Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 14:41   #21
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
bilo bi ti puno lakše ne započinjati s njime išta, ili to uopće ne bi utjecalo na tvoju odluku da budeš s njime?
Ne vjerujem da ne bih ništa počela sa njim, ali ne bih godinama razbijala glavu šta mu je i da li sam ja kriva zato što se on tako ponaša. Tek nešto prije nego je hospitaliziran, ispričao mi je da je imao dijagnostikovan anksiozno -depresivni poremećaj kad je bio druga godina fakulteta. A tek kad sam dobila prvog klinca sam saznala da mu se teta ubila sa 18, da mu je baka bila teško depresivna i da mu je i stari imao epizode depresije. A na moje insistiranje i molbe njegovoj sestri i majci da utiču na njega da potraži pomoć (prva depresivna epizoda kada sam bila drugi put trudna )- bilo je da je njemu teško (majka mu je imala rak. ..) te da ga ja previše guram,te da ga malo pustim (mjesec dana cjelodnevnog boravka u krevetu, nikakva lična higijena, etc)
Jednostavno mislim da bih se drugačije postavila i da bi nam oboma bilo lakše da se taj dio nije zataškao.Možda bih na drugačiji način pristupila problemu i njemu, te bi dobio pomoć ranije.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:44   #22
Thumbs up

Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
da li pričamo o zdravstvenom kartonu (u kojem piše sve od rođenja) ili pričamo o trenutnom zdravstvenom stanju?

ja npr. u 4 godine nisam svom mužu spomenula da sam imala slomljenu ruku..evo tek sam se sad toga sjetila..
Malo zekis, ne? Ne vjerujem da bi te ostavio zbog toga ili što si prignjecila prst
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:46   #23
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ne bih ništa počela sa njim, ali ne bih godinama razbijala glavu šta mu je i da li sam ja kriva zato što se on tako ponaša. Tek nešto prije nego je hospitaliziran, ispričao mi je da je imao dijagnostikovan anksiozno -depresivni poremećaj kad je bio druga godina fakulteta. A tek kad sam dobila prvog klinca sam saznala da mu se teta ubila sa 18, da mu je baka bila teško depresivna i da mu je i stari imao epizode depresije. A na moje insistiranje i molbe njegovoj sestri i majci da utiču na njega da potraži pomoć (prva depresivna epizoda kada sam bila drugi put trudna )- bilo je da je njemu teško (majka mu je imala rak. ..) te da ga ja previše guram,te da ga malo pustim (mjesec dana cjelodnevnog boravka u krevetu, nikakva lična higijena, etc)
Jednostavno mislim da bih se drugačije postavila i da bi nam oboma bilo lakše da se taj dio nije zataškao.Možda bih na drugačiji način pristupila problemu i njemu, te bi dobio pomoć ranije.
ok ,a da mu se nije to dogodilo, da nije ponovno zapao u takvo stanje, da li bi ti činilo ikakvu razliku da nisi saznala?
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:47   #24
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ne bih ništa počela sa njim, ali ne bih godinama razbijala glavu šta mu je i da li sam ja kriva zato što se on tako ponaša. Tek nešto prije nego je hospitaliziran, ispričao mi je da je imao dijagnostikovan anksiozno -depresivni poremećaj kad je bio druga godina fakulteta. A tek kad sam dobila prvog klinca sam saznala da mu se teta ubila sa 18, da mu je baka bila teško depresivna i da mu je i stari imao epizode depresije. A na moje insistiranje i molbe njegovoj sestri i majci da utiču na njega da potraži pomoć (prva depresivna epizoda kada sam bila drugi put trudna )- bilo je da je njemu teško (majka mu je imala rak. ..) te da ga ja previše guram,te da ga malo pustim (mjesec dana cjelodnevnog boravka u krevetu, nikakva lična higijena, etc)
Jednostavno mislim da bih se drugačije postavila i da bi nam oboma bilo lakše da se taj dio nije zataškao.Možda bih na drugačiji način pristupila problemu i njemu, te bi dobio pomoć ranije.
Nažalost ima takvih primjera puno. Čovjek kad na početku čuje istinu zna što ga i očekuje, može se psihički i fizički na to pripremiti. Žalosno je kako netko iz sebičnih razloga prešuti ono što će utjecati na partnerov život.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:48   #25
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Malo zekis, ne? Ne vjerujem da bi te ostavio zbog toga ili što si prignjecila prst
pa iskreno, u zadnjih godinu dana mi se razvio položajni tremor te ruke i ne mogu baš nositi dugo stvari. nekad ne mogu ni šalicu držati. možda bi mi neki drugi partner rekao "a ne, meni treba žena koja može tegliti stvari s placa"
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:49   #26
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ok ,a da mu se nije to dogodilo, da nije ponovno zapao u takvo stanje, da li bi ti činilo ikakvu razliku da nisi saznala?
Mislim da bi, imamo dva klinca, htjela bih i zbog njih znati da ima genetski potencijal da se nešto desi. Da ne bih depresiju pripisala pubertetu, pa onda plakala nad prerezanim žilama ili utopljenim djetetom.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:50   #27
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
da li pričamo o zdravstvenom kartonu (u kojem piše sve od rođenja) ili pričamo o trenutnom zdravstvenom stanju?

