Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 15:37   #6261
Pozdrav, molila bih vas pomoć oko izbora hrane za mačka.

Nedavno smo ga udomili, ima 6-7 godina i kastriran je.
Kako je došao prilično naglo i nenadano, kupila smo Brit Premium za prvu ruku. Sad znam da to nije bio najbolji izbor pa bih htjela da jede kvalitetnije (a opet prihvatljivo za moj novčanik). Malo sam istraživala hrane i sastave, ali moram priznati da sam i dalje zbunjena.

Suzila sam izbor na 3 vrste, pa bih vas molila da mi pomognete oko izbora.

1.) Porta 21 Feline Finest Sensible - bez žitarica
Sastojci:mljeveno pileće meso (64%), pileće meso (9,15%), pileće masnoće, osušeni krumpiri, pivski kvasac, osušena melasa repe (bez šećera), celuloza, MOS (manan-oligosaharidi), FOS (fruktooligosaharidi), osušene brusnice, ekstrakt zelenog čaja.
http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...porta21/312350

2.)Taste of the Wild - Canyon River Feline
pastrva, brašno oceanske ribe, slatki krumpir, krumpir, proteini graška, bjelančevine iz krumpira, repino ulje, dimljeni losos (4%), minerali, osušeni korijen cikorije, rajčice, borovnice, maline, ekstrakt yucce schidigera.
http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...he_wild/312369

3.)Sanabelle Sterilized
svježa perad (min. 20%), pahuljice krumpira, brašno krumpira, brašno mesa peradi, protein krumpira, protein hidrolizat, brašno jetre, celulozna vlakna, osušena melasa (bez šećera), sjemenke lana, grašak (osušeni), riblje ulje, kvasac (osušeni), životinjske masnoće, kalijev klorid, brusnice (osušene), borovnice (osušene), brašno mišićnog mesa, prah cikorije, cvijetovi nevena (osušeni), ekstrakt yucce.
http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...e_light/434191

Znam da bi trebalo izbjegavati žitarice, ali ne znam koliko je krumpir dobar/loš? Nikako da nađem hranu bez njega a da su 2kg manje od 100 kn (a imam još životinja pa bi, ako je to moguće, ostala u tim okvirima za suhu hranu). Je li išta od ovoga u redu? Ako nije, možete li preporučiti nešto dobro?

Hvala i oprostite na dugom postu, samo sam skroz zbunjena svom tom hranom, paštetama, vitaminima, pijescima...
CatLuverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:18   #6262
Oasy ti ima isto dobar sastav suhe za sterilizirane, a u tvom cjenovnom rangu - https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...ane-macke.aspx

Takoder, imaju i raznolik izbor mokre (delicatesse i mousse su potpune, a naturale dopunske) - https://www.pet-centar.hr/macke/hrana-1/oasy.aspx

Svakako daj bar 1 konzervu dnevno mokre...

Sto se pijeska tice, ok cijena, a dobro se gruda i ne smrdi je sanicat ruza - https://www.pet-centar.hr/sanicat-pi...onit-ruza.aspx
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:08   #6263
Super, puno hvala. Pogledat ću sve od toga.
CatLuverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 07:48   #6264
Carnilove je meni osobno bio naj izbor. Od fillera sadrzi grasak.
Porta 21 mi nikad nije bila jasna s tim visokim postotkom mesa a neki tamo noname brand sa Zooplusa i nitko ga nikad ne spominje, pa sam mislila da mora biti neka kvaka...leeloo27, kako ono? Meso, brašno...?
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:34   #6265
Sanicat pijesak smo probali, meni se on previše praši. DM-ov mi je i dalje

Moja manđa Oasy suhu. Jel vi mijenjate suhu povremeno ili uvijek dajete istu? Carnilove joj je bila ok, jela je. Britt (par vrsta), RC i još neke iz PC nije htjela. Ni konzerve neće pa smo na sirovom.

E da, o kitten varijantama pričam. Još jedno pitanje: kada ste prešli na varijantu za sterilizirane? Nakon sterilizacije ili nakon dobi od 1 god?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:32   #6266
Ja rotiram klope jer sam skomtala kad su na jednoj da se naviknu i onda izmišljaju. Ovako pojedu jednu, dvije, tri vreće i ide nešto drugo.

Isto i sa mokrom, nikada e kupujem samo jednog proizvođača već šaram. S time da ovako ne bi hranila mačku koja ima nekakvih gastro problema, njoj bi se držala klopa koje joj pašu.

Za mačiće do godinu dana jer rastu (pripaziti samo na količinu ako se krenu debljati), nakon godinu dana za sterilizirane.

Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Carnilove je meni osobno bio naj izbor. Od fillera sadrzi grasak.
Porta 21 mi nikad nije bila jasna s tim visokim postotkom mesa a neki tamo noname brand sa Zooplusa i nitko ga nikad ne spominje, pa sam mislila da mora biti neka kvaka...leeloo27, kako ono? Meso, brašno...?
Meni je isto nekako Carnilove najdraži.

