Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 14:21   #81
Ne nije normalno svaki dan, nakon posla pa do kasno u noć, praktički svo slobodno vrijeme provoditi sa starim šajserima na kartanju. I da, to djeluje kao kombinacija ovisnosti i posljedične nejebice za sve ljude ikad.

I kakve sad koristi od spike, kak si mogla. Pa eto mogla je i sad nemre stisnut andu jebiga, već skupit muda u šaku i napucat ga vrit.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:23   #82
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno. Hrpa savjeta kako ga preodgojiti - kako možete uopće s godinama koje dolaze biti sretne s nekim za koga znate da ste ga za zajedništvo morale preodgajati, i da bi vas na cjedilu ostavio - mentalno, emocionalno, na praktičnoj razini - da to niste učinile? Kako se možete seksati s takvim osobama, kako vam nisu turn off tako samoživo pasivni? Godinama na forumu čitam žene koje su kraj svojih muževa praktički mrtve van svoje mama/domaćica uloge, koje zamiru duhom kroz mjesece i godine i pretvaraju se u sjene sebe kakve su bile nekad, a njima je svejedno. Kako s nekim kome je bilo svejedno što se s tobom događa ikad više stvoriti ljubavni odnos? U meni bi sve kuhalo od dišpeta i gorčine, te bi naposljetku ostala samo ravnodušnost i hladnoća. Ja to ne razumijem.
Jako teško i da, ide na sve gore i gore. Javlja se gorčina koja postane taj grozan dio tebe i vodi u kako kažeš hladnoću.
Ja nisam takav odnos gledala kod svojih roditelja, moji su bili rastavljeni vrlo rano. Odrastali smo jako teško i naša se mama poprilično mučila s nas troje. Eto to me jedino drži, kad vidim kako ga kćer voli i dočeka kad dođe doma s pusicama. Još se nadam da postoji način da nam se odnos popravi radi nje. Muškarci se često udalje i od djece nakon rastave, grozan mi je osjećaj da bi mogla priuštiti svom djetetu takvu prazninu kakvu sam i ja imala.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:23   #83
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno. Hrpa savjeta kako ga preodgojiti - kako možete uopće s godinama koje dolaze biti sretne s nekim za koga znate da ste ga za zajedništvo morale preodgajati, i da bi vas na cjedilu ostavio - mentalno, emocionalno, na praktičnoj razini - da to niste učinile? Kako se možete seksati s takvim osobama, kako vam nisu turn off tako samoživo pasivni? Godinama na forumu čitam žene koje su kraj svojih muževa praktički mrtve van svoje mama/domaćica uloge, koje zamiru duhom kroz mjesece i godine i pretvaraju se u sjene sebe kakve su bile nekad, a njima je svejedno. Kako s nekim kome je bilo svejedno što se s tobom događa ikad više stvoriti ljubavni odnos? U meni bi sve kuhalo od dišpeta i gorčine, te bi naposljetku ostala samo ravnodušnost i hladnoća. Ja to ne razumijem.
Zato što vidimo to kao naš neuspjeh, ne kao lošu procjenu, loš izbor... Ja to mogu popraviti, ja mogu njega promjeniti, ja mogu njega preodgojiti, pretvoriti u muža i oca kakvog ja želim.... A ne vidimo da nas to preodgajanje, razmišljanje o slijedećem koraku, o tome što nama fali i šta su nam donijeli "kompromisi" -samo pomiče od toga što sami želimo biti. Upadne se u krug vječnog očekivanja, a ni same ne dajemo ništa više od poduke, kritike i "keksića" dobrom psicu. Gledamo šta će on uraditi, reći, jurimo za djecom i pridržavamo im tanjurić pod nosom, da ne bi vidjele sebe. Znamo da nismo sretne, ali više ni ne znamo što bi nas učinilo sretnim. I razvod ne bi puno uradio, ako ne osvjestimo šta smo mi pogrešno uradile.
Ne skidam odgovornost sa druge strane, ni jedne sekunde. I oni su odrasle osobe, koje su ušle u brak i roditeljstvo svojevoljno. Ali ovdje nije stvar u njima. Ne toliko koliko mi ne želimo sebi priznati. Mi odlučujemo ostati u toj priči jer imamo strah izaći iz naše zone komfora. Jer se bojimo. Jer se bojimo preuzeti odgovornost za sopstveni život. Da ćemo se morati suočiti sami sa sobom.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:26   #84
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Jako teško i da, ide na sve gore i gore. Javlja se gorčina koja postane taj grozan dio tebe i vodi u kako kažeš hladnoću.
Ja nisam takav odnos gledala kod svojih roditelja, moji su bili rastavljeni vrlo rano. Odrastali smo jako teško i naša se mama poprilično mučila s nas troje. Eto to me jedino drži, kad vidim kako ga kćer voli i dočeka kad dođe doma s pusicama. Još se nadam da postoji način da nam se odnos popravi radi nje. Muškarci se često udalje i od djece nakon rastave, grozan mi je osjećaj da bi mogla priuštiti svom djetetu takvu prazninu kakvu sam i ja imala.
A praznina koju joj ti daješ, tvoje nezadovoljstvo i nesreću? Daj, ozbiljno misliš da je to što želiš naučiti tvoju kćer?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:28   #85
Posla nemaš,para nemaš,još ak ste u nekom zaostalom selu ni da se doma sa djetetom vratiš ne piše ti se dobro.Savjet ti ne mogu dati jer si u jako zajebanoj situaciji.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:30   #86
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
JMuškarci se često udalje i od djece nakon rastave, grozan mi je osjećaj da bi mogla priuštiti svom djetetu takvu prazninu kakvu sam i ja imala.
Nemoj to tako gledati.

