Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2007., 07:43   #41
ja sam prije imao labradoricu i iskopao sam joj bazen u vrtu, zapravo mislio sam kao neki ribnjak s lopočima, ali nije mogla vidjeti ništa na vodi, sve je iznjela van
bila je više u vodi nego na suhom, znala je po pet sati sjediti u vodi
onda je počela skakati u vodu i roniti, pa sam morao zatrpati, jer je imala stalne upale ušiju
g2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:25   #42
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post
Cula sam da se ne bi smjelo kupati pse vise od 1x mjesecno. Moj problem je sto zivim u gradu i jos imam bijelog, odnosno sivog westija.Koliko vi cesto kupate svoje ljubimce?
Cula sam da postoji jedna linija za pse, šamponi All Systems koji cuvaju zastitni sloj dlake i koji se mogu cesce upotrebljavati.
Ima li netko iskustva sa tim samponima?
Ja ću svog malog prati svaki tjedan dana,evo jučer je bilo kupanje..
Uzgajivačica mi preporučila Johnssons za bebe..
Također ću se raspitati oko linije za pse, jer ne želim da smrdi
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:26   #43
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Pa kao što Golden kaže, ne često. Oprali smo je jednom prije dva mjeseca i za sada je to to. Bar još dva, tri mjeseca. Kad se upralja jako (kao npr jučer kad se u prirodi naprašila i ublatnjavila) dobro sam je isprala toplom vodom i sad je opet bijela

Inaće, moj frend je kupao svog psa svaki tjedan i to psećim šamponima (sad je to već stara kujica kokera) pa sad ona sirota toliko smrdi da ju više nitko neće da mazi.
Viš,viš,dobro da sam pročitala
Ali definitvno ću ga u čistoj vodi prati..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:29   #44
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A što misliš, zašto ga moram kupati?

Moj mališa od 2 mjeseca već sad skače ka mali zekonja čim spazi kakvo blato ili bar naznake nečega što će moći vrlo koncentrirano kopati i rovati
Također snježno je bijeli,buha mala..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:37   #45
Emo§ion pas se ne smije
kupati dok ne navrši tri
mjeseca a tvome je tek dva.....
čitala sam i vidjela sam da imaš zlatnog
retrivera.....

te pse pogotovo ne smiješ kupat svaki tjedan
koža im je osjetljiva već 2 ili 3 godišnje.......
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:23   #46
Quote:
sweetgirlxxx kaže: Pogledaj post
Emo§ion pas se ne smije
kupati dok ne navrši tri
mjeseca a tvome je tek dva.....
čitala sam i vidjela sam da imaš zlatnog
retrivera.....

te pse pogotovo ne smiješ kupat svaki tjedan
koža im je osjetljiva već 2 ili 3 godišnje.......
Joj hvala ti na info,to nisam znala
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:22   #47
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Ja ću svog malog prati svaki tjedan dana,evo jučer je bilo kupanje..
Uzgajivačica mi preporučila Johnssons za bebe..
Također ću se raspitati oko linije za pse, jer ne želim da smrdi
ovako, pitaj uzgajivača sve što te zanima, bit će više nego susretljiv prema tvom interesiranju.
Sad više se ne sjećam gdje si uzela psa u Ministippi ili u Della Fiumana, u svakom slučaju i jedna i druga gospođa će ti pomoći i izići u susret, čak će im biti drago da ih zoveš i pitaš za savjet. Ipak su ti psi njihov život.

