start, kasnije se to promijenilo, ali do nekih stvari su držali.
Ovo doslovce piša po STu, svemu što ST predstavlja (pogon na gljive), a to radi pod krinkom STa.

TO nije loš, drugačiji je, ali je puno više "u duhu" STa.
Em ima zabave, parodije, komedije, em je budućnost svjetla, jbg.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:17   #454
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje znalcima:
Nisu li na početku TOS-a tek uvodili teleportere koji i baš nisu funkcionirali kak spada, dok ovdje rade fenomenalno a prema vremenskoj liniji ne bi još smjeli biti savršeni?
U magli mi je jedna epizoda TOSa u kojoj zbog nesavršenosti teleportera prvo šalju sondu koja simulira čovjeka, pa tek onda šalju ljude, al je ipak nešto pošlo po zlu pa su teleportirani u prošlost (ili tak nekak, dosta je magle okolo )
Mislim da imaš pravo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:31   #455
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ok, tebi se sviđa, meni ne.

Poanta STa (bilo kojeg) je da predstavlja nekakve vizije, a ne mrak ratovanja.
Di je tu svjetla budućnost?
Pa i DS9, koji je većinu vremena ratova je bio milijardu svjetliji od ovog.
ENT je imao loš start, kasnije se to promijenilo, ali do nekih stvari su držali.
Ovo doslovce piša po STu, svemu što ST predstavlja (pogon na gljive), a to radi pod krinkom STa.

TO nije loš, drugačiji je, ali je puno više "u duhu" STa.
Em ima zabave, parodije, komedije, em je budućnost svjetla, jbg.
Ma ima još do kraja sezone, a vjerujem da će kraj biti svjetliji od početka i sredine.. Mislim da producenti drže do tih stvari i više nego što se čini na prvi pogled. Iako, ovdi stvarno nije optimizam u prvom planu, ali čini mi se da su dosta išli na to da prikažu vrlo kompleksne, kvalitetno napravljene likove, možda više nego u ijednoj seriji dosad.
I zar nisu Pahvanci u seriji ono što predstavlja tu optimističnu, svijetlu crtu?
Mislim da jesu.
Njih ne treba zaboraviti.
Meni serija ni na moment nije bila dosadna, a TNG je imao nevjerojatan broj dosadnih epizoda, sve su mi ostale serije bile puno bolje po tom pitanju.
TOS sam davno gledala i sve pozaboravljala, ali pamtim ga kao jako dobar omjer drame, super dijaloga, akcije, pustolovine i etičkih dilema..Daleko bolji od TNG u svakom slučaju.
DS9 je odličan, iako je radnja pomalo razvučena.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:34   #456
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mislim da imaš pravo
E onda mi stvarno nije jasna tolika želja tvoraca serije da ju "uguraju" u vremensku liniju a pri tome krše sve živo od te linije: savršeni teleporteri, "trenutni" pogon, netko je spomenuo i uniforme koje se ne uklapaju, a da ne spominjem klingonce......
Bolje bi bilo da su seriju smjestili poslije DS9, pa mogu izmišljati kolko žele, a ti novi klingoci bi bili neka druga rasa ili bi mutirali zgog nekog razloga.
Mislim da su s ENT napravili dobar posao, ali sa ovime kao da su otvorili neki novi paralelni svemir.

