Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 03:37   #2561
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Bolje 1-2 prijatelja, pa i da nemas nit jednog, postoje udruge za psiholosku pomoc, postoji forum, postoji podrska u drustvu!!!
Ljudi iako okruzeni hrpom ljudi, ipak imaju 1-2 osobe od povjerenja, a ako i nemaju, onda su tu "neznanci" koji su spremni saslusati i pomoci.
Tocno, no bilo bi dobro imat bar 1 pravu zensku osobu jer nisam gay. Da imam jos to, ne bih uopce se zalio na samocu

Sto se tice udruga, one mogu pomoc u davanju naputaka kako doc do prijatelja, ali garancija da cu i doc do njih nazalost ne postoji i oni ne spajaju ljude, to je sve na meni samom
Old 17.11.2017., 03:51   #2562
Quote:
FilipWoggy kaže: Pogledaj post
Tocno, no bilo bi dobro imat bar 1 pravu zensku osobu jer nisam gay. Da imam jos to, ne bih uopce se zalio na samocu

Sto se tice udruga, one mogu pomoc u davanju naputaka kako doc do prijatelja, ali garancija da cu i doc do njih nazalost ne postoji i oni ne spajaju ljude, to je sve na meni samom
Bas to. Al koga ces upoznat ako se zabijes unutra 4 zida.
Mozda nabavit nekog psa, na to zenske padaju Pa u setnju lagano,
Splićankaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 04:29   #2563
Quote:
Bas to. Al koga ces upoznat ako se zabijes unutra 4 zida.
Mozda nabavit nekog psa, na to zenske padaju Pa u setnju lagano,
Padaju na to, vjerujem haha Jos samo da kvart di zivim nije tako pust bilo bi neceg, al sad po zimi ajoj, sve se griju doma kako stignu... s pozitivnije strane, ta koja kad ako se nadje vani i susretne me... imam velike sanse s njom hehe

Nazalost lako je rec odi van pa ces upoznat... vidis ja sam upoznao vise ljudi za druzenje uzivo preko interneta nego tijekom skolovanja. Jednostavno, jos ne postoji povoda za mene da idem van a i zima me odbije
Old 17.11.2017., 09:48   #2564
Tmarkulinčić, svi ste vi dobri ljudi, vi ste žrtve jebenog rata, žao mi tebe, oca, majke, zaslužili ste bolje..

Sad koliko vidim razgovaraš s ocem, o čemu razgovarate? Možda o tebi i tvom stanju? Otac bi ti sigurno volio da si ti sretniji..
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:57   #2565
Odite u crkvu ljudi. Vjerujte u bolje sutra. Takodjer u crkvi se moze upoznat netko smireniji, dobar, za razliku od klubova gdje ima raznih ljudi, ne kazem losih, ali definitivno ima i onih koji idu krivim putem.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:54   #2566
Markulicic, pisa sam o tvom ocu mada nisam ja baš najbolja osoba za to, ja baš i ne mogu shvatiti odnos otac-sin, a i svačija priča je drugačija, nema nikakvog nazivnika, šablone i sl. Moj otac je umro kad mi je bilo 13, nismo bili bliski, ne znam kako to opisati? Nikada nismo nasamo razgovarali, nikada nismo bili negdje nasamo, da me odveo na tekmu ili čevape, doma se derao, nije bio PTSP-ovac, derao se tako oduvijek. Na pogrebu sam plakao mada kažem nikakve bliskosti nismo imali(ili se barem ja ne sjećam?).