Pa da, trebalo bi biti dehidrirano ili brašno da je na prvom mjestu, ako je svježe to znači kad se dehidrira da ga nema onoliko koliko je navedeno na deklaraciji i da je na ko zna kojem mjestu a trebalo bi biti na 1. mjestu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:05   #6267
Ne mijenjam hranu, dajem canagan suhu i mokru...mokru imam 15 vrsta, a suhu 3 vrste, tako da je svaki dan druga na meniju...ona je zdrava, lijepo raste (jer njena vrsta puni razvoj dosegne s 3 godine), dlaka joj je mekana i sjajna , a najvaznije je da voli tu hranu i s gustom sve pojede...povremeno tjedno dodam sirovo crveno meso (teletina, junetina, jaretina, ovcetina) ili piletinu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:19   #6268
Mene je prpa onoga što sam znala čuti od ljudi, da im se mačka navikne na okus ili oblik briketa i neće ništa drugo. Onda se u neko doba dogodi da proizvođač mijenja formulu i oblik birketa (to se dogodilo sa Hillsom prije nekoliko godina) i onda imaš show sa mačkom koja danima odbija staviti nešto u usta.

Da ne pričam da se zna dogoditi nekakvo stanje zbog kojeg moraš trajno ili privremeno maknuti klopu koju jedu i staviti na nešto drugo (moji su svi bili pokupili nešto od crijevnih viroza, rigali su i kenjali danima, kad se smirilo i kad sam ih vratila na njihovu klopu opet su svi počeli i bome su mjesec dana bili na gastro, prvo mokroj pa onda suhoj). Ajd mačku koja je navikla dobivat samo tunu stavi onda na piletinu i slične stvari jer ima alergiju i trebaš vidjet jel na tu klopu koju jede.

Navikavajte na razne okuse i teksture, dobro će vam doći kad budete imali stare mace i budete morali improvizirati kod raznih stanja. Meni ej već sada muka jer moja mala mačka ne želi uopće sirovo ni kuhano, mokru brlja, a suhu jede. Bit će mi veselo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:15   #6269
O tome cu razmisljati ako ikad do toga dode...a i canagan ima senior hranu, tako da je i tu pokrivena...prethodna macka je cijeli svoj kitten, junior, adult i senior zivot provela na hrani istog proizvodaca i nikad nije bilo problems (samo se mijenjalo ovisno o dobi i stanju)...a kad sam joj 2-3 x dala nedto drugo, onda se probava poremetila, pa sam odustala...sva sreca pa ovaj proizvodac ima nekoliko vrsta, okusa i oblika briketa i stvarno veliki izbor mokre hrane, tako da je navikla na raznovrsno...a ne vidim koja bi hrana po kvaliteti mogla biti jernako sobra, a da ima i suhu i mokru...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:24   #6270
Čula sam argument da je ipak bolje svježe meso vs brašno jer u brašnu može biti ostataka perja itd koje uzrokuje alergiju.
Iako, to vjerojatno ovisi o kontroli proizvodnje - nekako vjerujem da top proizvođačima neće biti perja u brašnu dok će ovim komercijalnijim i svježe meso biti kontaminirano.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:57   #6271
Bolje bi bilo kad bi napisali postotak tog svjezeg mesa nakon sto ga se dehidrira, ovako izvazu svjeze i napisu da ga ima 40 posto u vreci a u procesu dehidracije ono gubi do 70 posto svoje vlage. Izvazite sniclu sirovu i kad je ispecete na na naglon pa cete vidjeti koliko se tako izgubi na gramazi. Dehidracijom ide puno vise taj gubitak. Najbolje je kad pise koliki je postotak dehidriranog mesa u vreci.

Jeste davali mozda svojima ovu klopu: https://www.pet-centar.hr/brit-premi...-12x85-g.aspx? Ja kupila svojima piletinu u umaku, dave se i macke a bome i psa moram tjerat od njihove klope.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:13   #6272
Frendica svoja dva hrani time otkad je doslo kod nas i kaze da potamane za cas...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:34   #6273
Da, strava je koliko žderu.

S time da moje baš inače nisu oduševljene na mokru u želeu, ali ovu u umaku tamane. Čini mi se da je sastav malo bolji od ostalih njihovih klopa u vrećici.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:20   #6274
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja rotiram klope jer sam skomtala kad su na jednoj da se naviknu i onda izmišljaju. Ovako pojedu jednu, dvije, tri vreće i ide nešto drugo.

