Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 12:20   #161
Predsjednica, zamjenica i suci, dakle bilo tko tko ti može konkretno pomoći ne primaju stranke nego samo odvjetnike i to točno određeni dan - srijedom. (pretpostavljam da se radi o Zagrebu)
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:41   #162
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Predsjednica, zamjenica i suci, dakle bilo tko tko ti može konkretno pomoći ne primaju stranke nego samo odvjetnike i to točno određeni dan - srijedom. (pretpostavljam da se radi o Zagrebu)
Radi se o Puli
leci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:15   #163
Onda vidi primaju li stranke i gnjavi ih
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:33   #164
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Onda vidi primaju li stranke i gnjavi ih
mislim da ce mi stavit BAN koliko sam dosadan
leci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:57   #165
Quote:
leci kaže: Pogledaj post
mislim da ce mi stavit BAN koliko sam dosadan
Ona lijepo na bolovanju...:504
leci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:33   #166
Plomba o povezivanju ZK i KPU na vlasničkom listu od stana

Radim nekakvo refinanciranje stambenog kredita koji uključuje hipoteku na stan pa sam trebao pribaviti vlasnički list za stan u neboderu. Preuzmem vlasnički na e-građaninu kad ono nekakva neobična plomba koje prije nije bilo. Kaže ovako:

"... zaprimljen je prijedlog ZAGREBAČKI HOLDING DOO, ZAGREB,
SAVSKA CESTA 1, sljedećeg sadržaja: OSTALO POVEZIVANJE KPU I ZK NA KČ...
koji nije konačno riješen."

Na neslužbenoj kopiji vlasničkog toga uopće niti nema.

Ima li netko pojma o tome što je to i može li se nekako pribaviti dokaz da se ta plomba ne odnosi na stan nego na cijelu zgradu?
Hagstrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:38   #167
Upravo to što piše - povezivanje knjige položenih ugovora (KPU) i zemljišne knjige.

To neće biti problem za stavljanje hipoteke.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:30   #168
pitanje za iskusne: koliko dugo ZG grunotvnici treba da upiše založno pravo na nekretninu u korist banke?

pitam jer tempiram ako 21.2. predam sve to u gruntovnicu hoće li banka stići do zadnjeg u mjesecu (28.2.) isplatiti prodavatelju moj kredit, kako bi izgbjegao interkalarnu kamatu...
nix1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:06   #169
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
pitanje za iskusne: koliko dugo ZG grunotvnici treba da upiše založno pravo na nekretninu u korist banke?

pitam jer tempiram ako 21.2. predam sve to u gruntovnicu hoće li banka stići do zadnjeg u mjesecu (28.2.) isplatiti prodavatelju moj kredit, kako bi izgbjegao interkalarnu kamatu...
Gruntovnica računaj 5 dana (oni kažu do 10). Ali ne kužim zašto se kockas? Središ papire u gruntovnici na vrijeme, podigneš ih i nosiš u banku kad ti hoćeš. Ništa ne ide automatikom (ili bar meni nije išlo pred godinu dana)

Ili se dogovori s bankom da hoćeš isplatu zadnjih dana u mjesecu. Meni su u banci sami ponudili da odgode isplatu do konačnog roka u ugovoru da platim manju kamatu...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 00:00   #170
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
pitanje za iskusne: koliko dugo ZG grunotvnici treba da upiše založno pravo na nekretninu u korist banke?

pitam jer tempiram ako 21.2. predam sve to u gruntovnicu hoće li banka stići do zadnjeg u mjesecu (28.2.) isplatiti prodavatelju moj kredit, kako bi izgbjegao interkalarnu kamatu...


Hoće.
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:53   #171
Kako da nađem kontakt info neoznačene stambene zgrade na google mapama?

Našao sam dio grada u kojih bih se htio preseliti ali nikako ne mogu naci web stranicu ili ostale kontakt informacije da pitam dali ima slobodnih stanova, kolika je cijena i ostale informacije. Na google mapama samo pokažu ikone za apartmane/hotele... Ovo je lokacija o kojoj govorim, vjerujem da su to stambene zgrade danas (po street view-u iz 2011 jesu, moguće da je zastarilo). .
dragonknigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:21   #172
govoriš o najmu ili o kupnji stana? i ovaj link meni pokazuje poveći kvart, na koju lokaciju konkretno misliš?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 10:56   #173
Pogledaj na Katastar i Gruntovnicu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 21:45   #174
Quote:
dragonknigh kaže: Pogledaj post
Našao sam dio grada u kojih bih se htio preseliti ali nikako ne mogu naci web stranicu ili ostale kontakt informacije da pitam dali ima slobodnih stanova, kolika je cijena i ostale informacije. Na google mapama samo pokažu ikone za apartmane/hotele... Ovo je lokacija o kojoj govorim, vjerujem da su to stambene zgrade danas (po street view-u iz 2011 jesu, moguće da je zastarilo). .

