Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 01:25   #61
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije da vas znamo, ali vas poznajemo. Nismo uzalud pročitali gomilu knjiga.
ako pod knjigama podrazumjevaš sveske "Kula stražara", te one besplatne knjige sa slikama u koloru koje js dijele, onda ti vjerujem. inače, sumnjam da si o islamu pročitala samo pet stranica bilo koje knjige, a kamo li cijelu jednu knjigu. najvjerovatnije, zapravo, niti jednu stranicu. nemoj to raditi. ne treba ti to.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:39   #62
Drži se činjenice Krist je došao davno prije islama i zato nemaš zašto lelujat za islamom.

Točka na i.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:30   #63
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
pojasni, ako te ne mrzi. odnosi li se to na poglavlje koje sam ti ponudio da pročitaš?
Da, na to se odnosi.

Pitao ga je zašto je ubio dječaka, on je odgovorio u stilu koji se ne bi svidjeo čovjeku koji ne želi umrijeti, nego hoće cijelu vječnost uživati na zemlji

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
U kojoj to vibraciji onda oni žive između zemlje i Nebesa? Zanima me jel vidim da si spojio masu učenja i želiš da se to sintetizira kao odgovor. To meni ne liči na ništa, ajd se definiraj malo bolje. Malo si povukao na metafiziku, spajaš tradicionalno, izgovaraš konvencionalno a evo Khulus kaže da te potpuno razumije. Čudna situacija monoteiste i hinduiste u pogledu ovih zbrčkanih definicija.
Imam dojam da ne želiš razgovarati, nego si se došao svađati.

Reći sugovorniku "to ne liči na ništa" nije argument nego pljuvačina

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Hajde pojasni malo taj "pravi dio".
Daj nekoliko konkretnih primera, saveta duhovnog ucitelja, koji se kose sa time sta neki od nas inace ne bi ucinili.
Prabupadu je duhovni učitelj naložio da ostavi ženu i sve što ima u Indiji i da ode na zapad propovijedati vaišnavizam.

Zamisli da tebi pop kaže "Odi u turkmenistan propovijedaj svoj vjeru" jel bi to učnio?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:46   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Drži se činjenice Krist je došao davno prije islama i zato nemaš zašto lelujat za islamom.

Točka na i.
A mojsije prije onog ranijeg prevaranta Isusa pa nemas sto lelujat sa njime.

Doduse, i Mojsije je bio prevarant, Baal je pravi bog.

Ili mozda Bahá'u'lláh koje je pak dosao nakon Muhameda.


Ah, dileme, dileme
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:50   #65
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prabupadu je duhovni učitelj naložio da ostavi ženu i sve što ima u Indiji i da ode na zapad propovijedati vaišnavizam.

Zamisli da tebi pop kaže "Odi u turkmenistan propovijedaj svoj vjeru" jel bi to učnio?
Nezdrava fanaticna sekta bla, nezdrava sekta ostala. Zato je oduvijek imala toliko problema.


Crkva to isto moze nalozit svojima, no ne tice se guruistickog tipa autoriteta, vise povinovanju instituciji samoj.
So je isto klinac.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:10   #66
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nezdrava fanaticna sekta bla, nezdrava sekta ostala.
Bogu se ne možeš malo predati, malo ne.

Ili si se u potpunosti predao ili nisi uopće
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:20   #67
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bogu se ne možeš malo predati, malo ne.

Ili si se u potpunosti predao ili nisi uopće
Zamisljenom imaginarnom bicu se nemas sto predavati, ali zato ljudski pojedinci i organizacije mgu koristiti mit da bi kroz proksi predavanje toboz njemu u stvari osigurali predavanje sebi - sto je upravo ono sto religije i sekte mahom rade.

I onda se na mehanizam naljepi gomila psiholoski nezrelih koji traze vodje i sljedbenike, tatice i djecicu, izbjegavanje odgovornosti i kontrolu....
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:38   #68
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Imam dojam da ne želiš razgovarati, nego si se došao svađati.
Reći sugovorniku "to ne liči na ništa" nije argument nego pljuvačina
Ma kakva svađa Medvjede, lijepo sam ti postavio upit, a što da ti kažem nego onako kako jest. Tražio sam da bolje objasniš, imam i ja lijepog šarenog papagaja u kući i lijepo pjeva, al to nije to.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:52   #69
Kome je život učitelj taj pazi na satu
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:57   #70
Quote:
Srebrni-medvjed kaže:


Prabupadu je duhovni učitelj naložio da ostavi ženu i sve što ima u Indiji i da ode na zapad propovijedati vaišnavizam.

Zamisli da tebi pop kaže "Odi u turkmenistan propovijedaj svoj vjeru" jel bi to učnio?
1. Ni u kom slucaju ne bih poslusao misogene savete bilo koga.
To ostavljam vernicima, jer im je to njihov bog/ucitelj tako odredio.
Moj bog/ucitelj nema nista protiv zena.

