Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 12:28   #1
Question Odjava direktora iz j.d.o.o.

Pozdrav svima, molim za pomoć ako netko zna.

Ja sam 100% vlasnik firme j.d.o.o. i želio bi se odjaviti, tj sam sebi dati poslovno uvjetovani otkaz da se mogu prijaviti na HZZ (burzu).

No rekli su mi da se ja kao direktor ne mogu odjaviti sa mirovinskog, a pošto sam na mirovinskom ne mogu se prijaviti na burzu.
Da li postoji ikakav način da se ja prijavim na burzu a da firma ostane raditi ali u mirovanju, prebacivanje firme na nekog drugog mi nije opcija.

Hvala
munjazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:37   #2
Quote:
munjazg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim za pomoć ako netko zna.

Ja sam 100% vlasnik firme j.d.o.o. i želio bi se odjaviti, tj sam sebi dati poslovno uvjetovani otkaz da se mogu prijaviti na HZZ (burzu).

No rekli su mi da se ja kao direktor ne mogu odjaviti sa mirovinskog, a pošto sam na mirovinskom ne mogu se prijaviti na burzu.
Da li postoji ikakav način da se ja prijavim na burzu a da firma ostane raditi ali u mirovanju, prebacivanje firme na nekog drugog mi nije opcija.

Hvala
Možeš eventualno postaviti drugog direktora.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:15   #3
koliko znam ne smijes biti ni vlasnik ni direktor da bi se mogao prijaviti na burzu...

moj suprug je uzeo poticaje za samozaposljavanje i otvorio jdoo i uskoro ce proci godina dana sto mora biti zaposlen u svojoj firmi. kako firmi bas ne ide kako se nadao, a ne bi je jos zatvorio, mislili smo je prebaciti na mene (da sam ja vlasnik firme i direktor jer sam ja zaposlena), a on bi se prijavio na burzu.

nisam sigurna, ali mislim da u tom slucaju on ima pravo na naknadu 90 dana
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2020., 07:55   #4
Poštovani,ja sam vlasnik i direktor svog jdoo-a,kako me doprinosi ubijaju mislila sam te funkcije prebaciti na muža koji ima brutto plaću od 10 000 kn a sebe onda prijaviti na ugovor o radu na minimalac. Po tome on i dalje može raditi na svom poslu a ja ovdje i on nema nikakve obaveze ako sam upravu ? Štand onda s radnim vremenom,sad imam prijavljeno od 8-20 h isključivo po dogovoru,može li to onda ostati ili moram imati fiksno radno vrijeme? Hvala vam svima na odgovoru.
Nina Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2020., 05:39   #5
U ugovoru ti se napiše puno radno vrijeme,ili 40 sati tjedno a ne vremenski rok 8-20.
https://gov.hr/moja-uprava/rad/radni...vor-o-radu/208
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.