Šmponi za humanu primjenu i to za bebe nisu toliko štetni ako ih se koristi 1-2 godišnje, ali nikako ne svaki tjedan, uostalom zašto bi ga kupala svaki tjedan? Ako hoćeš da bude čist i mirišljav dovoljno je da ga prebrišeš sa mokrim maramicama za dječje guze.
prvo je to što se pseća PH vrijednost razlikuje od ljudske, koža se može sasušit, dlaka isto tako, te može otpasti.
Što psa više kupaš i močiš to ti on više smrdi.
Retriveri su psi koji su prvenstveno nastali zbog lova, tj., zbog debele podlake i debelog sloja masnoće ispod kože bili su podobni za vraćanje ptica iz smrznutih jezera i prehladnih rijeka, dakle svog psa možeš svaki dan kupati, ali ne tretirati sa šamponom. Mislit ćeš ako ga opereš u šamponu da će prestati smrdjeti, varaš se, tek onda još više smrde.
Zato sam ti rekla nazovi i pitaj je kolio je preporučljivo puta psa prati u šamponu.
Naravno ako se uvalja u nešto smrdljivo sigurno ćeš ga okupati u šamponu.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:24   #48
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post
Cula sam da se ne bi smjelo kupati pse vise od 1x mjesecno. Moj problem je sto zivim u gradu i jos imam bijelog, odnosno sivog westija.Koliko vi cesto kupate svoje ljubimce?
Cula sam da postoji jedna linija za pse, šamponi All Systems koji cuvaju zastitni sloj dlake i koji se mogu cesce upotrebljavati.
Ima li netko iskustva sa tim samponima?
Imam pasa- puno ... kupanje uvijek radim sa dječjim šamponom Jonson i niti jedan se ne češka niti peruta....
arla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:56   #49
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Nego, zanima me, ona toliko cvili i trese se kad je kupamo da je to strašno. A inače se ničeg ne boji i nikad ne cvili. Pa sad ne znam kako joj možemo pomoći da joj kupanje ne bude tako traumatično iskustvo.
Ja psa kupam kako kad. Nekad jednom u mesec nekad jednom u dva.
Ali posto spava s nama u krevetu, mora da bude cista.

E sad. Ni Kaja ne voli preterano vodu niti kadu. Kad shvati da joj je vreme za kupanje, utekne u svoj kavez i nece da izadje. Ono u fazonu "HA, mene ste mislili da zeznete "

No, kad proceni da nece biti kupana, onda ulazi u kupatilo i obozava da proturi glavu kroz onu zavesu i onda pokusava da lizne vodu s mog ramena ili noge...

Skrenuh s teme.

Ja procenim kako je raspolozena. Ako je gladna, odlicno spremim neke fine salama.

Ali, glavna taktika:
Svucem se u gace i staru majcu i udjem s njom u kadu. I konstantno joj pricam "bravo dobar pas, bravo, kako si ti dobra kuca" i sve fino i smirenim glasom


I kad ona zavrsi s kupanjem, ja nastavljam
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:36   #50
moj se jako bojal kupanja i ja bi rekla - idemo se kupati - a on pod stol i podvije rep.... i tak sam ga zvala i dolazil je.... star je 7 godina i danas kad mu to velim ode pod stol al nakon nagovaranja mirno ude u kupaonu i sjedi pred tus kadom koda mu je sudnji dan... al jos nece sam unutra... onda ga ja stavim u kadu i dobar je ko kruh....

nisam znala ovo sa samponima i toplom vodom.....

koza mu se prije znala jako perutati i nikad nismo mislili da je to od kupanja....

uvijek sam ga prala svakih 1-2 mj. sa samponom za pse....
__________________
daydreaming can be such fun if you know how to do it
Clay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:19   #51
pozdrav
imam pitanje....dakle moj peso ce u petak imat 4 mjeseca...
danas smo ga prvi put kupali....
proslo je ok...malo je cvilio...al prezivjeli smo...
kupali smo ga u nekom samponu za pse..pise da unistava buhe...
sad, kad smo ga obrisali, on se uzasno gircka i ceska...jel to ok?
i jel ok da pas jos vise smrdi poslije kupanja? mislim, znam da psi imaju svoj specifican miris, al Oggy samo jos vise smrdi poslije kupanja nego prije...
kocka šećera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 12:41   #52
Quote:
kocka šećera kaže: Pogledaj post
pozdrav
imam pitanje....dakle moj peso ce u petak imat 4 mjeseca...
danas smo ga prvi put kupali....
proslo je ok...malo je cvilio...al prezivjeli smo...
kupali smo ga u nekom samponu za pse..pise da unistava buhe...
sad, kad smo ga obrisali, on se uzasno gircka i ceska...jel to ok?
i jel ok da pas jos vise smrdi poslije kupanja? mislim, znam da psi imaju svoj specifican miris, al Oggy samo jos vise smrdi poslije kupanja nego prije...
Sto samponom protiv buva ako nema buve?????
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 21:43   #53
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Sto samponom protiv buva ako nema buve?????
a nie bas iskljucivo protiv buha...onak.."normalan" šampon, al koji uništava nametnike...

evo tocno ovako pise:
"šampon s insekticidom i maslinovim uljem
upute za koristenje...
maslinovo ulje i estrakt kamilice štite kožu i daju dlaci prirodan sjaj te omogucavaju bolje rascesljavanje. sampon brzo i djelotvorno unistava vanjske parazite (buhe,krpelje)....
sastav....."
kocka šećera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 09:56   #54
Ipak mislim da si trebao izabrati neki normalan pseci sampon, posto protiv buva i krpelja se bori ogrlicom ili frontline-om.
Posto je stene kupi neki steneci sampon, blagim.
I kupi neki kvalitetniji, mada i trixie sampon je cini mi se bolji od tog sto si mu ti kupio.

