Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Pogledaj rezultate ankete: Ostanak u Hrvatskoj je za mene patriotizam
Definitivno 4 10.81%
Nikako 17 45.95%
Nemam osjećaj patriotizma 16 43.24%
Glasovatelji: 37. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 11:57   #21
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
manchild ne seri

a patriotizam - ovisi. ovi koji idu konobarit nisu nikome potrebni, realno gledano. ti ce se ionako vratit ogorceniji nego ikad. problem su doktori, ajde ako neki ide nesto specijalizirat ili skupljat iskustvo van, to je vise nego pohvalno ali svaki koji odlazi zauvijek iz hrvatske trebao bi u odredjenom roku platiti koliko je hrvatska ulozila u njegovo skolovanje.
Nisam doktor vec IT-evac, ali...

Hoce li meni Hrvatska vratiti nazad sav porez koji sam uplatio a na osnovu njega dobio sugavu ili nikakvu javnu uslugu?
Hoce li meni Hrvatska vratiti sav novac koji sam uplatio kroz registracije, gorivo, cestarine i poreze a on se trosi na vracanje kredita za 10 puta prefarbane tunele "zlatnom" bojom na osnovu cega su se pojedinci obogatili?
Hoce li meni Hrvatska vratiti suze moje supruge koje je proplakala zbog barbarskog ponasanja poslodavaca prema njoj, a koje kao takve stiti lopovski Hrvatski zakonski sustav?
Hoce li meni Hrvatska vratiti moje najbolje godine zivota koje sam proveo gledajuci kako nesposobnost, korupcija, nepotizam i lopovluk uzimaju ono najbolje sto ta zemlja ima?

Postujem pravo na osobno misljenje ali mislim da nije bas tako crno-bijelo kako se cini na prvi pogled...
piko is offline  
Old 16.11.2017., 12:08   #22
Quote:
piko kaže: Pogledaj post
Nisam doktor vec IT-evac, ali...

Hoce li meni Hrvatska vratiti nazad sav porez koji sam uplatio a na osnovu njega dobio sugavu ili nikakvu javnu uslugu?
Hoce li meni Hrvatska vratiti sav novac koji sam uplatio kroz registracije, gorivo, cestarine i poreze a on se trosi na vracanje kredita za 10 puta prefarbane tunele "zlatnom" bojom na osnovu cega su se pojedinci obogatili?
Hoce li meni Hrvatska vratiti suze moje supruge koje je proplakala zbog barbarskog ponasanja poslodavaca prema njoj, a koje kao takve stiti lopovski Hrvatski zakonski sustav?
Hoce li meni Hrvatska vratiti moje najbolje godine zivota koje sam proveo gledajuci kako nesposobnost, korupcija, nepotizam i lopovluk uzimaju ono najbolje sto ta zemlja ima?

Postujem pravo na osobno misljenje ali mislim da nije bas tako crno-bijelo kako se cini na prvi pogled...
nece. imas zdravstveno i skolovanje besplatno, drzava te u medjuvremenu obranila od manijaka koji su te htjeli natjerat da pises na cirilici. imas ceste, luke, aerodrome i svu infrastrukturu koja ti treba - u to ide tvoj novac a ne u pizdarije poput farbanja tunela.

it je takodjer jedna grana od koje nema stete ako ode iz hrvatske premda it-evci ovdje odlicno rade, znam vise registriranih tvrtki s nekoliko stotina programera koji uopce ne rade za hrvatsko trziste nego su tu jer su uvjeti i kvaliteta zivota odlicni - nemaju ni web stranice ni marketing.

ovo gore kaj sam napisao je za doktore, dakle za ljude u koje drzava ulaze ogroman novac da bi se sad isti pozeljeli maknuti od drzave i ne vratiti ulozeno.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 16.11.2017., 12:41   #23
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nece. imas zdravstveno i skolovanje besplatno, drzava te u medjuvremenu obranila od manijaka koji su te htjeli natjerat da pises na cirilici. imas ceste, luke, aerodrome i svu infrastrukturu koja ti treba - u to ide tvoj novac a ne u pizdarije poput farbanja tunela.

it je takodjer jedna grana od koje nema stete ako ode iz hrvatske premda it-evci ovdje odlicno rade, znam vise registriranih tvrtki s nekoliko stotina programera koji uopce ne rade za hrvatsko trziste nego su tu jer su uvjeti i kvaliteta zivota odlicni - nemaju ni web stranice ni marketing.

