Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 12:05   #1
Što bi dodali u nogomet, što vratili a što uveli u nogomet i PNI?

Nogomet- najpoznatiji sport u cijelom svijetu .

Od svojih početaka doživiio je mnoge promjene. Prvo nije bilo zaleđa, neriješenih rezultata , suci su bili u crnom , nije bilo niti kartona.

Od zlatnih i srebrnih golova, penala po jednom sustavu a sada se testira novi sustav, igranja rukom u 16-ercu, božje ruke, tučnjave na suce ......

Danas imamo PNI u kojim piše DA JE NOGOMET:

-IGRA s 11 igrača u polju koja traje 2*45 minuta
-dozvoljene su 3 zamjene
- cilj igre: postići što više golova

Više nemamo četiri suca na utakmicama nego 6 , igra se produžuje i po 10 minuta u drugom poluvremenu, zbog grčeva igrača, auta, kornera i ostalih prekida pa čak i bakljadi od strane navijača i tučnjave među navijačima i igračima. Previše kartona na tekmi, nesportskog ponašanja i svega ostalog što ne pripada nogometu.

Zaleđa za milimetar , poništenih golova, prekšaja za crveni i za zatvor, pljuvanja sudaca. ali i novina poput gol tehnologije i sprejeva za slobodnjake.

I onda IFAB želi uvesti:

-čistu igru 2*30' (nešto slično ima u futsalu)
- četvrtu zamjenu
- video tehnologiju na sva natjecanja (neke lige već je imaju)
-uvesti vremenske kazne

MOJE PITANJE GLASI? Što bi uveli u nogomet, što bi maknuli iz nogometa a što bi vratili iz onih bivših vremena nogometa kakvih smo prije gledali .


Ja bih uveo 4. zamjenu , uveo kaznu od 2' za psovanje stručnih osoba , uveo 1-minutni time out za dogovor igrača a ukinuo produžetke na utakmicama ispadanja I UKINUO PRAVILO GOLA U GOSTIMA i ZALEĐE

SVE UTAKMICE SVIH NATJECANJA (BILO LP/EL/KVALIFIKACIJE SP/EP na jednu utakmicu 90' i ako nema golova ili bude x - odmah penali)


Vratiti ? Hmmmm....

Neka bude tolerantna rasprava, nemojmo se svađati već raspravljajmo u miru
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:17   #2
Amen.
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:21   #3
Ja bih poništio ono pravilo da igrač dobije žuti karton kada skine dres prilikom proslave gola. Možda će onda nogometaši prestati da smišljaju debilne proslave golova, tipa telefoniranje i tako to. Pretpostavljam da bi i većina žena poništila ovo pravilo, mada, vjerovatno zbog drugih razloga.
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:17   #4
Onda mozda netko nesto i reziklamira (citaj ubere pare u dzep) bez da UEFA/FIFA uzme dio kolaca.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:24   #5
prvo maknit oklice sa stadiona , ko nemere stajat 90 minuti aj ca kojis kurac dosa , pojest hot dog , jer ti zena nekuva , ma mars u tri lepe picke materine
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:27   #6
1. vratit ofsajd na ono sto je bilo do prije 25 godine - svaki ofsajd je ofsajd. pravilo je razvodnjeno da bi se olaksalo postizanje golova, ali tako komplicirana pravila je nemoguce dosljedno i ujednaceno provoditi. samo procjenjivanje je li igrac u liniji s obranom ili u ofsajdu je dovoljno tesko, a ne jos procijenjivat je li aktivan, pasivan, je li u vidnom polju golmana, je li nastala nova situacija... to je nemoguce i samo opterecuje igru nepotrebnom kompleksnoscu. nemam neke nade da ce se tu nesto promijenit.

2. ukinut suspenzije za zute kartone. totalno bespotrebno se suspendiraju igraci, cesto u velikim utakmicama.

