Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 13:52   #21
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Ne govorim da nema problem, ima, ali trpanje odmah da je sve hormonski, psiholoski i spremno za tablete je meni suludo ako ne znas subjekt o kojem se radi.

I ja sam isto bila u tom krugu, lijepo sam napisala da jesam, pa sam se izvukla bez tableta, bez psihijatra i bez krivljenja svijeta ( i za one koji citaju s nerazumijevanjem - ne smatram da Pia krivi svijet za svoje prejedanje ).

No, samo Piino nejavljanje na temu koju je sama otvorila trazeci savjet nam dovoljno govori o kakvom problemu je rijec. Voli jest i nije sklona da se makne s te tocke.

I jos jedan disclaimer : nemam nista protiv psihologa, psihijatra, poremecaja hormona niti tableta.
A slazem se, ovaj koji joj je napisao koje tablete da kupi - bolje da nije nista napisao

Evo moje iskustvo je npr da se nisam uspjela izvuci bez pomoci (i ne samo od tog problema vec i od mase drugih, gorih, taj problem je bio vrsak sante leda nazalost). Zapravo iz mnogih se jos uvijek izvlacim i drago mi je da barem pretrpavanja vise nema, jer je fakat teze s njime uz sve ostalo.

Mozda sam isprojicirala svoje, jer znam kako je meni bilo, doslovce sam govorila iste recenice koje je ona napisala.
Ali imas pravo kad velis da nemamo pojma o njoj, jer istina - i nemamo.

Mozda ce moci sama (kamo srece i fakat joj to zelim). Mozda ce trebati i pomoc (nije to smak svijeta).
Samo se nadam da nece slusati ovoga koji joj je preporucio terapiju na forumu

U svakom slucaju, kako god bilo - krenuti s necim, makar treningom, izbacivanjem necega kaj vi velite ili barem uspostavljanjem ritma obroka - je svakako ispravan put, pa dok rjesava bilo kaj u glavi, moze usput barem prestati stetiti si tijelu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:00   #22
Ma, slazem se ja s tobom Tinch, i vjeruj mi da prva smatram da bi svima dobro doslo ici kod psihologa, kamo srece da nam je jednostavno i dostupno i oslobodjeno stigme drustva

Ja samo dobivam ospice na forumske dijagnoze bez uvida u stvarnu situaciju ( i pri tome nikako ne mislim na tebe )

Pia jede i deblja se zadnjih 6 mjeseci, to moze biti svasta. Mozda se desila neka tragedija i emocije zatomljuje hranom.

Mozda je u sretnoj vezi i umjesto na trening i izlaske trosi vrijeme na netflix i pizzu.

Mozda zaista ima hormonalne tegobe ili je jednostavno hormon rasta prestao raditi kad je dostigla kasne 20-ete i sada se rapidno deblja.

Mozda je nesretna na poslu, doma i voli jesti hrenovke u tijestu i pocinje od sutra mijenjati svoj zivot (moj slucaj).

To od sutra nikad ne dodje sve dok sam sebi ne dosadis ili vrag ne uzme salu.

Uglavnom, di si Pia? Jel citas ti nas
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:05   #23
A sori mozda sam nepotrebno skocila na zadnje noge na tvoj post

Deff se slazem sa svime, eto kak je lijepo kad ljudi razjasne kaj misle.

I slazem se - Pia, di si?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:44   #24
Meni prejedanje ne zvuči kao posljedica bivanja sretnom i zadovoljnom. Pretpostavke postoje s razlogom. Neki obrasci ponašanja vuku korijenje iz negativnih stvari kao npr. prežderavanje. U životu nisam upoznala osobu koja je zadovoljna, a prehrambene navike su joj nešto ala "trpam dok ne eksplodiram".
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:17   #25
Pismena komunikacije je teska i cesto krivo shvacena, posebice na forumu

Tika, ja sam se najvise ubucila kad sam bila sretna, kuhala sam stalno i obilno, isla van na vecere i ruckove, kina, binganje u serijama i hrani itd itd jer sam bila u sretnoj vezi i oboje smo voljeli fino papati i oboje smo se jedan dan probudili s 10+ kila viska. Bili smo toliko sami sebi dostatni da vise nismo isli na treninge, nismo izlazili, vecinu vremena smo bili ili doma ili u restoranu, s frendovima smo se druzili na nacin da bi organizirali veceri i ruckove kod nekog doma i etogac
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:30   #26
I ti želiš reći da je to normalan obrazac ponašanja? Good, ljudi se vole, ali izolirati se od svih i biti sami sebi dovoljni, meni to nije normalno, pa ni kad sam najviše zaljubljena. Svi ljudi s kojima sam bila su voljeli pojesti, a bome i ja skupa s njima. Dogodilo se da smo se skupa "ubucili", ali nikad 10 kg. Sve je bilo +- par kilograma.

