Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 13:46   #341
Pa ništa onda se ode na inspekciju i tamo gdje se prijavljuje. Dovesti novinare i to će sve biti kako treba. Pa mi smo dio Europe i civilizirani smo.
U Švicarskoj češkaju krave nekim spravama pa valjda se i kod nas netko treba pobrinuti da više ne gledamo mršave krave i konje pored ceste, i urezane lance kod pasa.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:21   #342
Ok, evo me.
Dakle, ti se konji vide s glavne prometnice. Svako malo ih netko premjesti par metara da pasu dalje jer pojedu travu u tom radijusu u kojem su vezani. Znači, ti konji jesu nečiji. Ne izgledaju mi izgladnjelo niti podivljalo, međutim želim znati krši li ta osoba koja ima te konje zakon zbog toga što ih mjesecima drži na otvorenom, i na kiši, suncu, vjetru itd. Da ih uopće navečer ne vodi doma gdje bi bili u nekom zatvorenom prostoru.
Nisam nikad vidjela ''sputane noge'', kako to izgleda? Oni su vezani za neko drvo ili za ono čudo što se zabije u zemlju i imaju taj svoj neki radijus kojim se mogu kretati.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:45   #343
Konjima, mazgama i magracima sputavaju se prednje noge tako da se vežu jedne za drugu, ali se ostavi dovoljno užeta (puta ili putila) da životinja može koračati, ali ne i slobodno trčati. Ima i drugih načina, no kod nas se najčešće primjenjuje ovaj.

Što najčešće životinju ne sprečava u galopiranju - mene je tako kao dijete umalo pregazila sputana mazga. Nebitno. No vjerojatno su konji upravo zato i vezani.

Informaciju o tome je li vlasnik tih konja obvezan životinje uvečer ili u slučaju vremenskih neprilika odvesti i skloniti u zatvoren prostor možda ćeš dobiti od Ministarstva poljoprivrede, no bojim se da u našim propisima, po običaju, ništa nije precizirano.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:28   #344
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Nisam našla bolji pdf za ovo pitanje, smatram da je ok ovdje ga postaviti:

Blizu mene ima ogromno polje. Na njemu su po ljeti i zimi konji. Zavezani za raznorazna drva. Nisu divlji, nego nečiji. A taj netko se ne brine za njih.
Oni su tamo po danu i po noći, rijetko kada vidim da imaju posude za vodu. Zadnjih par dana na sjevernom Jadranu puše vrlo jaka bura - ti konji su na tom polju, nezbrinuti, na otvorenom. Izloženi vremenskim uvjetima. Prije nekoliko godina bilo je svega par konja, sad ih ima puno više.
Smatram da se tu krši zakon. Kome da uputim mail; jesu li za takve stvari nadležne općine odnosno komunalni odsjek svake općine? Ili da šaljem mail veterinarskoj inspekciji ili pak ministarstvu poljoprivrede?
Hvala.
gdje je to polje u kojem mjestu?
Old 17.11.2017., 09:42   #345
Meh, ako nisu izgladnjeli i na rubu smrti, sve i jedan vet.inspektor će reći " it's okej " Tim više ako su životinje na nekom polju gdje nikome ne smetaju od picajzlastih ljudi, nikome ne smrde, prde ili ne uništavaju ičiju kuruzu....

Imam frendicu inspektoricu, baš ću je pitati kakav je zakon točno.
Treba si malo dati truda pa isčitati zakone o držanju životinja.

Na Lonjskom polju su , recimo, pušteni cijele godine. Pa se smrzavaju, nemaju kaj za jesti, često se utapaju jer su sputani i još se zapetljaju...

A to sputavanje nogu, to je nešto najnakaradnije što postoji. Ok, lažem, nije najnakaradnje - ima daleko gnjusnijih stvari koje čovjek radi ali mi je pre fuj kada im vežu prednje noge da nebi " pobjegli"

Sunce ti žareno, pobrini se na drugi način onda da ne pobjegne.....razapni pastira , potroši koju kunu na sigurnost. Al ne, linijom najmanjeg otpora.

Zbog tih štrikova oko prednjih nogu sam ko dijete od 5 godina skoro nožni palac izgubila a i glavu možda......

Ljeto , šećemo ja i moji roditelji, kad konj...bijeli, ma sjećam se ko danas. Sivac je bio zapravo ali mladi pa je bo vše bijel. Danas znam, jel. Tada mi je bio bijeli.

Kad, on ne može hodati. Koji šok i nevjerica. Otrgla sam se i pojurila prema njemu, spotakla se o kamenčinu i rasturila si cijeli nožni palac, stukla se sva....

"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:31   #346
prije nekih godinu dana bila sam na jahanju na nekom ranču bez štale. imaju neke nadstrešnice gdje vežu dio konja, a vlasničini su odvezani i sami biraju hoće li u te nedovoljne zaklone ili na otvoreno. kaže ona da nekim čudom oni vole biti na otvorenom i po kiši i po buri. (mjesto radnje istra)

a konji su im krasni, ugojeni, čisti, većina spašena od mesnice ili kupljena jako jeftino, sve neki mješanci, ali njegovani i naviknuti na ljude, pse...
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:05   #347
pikuli; da , konji vole biti na otvorenom.....mogu vam puno o konjima koga zanima.

No, jedno su konji za meso koje vodaju tako po ispašama i vežu ih malo vamo malo tamo a drugo su vlasnički konji s kojima se netko bavi.

Mi i dalje ne znamo točno o čemu se radi u ovoj priči.

Možda je ovo što piše contrast samo izolirani trenutak bio; možda su konji samo tada bili vezani i nikada više neće biti......

"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.