2. ako bi mi duhovni ucitelj nalozio da odem negde da "propovedam" komaju, poslusao bih ga ako
- bih i sam osetio da to ima smisla
- ako bih trebao da odem u zemlju, koja nije verski zatucana
Ni u kom slucaju ne bih isao u Indoneziju, Avganistan, SA, Pakistan... da im "propovedam" bilo sto. Neka se sami vade iz toga gde su upali.

Nego zasto bi se zadrzavali na tim sitnicama ?
Sta bi ti uradio da ti Bog (znaci ne ucitelj, vec Bog) naredi, da ubijes svoje dete ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:39   #71
Šta bi ti uradio, šta bi uradio... da ti neko reče ko sudi Bogu već je unaprijed osuđen on sam

Po islam zemljama se ni ne propovjeda, osim islam.

A za izgubit glavu zbog propovjedanja se može i u drugim državama svijeta.
Zato, prije neg se negdje misli otputovati, najbolje se prvo dobro raspitati kakva je klima oko propovjedanja. Heh.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:40   #72
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bogu se ne možeš malo predati, malo ne.
Ili si se u potpunosti predao ili nisi uopće
tako je. ne može se sjediti na dva stolca. ne može se služiti i Bogu i sotoni.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:02   #73
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Baal je pravi bog.


Ah, dileme, dileme
Je, je, dilema i nakon... ček, kolko ono tisuća godina... Ilija na gori Karmel dokazao Baal je fejk... pa svejedno ovi danas kanda tuguju za Baalom, vele taj je bacao djecu u vatru pa hajdmo isto tako i mi. Pritom se malo pozbune, vele ma to se danas više ne može... A dal zbilja ne?, glejte Baal je evoluiro, napalm je oltar kojim se danas posluži.

Preteške teme...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:22   #74
Tkzv bacanje djece u vatru je ritual poreklom iz Indije gdje se prođe kroz vatru dete da ojača a ne baciti u vatru da umre.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:30   #75
Paz ti ideje... baci ih na prvu crtu da ojačaju.

Rekoh ja, Baal je evoluiro.

Prvi su već shvatili, a drugi koji će/su skontali jesu pacifisti. Nije da smo u istom klanu al oni me jako dobro razmu. Ovim putem šaljem im pozdrav
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:38   #76
To je ideja iz stare Indije i praksa a ne kako ti lažeš ovde i mnogi drugi da su decu ubijali.

Ubijali su decu Abrahamovci ta i nerazumni Abraham je htio dete da ubije tako piše u bibliji.

Postavlja se pitanje čemu goniti sebe ?


A u bibliji piše provlačili su decu kroz vatru a ne bacali u vatru.

Zadnje uređivanje SvFrancisco : 02.11.2017. at 15:50. Reason: a
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:29   #77
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post

i mnogi drugi da su decu ubijali
Kategoriziraj "dijete". Po zakonu to je onaj do punoljetnosti.

Dalje od tog, ti sijed starac svog sina starog šezdeset godina nazvat ćeš "djetetom".

Zato, ne pričaj o terminima ukoliko nisi svjestan što će za sobom povući.


A vatreni oganj?, čuj: jedno je vatrogasna ekipa spasilaštva, a drugo je ratna ekipa nazovi sličnog.
(pogledaš li s vremena na vrijeme Dateline?, nađe se na yt)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:56   #78
Devojko tvoje bizarnosti očito nemaju granica,prvo ne čitaš što piše provlačili krog oganj piše u bibliji a ne bacali u vatru ,ti iz mržnje videš što nema.Primetio sam na temi Kuran isto tako vidiš što nema,izmišljaš u glavi pojmove.

To što netko tumači stare običaje ne znači da sugerira da se to radi,valjda si toliko razumna.

Želem ti reći pometi svoj prag imaš žrtvovanja dece u religiji koju promovišeš.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:02   #79
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Zamisljenom imaginarnom bicu se nemas sto predavati, ali zato ljudski pojedinci i organizacije mgu koristiti mit da bi kroz proksi predavanje toboz njemu u stvari osigurali predavanje sebi - sto je upravo ono sto religije i sekte mahom rade.
Nitko te ne sili da se predaš religiji, ako te sili to je u domeni kaznenog prava.

Quote:
I onda se na mehanizam naljepi gomila psiholoski nezrelih koji traze vodje i sljedbenike, tatice i djecicu, izbjegavanje odgovornosti i kontrolu....
Religijski život zahtijeva daleko više odgovornosti od svjetovnog!

Ne misliš samo na sebe i 5 najbliskijih osoba, nego o cijeloj kreaciji!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:07   #80
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nitko te ne sili da se predaš religiji, ako te sili to je u domeni kaznenog prava.
Non sequitur



Quote:
Religijski život zahtijeva daleko više odgovornosti od svjetovnog!

Ne misliš samo na sebe i 5 najbliskijih osoba, nego o cijeloj kreaciji!
Da, nisi odgovoran za stvaranost nego svijet maste.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.