Plus, da ne ispadne kako samo proturječim radi proturječenja, čitala sam da ljudi više jedu kad su zadovoljniji sobom. VIŠE JEDU, ne prežderavaju se. NE TRPAJU u sebe ko zadnje proždrljive svinje i onda plaču da su debeli. Shvaćaš? Jedno je konstantno jesti i kad nisi gladan, a drugo je uživati u večericama, desertima i vinu uz normalne obroke ostatak dana. Ja znam po sebi. Mene dolazak u Hrvatsku psihički opušta jer se družim s frendovima. Tada sam sretna i posljedično ne gledam svaki griz koji stavim u sebe. Uživam u svakakvoj hrani i nemam grižnju savjesti. Dogodi se da cijeli godišnji ne odem na trening. No, ja znam da je to privremeno. Čak i da sam u Hrvatskoj, ne bih svaki dan visila okolo i jela vani cuz nisam takav tip osobe. Nakon posla odem na trening, dok sve obavim doma već je 20 h. Često još radim od doma. Nema baš prostora za prežderavanje, jelte.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:43   #27
Joooj Tika ti bas imas neki tvrd horoskop.

Druzili smo se doma ili po restoranima s ljudima, toliko da smo prosirili krug prijatelja. Nismo se zakljucali u stan sami, ugasili svjetlo i zvali sve dostave koje postoje

10 kila, da, oboje smo bili u kasnim 20ima, godine poznate po usporavanju hormona rasta, do tad smo trenirali, pa prestali, nastavili isto jesti, pa jos i vise jer smo promjenili nacin druzenja i tako se to nanize.

Znam samo da sam se nakon 2 godine probudila debela, bila sam debela i prije, ali tad sam postala svjesna.

A na to mi se zadesilo da uz nezadovoljstvo izgledom sam postala iznimno nezadovoljna na poslu i s vremenom i tim odnosom i bam, zacarani krug.

Mislim da mi je trebalo godinu dana od budjenja do toga da se skockam.

E, i putovali smo puno, sami i skupa i provodili vikende po svuda i sve se vrtilo oko hrane

Kaj sad, ubij me. Pisem kak je bilo, a bili smo sretni mali prascici sve dok jednog dana vise nismo bili sretni, ali tad smo oboje bili vitki i utrenirani
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:53   #28
Flaster na usta. Točka. Nema ne mogu, ne želim. Vidiš čokoladu, ne pojedeš ju. Nema druge. Taj "od sutra" neka bude sutra. Nema tu savjeta.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:21   #29
Moj ex je bio relativno vitak u vezi sa mnom.

Nedavno sam ga vidjela i ima brat bratu 130kg.
I ne, ne misica. :zlica:
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:11   #30
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Flaster na usta. Točka. Nema ne mogu, ne želim. Vidiš čokoladu, ne pojedeš ju. Nema druge. Taj "od sutra" neka bude sutra. Nema tu savjeta.
Treba javiti Opri! Ona se jadnica muči 40 godina, a rješenje ne može biti jednostavnije
http://www.eonline.com/news/871198/o...elf-acceptance
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 02:51   #31
Draga, nađi hobi.

Predlažem bicikl, gledaš grad iz druge perpektive, malo psuješ, malo se ispričavaš, puno vježbaš i uživaš, odlično.
U istom košu je i fotografija.

Tu su i Planinarska društva, zajebi školu u početku, izaberi lagan izlet i uživaj.

Ili pak Dumovec i sl. Šetaj i brini se za životinje koje nije briga za tvoje kilograme.
ZooZg tkđ voli volontere

Idemo
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:31   #32
Hvala svima na savjetima. Vidim da vas muci to jedam li imala i imam li kakvih psihickih problema.
Evo ovako, u zadnje 2 godine sam pod dosta velikim stresom. Tad sam rodila, nastavila studij uz dijete, preforsirala se i na kraju zavrsila na lijekovima.
Lijekove sam bas prestala piti prije par dana, jer sam sada.l odlicno. Jedino taj poremecaj s prehranom, puste dijete, izjave od sutra cu, me opet bacaju u depru.
Svidja mi se ideja o tome da uvodim po jednu novu zdravu namirnicu, jer preokrenuti zivot za 360 stupnjeva u jednom danu, mislim da nije moguce.
Pokusavam naci neku alternativu s hranom koja ce me zasititi, biti fina a ujedno i zdrava. Problem je sto nisam ljubitelj povrca niti morskih plodova. A mislim da mi je to neophodno za zdraviji zivot.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:38   #33
Povrce je, riba je super bonus, ali nije neophodna i ako ti ne ide ne zamaraj se i ne sili se jer ces samo biti revoltirana.