Isto i sa mokrom, nikada e kupujem samo jednog proizvođača već šaram. S time da ovako ne bi hranila mačku koja ima nekakvih gastro problema, njoj bi se držala klopa koje joj pašu.
Slažem se

S tim da moja od početka izmišlja oko klope. Prvo sam joj probala davati kvalitetnije konzerve - nula bodova, pa onda i junk konzerve - isto nula bodova. Čak ni Whiskas ni RC nije htjela
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:26   #6275
Pozdrav, imam pitanje vezano uz klopu za mace. Treba mi preporuka za hranu za mace s problemima s bubrezima. Trenutno kupujem Hillsov k/d, ali ta mala vrećica dođe 10kn. Ima li još koja medicinska za bubrege? Ili ako ima Hills negdje barem mrvu jeftiniji? Naravno da želim miceku dati ono što mu treba i da ću bankrotirati - sve za njega.!
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:36   #6276
Imas renal i od purine....konzerva od 195 g - https://www.pet-centar.hr/pvd-cat-re...enja-195g.aspx

Suha - https://www.pet-centar.hr/pvd-cat-re...nja-1-5kg.aspx
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:39   #6277
Hvala ti. Jel ova konzerva ko pašteta unutra, onako u komadu ili ko što imaju vrećice, da ima komadiće? Jer ne voli te u komadu, i vrećice ga jedva nagovorimo jesti (tvrdoglavo malo).
Suhu mu trenutno ne dajemo jer ima problema sa zatvorom pa da mu se još više ne zatvori.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:43   #6278
Renal konzerve su bas pastete...vecina macaka ne voli renal...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:03   #6279
U Hillsovoj renal vrećici su komadići ko npr. Whiskas. Ali budemo probali i Purinu, ionako mu često moramo usitniti i staviti vode i mi ga ručno hraniti. Hvala na preporuci.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:57   #6280
Quote:
CatLuverica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molila bih vas pomoć oko izbora hrane za mačka.

Nedavno smo ga udomili, ima 6-7 godina i kastriran je.
Kako je došao prilično naglo i nenadano, kupila smo Brit Premium za prvu ruku. Sad znam da to nije bio najbolji izbor pa bih htjela da jede kvalitetnije (a opet prihvatljivo za moj novčanik). Malo sam istraživala hrane i sastave, ali moram priznati da sam i dalje zbunjena.

Suzila sam izbor na 3 vrste, pa bih vas molila da mi pomognete oko izbora.

1.) Porta 21 Feline Finest Sensible - bez žitarica
Sastojci:mljeveno pileće meso (64%), pileće meso (9,15%), pileće masnoće, osušeni krumpiri, pivski kvasac, osušena melasa repe (bez šećera), celuloza, MOS (manan-oligosaharidi), FOS (fruktooligosaharidi), osušene brusnice, ekstrakt zelenog čaja.
http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...porta21/312350

2.)Taste of the Wild - Canyon River Feline
pastrva, brašno oceanske ribe, slatki krumpir, krumpir, proteini graška, bjelančevine iz krumpira, repino ulje, dimljeni losos (4%), minerali, osušeni korijen cikorije, rajčice, borovnice, maline, ekstrakt yucce schidigera.
http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...he_wild/312369

3.)Sanabelle Sterilized
svježa perad (min. 20%), pahuljice krumpira, brašno krumpira, brašno mesa peradi, protein krumpira, protein hidrolizat, brašno jetre, celulozna vlakna, osušena melasa (bez šećera), sjemenke lana, grašak (osušeni), riblje ulje, kvasac (osušeni), životinjske masnoće, kalijev klorid, brusnice (osušene), borovnice (osušene), brašno mišićnog mesa, prah cikorije, cvijetovi nevena (osušeni), ekstrakt yucce.
http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...e_light/434191

Znam da bi trebalo izbjegavati žitarice, ali ne znam koliko je krumpir dobar/loš? Nikako da nađem hranu bez njega a da su 2kg manje od 100 kn (a imam još životinja pa bi, ako je to moguće, ostala u tim okvirima za suhu hranu). Je li išta od ovoga u redu? Ako nije, možete li preporučiti nešto dobro?

Hvala i oprostite na dugom postu, samo sam skroz zbunjena svom tom hranom, paštetama, vitaminima, pijescima...
Krumpir je standardni filer, a neki brandovi (Canagan, N&D) koriste batat koji je ipak bolji. Meni je isto krumpir upitan, a možda čak više i grašak, ali očito filer mora biti. Čak se i pitam je li možda bolje onda uzeti hranu s rižom.

Od ovog gore probala sam Taste of the Wild - ne ja, nego maca; jedini put kad mi je ta mačka imala probavne smetnje bilo je kad smo trošili tu hranu. Bila je užasno konstipirana i nekako sumnjam da je od graška.
Sanabell je dugo koristila frendica koja udomljava puno mačaka i bila je zadovoljna. Sad koristi Joseru bez žitarica - cijena je dobra.
Za Portu sam čitala i da ju mačke ne žele jesti i da stolica jako smrdi - meni je isto bila privlačna zbog dobre cijene.

I slažem se sa Alex, daj mu mokru uz suhu, zbog unosa tekućine i osobito jer je stariji muški kastrirani mačak, da ne zaradi kamence.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.