Ako se i dalje cese, ja bih za pocetak ga isprala cistommlakom vodom... Nisam vet, nemam iskustva ali probaj, skoditi nece.


U suprotnom, zovi veterinara pa pitaj sta da radis.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 13:09   #55
Quote:
kocka šećera kaže: Pogledaj post
a nie bas iskljucivo protiv buha...onak.."normalan" šampon, al koji uništava nametnike...

evo tocno ovako pise:
"šampon s insekticidom i maslinovim uljem
upute za koristenje...
maslinovo ulje i estrakt kamilice štite kožu i daju dlaci prirodan sjaj te omogucavaju bolje rascesljavanje. sampon brzo i djelotvorno unistava vanjske parazite (buhe,krpelje)....
sastav....."
Možeš to slobodno koristiti. Odbija i to nametnike, ali nije tak učintovito kao frontline ili ogrlica, ali je ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:01   #56
Iz iskustva mogu reći da je psa najbolje oprati s razrijeđenim jabučnim octom (jabucni ocat+voda). Tako se riješi neugodnog smrada, a koža i dlaka se ne uništava.
Dende is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 00:46   #57
Quote:
Dende kaže: Pogledaj post
Iz iskustva mogu reći da je psa najbolje oprati s razrijeđenim jabučnim octom (jabucni ocat+voda). Tako se riješi neugodnog smrada, a koža i dlaka se ne uništava.
Koliko dugo vec kupas svog psa jabucnim ocatom?
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:16   #58
što se tiće dlake između jastučića koja potamni od lizanja - mi smo imali taj problem i toliko je lizao šape da smo na kraju išli do veterinara jer su mu šape neotekle i lizao ih je neprestano. veterinar nam je rekao da je to zbog gljivica koje pas dobije od pretjeranog pranja šapa koje mi ručnikom ne možemo dovoljno dobro osušiti. dao nam je oronazol kojim ja njemu našamponiram šapice i ostavim da tako stoji oko 10 minuta. i pomaže, prestali smo lizati šapice i puno bolje izgledaju.

a što se pranja tiće - nažalost, kako je moj pas u stanu i u krevetu i na kauču i na lusteru , peremo se oko jedan put mjesečno jer mu dlaka posivi a i voli se uvaljat u svakakve crkotine i smrdočine pa bez pranja šamponom ne ide...
samo_lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:47   #59
moja stara je luda.pere cucku šape u šamponu bar 2 puta tjedno.i nemreš ti ženi obajsnit da to nije dobro za njega.čak je i veteriran rekao da je to previše.
ali fora je u tome što se cucak istrče po dvorištu,blatnjav je kao svinja i stvarno takav ne može biti u kući.i pranje je neophodno.jedva čekam da se ovo vrijeme malo ustabili jer ću umrijeti prije cucka od jada kad vidim kak ga stara maltra.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 01:33   #60
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Možeš to slobodno koristiti. Odbija i to nametnike, ali nije tak učintovito kao frontline ili ogrlica, ali je ok.
tnx na savjetu...zapravo..nije bio problem da se rijesi nametnika jer ih bas i nema..(veterinarka ga je spricala sa necim protiv nametnika).. sad je sve ok..hvala Bogu..vratio mu se onaj specificni pseci miris..i ne cese se

Quote:
Ipak mislim da si trebao izabrati neki normalan pseci sampon, posto protiv buva i krpelja se bori ogrlicom ili frontline-om.
Posto je stene kupi neki steneci sampon, blagim.
I kupi neki kvalitetniji, mada i trixie sampon je cini mi se bolji od tog sto si mu ti kupio.

Ako se i dalje cese, ja bih za pocetak ga isprala cistommlakom vodom... Nisam vet, nemam iskustva ali probaj, skoditi nece.


U suprotnom, zovi veterinara pa pitaj sta da radis.
ja sam ona..ne on..
i kao sto rekoh, stanje se popravilo..sve je ok..
al ipak tnx
kocka šećera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.