ovo gore kaj sam napisao je za doktore, dakle za ljude u koje drzava ulaze ogroman novac da bi se sad isti pozeljeli maknuti od drzave i ne vratiti ulozeno.
Istina, imao sam zdravstvo i skolstvo "besplatno".. Samo to besplatno nije bas besplatno, to sam htio reci. Mi to placamo, ne drzava. Drzava ili vlada je samo konstrukt kojeg smo mi ovlastili da upravlja nasim novcima i nasim dobrima u nase ime. U Hrvtaskoj se jos uvijek uzima taj pojam drzava kao neki svevisnji termin - drzava daje, drzava upravlja, drzava brani.. Pa iz toga proizlazi da su politicari pop zvijezde koje se ne boje naroda jer su iznad njega a trebalo bi biti suprotno. Premijer je samo drzavni sluzbenik, nista vise od toga... Istina visoko u hijerarhiji ali na kraju dana on radi u javnoj sluzbi. On odgovara narodu, sabor odgovara narodu, policija odgovara narodu a ne suprotno.
Od vampira koji pisu cirilicom su nas obranili ljudi. Ljudi koji su bili spremni sve staviti na kocku kako bi obranili svoj dom. Ne ljudi koji sjede u foteljama, ne ljudi koji su kamionima prebacivali HRD nakon uvodjenja kune u BiH i konvertirali ih u DM, ne ljudi iz Minhenske bojne, ne ljudi koji su si pijani propucali nogu u birtiji pa se sad vode kao ratni junaci. Ti su sad drustvena elita, jebes ga ako mi je to jasno...

A i sto se tice luka, cesta i ostalog - tu smo zasrali sve sto se da zasrati. Istina, imamo ih ali za nekoliko puta vecu cijenu nego sto su trebali kostati - na to sam aludirao u svom postu. Jer ja nemam koristi od izlaza sa Dalmatine u Sanaderovo rodno selo. A to je placeno nasim novcima... Ili sto bi Kerum rekao: U mene Ferrari, a kako se tek meni voziti po losim cestama?

Nitko, pa ni doktor nije sa 15 godina zavrsavao srednju i mislio - e sad cu besplatno u gimanziju pa besplatno na medicinski faks pa cu ih sve zajebati i iseliti se van iz zemlje. Nemu tu predumisljaja.

Ali predumisljaja ima u nasim zakonski izabranim narodnim predstvanicima. Oni su glavni negativci ove price jer steta koju su napravili u zadnjih 25 godina je nekoliko stotina milijuna i milijardi veca od stete za proracun koje napravi nekoliko stotina doktora koji se presle u neku drugu zemlju. Tako da lijepo treba uzeti onih nekoliko stotina tisuca clanova SDPa, HDZa, HNSa, HSSa i koga sve jos ne i udariti na njih jer su fakat uspjeli zasrati i sefa i stanicu... On topic - po svim objektivnin kriterijima oni su najveci ne-patrioti koje Hrvatska ima.
piko is offline  
Received Infraction
Old 16.11.2017., 13:19   #24
Quote:
piko kaže: Pogledaj post
Istina, imao sam zdravstvo i skolstvo "besplatno".. Samo to besplatno nije bas besplatno, to sam htio reci. Mi to placamo, ne drzava. Drzava ili vlada je samo konstrukt kojeg smo mi ovlastili da upravlja nasim novcima i nasim dobrima u nase ime.
sustav je kakav je, imali smo ga desetljecima i sad cemo imati modificirani kao na zapadu - osnovno je besplatno (naravno da nije ali zato placamo poreze da ne placamo jos jednom) a sve ostalo se doplacuje.

