Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 18:48   #81
da. a bitno je i to što je financijski neovisna i što nema djecu s njim. i zato nije uništenog života na dnu, samo je tresnula malo.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:26   #82
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
da. a bitno je i to što je financijski neovisna i što nema djecu s njim. i zato nije uništenog života na dnu, samo je tresnula malo.
recimo, meni ce biti super dan kada ce netko ovo napisati za tipa koji dode sa pricom o shitty vezi
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:37   #83
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
S deckom sam bila 12 g u vezi sljedeće godine smo planirali brak dijete i stan. Prije 1,5g me je prevario i ja glupaca oprostila. Tada odlazi raditi u inozemstvo da nam kao priušti nesto i cijela prica pocinje.. Prije tj dana na na godišnjicu veze mi je rekao da me je prevario i da je zaljubljen u drugu te da ostaje s njom zivjeti i da me je varao s prostitutkama cijelo vrijeme. Ja sam se trudila ko Isus Krist u toj vezi a on mi je samo lagao, nasla sam cak i njegove profile na raznoraznim stranicama za upoznavanje. Prolazim tesko zivotno razdoblje zbog zdravstvenih problema ali ničega mu falilo nije. Citala sam o narcisoidnom poremećaja te smatram da ga on ima velica se on je najbolji njega svi vole ljude koristi ko objekte a cure samo za sex, hrani se s tuđim emocijama. Stalno je ocekivas da ja njega tjesim a dok je meni trebalo dobila sam ignoriranje. Sve je bila laz svaka stvar koju mi je rekao je lagao sve se odjednom srusilo ko domine i maska je pala. Tek sad vidim tko je. Kad sam god rekla da moramo pricati i popraviti te neke stvari on je uvijek samo ignorirao.. Volio je vikati i vrijeđati me. Uz to i jako puno pije sto je meni smetalo i naravno da je obećavao da ce stati ali opet sve isto. Kad sam ga pitala zasto me varao odgovor da on nezna. A prostitutkama je kaze isao jel je bio pijan i jel i svi drugi tamo idu. Pitam se kako sam mogla vjerovati a on mi je to sve radio iza leda? Sad bi on naravno kad je od te nove dobio odjeb da mu oprostim, kako dalje?? Uzasno je tesko nakon svih tih godina prihvatiti poraz, i to da taj covjek kojeg sam ja voljela nikad nije postojalo..
12 godina ko muško ti kažem pošalji ga u TPM a i tevi sve nisu na broju,,kad to moram reći
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:48   #84
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
recimo, meni ce biti super dan kada ce netko ovo napisati za tipa koji dode sa pricom o shitty vezi
S obzirom na povijesnu financijsku ovisnost muškaraca i ono što je za njih značilo istupiti iz statusa domaćice i ne biti većinski stanovnik sigurnih kuća, da, to će biti uistinu revolucionarno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:54   #85
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
S obzirom na povijesnu financijsku ovisnost muškaraca i ono što je za njih značilo istupiti iz statusa domaćice i ne biti većinski stanovnik sigurnih kuća, da, to će biti uistinu revolucionarno.
sa povijesnom financijskom ovisnoscu se nazalost ne moze hraniti niti jedan spol.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:55   #86
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
sa povijesnom financijskom ovisnoscu se nazalost ne moze hraniti niti jedan spol.
Pa samo kažem zašto se muškarcima to ne govori. Zato jer nije novost da su oni provajderi, novost je da su žene. Još uvijek je velik broj žena financijski ovisno. Muškaraca daleko manje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:59   #87
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa samo kažem zašto se muškarcima to ne govori. Zato jer nije novost da su oni provajderi, novost je da su žene. Još uvijek je velik broj žena financijski ovisno. Muškaraca daleko manje.
mene iskreno muci jedna stvar... nisam primijetio neki jaz u placama medju spolovima na istim pozicijama u tvrtkama u kojima sam radio. kako su to zene tocno vise financijski ovisne od muskaraca ako je igraliste poprilicno izjednaceno?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:02   #88
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mene iskreno muci jedna stvar... nisam primijetio neki jaz u placama medju spolovima na istim pozicijama u tvrtkama u kojima sam radio. kako su to zene tocno vise financijski ovisne od muskaraca ako je igraliste poprilicno izjednaceno?
Govorim o domaćicama. Više je žena koje ostaju doma s djecom nego muškaraca koji ostaju doma s djecom. U najmanju je ruku neobično pretpostaviti da će neki muškarac nakon razvoda ostati sam s djecom i bez prebijene pare. To nije klasičan scenarij nego su to iznimke. Malo je i zlostavljanih muškaraca koji ne mogu otići jer žena nosi kruh na stol.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:04   #89
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Govorim o domaćicama. Više je žena koje ostaju doma s djecom nego muškaraca koji ostaju doma s djecom. U najmanju je ruku neobično pretpostaviti da će neki muškarac nakon razvoda ostati sam s djecom i bez prebijene pare. To nije klasičan scenarij nego su to iznimke. Malo je i zlostavljanih muškaraca koji ne mogu otići jer žena nosi kruh na stol.
Ne ostanu sami s djecom, ali nerijetko se događa da ostanu bez prebijene pare.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:07   #90
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Govorim o domaćicama. Više je žena koje ostaju doma s djecom nego muškaraca koji ostaju doma s djecom. U najmanju je ruku neobično pretpostaviti da će neki muškarac nakon razvoda ostati sam s djecom i bez prebijene pare. To nije klasičan scenarij nego su to iznimke. Malo je i zlostavljanih muškaraca koji ne mogu otići jer žena nosi kruh na stol.
ali moze ostati sam, bez djece, bez prebijene pare i jos sa alimentacijom.


