Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 14:41   #41
a kako možeš utjecati na prepnjavanje kad si gore ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:05   #42
Da pametno pitanje, mislim da treba bilo kakov potrošač ili led lampica sa timerom (programatorom)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:39   #43
Pitanje je bez veze.
Kad buš napunil baterije, ak ih dok si tam, uglavnom ih trošiš?
Glede regulatora: radi li on sam ili mu ti stalno, dok si tam, vrtiš gumb i reguliraš struju/napon punjenja?

Na svijetu se sve može pokvariti, pa i taj regulator, baterije, čovjek umrijeti...

Meni je iz naslova bilo nekaj drugo na pameti: kam ih skloniti, dok te nema, da ih netko ne ukrade?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2019., 13:36   #44
Dignut ću ovo iz mertvih jer nisam nasao nista prikladnije (druge teme su za grijanje).

Znaci, trebao bih nesto sto cu zakačiti na/pored kamp kućice u srednjoj dalmaciji.

Od potrošača, mali 80L frižider A+ klase (Našao neki Beko koji troši 118 kWh/godišnje - to bi bilo nekih 14-15W na sat)), mali LCD TV sat-dva dnevno, punjači za mob i laptop, i nekoliko 12V potrošača (par žarulja, auto radio, itd). Možda bi i punjače za mob prebacio na 12V ako su manji gubici.

jel bi bilo za to dosta slijedeće:

Solarni panel 260-350W
Inverter 1500/12 čisti sinus
MPPT Regulator
Baterija 120Ah cca (možda bi dogodine dodao još jednu)
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 21:18   #45
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Dignut ću ovo iz mertvih jer nisam nasao nista prikladnije (druge teme su za grijanje).

Znaci, trebao bih nesto sto cu zakačiti na/pored kamp kućice u srednjoj dalmaciji.

Od potrošača, mali 80L frižider A+ klase (Našao neki Beko koji troši 118 kWh/godišnje - to bi bilo nekih 14-15W na sat)), mali LCD TV sat-dva dnevno, punjači za mob i laptop, i nekoliko 12V potrošača (par žarulja, auto radio, itd). Možda bi i punjače za mob prebacio na 12V ako su manji gubici.

jel bi bilo za to dosta slijedeće:

Solarni panel 260-350W
Inverter 1500/12 čisti sinus
MPPT Regulator
Baterija 120Ah cca (možda bi dogodine dodao još jednu)
Jesi sta napravio, koliko te doslo i kako se pokazalo?
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2019., 12:13   #46
Ne kužim se baš, pa molim da se ne čudite pitanjima:
- Solarni paneli vidim daju različite napone, oni veći čak do 48V, pa evo pitanje da li se može panel direktno spojiti na čisti sinus inverter ili mora nešto "između".

E i sad drugo pitanje, da li je tehnički moguće iz invertera koji je aktivan (dan je pa puni čelija) spojiti izvor napajanja direktno u utičnicu u vikendici (naravno pazim gdje je faza i nula)?

Pozdrav svima.
odrziv_razvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2019., 19:02   #47
Da oni daju različite napone, ali su struje (ono i A(mperima)) jako male za pogon direktno invertera!
npr. za 200 W (obična žarulja) panel uz 48V mora davati i skoro 5 A! 48x5=240W Ovih 40 W su možda gubici pretvarača!
.....
Možeš spojiti direktno u utičnicu, ali pazi da to otspojiš kad uključuješ mrežu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 12:56   #48
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Da oni daju različite napone, ali su struje (ono i A(mperima)) jako male za pogon direktno invertera!
npr. za 200 W (obična žarulja) panel uz 48V mora davati i skoro 5 A! 48x5=240W Ovih 40 W su možda gubici pretvarača!
.....
Možeš spojiti direktno u utičnicu, ali pazi da to otspojiš kad uključuješ mrežu!
A što bi se dogodilo da je pod mrežnim naponom utičnica?
odrziv_razvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2022., 03:38   #49
Pozdrav... Ovako u vikendici nemam grijanje pa bih uzeo elektricnu grijalicu i te ploce da me izdrzi grijati po noci kad sam tamo... sto uzeti?
Dazhkar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.