Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 13:50   #41
Quote:
Renata kaže:
naravno, sve pod istim uvjetim, gore navadenim. u tome je i bit. to jest urbano područje, ali kultura zemljišta nije još definirana, tako nešto. pročitaj moj primjer.
ali čemu prenamjena (radi se o promjeni naziva) ako se i bez toga dobije građevinska dozvola? a navodno se može dobiti jer se prostornim planovima definira da li je gradilište u građevinskoj ili u poljoprivrednoj zoni..
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:24   #42
Ni meni nije nist jasno . Bum se javila kad saznam nesto vise
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:28   #43
frend je sad kupio zemljište koje je imenovano kao oranica, ali zona je provjereno građevinska prema važećem planu...agencija mu garantira da može dobiti dozvolu direkt, bez preimenovanja zemljišta...sad, il su ga zajebali, il je to tako...vidjet ćemo..
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:13   #44
Quote:
zed_alive kaže:
frend je sad kupio zemljište koje je imenovano kao oranica, ali zona je provjereno građevinska prema važećem planu...agencija mu garantira da može dobiti dozvolu direkt, bez preimenovanja zemljišta...sad, il su ga zajebali, il je to tako...vidjet ćemo..

Prenamjena ide tek kod placanja gradevinske dozvole ,kad placate zrak buduce kuce(nemojte brkati lokacijsku dozvolu jer tad jos nema prenamjene) koju cete graditi.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 20:18   #45
jako dobro pitanje. moze mi tko dati link o istoj temi? ili mozda postati primjere zamolbih, itd....

jos kad bi drzava u ovom slucaju bila fleksibilna --dobroo svima nama.

i na temelju cega se sve moze prenamjenovati?
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:13   #46
Da li je moguća prenamjena poljoprivrednog zemljišta u građevinsko ako nije u građevinskoj zoni. Naime, radi se o terenu koji je upisan kao pašnjak, i nalazi se na samoj granici građevinske zone, ali na krivoj strani
Linija građevinske zone ide točno rubom te parcele, inače je ušlo u građevinsku sve gdje su bile sagrađene kuće, mislim do 1995, kada su ih legalizirali.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:30   #47
Quote:
Mme Pipi kaže:
Da li je moguća prenamjena poljoprivrednog zemljišta u građevinsko ako nije u građevinskoj zoni. Naime, radi se o terenu koji je upisan kao pašnjak, i nalazi se na samoj granici građevinske zone, ali na krivoj strani
Linija građevinske zone ide točno rubom te parcele, inače je ušlo u građevinsku sve gdje su bile sagrađene kuće, mislim do 1995, kada su ih legalizirali.
naravno da nije moguće. bez obzira što je na "krivoj strani", kako kažeš. upravo je i to problem, što je na "krivoj strani" i što nije u građevinskoj zoni. detaljni urbanistički planovi doneseni su, većinom, proteklih godina. ono što se nekad gradilo, ne ruši se. ali za novo se ne može dobiti prenamjena, osim ako se ne izboriš za to, a i taj postupak će trajati godinama.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 20:01   #48
a jel moguce za apartmane hehe? ma moze i bungalov... jel se moze prosiriti dozvola za iznaljivanje hehe?
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:17   #49
Stiglo mi jučer prijeteče pismo!

Ako nisi bio branitelj, a želiš iskorištavati sveto Hrvatsko poljoprivredno zemljište, največe skoroevropske poljoprivredne zemlje, od čijih izdašnih plodova živi pola ljudske rase... i to u svoje niske i egoistične interese, da bi ti i tvojih par konsangvinika nesmetano trošilo i ovo malo vode i zraka sa planete....

MORAŠ TO PLATIT!

Gradnja je započela prije tjedan dana (okolica Umaga), zemljište je naznačeno kao oranica 5 kategorije. Nisam davao nikakav poseban zahtjev za prenamjenu zeljišta nego ga dobio automatski (u svakom smislu).

Naučio sam i zašto se tako lijepa oranica (na kojoj se nikad nije sadilo ništa) klasificira 5. kategorije, jer je na nekih 30cm od površine kamen, sve kamen...