Tvoja priča me je rastužila, koliko shvaćam tvoj otac nije bio loš čovjek, puka je u ratu što i nije za čuditi se, samo šteta što nije hio piti lijekove, to je bila velika greška. Uglavnom u ovoj zemlji nema nekakvog programa i plana što s PTSP-ovcima, nije dovoljno ih poslati u penziju, u biti u penziji će još dodatno puknuti jer nemaju što činiti. Koliko znam u ovoj zemlji nema nekih radionica za PTSP-ovce, grupne terapije, druženje, izleti i sl?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:23   #2567
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Meni je svaki dan sve teže...i mislim da ću se uskoro ubiti...jer ne mogu više...moj tata vodi tešku bitku s rakom. Prije par mjeseci je operirao melanom, a sada ima rak štitnjače. On i mama su mi sve u životu. Nemam prijatelja, nemam prijateljica, nemam curu, nemam nikoga...i sama pomisao da bih mogao izgubiti oca mi je zastrašujuća. Bez njega ne bih mogao živjeti. Kad sam imao 14 godina prvi put sam se pokušao ubiti. Tata je stalno napadao mamu nožem, nosio bombe, usred noći su me budili majčini krikovi upomoć...nisam više mogao. Kad ih nije bilo kod kuće, prerezao sam žile, legao na krevet i čekao smrt. No sudbina to nije htjela, mama se vratila za 2 minute jer je nešto zaboravila, nazvala hitnu i spasili su me. Otada sam na psihijatrijskom liječenju, što u bolnici, što kod kuće. Uzimam ogromne količine antipsihotika i antidepresiva, ali ništa ne pomaže. Prije sat vremena sam popio pola table Normabela ali uopće ga ne osjećam...samo mislim o tati. I sad znam da više neću ponoviti onakvu pogrešku. Izgubi li tata bitku, ubit ću se tako da ću se baciti s najvišeg nebodera u Zagrebu. Tako da nema šanse da više ostanem živ. Jer moj život nema smisla. Nitko me sa ovakvim dijagnozama ne želi zaposliti, roditeljima sam na teret a to ne želim biti. Rađe bih da me nema. Nemam s kim ni popričati. Psihijatar mi samo daje lijekove i nakon 2 minute me izbaci iz ordinacije. Za privatnog psihijatra ili psihoterapiju nemam novaca, jedva živimo, nemamo ni za kruh. Definitivno, smrt je jedini izlaz...
Ima trenutaka kad riječi naših najbližih ne dopiru do nas. Tako nisam sigurna hoćeš li ti primiti što ti govorim. Sad je sve crno i ne vidiš izlaz. Nije rješenje suicid i to su ti već govorili. Postoji život i za one koji su na tabletama i sami. Neovisno o tome kako će proći otac ti s tu s nekim razlogom. To moraš odraditi. Nije nemoguće i naći posao. Nije nemoguće i smanjiti količline tableta, Sutra je novi dan koji neće biti tako crn. daj si priliku,Nađi najmanju stvar zbog koje se isplati boriti. I sad kad ti je teško postoje ljudi kojima nešto značiš. Samo što sad to ne vidiš. Obiđi svog oca, njemu trebaš. Trebaš svojoj majci. I uvjerena sam da postoji neka dušica kojoj sa svime što ti se događa možeš uljepšati život.
Kleopatre is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:32   #2568
Gledala sam video u kojem je covijek koji je prezivio skok sa Golden Gate Bridge (most s najvise samoubojstava u svijetu) rekao je da nakon sto se odgurnuo se predomislio!!
Bilo je kasno, pao je, vidio spasilacku sluzbu, samo 1% ljudi prezivi skok s tog mosta, on je bio medu njima.

Borio se s depresijom 7 godina.

Ljudi koliko god vam bilo lose, koliko god savjeti da se pokrenete vas ne dodiruju jer nemate energije, jer ne mozete se ni do kade dovuc i otudirati, jer vam je dosta svega, nemojte se ubit!
Uvijek postoji izlaz, ali ga u tom trenutku ne vidimo i osjecamo se stjerani uza zid, izlaz ima!
Umjesto misli o samoubojstvu, otic na portale za posao, kupit Mali oglasnik, naci ce se posao, hrpa ljudi je odselila iz Hrv i to znaci da se ljudima u Hrv otvaraju mogucnosti na tim radnim mjestima, vazno da imas zelju da se zaposlis i da krenes od toga i traziti posao.
Splićankaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:44   #2569
Evo video:

https://www.youtube.com/watch?v=WcSUs9iZv-g

Ima video o policajcu koji je patrolirao u tom okrugu, ovaj ima Hrvatske titlovee.
https://www.youtube.com/watch?v=7CIq4mtiamY
Splićankaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 04:58   #2570
prvo,da itko od vas pomišlja o samoubojstvu ne bi kmečali ovde po forumu...drugo meni milijardu puta dođu crne misli ali uvijek nađem nešto pozitivno u životu (pa makar to bio i faking Game of thrones) zbog čega neću i ne želim dignuti ruku na sebe! Postoji razlog zašto sam ovdje iako meni možda sad nije jasan,ali prije ili kasnije skužit ću...
Zato ako se bilo ko od vas koji prate ovu ne baš ugodnu temu u bilo kojem trenutku osjeti loše i bude imao crne misli,bude mu trebao razgovor itd.,slobodno me kontaktirajte preko PM,ako jednoj osobi promjenim mišljenje po pitanju ove teme postigao sam čudo
Nije sve tako sivo kako se zna činit s vremena na vrijeme

PS svi vi koji mislite da ste sami i da vas nitko ne voli,da je svijet crn,da nemate zašto živjet....tamo neki lijevi lik sa foruma vas sve voli
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.11.2017., 21:23   #2571
Quote:

Ljudi koliko god vam bilo lose, koliko god savjeti da se pokrenete vas ne dodiruju jer nemate energije, jer ne mozete se ni do kade dovuc i otudirati, jer vam je dosta svega, nemojte se ubit!
Uvijek postoji izlaz, ali ga u tom trenutku ne vidimo i osjecamo se stjerani uza zid, izlaz ima!
Umjesto misli o samoubojstvu, otic na portale za posao, kupit Mali oglasnik, naci ce se posao, hrpa ljudi je odselila iz Hrv i to znaci da se ljudima u Hrv otvaraju mogucnosti na tim radnim mjestima, vazno da imas zelju da se zaposlis i da krenes od toga i traziti posao.
Slažem se i uvijek sam za život i borbu sa problemima, ali nažalost puno ljudi se ubilo danas kao i svaki dan iz raznih razloga. To je realnost. Najčešći razlog je neki psihički poremećaj, ili je čak suicid klasični simptom tog poremećaja, dovoljan je mali klik u glavi a osoba objektivno ne mora biti u velikim problemima.
Old Jučer, 00:08   #2572
Pitam se hoću ikad prestat htjet nestat.
Nije to čak ni da sam ja pretjerano loše. Štoviše, dobro sam.
Ipak, ta misao me prati svaki put kad držim kutiju tableta u ruci, svaki put kad kraj mene prolazi kamion i svaki put kad vidim paketić žileta.

Malena, sićušna misao da ja ovdje ne pripadam i da je ovo trenutno dobro samo iluzija do nekog drugog lošeg.
I zašto čekat.
Sve što je potrebno da mi nikad više ne bude loše imam u tom trenutku u ruci... Ili barem gledam kako mi se približavam velikom brzinom.

Ne osjećam se dobrodošlo.
Nigdje se ne osjećam dobrodošlo.
Ne osjećam se kao da igdje pripadam, ali to ni ne želim.
Ne moram nužno pripadati, samo ne želim smetati.

I nisam ja loše. To je plot twist cijele priče.
Nisam.
Dan provodim uglavnom ugodno i uglavnom sam zadovoljna.
Do trenutka kad u ruke primim nešto što bi moglo zaustaviti svako ikad buduće loše.
Onda nakon toga baš ništa više ne bude isto.

Voljela bih kad bi mogla nestati.
Izmisliti novi život i novo sve u nekoj nepoznatoj mi državi.
Kad bi mogla počiniti suicid, a da ne umrem ustvari.
Jel bi tada možda dobila svoj happy end?
Odgovori s citatom
Old Jučer, 03:41   #2573
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ipak, ta misao me prati svaki put kad držim kutiju tableta u ruci, svaki put kad kraj mene prolazi kamion i svaki put kad vidim paketić žileta.

Malena, sićušna misao da ja ovdje ne pripadam i da je ovo trenutno dobro samo iluzija do nekog drugog lošeg.
I zašto čekat.
Sve što je potrebno da mi nikad više ne bude loše imam u tom trenutku u ruci... Ili barem gledam kako mi se približavam velikom brzinom.

Nisam.
Do trenutka kad u ruke primim nešto što bi moglo zaustaviti svako ikad buduće loše.

https://www.youtube.com/watch?v=LuiCv1n2bRc
Splićankaa is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 03:45   #2574
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Slažem se i uvijek sam za život i borbu sa problemima, ali nažalost puno ljudi se ubilo danas kao i svaki dan iz raznih razloga. To je realnost. Najčešći razlog je neki psihički poremećaj, ili je čak suicid klasični simptom tog poremećaja, dovoljan je mali klik u glavi a osoba objektivno ne mora biti u velikim problemima.
Zato je vazno pricati s nekim, ako ne s bliznjima, onda naci besplatni broj za psiholosku pomoc, jer kad nam je tesko, netko ko nas saslusa, nasu situaciju vidi iz svog kutka, moze nam dat drukciji uvid u situaciju, izlaz, rijesenje, potporu, ne moramo sami prolaziti kroz crne misli, ljudi postoje oko nas kojima je stalo.
Splićankaa is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:59   #2575
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

I zašto čekat.

Nisam.

Isto kao kod mene. Novi početci, a bilo ih je, nisu pomogli. Znala sam fantazirati o tome da konstruiram vremenski stroj i spriječim svoje rođenje, no onda sam doznala da je 'grandfather paradox' zastarjeli i nerealni koncept - tako bi se samo odvojio još jedan svemir u kojem mene nema. A čini mi se da svemira ima i previše. Samoubojstvo ne dolazi u obzir jer ga smatram neestetskim i neetičnim. Novi početak u nepoznatoj državi zvuči dobro, s tim da truli Zapad ne dolazi u obzir. Kao ni hladna klima. Imam nekoliko lokacija koje istražujem kad mi sve dopizdi. A i kad god su negdje neredi obuzme me bajronovština i ozbiljno razmišljam o pakiranju kofera jerbo je bolje biti tragična heroina nego glupi samoubojica.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.