Quote:
U Hrvtaskoj se jos uvijek uzima taj pojam drzava kao neki svevisnji termin - drzava daje, drzava upravlja, drzava brani.. Pa iz toga proizlazi da su politicari pop zvijezde koje se ne boje naroda jer su iznad njega a trebalo bi biti suprotno. Premijer je samo drzavni sluzbenik, nista vise od toga... Istina visoko u hijerarhiji ali na kraju dana on radi u javnoj sluzbi. On odgovara narodu, sabor odgovara narodu, policija odgovara narodu a ne suprotno.
Od vampira koji pisu cirilicom su nas obranili ljudi. Ljudi koji su bili spremni sve staviti na kocku kako bi obranili svoj dom. Ne ljudi koji sjede u foteljama, ne ljudi koji su kamionima prebacivali HRD nakon uvodjenja kune u BiH i konvertirali ih u DM, ne ljudi iz Minhenske bojne, ne ljudi koji su si pijani propucali nogu u birtiji pa se sad vode kao ratni junaci. Ti su sad drustvena elita, jebes ga ako mi je to jasno...
citas index i 24 sata? netko je ljude organizirao, usmjerio i opremio. netko je na vanjskopolitickoj sceni izvojevao najvazniju bitku. ostalo kaj navodis su pizdarije koje ponavljaju sitne ogorcene duse u kvartovskim birtijama. tko nije ponosan na svoje nece ni vani biti dobro primljen i zadovoljan. vjeruj mi, nagledao sam se toga.

Quote:
A i sto se tice luka, cesta i ostalog - tu smo zasrali sve sto se da zasrati. Istina, imamo ih ali za nekoliko puta vecu cijenu nego sto su trebali kostati - na to sam aludirao u svom postu. Jer ja nemam koristi od izlaza sa Dalmatine u Sanaderovo rodno selo. A to je placeno nasim novcima... Ili sto bi Kerum rekao: U mene Ferrari, a kako se tek meni voziti po losim cestama?
to nije tocno, doslovno ista od navedenog jer je kompletnu dalmatinu pripremio sto se financijskog dijela tice cacic odnosno racanova vlada. i napravili su odlican posao, to im priznajem - skupo ali apsolutno potrebno.

Quote:
Nitko, pa ni doktor nije sa 15 godina zavrsavao srednju i mislio - e sad cu besplatno u gimanziju pa besplatno na medicinski faks pa cu ih sve zajebati i iseliti se van iz zemlje. Nemu tu predumisljaja.
to ni ne kazem ali svejedno nema sanse da ih se moze pustiti samo tako. 3 milijuna kuna kosta kompletno skolovanje jednog doktora.

Quote:
Ali predumisljaja ima u nasim zakonski izabranim narodnim predstvanicima. Oni su glavni negativci ove price jer steta koju su napravili u zadnjih 25 godina je nekoliko stotina milijuna i milijardi veca od stete za proracun koje napravi nekoliko stotina doktora koji se presle u neku drugu zemlju. Tako da lijepo treba uzeti onih nekoliko stotina tisuca clanova SDPa, HDZa, HNSa, HSSa i koga sve jos ne i udariti na njih jer su fakat uspjeli zasrati i sefa i stanicu... On topic - po svim objektivnin kriterijima oni su najveci ne-patrioti koje Hrvatska ima.
ne. glavni negativci su oni koji su okupirali i porusili jednu trecinu hrvatske, unistili gospodarstvo i ubili 15 tisuca ljudi. politicari su olos ali njihov grijeh je zrno prasine u odnosu na stetu koju smo dobili u nasljedje od dragih susjeda.

ponavljam, otici van na koju godinu skupiti lovu, iskustvo, usavrsiti se - odlicna ideja koju bi drzava trebala promicati.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 16.11.2017., 13:31   #25
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
manchild ne seri

a patriotizam - ovisi. ovi koji idu konobarit nisu nikome potrebni, realno gledano. ti ce se ionako vratit ogorceniji nego ikad. problem su doktori, ajde ako neki ide nesto specijalizirat ili skupljat iskustvo van, to je vise nego pohvalno ali svaki koji odlazi zauvijek iz hrvatske trebao bi u odredjenom roku platiti koliko je hrvatska ulozila u njegovo skolovanje.
ovo su mi vrh izjave...
sta je to drzava ulozila u nekog? vecina ljudi sama financira svoje skolovanje i onda ga jos jebu u zdrav mozak gdje god stignu...
ako je netko zavrsio fax u hrv,nasao dobar posao negdje vani...tko mu ima bilo sta prigovorit?
sta je on duzan hrvatskoj? pa ta ista drzava mu nemoze ponudit posao plaćen upola toliko koliko on moze dobit vani...bolje reći u većini slučaja trećinu i više...
sta bi trebao osjecat nekakvu zahvalu sto mu je drzava omogucila skolovanje? koji kurac? pa to ima u svakoj normalnoj državi...uostalom prolaze na ispitima mu nije država poklonila (dobro ima i onih kojima je )..sam ih je zaradio...