no da ne skrenemo sa puta. zasto su zene sklonije zavrsiti u toj situaciji?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:07   #91
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ne ostanu sami s djecom, ali nerijetko se događa da ostanu bez prebijene pare.
Znala sam da će se netko pojaviti s tim. Znala. Ne raspravljam o tome i ne da mi se o tome. Sad će doći i ZloPrase i ostatak. Đizs.
I mantrati o kujama koje kupuju bundu za pišljivih tisuću kuna alimentacije s kojim prehraniš psa i mačku sasvim ok, a ne dijete.

So, gentlemen, cry me a river.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:09   #92
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ali moze ostati sam, bez djece, bez prebijene pare i jos sa alimentacijom.


no da ne skrenemo sa puta. zasto su zene sklonije zavrsiti u toj situaciji?
Da, ali ne pričamo o tome.

Zato jer živimo u katoličkoj zemlji i "daj dite materi" i jer se to smatra normalnim, da se žena posveti djetetu, da žena ode na porodiljni, ostavi posao, ostane bez posla. Vani to baš nije tako.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:13   #93
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znala sam da će se netko pojaviti s tim. Znala. Ne raspravljam o tome i ne da mi se o tome. Sad će doći i ZloPrase i ostatak. Đizs.
I mantrati o kujama koje kupuju bundu za pišljivih tisuću kuna alimentacije s kojim prehraniš psa i mačku sasvim ok, a ne dijete.

So, gentlemen, cry me a river.
Hajde mi sad molim te reci u čemu je razlika između onoga što sam napisao ja, i onoga što je napisao 4fun? Koliko ja vidim, napisali smo istu stvar.

A ipak si njemu koliko-toliko ljubazno odgovorila, a mene popljuvala ko najgoreg ženomrsca.

Kad sam ja to bio u ekipi ZlogPraseta, i gdje sam to žene nazivao kujama koje lovom od alimentacije kupuju bunde?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:13   #94
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Da, ali ne pričamo o tome.

Zato jer živimo u katoličkoj zemlji i "daj dite materi" i jer se to smatra normalnim, da se žena posveti djetetu, da žena ode na porodiljni, ostavi posao, ostane bez posla. Vani to baš nije tako.
ako ostavi posao to je na kraju dana ipak njen izbor. ako izgubi posao, sto je po meni veci problem, to je zato jer zivimo u banani drzavi i zato jer su mnogi poslodavci govna. doduse, znam i par primjera gdje i majka i otac iskoriste po dio porodiljnog. sto zbog financija sto zbog (pojedinacno) kraceg izbivanja iz poslovnog okruzenja.