3. penal bi bio zanimljiviji u hokejskom stilu, vodis loptu prema golmanu. ili barem odmaknut ga na 15-16 metara.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:05   #7
Zasto pobogu penale sjebati?
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:55   #8
Ako igrač padne kao pokošen i previja se od bolova, te pri padu se još i otkotrlja 6-7 puta takav igrač mora izaći van terena da mu se pruži pomoć i ne može se vratiti neki određeni period vremena u utakmicu (ne znam, možda par minuta).

Najstože bi kažnjavao preglumljivanje i simuliranje i one sulude situacije kad ti se netko malo unese u facu a ti odskočiš 2 metra s rukama na licu i slične pizdarije. Sjećam se da su svojevremeno u Engleskoj bili pokušali nešto slično, s naknadnim kažnjavanjem simuliranja penala ali to nije baš bilo najs(p)retnije izvedeno.


Vratio bi SP i EP na stare formate, ovo konstantno povećanje broja sudionika će ubiti cijelu draž natjecanja.

Ukinuo bi one suce iza gola jer su jebeno nekorisni, njegov jedini posao je da stoji i bleji u onu crtu hoće li ili neće prijeći lopta preko nje a uopće ga ne zanima što se događa u 16-ercu iako ima najbolji pogled na situaciju i trebao bi sugerirati glavnom sucu ako što primijeti.

Uveo bi salary cup ili nešto slično, ovaj financijski fairplay je ruganje i smijurija.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:10   #9
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Zasto pobogu penale sjebati?
zato sto je penal 90% gol, a moze ga se sudit nakon nekog nebitnog kontakta u kutu 16-erca i odlucit utakmicu. neka budu nesto veci test nogometne vjestine nego sto su sada.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:15   #10
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Ako igrač padne kao pokošen i previja se od bolova, te pri padu se još i otkotrlja 6-7 puta takav igrač mora izaći van terena da mu se pruži pomoć i ne može se vratiti neki određeni period vremena u utakmicu (ne znam, možda par minuta).
Ovo. Znači kad netko leži toliko dugo da se zbog njega mora prekidati igra, istog trenutka ulaze nosila i vode ga vani i igra se odmah nastavlja. Nema previjanja na terenu, istezanja grčeva, pružanja pomoći na terenu itd. Isti igrač ima pravo ući u igru 3 minute nakon izlaska. Jedino ako ga se mijenja može se to učiniti odmah u sljedećem prekidu.
Kladim se da bi izležavanje na terenu opalo za barem 50%.

Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Najstože bi kažnjavao preglumljivanje i simuliranje i one sulude situacije kad ti se netko malo unese u facu a ti odskočiš 2 metra s rukama na licu i slične pizdarije. Sjećam se da su svojevremeno u Engleskoj bili pokušali nešto slično, s naknadnim kažnjavanjem simuliranja penala ali to nije baš bilo najs(p)retnije izvedeno.
Tako je. Samo istovremeno s tim obavezno uvesti to da se kažnjava one koji su stvarno udarali, bez obzira je li to sudac vidio. Dakle, poslije utakmice mu opališ 3 utakmice kazne.

Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
zato sto je penal 90% gol, a moze ga se sudit nakon nekog nebitnog kontakta u kutu 16-erca i odlucit utakmicu. neka budu nesto veci test nogometne vjestine nego sto su sada.
Penal je, koliko znam, oko 80% gol, mislim da rijetko tko ima 90%. Istina, penali se nekad sude u ne osobito izglednim situacijama, ali isto se tako sude kad netko bude pokošen u mrtvoj šansi. Ili rukom spriječi gol. "Otežavanjem" penala samo bi se dovelo do toga da bi se češće razna
nepropisna sredstva i prekršaji koristili u obrani.
Lamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:02   #11
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
zato sto je penal 90% gol, a moze ga se sudit nakon nekog nebitnog kontakta u kutu 16-erca i odlucit utakmicu. neka budu nesto veci test nogometne vjestine nego sto su sada.
Upisi si 90-tih american soccer penalty u youtube, pa vidi na kaj to lici. A bogami, iako zovu to najstrozom kaznom, sto i treba biti, tipa ides jedan na jedan s golmanom i neko te namjerno srusi, dira loptu rukama, prodjes golmana a on te rusi i sl, treba nekaj kaj ce to kazniti i dati prednosti ekipi na kojoj je pocinjen prekrsaj. Ali ovako bubam, makar je sigurno realna statistika 5% naspram 95% da fulaju, rekao bih da je 30% vs 70% u korist napadaca. U napetijim (bitnijim) tekmama 40 vs 60, mozda cak i lagana prednost golmanu.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:32   #12
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post