inače nisam VSS i ne volim one koji drugima nabadaju na nos da su VSS itd itd...ali i ove suprotnosti mi idu na jetru
Mortiis is offline  
Old 16.11.2017., 13:42   #26
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
ovo su mi vrh izjave...
sta je to drzava ulozila u nekog? vecina ljudi sama financira svoje skolovanje i onda ga jos jebu u zdrav mozak gdje god stignu...
ako je netko zavrsio fax u hrv,nasao dobar posao negdje vani...tko mu ima bilo sta prigovorit?
sta je on duzan hrvatskoj? pa ta ista drzava mu nemoze ponudit posao plaćen upola toliko koliko on moze dobit vani...bolje reći u većini slučaja trećinu i više...
sta bi trebao osjecat nekakvu zahvalu sto mu je drzava omogucila skolovanje? koji kurac? pa to ima u svakoj normalnoj državi...uostalom prolaze na ispitima mu nije država poklonila (dobro ima i onih kojima je )..sam ih je zaradio...

inače nisam VSS i ne volim one koji drugima nabadaju na nos da su VSS itd itd...ali i ove suprotnosti mi idu na jetru
eto sto manjak obrazovanja (ne vrijedjam nego ukazujem na propust u znanju) i socijalizam naprave od ljudi - da se pitaju tko im placa ceste po kojima se voze i odakle place doktorima, uciteljima, vatrogascima, itd. nitko ne nabada na nos vss nit ista drugo, pisemo o patriotizmu - po meni je vrh patriotizma cist racun. ako te netko hrani ne grizes ga za ruku jer nisi zivotinja.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 16.11.2017., 14:33   #27
Patriotizam je biti pošten. Pošten prema državi, pošten prema drugima. Što bi značilo da većina Hrvata nisu patrioti. Patriotizam je kao i vjera. Nije dovoljno ići u Crkvu, vjernik mora živjeti vjeru. Nije dovoljno pjevati himnu i držati ruku na srcu.
Dolazimo do zaključka da Hrvati ne samo da nisu patrioti, već nisu ni vjernici.

Živjeti u Hrvatskoj nema veze sa patriotizmom.
osibk is offline  
Old 16.11.2017., 17:15   #28
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
eto sto manjak obrazovanja (ne vrijedjam nego ukazujem na propust u znanju) i socijalizam naprave od ljudi - da se pitaju tko im placa ceste po kojima se voze i odakle place doktorima, uciteljima, vatrogascima, itd. nitko ne nabada na nos vss nit ista drugo, pisemo o patriotizmu - po meni je vrh patriotizma cist racun. ako te netko hrani ne grizes ga za ruku jer nisi zivotinja.
ako je tebi patriotizam to da ti državi moraš novčano platiti što si odselio...dovoljno govori o tvojoj inteligenciji,bez uvrede
fino će mi se ista ta država odužiti kad jednog dana odem u mirovinu,pa za svojih 10godina staža ne dobijem ni 50€
kao što je moja mama (diplomirani ekonom) sa 30 godina staža dobila mirovinu 800kn fino joj se ta država odužila što je u njoj studirala i ostala cijeli život...(da ne kažem da je 2 god išla na posao svaki dan dok su granate non stop padala oko nje...a u te 2 godine nije dobila niti jednu plaću (ali eto išla je iz inata i što smo napokon imali svoju državu pa je osjećala da može barem tu dati nekakav svoj doprinos,ako već nije kao stari na prvoj crti obrane),a ni ono što je bilo obećano od države kad je firma propala...inače tada jedna od najjačih firmi u jugoslaviji)


još nešto...stari koji mi je bio i ranjen više puta u ratu i skoro ostavio život za ovu državu je upravo bio prvi kad mi je rekao ''idi i ne okreći se...nemaš (nažalost) za čime...''......a vjeruj mi da on obožava i živi za hrvatsku,ali ne želi da njegova djeca žive u ''neimaštini'' jer tu budućnosti nema...(kao što je i podržao što mu je ostala unučad preselila u irsku)

nitko od nas nije ništa dužan državi,prije da je država dužna nama ili našim roditeljima koji su ovu državu i stvorili..a nisu od nje ama baš ništa dobili osim da se može reći da smo hrvati iz republike hrvatske...