i opet, ovo sve gore je u scenariju sa djecom. sto sa ovima bez djece? kako one zavrse u ovisnijem polozaju od muskaraca?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:17   #95
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ako ostavi posao to je na kraju dana ipak njen izbor. ako izgubi posao, sto je po meni veci problem, to je zato jer zivimo u banani drzavi i zato jer su mnogi poslodavci govna. doduse, znam i par primjera gdje i majka i otac iskoriste po dio porodiljnog. sto zbog financija sto zbog (pojedinacno) kraceg izbivanja iz poslovnog okruzenja.

i opet, ovo sve gore je u scenariju sa djecom. sto sa ovima bez djece? kako one zavrse u ovisnijem polozaju od muskaraca?
Pa nitko i ne spori da je njen izbor. I biti domaćica je njen izbor. Ali ti si se zapitao zašto nitko ne govori to frajerima, ja kažem da je to jer je statistički daleko češće da žena bude u takvoj situaciji.

Iako jest njen izbor, društveno je i kondicirana tako u siromašnijim i zadrtijim zemljama. Zato kreću pretpostavke i pitanja je li financijski neovisna jer ne tako davno dosta žena i nije bilo, a i danas se ta navika zadržala u zabitijim zemljama. Za muškarce to naprosto nije čest slučaj. Poznajem svega par muškaraca koje žena uzdržava. A i veća je društvena stigma prema muškarcima koje žena uzdržava. Za ženu se to donekle smatra normalnim. Muškarca koji je domaćica društvo ismijava. Smatra luzerom i neradnikom. Mislim da oba spola trebala u većini trenutaka moći izaći iz odnosa bez da im to naruši financijsku stabilnost u mjeri da nemaju za kruh.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:24   #96
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa nitko i ne spori da je njen izbor. I biti domaćica je njen izbor. Ali ti si se zapitao zašto nitko ne govori to frajerima, ja kažem da je to jer je statistički daleko češće da žena bude u takvoj situaciji.
pa pitam se zasto?

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Iako jest njen izbor, društveno je i kondicirana tako u siromašnijim i zadrtijim zemljama. Zato kreću pretpostavke i pitanja je li financijski neovisna jer ne tako davno dosta žena i nije bilo, a i danas se ta navika zadržala u zabitijim zemljama. Za muškarce to naprosto nije čest slučaj. Poznajem svega par muškaraca koje žena uzdržava. A i veća je društvena stigma prema muškarcima koje žena uzdržava. Za ženu se to donekle smatra normalnim. Muškarca koji je domaćica društvo ismijava. Smatra luzerom i neradnikom. Mislim da oba spola trebala u većini trenutaka moći izaći iz odnosa bez da im to naruši financijsku stabilnost u mjeri da nemaju za kruh.
pustimo sad ne tako davno, pricamo o sada. tko to danas kondicionira zene da budu ovisne o muskarcima? a ako im i dode neki patrijarhalni coban sa tim spikama, imaju mu svako pravo stresti pozdrav u facu i okrenuti se na peti. na nekim drugim temama se spocitavalo nekim tipovima da sto su jebali ako nisu bili spremni na posljedice. meni se cini da to sve treba biti savjetovano neovisno o spolovima. i zbilja sad ne zelim da ovo preraste u rasprave o ratu spolova. ako si ne mozes priustiti dijete, matematicki kirurski da zivis solo + eventualno alimentacija - nemoj ga niti ni raditi. ok, jest da smo u drzavi gdje je zivjeti solo a usput odrzavati i kaktus dobrom dijelu ljudi SF ali jbg... mozda drzavi i treba doci do glave da nitko uskoro nece biti ovdje da im placa porez.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:08   #97
Pa sada i ne tako davno nisu odvojeni. Pitaš se zašto je u tradicionalnijim sredinama tako? Pa tradicija. Stvari se mijenjaju i jesu se promijenile nabolje, ali to je dug proces. Ne možeš odrezati jedan period i reći to je sad prošlo, a evidentno je da je pustilo korijene i da opstaje i dalje. Ima i Crkva tu veliku ulogu. Ne možeš gledati samo invidualno. To zašto neka žena odluči maltene biti nečiji rob je i pitanje kolektiva i kolektivne svijesti. To ne znači da će sve žene tako odlučiti, ali u konzervativnijoj sredini će se većem broju žena primiti takva odluka. Ako tinejdžerke smatraju da je šamar opravdan u nekim slučajevima i ako su današnje generacije zadrtije u nekim stvarima od svojih roditelja, a ankete tako pokazuju, kako misliš da se to ne održava i na odluku "bit ću samo žena majka kraljica"? Pa bar kod nas se ispire mozak s tim obiteljskim spikama veoma sustavno. Još od čitanki gdje je mama s pregačom, tata s aktovkom.