Na Geoportalu ppogledaj koja je katastarska čestica, otiđi na netu na katastarski plan i nađi kojoj zemljišnoknjižnoj čestici odgovara i pogledaj kako je zgrada upisana.
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 16:43   #175
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Na Geoportalu ppogledaj koja je katastarska čestica, otiđi na netu na katastarski plan i nađi kojoj zemljišnoknjižnoj čestici odgovara i pogledaj kako je zgrada upisana.
Hvala! Definitivno su stambene zgrade ali nisam našao nikakve kontakt informacije... Dali je ikako moguće naći kontaktirat informacije stanodavca tih stambenih zgrada?

Ovo su informacije koje sam našao o jednoj od tih zgrada.
dragonknigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 00:35   #176
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Na Geoportalu ppogledaj koja je katastarska čestica, otiđi na netu na katastarski plan i nađi kojoj zemljišnoknjižnoj čestici odgovara i pogledaj kako je zgrada upisana.
Pronašao sam vlastovnicu gdje mogu provjeriti tko je vlasnik stana. U ovom primjeru (klik na sliku da se poveća) se čini kao da su svi stanovi popunjeni (imaju vlasnika tj. netko živi u stanu) ali još uvijek ne znam sa sigurnošću dali ima slobodnih stanova... Ne znam ni tko je stanodavac/vlasnik te zgrade niti kako ga kontaktirati da pitam dali ima slobodnih stanova. Čini mi se ko da su te stambene zgrade u vlasništvu države (RH),grada zagreba ili neke banke?

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
govoriš o najmu ili o kupnji stana? i ovaj link meni pokazuje poveći kvart, na koju lokaciju konkretno misliš?
Najam. Bilo koja stambena zgrada u tom kvartu i dalje. Ali čini mi se da su te zgrade još od 1965 pa svaki stan ima svog vlasnika tj. netko već živi u njima...
dragonknigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 08:32   #177
Jel ti to nas tu za*ebavaš ili šta? Odeš fino na Njuškalo ili na Index oglase ili na (plavi) Oglasnik, poklikaš što trebaš (najam stana) i odabereš kvart Sigečica u Zagrebu i eto ga.

Jedino zanimljivo na ovoj slici z.k. izvadka je tzv. pozitivna zabilježba koju nisu ni smjeli upisati jer to uvjerenje katastra ne vrijedi više kao dokaz legalnosti zgrade
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 23:34   #178
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Jel ti to nas tu za*ebavaš ili šta? Odeš fino na Njuškalo ili na Index oglase ili na (plavi) Oglasnik, poklikaš što trebaš (najam stana) i odabereš kvart Sigečica u Zagrebu i eto ga.

Jedino zanimljivo na ovoj slici z.k. izvadka je tzv. pozitivna zabilježba koju nisu ni smjeli upisati jer to uvjerenje katastra ne vrijedi više kao dokaz legalnosti zgrade
Smiri se...
Nakon dan istraživanja/ispitivanja našao sam sve što mi treba. Jbg nisam najbolje postavio pitanja ali to je zato što mi je tema potpuna nepoznanica pa je normalno da pitanja zvuče kako zvuče...
dragonknigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 09:57   #179
Izvadak iz zemljisnih knjiga

Dobar dan,

Imam broj cestice. Opcinski sud je u Rijeci, glavna knjiga Zamet. Kad upisem sve podatke u https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract kaze mi da nema zk uloska za tu cesticu.

Dali je problem u tome sto je to zgrada, sagradjena jos 80ih sa preko 20tak stanova?

Treba mi izvadak za jednu osobu koja tamo zivi i ima stan. Znaci neki vlasnicki list ili izvadak iz zemljisnih knjiga. Sta se to ne moze preko interneta izvadit?

Rijec je o cestici br. 2770/1 u Rijeci, naselje Zamet. Hvala puno.
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 10:42   #180
Quote:
BASILISTA kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Imam broj cestice. Opcinski sud je u Rijeci, glavna knjiga Zamet. Kad upisem sve podatke u https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract kaze mi da nema zk uloska za tu cesticu.

Dali je problem u tome sto je to zgrada, sagradjena jos 80ih sa preko 20tak stanova?

Treba mi izvadak za jednu osobu koja tamo zivi i ima stan. Znaci neki vlasnicki list ili izvadak iz zemljisnih knjiga. Sta se to ne moze preko interneta izvadit?

Rijec je o cestici br. 2770/1 u Rijeci, naselje Zamet. Hvala puno.
U posjedovnom listu broj 3458 navedena je INDUSTROGRADNJA RO, SAVSKA CESTA 66, 10000 ZAGREB kao posjednik kat. čestice broj 2770/1. Veza sa zemljišnom knjigom nije pronađena. Broj zadnje izmjene je iz 1990. godine.

Možda nije upisana u zk? Prošetaj se na sud (zemljišnoknjižni odjel) pa pitaj.
sava007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.