pa eto,pričaj mi što je to patriotizam...
Mortiis is offline  
Old 16.11.2017., 17:46   #29
Mortis, slicno je i s mojima
I ja sam spreman platiti cijelokupno svoje skolovanje kad drzava vrati lovu od doprinosa koji su uplacivali, starog obesteti za godine provedene u ratu
a i on onda umjesto da je otisao u mirovinu se vratio i htio raditi i skrbiti, pa na kraju s 60 zavrsio na burzi i morao primati novce od djeteta da ima za zivot ( da ne kazem koliko je trebalo da na to pristane, jer on je jedan od onih ponosnih i pater familija koji je vjerovao da je njegovo da skrbi za djecu, a kad djeca odu da zivi fino i trosi penziju na unucad )
To sto au roditelji kao visokoobrazovani uplatili pa je otislo u obrazovanje slobodno nek im drzava vrati i posalje meni racun
A o zdravstu koje je "besplatno" ali ono tko doceka pretragu 2019 ne moramo ni poceti

Isto zadnji put kad sam odlazio, jesu oni govorili da je bolje i znali su oni to, koliko god im je tesko i cujem da im nedostajem ipak znaju da mi je svugdje gdje zavrsim bolje nego u hr
KILLERDOG is offline  
Old 17.11.2017., 05:04   #30
Sto je valjda drzava nerazvijenija i jadnija to su valjda veci i njeni "patrioti", jer se u takvim sredinama lakse manipulira ljudima. I ovdje u Kanadi najveci patriote su redneki iz nerazvijenih sredina sa pickup truckovima koji nisu u zivotu bili dalje od svog sela i eventualno resorta u Meksiku. I kao znak patriotizma voze se okolo sa tim pick-upima sa nataknutom AB zastavom na drveni stap koji preko ljeta ponosno vijori iz njihovog gepeka.

Ne ostaju ljudi u Hr zbog patriotizma, nego zbog komocije. Puno je lakse tamo zivotariti iz dana u dan okruzen svojima, jos pogotovo ako imas neki posao nego otici negdje gdje neznas apsolutno nikoga, niti jezik, niti imas posao, niti stan, niti lovu. I oni koji imaju dobre poslove i dobru situaciju ostaju uglavnom jer im se ne da zajebavat da sad mijenjaju svoj siguran i dobro placen posao da bi negdje poceli potpuno od nule.
S druge strane imas ambiciozne karijeriste, pa one koji idu zbog love, pa neki zbog avanture i promjene sredine i sad na kraju opet ljude koji vise nemaju izbora(slavonci).
amstel is online now  
Old 17.11.2017., 12:36   #31
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Ne ostaju ljudi u Hr zbog patriotizma, nego zbog komocije. Puno je lakse tamo zivotariti iz dana u dan okruzen svojima, jos pogotovo ako imas neki posao nego otici negdje gdje neznas apsolutno nikoga, niti jezik, niti imas posao, niti stan, niti lovu.
nemoj tako. kad se sjetim svih svojih pametnih, obrazovanih i postenih prijatelja i poznanika koji su mogli, ali nisu otisli van, nije posteno.

kao sto nije posteno ni nas koji smo otisli ocrniti kao ne-patriote.

a kako svaki patriotizam pocinje i zavrsava ne s busanjem u prsa i dizanjem satora, nego s brojkama: 2014. dijaspora u hr salje 1 milijardu erua, a samo tri godine kasnije, vise od 2! duplo! toliko o patriotizmu!

https://www.vecernji.hr/vijesti/hrva...du-eura-952683
http://hr.n1info.com/a185955/Vijesti...-godisnje.html
putovnica is offline  
Old 17.11.2017., 13:50   #32
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Patriotizam je biti pošten. Pošten prema državi, pošten prema drugima. Što bi značilo da većina Hrvata nisu patrioti. Patriotizam je kao i vjera. Nije dovoljno ići u Crkvu, vjernik mora živjeti vjeru. Nije dovoljno pjevati himnu i držati ruku na srcu.
Dolazimo do zaključka da Hrvati ne samo da nisu patrioti, već nisu ni vjernici.
Ovo je dobar upis. Čitam dosta ljudi koji odu pa pljuju po lošim stvarima ovdje i lošim navikama, a ne kuže da su oni sami dio tih loših stvari i navika. Koje oni nose van sa sobom, samo su vani prisiljeni odreći ih se i igrati po stranim pravilima.