Ako se pitaš zašto, usporedi jednu Norvešku i Hrvatsku.

I da, ako si ne možeš priuštiti dijete, hodači za život će ti pomoći.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 08:05   #98
Kad smo već kod žena koje ostaju kod kuće dok muškarci rade, iznenadili biste se koliko ih u stvari želi takav život (ne da im se ići na posao).
Zaključci najčešće idu u smjeru jadna žena, žrtva okolnosti i zlog muškarca ali ponekad ona napravi slobodan izbor (biti kućanica) i onda se nosi s posljedicama.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:13   #99
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
pa pitam se zasto?



pustimo sad ne tako davno, pricamo o sada. tko to danas kondicionira zene da budu ovisne o muskarcima? a ako im i dode neki patrijarhalni coban sa tim spikama, imaju mu svako pravo stresti pozdrav u facu i okrenuti se na peti. na nekim drugim temama se spocitavalo nekim tipovima da sto su jebali ako nisu bili spremni na posljedice. meni se cini da to sve treba biti savjetovano neovisno o spolovima. i zbilja sad ne zelim da ovo preraste u rasprave o ratu spolova. ako si ne mozes priustiti dijete, matematicki kirurski da zivis solo + eventualno alimentacija - nemoj ga niti ni raditi. ok, jest da smo u drzavi gdje je zivjeti solo a usput odrzavati i kaktus dobrom dijelu ljudi SF ali jbg... mozda drzavi i treba doci do glave da nitko uskoro nece biti ovdje da im placa porez.


pa obitelji ih odgajaju tako! zato jer jesmo patrijarhalna zemlja. ja sam sam ful osjeljiva na to, mrzim taj odgoj žene žrtve ali tako je, pa ja i moje poznanice smo rođene u zagrebu, a sve su bile odgajane da pospreme bratu sobu, sve za njega dok se ne oženi pa prezume druga žena, za oca ne moram ni pisati, sramota da pored ženskog djeteta muško da si popegla, ako nema mame, kad se ručalo stari je tražio da mu se donese voda ili nešto, pod normalno bi se glavu obitelji služilo, iako su i mame radile. a kako je tek van zagreba, moje poznanice su visoko obrazovane, ali iz manjih mjesta, i dan danas smatraju da muško ne može spremati stan, peglati, bilo kakve kućne poslove jer je muško. mlade ženice, cca 30 godina, sa fakultetom, rade kao i muž, ali kad dodju doma, i dalje su u modu kako su ih majke iz kamenjara odgojile. mora se, muško je to. sramota, ne zna on jadan, a i unervozi se on, bla ba. to je večina da se razmijemo, manjina su žene koje se osječaju ravnopravno i ne vide da i muško i žena imaju iste sposobnosti i obaveze. duboko ukorjenjen je taj sram, žensko mora, muško ako želi.
a kako je tek među niže obrazovanim, mogu zamisliti, a tek van gradova, ajme.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:22   #100
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod žena koje ostaju kod kuće dok muškarci rade, iznenadili biste se koliko ih u stvari želi takav život (ne da im se ići na posao).
Zaključci najčešće idu u smjeru jadna žena, žrtva okolnosti i zlog muškarca ali ponekad ona napravi slobodan izbor (biti kućanica) i onda se nosi s posljedicama.
Naravno da je to samo njihov izbor. Pa pobogu ne zivimo u vrletima afganistana gdje je vrijeme odavno stalo i gdje su na zalost zene osobe drugog reda.
U mojoj siroj obitelji ja znam samo za jedan slucaj gdje je zena bila kucanica, radi se o mojoj pokojnoj prabaki i to datira tamo negdje pocetkom proslog stoljeca. Moje obje bake koje su rodjene tamo oko 1930-e su radile, jedna u skoli a druga u tvornici i nije im padalo na pamet glumiti zrtve nego su ravnopravno doprinosile u kucni budzet kao i njihovi muzevi.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.