Vaša curica može sa tatom živjeti, kako bi se onda udaljili jedno od drugoga?

Recimo i da nastavi s tobom živjeti, udaljiti će se jedino ukoliko tata ni sada nije tata već samo neka karikatura koja služi materijalnim dobrima i/ili ako onaj roditelj s kojime dijete ostane bude toliko zaokupljen sam sobom i činjenicom da se rastao pa će dijetetu ovog drugog prikazivati u totalno kkrivom svijetu te preko djeteta " voditi svoje bitke "
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:30   #87
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
A praznina koju joj ti daješ, tvoje nezadovoljstvo i nesreću? Daj, ozbiljno misliš da je to što želiš naučiti tvoju kćer?
Apsolutno se slažem s tvojim stavom. Al eto, nisam nekako mislila da će mi se desiti da će mi brak ovako izgledati.

Ako se nešto ne izmjeni, a ja nam još uvijek dajem priliku da bi moglo, ne vjerujem da ćemo ostati zajedno. Nisam osoba koja bi mogla cijeli život tako venuti. Unatoč tome mi je jako teško zbog kćeri ako ćemo se rastati, to mi je jako bolna i teška točka jer sam upravo i prošla takvo djetinjstvo.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:35   #88
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Ima li smisla pokazati mu ovo da procita?
Ne, nego ga dofuraj k meni s lopaticom u pijesak, kad se budem išao igrat s klincima (kojima nisam biološki otac). Jebale ga karte, da ga jebale.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:38   #89
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Ima li smisla pokazati mu ovo da procita?
Nema.

Prošla sve navedeno, živjeli s njegovima koji su preuzimali njegove obaveze kako bi ga opravdali/meni pomogli i tako se to razvuklo na desetljeće + koja godinica moje dreke, moljenja, voljenja, borbe i onda sam odustala od nas i slagala si priču za sebe i klince.
Razlika je bila utoliko što je ovaj rijetko izlazio, ali zato je bio na igricama 24/7 - izuzev vremena kada je radio.
Jednog danas sam sjela u fotelju i rekla ok sad je kraj, skupila klince i otišla - on ni tada, a ni danas uopće nije u stanju uvidjeti svoj dio odgovornosti.

Roditeljstvo bi trebalo stvoriti određen osjećaj odgovornosti, promijeniti poredak prioriteta - kod nekih to jednostavno izostane.
Zato se fokusiraj na sebe - zaposli se, održavaj prijateljstva, pazi na zdravlje i fizički izgled - trebat će ti sve navedeno.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:50   #90
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kak je bilo tek kad se beba rodila?
Zene cesto tjeraju sve od sebe kad rode, muz nista ne mora cak i ako zeli,muza se ne dozivljava i onda se nakon osam mjeseci predomisle, a muz se vec naviknuo da za zenu ne postoji i da ne mora nista, cesto cak i ne smije, oko bebe.

To je cesto zamka za oboje

Sent from my D2403 using Tapatalk
Slažem se s tobom. Žene često nisu svjesne svojih postupaka, a upravo njima udaljavaju oca od djeteta. Kasnije se žale da neće ništa. Oca treba već kroz trudnoću povezivati s djetetom, a naročito kad se rodi. Tada i on osjeća važnost svoje uloge, a i dijete se veže za njega kao i za majku.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:54   #91
Moraš lupit šakom o stol. Pre popustljiva si pa te vrti i zajebava kak mu se sprdne.
Inzistiraj na njegovoj pomoći. Bilo bi idealno kad bi počela radit.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:23   #92
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Moraš lupit šakom o stol. Pre popustljiva si pa te vrti i zajebava kak mu se sprdne.
Inzistiraj na njegovoj pomoći. Bilo bi idealno kad bi počela radit.
Udaranjem u sto može samo povrijediti ruku
Ako ne promjene svoje obrasce ponašanja, sve će biti kratkoročno. Može početi i raditi, opet će biti isto -ako ne budu samo kozmetičke promjene zvane "drži vodu dok majstori odu" .
Bilo bi najbolje da sjednu i porazgovaraju, bez mame, tate, bebe, televizora...Njih dvoje, kava i iskrenost, bez prebacivanja(lakše reći nego učiniti) . A onda -menjati sebe. Nekad je lijepo biti žrtva, ali nekad treba i odrasti.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:39   #93
Nema ona šanse u razgovorima i pregovorima jer je njena situacija ovisna, emotivno i financijski. Što šupak zna i koristi. Mamasita koju podmeće da odrađuje njegov dio roditeljskih obaveza, je vrh