I sad još moram platiti jer šikaru pretvaram u okučnicu...

Krasno.
ninoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:47   #50
Quote:
Mme Pipi kaže:
Da li je moguća prenamjena poljoprivrednog zemljišta u građevinsko ako nije u građevinskoj zoni. Naime, radi se o terenu koji je upisan kao pašnjak, i nalazi se na samoj granici građevinske zone, ali na krivoj strani
Linija građevinske zone ide točno rubom te parcele, inače je ušlo u građevinsku sve gdje su bile sagrađene kuće, mislim do 1995, kada su ih legalizirali.
moguće je, ako imaš štelu u nadležnom uredu, pa tamo promijene granice građevinske zone. inače ne
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:49   #51
Quote:
ninoras kaže:
S
MORAŠ TO PLATIT!

Gradnja je započela prije tjedan dana (okolica Umaga), zemljište je naznačeno kao oranica 5 kategorije. Nisam davao nikakav poseban zahtjev za prenamjenu zeljišta nego ga dobio automatski (u svakom smislu).

Naučio sam i zašto se tako lijepa oranica (na kojoj se nikad nije sadilo ništa) klasificira 5. kategorije, jer je na nekih 30cm od površine kamen, sve kamen...

I sad još moram platiti jer šikaru pretvaram u okučnicu...

Krasno.
a što točno moraš platiti (uz građevinsku i vezani doprinos)?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:56   #52
Quote:
zed_alive kaže:
moguće je, ako imaš štelu u nadležnom uredu, pa tamo promijene granice građevinske zone. inače ne
To sam si i mislila. Nismo mi te sreće.
Pouka je, da smo onda gradili bespravno, danas bi imali legalizirano građevinsko zemljište. A ovako, ostaje ona stara: pošten - je..n.
Možde nekog to potakne da danas počne raditi bespravno , pa za 10-15 g. dobije uredne papire.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 13:51   #53
Quote:
zed_alive kaže:
a što točno moraš platiti (uz građevinsku i vezani doprinos)?
Moram platiti prenamjenu zemljišta.
ninoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:15   #54
Prenamjena zemljišta?

U kojoj se to fazi radi i koliko košta? Imam lokacijsku za gradnju kuce na parceli koja se vodi kao oranica.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:09   #55
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
U kojoj se to fazi radi i koliko košta? Imam lokacijsku za gradnju kuce na parceli koja se vodi kao oranica.
potrazi u prijasnjim temama bilo je rasprave o tome....
mene je kostalo 405kn i doslo mi je rjesenje da platim poslije izdavanja građevinske dozvole.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:29   #56
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
potrazi u prijasnjim temama bilo je rasprave o tome....
mene je kostalo 405kn i doslo mi je rjesenje da platim poslije izdavanja građevinske dozvole.....
405 kn? Dakle, spadaš u kategoriju 'lokalno stanovništvo'?
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:36   #57
To ti dolazi nakon što dobiješ građevinsku dozvolu.
apolon77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 07:17   #58
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
405 kn? Dakle, spadaš u kategoriju 'lokalno stanovništvo'?

Spadam u kategoriju ljudi koja je dobila rješenje na kucnu adresu i platila 405kn za prenamjenu!
Istocna Hrvatska
Za ostali dio RH ne znam i necu komentirati....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 07:30   #59
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
U kojoj se to fazi radi i koliko košta? Imam lokacijsku za gradnju kuce na parceli koja se vodi kao oranica.
ORANICA je katastarska kultura. Imaš još i livada itd. Bez obzira što piše oranica ako imaš lokacijsku dozvolu i prostornim planom je tamo predviđena gradnja onda ti je to građevinsko zemljište. Nakon što sagradiš kuću onda se upisuje kao npr. kuća i dvorište. Ja sam već parcelirao i nabavio lokacijske za 3 parcele, koje su jedna uz drugu. Na dvije piše oranica a na jednoj livada. Ova jedna oranica sad ima i građevinsku dozvolu.
Ako sam dobro shvatio da te to mući.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 16:34   #60
baš tako, to sam i ja objašnjavao, polomi se dok sam sročio što sam htio reći
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.