Tako da mi je uvijek glupo pročitati otišao sam van zbog loših ljudi i loše organizacije, klime u društvu i običaja. Ta on sam je dio tih loših stvari, licemjerno je to ne priznati. Da te loše stvari ne radi većina ne bi kod nas bilo tako kako jest.

Pitam se kako tim ljudima ne padne na pamet da se počnu ponašati ispravno kao što se ponašaju vani, bez obzira na svoju okolinu. Kao što je to odlično Rambo Amadeus primijetio, kada bi se svatko od nas počeo tako ponašati već za mjesec dana zemlja i društvo bi osjetili napredak.
rolandus is offline  
Old 17.11.2017., 13:59   #33
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post

još nešto...stari koji mi je bio i ranjen više puta u ratu i skoro ostavio život za ovu državu je upravo bio prvi kad mi je rekao ''idi i ne okreći se...nemaš (nažalost) za čime...''......a vjeruj mi da on obožava i živi za hrvatsku,ali ne želi da njegova djeca žive u ''neimaštini'' jer tu budućnosti nema...(kao što je i podržao što mu je ostala unučad preselila u irsku)

nitko od nas nije ništa dužan državi,prije da je država dužna nama ili našim roditeljima koji su ovu državu i stvorili..a nisu od nje ama baš ništa dobili osim da se može reći da smo hrvati iz republike hrvatske...
Vidi se da slabo poznaješ život i odnose u njemu. Državu čini narod. Kvalitetnu Finsku i Švedsku čine kvalitetni tamošnji narodi. Jednako možemo reći za našu državu koja je samo produkt (ne)kvalitete našeg naroda.

Tako da ti je otac trebao reći istinu... idi sine jer mi kao narod smo nesposobni organizirati egzistenciju i ekonomiju pa moramo van da služimo onima koji su to u stanju.

U svom životu ovdje većina ljudi sa kojima sam imao posla nije ništa bolja od političara koji nas vode. I po poštenju i po sposobnosti. Bosanci imaju izreku...znam ja nas j*bo ti nas.
rolandus is offline  
Old 17.11.2017., 14:04   #34
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
...

Ne ostaju ljudi u Hr zbog patriotizma, nego zbog komocije. Puno je lakse tamo zivotariti iz dana u dan okruzen svojima, jos pogotovo ako imas neki posao nego otici negdje gdje neznas apsolutno nikoga, niti jezik, niti imas posao, niti stan, niti lovu. I oni koji imaju dobre poslove i dobru situaciju ostaju uglavnom jer im se ne da zajebavat da sad mijenjaju svoj siguran i dobro placen posao da bi negdje poceli potpuno od nule.
S druge strane imas ambiciozne karijeriste, pa one koji idu zbog love, pa neki zbog avanture i promjene sredine i sad na kraju opet ljude koji vise nemaju izbora(slavonci).
Odlično primjećeno
rolandus is offline  
Old 17.11.2017., 14:14   #35
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Vidi se da slabo poznaješ život i odnose u njemu. Državu čini narod. Kvalitetnu Finsku i Švedsku čine kvalitetni tamošnji narodi. Jednako možemo reći za našu državu koja je samo produkt (ne)kvalitete našeg naroda.

Tako da ti je otac trebao reći istinu... idi sine jer mi kao narod smo nesposobni organizirati egzistenciju i ekonomiju pa moramo van da služimo onima koji su to u stanju.