ja npr. u 4 godine nisam svom mužu spomenula da sam imala slomljenu ruku..evo tek sam se sad toga sjetila..
Možemo se mi sprdati i na tvoj način, ali razumjela si i kojim dijagnozama pričamo.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:58   #28
sve to stoji. samo po meni ni taj papir ne bi bio garancija za ništa.
jer što je sa genetskim bolestima koje npr. preskaču generaciju? može ti se zalomiti da ti dijete ima psihičku bolest naslijeđenu sa očeve strane od ne znam pradjeda.

a možeš i imati depresivnog supruga, pa da ti djeca nikad ne budu ni sklona depresiji.

meni je taj papir bzvz, ne vidim neku svrhu toga. genetika je ionako lutrija.
za akutne spolno prenosive i takve bolesti sam navela da bi se svakako trebalo iskreno reći.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:23   #29
Moguće je, što bi rekao moj susjed - sve je moguće, čak i drvena peć 😉
Ja sam ipak za iskrenost. Volim iznenađenja, ali ne takva.
http://klinfo.rtl.hr/roditelji-3/zdr...jece-na-djecu/
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:39   #30
Brak još manje više, tu možeš samo sebe najviše zajebati.
Ali zato za imanje djece pod obavezno, previše sam se nagledao sranja koja su djeci priuštila psihički nestabilne osobe, dapače, doživio sam ih i sam.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:54   #31
Iskreno, meni se ne svidja sto svako moze imati decu, bez obzira koliko psihicki lose bio.
Onda rodi dete, pa ga unistava, psihicki.
Ili je narkoman, napravi dete, pa ga opet unistava.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:53   #32
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
još jedno izbijanje novca od građana i dodatna administracija
To bi i kod nas trebalo unijeti kao obavezno ali... psihološki test zrelosti i podobnosti za brak i razmožavanje. Ne prođeš li :ajd bok, nema braka i unesrećivanja djece! Danas se bome svakakvi žene i udaju radi limuzine, vjenčanice, love od svadbe i objave na fejsu Ferdo Lana Jojić ex Bojić "mi se oženili trudni smo mi sretni "
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:57   #33
prestrašno nešto -da bih uopće čitala,
mogu zamislti kako je ljudima ako je taj zakon na snazi.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:25   #34
zašto prestrašno?

samo ih država tjera na iskrenost, umjesto da to budu sami.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:45   #35
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je nešto slično bilo i u staroj Jugi, mislim da se išlo vaditi krv i na razgovor. Nisam sto posto sigurna, čini mi se da sam tako nešto čula..
nije se zahtijevalo,ali i tada je pritajenje teške bolesti bio razlog za razvod braka ili poništenje istog.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:55   #36
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
prestrašno nešto -da bih uopće čitala,
mogu zamislti kako je ljudima ako je taj zakon na snazi.
Na snazi je.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:33   #37
Kakve su to gluposti?
Treba donijeti zakon da se ne smije ulaziti u brak i imati djecu prije nego što partneri ne žive zajedno barem dvije tri godine zajedno.
Mnogi su sami krivi (pogotovo žene) kojima se desi trudnoća, pa se idu ženiti radi toga. Meni još uvijek nije jasno kako se može desiti neželjena trudnoća u današnje vrijeme pored toliko mogućnosti kontracepcije.
Uostalom, što se tiče tog zakona u Bugarskoj - što se državu tiče jesu li partneri iskreni jedno prema drugom?
Veću glupost nisam pročitala.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:10   #38
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To bi i kod nas trebalo unijeti kao obavezno ali... psihološki test zrelosti i podobnosti za brak i razmožavanje. Ne prođeš li :ajd bok, nema braka i unesrećivanja djece! Danas se bome svakakvi žene i udaju radi limuzine, vjenčanice, love od svadbe i objave na fejsu Ferdo Lana Jojić ex Bojić "mi se oženili trudni smo mi sretni "
Želiš reći da se djeca prave samo u braku i samo sa bračnim partnerom? Pa, ajde, pozitiva ...
Bugari gledaju zdravstveno stanje samo donje i gornje glave, pa su im onda pretpostavke za brak ispunjene. Komedija nad komedijama.
Koji to zakon može nekome reći tko će s kim živjeti i imati djecu? Jedino kakav porezni, ali to već prelazi u nasilje.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 07:27   #39
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
još jedno izbijanje novca od građana i dodatna administracija
ovo za psihijatra je super! ja bi to uvela i za glasanje, a pogotovo za imanje djece i kučnih ljubimaca.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 09:57   #40
Na prvu zvuči logično, ali... Ja mogu danas biti zdrava, a sutra više ne... Pogotovo što se tiče mentalnih bolesti.
Ili moram donijeti potvrdu da mi baba nije imala shizofreniju pa eto super najvjerojatnije neću imati shizofreniju.
Mislim... Pokazuje samo trenutno stanje kod mladih ljudi u najboljim godinama i najboljem životnom razdoblju.
Neke stvari će saznat na vrijeme, a neke bome neće.

Što se tiče djece, puno bi korisnije bilo propisati obaveznu edukaciju.
I povremeni nadzor.
Sa nadzorom zvući malo preradikalno, ali u većini slučajeva socijalna služba intervenira tek kad su djeca već izmučena, čak i ugrožena.

Ali edukacija bi koštala, a ovo donosi lovu, tako da je sve jasno.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.