Al jbga, kad volim SF, pa ću morati progutati što mi serviraju, sam sam si kriv
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:42   #457
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Meni serija ni na moment nije bila dosadna, a TNG je imao nevjerojatan broj dosadnih epizoda, sve su mi ostale serije bile puno bolje po tom pitanju.
TOS sam davno gledala i sve pozaboravljala, ali pamtim ga kao jako dobar omjer drame, super dijaloga, akcije, pustolovine i etičkih dilema..Daleko bolji od TNG u svakom slučaju.
DS9 je odličan, iako je radnja pomalo razvučena.
Ma svi serijali su imali dosadne epizode, al ono, dobro se pamti, loše se zaboravlja
Prednost starih serija je bila u tome da jednostavno preskočiš epizodu koja ti nije po šmeku, a tu je to problem jer možda propustiš nešt bitno za sezonu...
Al po drugoj strani, možda i sama činjenica da je u biti cijela sezona jedna priča, možda drži i određenu napetost.
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:03   #458
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ma ima još do kraja sezone, a vjerujem da će kraj biti svjetliji od početka i sredine.. Mislim da producenti drže do tih stvari i više nego što se čini na prvi pogled. Iako, ovdi stvarno nije optimizam u prvom planu, ali čini mi se da su dosta išli na to da prikažu vrlo kompleksne, kvalitetno napravljene likove, možda više nego u ijednoj seriji dosad.
I zar nisu Pahvanci u seriji ono što predstavlja tu optimističnu, svijetlu crtu?
Mislim da jesu.
Njih ne treba zaboraviti.
Meni serija ni na moment nije bila dosadna, a TNG je imao nevjerojatan broj dosadnih epizoda, sve su mi ostale serije bile puno bolje po tom pitanju.
TOS sam davno gledala i sve pozaboravljala, ali pamtim ga kao jako dobar omjer drame, super dijaloga, akcije, pustolovine i etičkih dilema..Daleko bolji od TNG u svakom slučaju.
DS9 je odličan, iako je radnja pomalo razvučena.
Stabla
TOS je više klasična književnost u SFu, s grčkim bogovima i sličnim pričama.
TNG, ima svega.
Meni je DS9 bio super
VOY, li-la u perspektivi.
ENT, loš početak, kasnije bolji.
Ovo mi trenutno nije nešto, ne gledam od 5. valjda ću pogledati kasnije
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
E onda mi stvarno nije jasna tolika želja tvoraca serije da ju "uguraju" u vremensku liniju a pri tome krše sve živo od te linije: savršeni teleporteri, "trenutni" pogon, netko je spomenuo i uniforme koje se ne uklapaju, a da ne spominjem klingonce......
Bolje bi bilo da su seriju smjestili poslije DS9, pa mogu izmišljati kolko žele, a ti novi klingoci bi bili neka druga rasa ili bi mutirali zgog nekog razloga.
Mislim da su s ENT napravili dobar posao, ali sa ovime kao da su otvorili neki novi paralelni svemir.
Al jbga, kad volim SF, pa ću morati progutati što mi serviraju, sam sam si kriv
Nažalost, imaš pravo.
Ne znam što im je ovo trebalo.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:26   #459
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Nije bolji, samo drugačiji. Orville je kombinacija satire, parodije, drame, akcije..Dosta je neozbiljna serija, to joj je svrha. ST Discovery je smještena u ratni kontekst pa je i ozbljnija i mračnija, nije ni satira ni parodija, osim što se producenti na neki način sprdaju sa Klingoncima( od izgleda do ponašanja), ali takav sličan bio je i ENT. Likovi su i više nego kompleksni i zanimljivi, odlično odglumljeni, ma šta god drugi pisali. Nisu onako 'veseli' kao u TNG ,naprimjer, to su osobe sa velikim psihičkim ožiljcima( ne svi) i složenim karakterima i kao takvi imaju svoju dubinu.
Akcije i misterije ima napretek, a to je također karakteristika dobrog SF. Vidit ćemo kako će to sve skupa završiti.
DS9 je isto na trenutke bio mračan, ali imao je i dobre likove, zanimljive teme i dobru radnju.

STD nije ta razina.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:53   #460
ovo za teleportere ...uniforme I kligonce sam I ja htio napisati...sta se tice pederluka mislim da Kirk ovo vidi da bi ih telepirtirao u svemir )))) osobno mi ne smeta ali Kir bi pukao )))


ja mislim da ce se sad vracati kuci kao voyager .. vjerojatno su u neko paralel svemiru
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.