U svom životu ovdje većina ljudi sa kojima sam imao posla nije ništa bolja od političara koji nas vode. I po poštenju i po sposobnosti. Bosanci imaju izreku...znam ja nas j*bo ti nas.
Lijepo je što se praviš da ne znaš što sam ja htio s onim reći i kome je to upućeno..pa to onda okreneš u nekom drugom smjeru i kreneš po običaju srat...
hrvati kao narod nisu nesposobni,daleko od toga...hrvati su sposobni ljudi,sto mnogi to i dokažu kad im se da prilika(vani)...
ali ima jedna druga stvar...pametni i sposobni ljudi priliku u hrv neće dobiti,dobiti će podobni...po ničem prosječan njemac,austrijanac,talijan ili španjolac nije sposobniji ili pametniji od jednog prosječnog hrvata (što se po mom iskustvu za ostale balkanske narode nebi baš reklo)...
Mortiis is offline  
Old 17.11.2017., 14:26   #36
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
Lijepo je što se praviš da ne znaš što sam ja htio s onim reći i kome je to upućeno..pa to onda okreneš u nekom drugom smjeru i kreneš po običaju srat...
hrvati kao narod nisu nesposobni,daleko od toga...hrvati su sposobni ljudi,sto mnogi to i dokažu kad im se da prilika(vani)...
ali ima jedna druga stvar...pametni i sposobni ljudi priliku u hrv neće dobiti,dobiti će podobni...po ničem prosječan njemac,austrijanac,talijan ili španjolac nije sposobniji ili pametniji od jednog prosječnog hrvata (što se po mom iskustvu za ostale balkanske narode nebi baš reklo)...
Vidim kultura te se vani nije primila, a niti razumijevanje uzroka i posljedica.

Da su Hrvati pametni i sposobni kako ti kažeš Hrvatska bi davno procvjetala. I ne bi vi vani prali umirovljeničke gu*ice nego bi osnivali Google i Facebooke. Malo realnosti nije naodmet kad si već vani. Živiš vani a ništa nisi shvatio/la.
rolandus is offline  
Old 17.11.2017., 14:39   #37
kad se svakim postom hvataš bapskih guzica,nebi ni išli van prati tuđe guzice da sa završenom osnovnom školom mogu u hrv raditi normalne poslove i zarađivati 1.500€ mjesečno,kako se to npr može u austriji (i kako to mnogi austrijanci rade koji ni nemaju maturu - poznam takvih dosta)
a to dali u hrv postoje pametni i sposobni ljudi nema nikakve veze s time hoće li država napredovat ili ne...jer država sputava i onemogućava mladim i sposobnima baš taj uspjeh i napredak
Mortiis is offline  
Old 17.11.2017., 22:24   #38
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
kad se svakim postom hvataš bapskih guzica,nebi ni išli van prati tuđe guzice da sa završenom osnovnom školom mogu u hrv raditi normalne poslove i zarađivati 1.500€ mjesečno,kako se to npr može u austriji (i kako to mnogi austrijanci rade koji ni nemaju maturu - poznam takvih dosta)
a to dali u hrv postoje pametni i sposobni ljudi nema nikakve veze s time hoće li država napredovat ili ne...jer država sputava i onemogućava mladim i sposobnima baš taj uspjeh i napredak
Ali zašto bi ti sa osnovnom školom zarađivao 1500 eura. Ako se ja obogatim ne znači da moram sa svima dijeliti bogatstvo. Tako je i sa Austrijancima. Ni je li to bahat zahtjev. Osim toga zašto ne odeš u Luksemburg, tamo ne trebaš imati ni osnovnu jer je minimalna plaća zagarantirana svakome 2000 eura. Ili odi u Kuvajt, tamo su još više plaće ako misliš da si pozvan sa njima dijeliti njihovo blagostanje.
rolandus is offline  
Old 18.11.2017., 00:21   #39
čitaj malo s razumjevanjem...bit posta je bio da u austriji čovjek koji nije ni maturirao sasvim normalno živi,a dok kod nas i ljudi s fakultetom jedva grcaju...pa ako se netko godinama školovao i mučio i s time si može omogućiti lijep život...zašto bi se zadovoljavao mrvicama...
Mortiis is offline  
Old 18.11.2017., 03:15   #40
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Vidi se da slabo poznaješ život i odnose u njemu. Državu čini narod. Kvalitetnu Finsku i Švedsku čine kvalitetni tamošnji narodi. Jednako možemo reći za našu državu koja je samo produkt (ne)kvalitete našeg naroda.

U svom životu ovdje većina ljudi sa kojima sam imao posla nije ništa bolja od političara koji nas vode. I po poštenju i po sposobnosti. Bosanci imaju izreku...znam ja nas j*bo ti nas.
Drzavu cini narod, ali drzavu vode drustvene elite. Sto bi to bio 'kvalitetan narod'? Kako on nastaje? Zasto je jedan narod 'kvalitetan', a drugi nije?
Mozes li pojasniti ovu kvalifikaciju?

Btw, izreka koju spominjes ima autora: Branko Copic.
Nicki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.