Probaj sistemom da se odreknes 1 lose stvari i zivis bez nje. Evo, npr. gaziranih sokova ako ih pijes.

Pocni lagano citati o prehrani, cisto da se informiras, mozda naletis na nesto sto bi ti bilo zanimljivo probati, pa probaj.

Ako se ne kreces uvedi si setnju ili bicikl, imas dijete, pa mozete primjerice skupa ako nemas vremena sve ukalupiti.

Kreni polako, to nije sprint i nemoj da te stresira. Malo po malo.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:34   #34
Nisam znala za bebača... Čestitam

Vjerujem da nemaš vremena za moje prijedloge od gore. Oprosti.

Možda da pronađeš neki začin i namirnice koje voliš i koji ti mogu učiniti jestivijima one namirnice koje trebaš.
Npr: ja jako volim češnjak, maslinovo, ljutu papriku, pancetu, sir i kobase. Na faksu u menzi sam skužila da onaj njihov kelj s polpetom se da pojesti s mrvu vrhnja i papra.
Ma ugl, ono što voliš dodaj onom što trebaš. Budeš ti papala sve kao i bebač. Pomalo. I da, ako ti pomaže, radi pire s krumpirom i povrćem. To je ok za oboje.
Kad stigneš, uvali povrće u pećnicu i začini ga, fino je.

Mala anegdota, mene su kao klinku šopali čušpajzom (jedna baka) i blitvom, ribom i salatom ( druga baka). Ne znam što mi je bilo gore. Ali neumoljive su bile obje. Bože dragi koliko suza... Nope. Mooraaš.

Danas ko zombi po placu tražim mladu blitvu, a varivo mi je tiho blaženstvo koje ne kuže baš svi.
Pa ti vidi...
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:47   #35
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Evo ovako, u zadnje 2 godine sam pod dosta velikim stresom. Tad sam rodila, nastavila studij uz dijete, preforsirala se i na kraju zavrsila na lijekovima.
Lijekove sam bas prestala piti prije par dana, jer sam sada.l odlicno.
Prestala si ih piti na svoju ruku ili u dogovoru s odgovornom osobom?

Quote:
Jedino taj poremecaj s prehranom, puste dijete, izjave od sutra cu, me opet bacaju u depru.
"Jedino" ustvari nije jedino. Poremećaj prehrane je velika i bitna stvar i kao što sama navodiš, nezadovoljstvo te opet gura preko ruba. Ne gledaj na to kao nešto jednostavno nego nešto u što treba uložiti vremena, truda, živaca, svega, ali u konačnici će ti donijeti to da se osjećaš bolje i psihički i fizički.

Quote:
Svidja mi se ideja o tome da uvodim po jednu novu zdravu namirnicu, jer preokrenuti zivot za 360 stupnjeva u jednom danu, mislim da nije moguce.
Good call, ali možda ti je bolje istovremeno izbaciti jednu nezdravu, jer što vrijedi uvesti nešto zdravo ako zadržiš sve loše.

Quote:
Pokusavam naci neku alternativu s hranom koja ce me zasititi, biti fina a ujedno i zdrava. Problem je sto nisam ljubitelj povrca niti morskih plodova. A mislim da mi je to neophodno za zdraviji zivot.
Povrće je bitno, ali meni je nevjerojatno da odrasla osoba kaže "ne volim povrće". WTF? Postoji više desetaka vrsta dostupnih kod nas i da tebi baš niti jedno povrće ne odgovara?

Ribe nisu nužne, uvijek se može uzeti omega 3 suplement ako za to postoji potreba.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:13   #36
Ljudi koji ne vole povrce obicno ipak mogu pojesti stvari kao sto su grasak i mrkva.

Pa ako nista barem to. Grasak je meni prefina stvar i barem 2x tjedno ga jedem (iako volim i ostalo), sto u tavi, sto kuhanog, sto zblendanog u juhi.
Ima minimum Uh za mahunarku i tonu vlakana i minerala.

Slazem se za Omegu, pogotovo kad vise ne znamo kakva je riba tocno i odakle.

Ovo za nevoljenje generalno se slazem. Nisam ni ja jako voljela zobene i posni sir kad sam ih 1x probala. Pa sam se navikla. Nismo djeca.