Gle, nemreš s djetetom tek tako izletit iz braka, lamaćuć rukama odjebat u mrak. Kada budeš sebi postavila cilj, kao prvo financijskog osamostaljenja, pronađeš oslonac u ljudima koji ti žele dobro i voljni su pomoći, ozdraviš perspektivu hraneći se normalnim razgovorima sa normalnim ljudima, tada će on ili shvatiti da si dovoljno samostalna da te više ništa tu ne drži osim zadovoljstva i poraditi upravo na tome. Ili neće, jer ga pretjerano zaboli za tebe. Znam, boli spoznaja, ali nema druge.

Strategija za izlaz iz braka, može poslužiti kao osnova za preslagivanje i ostanak, ali ne sad, ne kada si ovako ovisna, jer ti ne znaš što taj tikvan misli i želi. On je samo jedno razmaženo derište kakvih ima na vagone.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:11   #94
još jedna tema u kojoj se vidi da mi žene (dosta nas) želimo nekog preodgajati i mijenjati. ništ od toga.i ne, nije samo on kriv. ima tu i tebe draga moja. on se neće promijeniti niste mu zanimljivi ni ti ni beba. da je mislil već bi se promijenil, pa klinac ima 15 mjeseci. tebi bih savjetovala budući da samo pišeš da si cjelo vrijeme tražila posao, ajde ga i nađi. nema veze što nije u struci. za početak čisto da se družiš s odraslima 7-8 sati a i da imaš neku lovu. onda razvijaj daljnju strategiju. netko je spomenuo ovisnost. i meni je palo na pamet, da. a obzirom da karta, to je ovisnost.....kak god mi to gurali pod tepih
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:15   #95
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nema ona šanse u razgovorima i pregovorima jer je njena situacija ovisna, emotivno i financijski. Što šupak zna i koristi. Mamasita koju podmeće da odrađuje njegov dio roditeljskih obaveza, je vrh

Gle, nemreš s djetetom tek tako izletit iz braka, lamaćuć rukama odjebat u mrak. Kada budeš sebi postavila cilj, kao prvo financijskog osamostaljenja, pronađeš oslonac u ljudima koji ti žele dobro i voljni su pomoći, ozdraviš perspektivu hraneći se normalnim razgovorima sa normalnim ljudima, tada će on ili shvatiti da si dovoljno samostalna da te više ništa tu ne drži osim zadovoljstva i poraditi upravo na tome. Ili neće, jer ga pretjerano zaboli za tebe. Znam, boli spoznaja, ali nema druge.

Strategija za izlaz iz braka, može poslužiti kao osnova za preslagivanje i ostanak, ali ne sad, ne kada si ovako ovisna, jer ti ne znaš što taj tikvan misli i želi. On je samo jedno razmaženo derište kakvih ima na vagone.
ah, jos jedna sirotica kojoj su uvalili dijete i oduzeli pravo na rad.
Ona se je sama napravila financijski ovisnom o njemu jer joj je to vjerojatno odgovaralo. Njoj je netko zabranio da radi i zaradjuje novce?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:17   #96
kako ste svi pametni i imate rješenja za tuđe probleme.
da mi je vidjet vaše 'uređene' živote...
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:33   #97
Normalno, prava obično nisu deklarativna već ih treba zaslužiti radom. Ili neradom. Ona svojim, on osvojim.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:34   #98
Bolje ništa ne komentirati osim kad lopov zezne lopova i Bog se smije.

Zadnje uređivanje pozitivax : 16.11.2017. at 17:42.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:56   #99
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
ah, jos jedna sirotica kojoj su uvalili dijete i oduzeli pravo na rad.
Ona se je sama napravila financijski ovisnom o njemu jer joj je to vjerojatno odgovaralo. Njoj je netko zabranio da radi i zaradjuje novce?
Jesam li ja propustila dio gdje je autorica napisala da joj je oduzeto pravo na rad i da niti ne traži posao. niti ga je ikada tražila - a da je porodiljni dopust odavno završio i dijete već kreće u školu ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:04   #100
To vam je sve tak jer si dozvoljavate.
Ko i onaj na drugoj temi kaj mu se žena dopisuje sa ovnom.
Kaj imate opće od tog kaj promrmljate nekaj svaki drugi dan?
Kad niš ne poduzimate?
I onda očekujete da vas neko shvati za ozbiljno.
Pa oni vide da od tih vaših riječi i "prijetnji" ne bu niš i da mogu radit kaj hoće.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.