Najstože bi kažnjavao preglumljivanje i simuliranje i one sulude situacije kad ti se netko malo unese u facu a ti odskočiš 2 metra s rukama na licu i slične pizdarije. Sjećam se da su svojevremeno u Engleskoj bili pokušali nešto slično, s naknadnim kažnjavanjem simuliranja penala ali to nije baš bilo najs(p)retnije izvedeno.
Da, ali onda Cristiano Ronaldo ne bi nikada igrao utakmicu. Je li nogomet spreman za takav gubitak
Belzeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:04   #13
Quote:
Belzeb kaže: Pogledaj post
Da, ali onda Cristiano Ronaldo ne bi nikada igrao utakmicu. Je li nogomet spreman za takav gubitak

Kiki je gladan golova i rekorda i želi igrati apsolutno svaku utakmicu. Što misliš da svako malo mora propustiti koju utakmicu kao kaznu za simuliranje bi li onda toliko simulirao? Ja mislim da ne bi.

Igrači simuliraju zato što im to prolazi, ako od deset pokušaja izvuku jedan-dva penala ili koji slobodni u opasnoj zoni oni su svoj posao obavili. Najgore što im se može desiti je tu i tamo koji žuti karton ako baš nalete na krivog suca.

Pun mi je kurac više baletana, pičkica i padavičara po terenu, je li ovo muška igra ili nije?

Također bi kažnjavao presing na suca da pokaže žuti za svaki bezvezni prekršaj, nema mi ništa gore nego kad se njih 10 sjati oko suca pa ga navlače, eventualno kapetan ekipe treba imati pravo komunicirati sa njim, ostali odjebite. Pogotovo kad golman pretrči 70 metara da bi nešto srao sucu na suprotnoj strani.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:46   #14
I meni je više pun kurac, ali ti jednostavno ovo baš i ne drži vodu. Kako onda jedan Messi ne simulira već ostaje na nogama i jednako ako ne i više golova zabija od Kikice

A Kikica je fizički isklesan, jak momak i eto, osjeti potrebu da svaku utakmicu zapliva kao nilski konj u rijeci Nil.
Belzeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:00   #15
Quote:
Belzeb kaže: Pogledaj post
I meni je više pun kurac, ali ti jednostavno ovo baš i ne drži vodu. Kako onda jedan Messi ne simulira već ostaje na nogama i jednako ako ne i više golova zabija od Kikice


Pa nije takav tip igrača, vrlo jednostavno. I svaka mu čast na tome.
A uostalom nema potrebe da on "pada", prije su to uredno Pedro i Busqets odrađivali a sada Suarez.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:01   #16
Pošten odgovor.
Belzeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:39   #17
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
zato sto je penal 90% gol, a moze ga se sudit nakon nekog nebitnog kontakta u kutu 16-erca i odlucit utakmicu. neka budu nesto veci test nogometne vjestine nego sto su sada.
Zapravo prema nekim istraživanjima, postotak je puno manji, ako se ne varam cca 75%.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:37   #18
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Zapravo prema nekim istraživanjima, postotak je puno manji, ako se ne varam cca 75%.
otprilike

__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:42   #19
ja bih vratio carlosa
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:49   #20
Jednak kriterij za prekršaje u polju i u kaznenom prostoru.
Mnogo stvari koje se sviraju u polju kao prekršaj se nikad ne sviraju u kaznenom prostoru.
Prekršaj je prekršaj, bez obzira na kojem dijelu igrališta je napravljen.
mercendajzer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.