Ne tvrdim da treba stalno jesti to dvoje. Ali cesce ih ubaciti u ishranu se isplati, zbog izrazito zdravog sastava. Isto je s povrcem.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:21   #37
Who the fuck je volio zobene prvi put kad ih je probao, posebice nakon što smo svi jeli nekakve crunchy full of sugar divote? Meni je trebalo vremena da se prilagodim, ali sada imam purrfect recept za zobene s proteinima, cimetom, jogurtom, grčkim jogurtom, voćem... milijun kombinacija koje su zdravije od bilo kojih gotovih Mueslija, čak i onih s etiketom "sport".

p.s. Točno to, nismo jebena djeca koja će frkati nosom na spomen SVOG povrća, a reagirati kao Pavlovljevi psi kad se spomene Big Mac.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:49   #38
Evo ja recimo ne volim brokulu, ali sam nasla nacin pripremanja da mi je jako fina i pojedem cijelu glavicu sama.

Skuham ju i izmiksam u pire i zacinim maslacem ili malo masti od pecenja (za mene mascoba funkcionira) za osobe za koje ne funkcinira moze se staviti zlica milerama ili nekog jogurta.

Bas bude fino.

Ako volis salate ubaci ih sto cesce. Tikvice su jako fine kada se narezu na prutice i zacine mjesavinom parmezana, maslinovog i zacina koje volis i treba im samo 10-15 minuta u rolu.

Od kelja se moze sloziti super ukusni slozenac s mljevenim mesom.

Svasta se da napraviti s povrcem da bude fino, zato kazem da citas i skupljas ideje i probas, nesto ce ti biti superm, nesto bezveze, ali treba isprobavati i testirati.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:35   #39
Evo ovako... tablete sam prestala piti u dogovoru s psihijatrom. Hvala Bogu, to razdoblje je iza mene, a ja se sada odlično osjećam s te strane.
Na proljeće ove godine sam smršavila 7 kg u mjesec i pol, i sad mi se duplo vratilo. Iza Uskrsa sam počela jesti ko pomahnitala. I od tada, ne prestajem jesti. Jedem samo gluposti iz pekare i slatkiše. Njagore od svega što to jedem poskrivečki da me dijete ne vidi, jer njemu ne dozvoljavam da jede nezdravo, ali zato mama udri po nezdravom.

Povrće mi nije hrana koju bi mogla svaki dan jesti, kao niti voće. Voće još donekle jedema, ali pojedem dva puta tjedno. Na povrće se baš silim. Niti me zasiti, niti mi je to fino.

Što se tiče rekreacije, s tim nemam problema. Idem tri puta tjedno u teretanu na grupne treninge, jer sam oduvijek bila sportski tip i volim vježbati. Također, sto se tiče pića, tu isto nemam problema. Ne volim gazirano, uglavnom pijem vodu ili si iscjedim limun ili naranđu, bez šećera naravno.

Napravila sam veliki pomak što sam iz prehrane izbacila šećer, u smislu da ga ne koristim u čajevima itd. ali i dalje konzumiram slatko. Također, niti čipseve više ne jedem, a prije sam ih stalno jela.

Ne znam da li je moj slučaj za psihijatra, nikad nisam o tome pričala s psihijatrom, jer smo se više fokusirali na moj problem anksioznosti i depresije nakon poroda uz pregršt drugih obaveza koje su me dovele do stanja u kojem sam bila.

Meni je samo potrebno izaći iz tog kruga i nastaviti put. Međutim, ja ne mogu niti izaći iz tog kruga. Nisam dovoljna jaka niti sam tako veliki karakter da kažem samoj sebi sad je dosta.
A znam da bi trebala... znam to... prvenstveno jer se ne osjećam ugodno niti zadovoljno. Pored toga, upropaštavam svoje zdravlje unosom "smeća" u organizam.

Ne znam... mislim da sam previše time opterećena. Pokušat ću si napraviti plan unaprijed što jesti do kraja tjedna i opskrbit se svim namirnicama.

Eh da, vidjela sam da je netko spomenuo zobene. One mi u početku nisu bile fine. Sad su mi odlične sa rižinim mlijekom. Kad bih isto tako mogla reći i za povrće
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:42   #40
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Treba javiti Opri! Ona se jadnica muči 40 godina, a rješenje ne može biti jednostavnije
http://www.eonline.com/news/871198/o...elf-acceptance
I dalje mislim da je to jedini način.

@Pia5
da li si počela danas s promjenama? Da li je sutra ću napokon danas?
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.