Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 16:57   #101
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da su umetnuti znakovi izuzetno važni u natalnoj karti. Čak do te mjere da određuju karakter čitave natalne karte. Je li to istina i zašto? Također me zanima ima li razlike između umetnutih i ukliještenih znakova ili se radi o jednom te istom?
O svemu što ovdje pitaš smo pisali na početnim stranicama ovog topica.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:08   #102
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
O svemu što ovdje pitaš smo pisali na početnim stranicama ovog topica.
Ok, hvala Fish ....Priznajem, lijena sam
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:02   #103
malo sam zbunjen

imam u 2. kući cijelog ovna, a u 8. kući cijelu vagu. e sad u drugoj kući nemam nijedan planet a u 8. kući imam pluton, ali nije u vagi nego je na 51. stupnju u škorpionu. Ali i dalje je u 8. kući. Jel ja onda imam umetnuti planet sa umetnutim znakom u toj 8. kući ili nemam? jer pluton mi nije u znaku koji je cijeli umetnut nego samo u istoj kući kao i umetnuta vaga...

da ne brbljam toliko, evo moja karta karta, dakle samo me zanima da li se tu smatra da mi je pluton umetnut planet ili nije?

Hvala unaprijed na odgovoru, ako itko odgovori
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:29   #104
Nije umetnut.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 17:57   #105
Dobro, proučila sam koji su mi znaci umetnuti ali i dalje ne znam kako bi to protumačila. Meni su umetnute 3. i 9. kuća. A znakovi koji su mi umetnuti su Vodenjak koji je umetnut u 3. kući i Lav koji je umetnut, naravno, u 9. kući.
Pokušala sam malo kemijati kako bi to protumačila, ali iskreno nisam baš uspjela. Jedino što mogu reći jest da mi je pisanje (koje je opisano 3. kućom) jako privlačno, a također i inozemstvo, iako nisam nikada bila u inozemstvu , niti se mogu pohvaliti s mnogo putovanja na dulje relacije, tek 2 ili 3. Nemam niti jedan planet u 3. kući osim SMČ koji je u Vodenjaku na 25. stupnjeva i čini trigone s Venerom i Mjesecom (koji su mi oboje u Vagi).
Ako netko može napisati komentar svega ovoga, bila bih mu/joj zahvalna
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:14   #106
Pitanje za Fish ili bilo koga tko zna odgovor.

Pričao sam sa Tritogeneiom jučer malo o astrologiji, pa mi je rekla da je pročitala negdje da si ti Fish pisala o tome kako znakovi sa umetnutim kućama često završe u vezi sa ljudima koji su im drugi liaison (francuska riječ, znači "spajati"). Što je to "drugi liaison" ako možeš molim te pojasniti, nije mi to bilo jasno kad je pričala o tome, to jest malo je reči da mi nije jasno, nemam pojma što je to

edit: sjetio sam se još 2 pitanja
1. što određuje širinu pojedine kuće?
2. Zašto su neke dovoljno velike da imaju umetnut znak a neke dovoljno male da počnu i završe u istom znaku?

Zadnje uređivanje Marcus Antonius : 14.11.2011. at 18:22.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 01:27   #107
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Pitanje za Fish ili bilo koga tko zna odgovor.

Pričao sam sa Tritogeneiom jučer malo o astrologiji, pa mi je rekla da je pročitala negdje da si ti Fish pisala o tome kako znakovi sa umetnutim kućama često završe u vezi sa ljudima koji su im drugi liaison (francuska riječ, znači "spajati"). Što je to "drugi liaison" ako možeš molim te pojasniti, nije mi to bilo jasno kad je pričala o tome, to jest malo je reči da mi nije jasno, nemam pojma što je to
Da, evo ovdi je pročitala.


Radi se o tome da kada postoji ovakva umetnutost na osi 1. polje/ovan (ja) - 7. polje/vaga (partner) onda se ta umetnutost najdirektnije manifestira upravo u tim područjima života.

Karakteristika umetnutih znakova jest da znaci koji su umetnuti (nemaju vrha u niti jednoj kući) u određenoj mjeri vlastite kvalitete teško ispoljavaju ili koriste u sadašnjosti. Oni su orijentirani na "neku prošlost" koja se dogodila (simbolizirana njihovim vladarima) i jednim dijelom sada žive u njoj kao takvoj. To ih sprječava da se kako veli Imširagić dovoljno inkarniraju u sadašnjosti.

To može značiti i da osoba biva s partnerom ali unutra sebe živi s "nekom drugom vezom" (ili da ima partnera koji tako živi s njim)...ne može se odiljepiti od te prošlosti u sebi i treba joj dosta vremena da se pokaže i inkarnira u ovom životu kao "stvaran partner".

Quote:
edit: sjetio sam se još 2 pitanja
1. što određuje širinu pojedine kuće?
2. Zašto su neke dovoljno velike da imaju umetnut znak a neke dovoljno male da počnu i završe u istom znaku?
A o ovome ovdje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 09:22   #108
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To može značiti i da osoba biva s partnerom ali unutra sebe živi s "nekom drugom vezom" (ili da ima partnera koji tako živi s njim)...ne može se odiljepiti od te prošlosti u sebi i treba joj dosta vremena da se pokaže i inkarnira u ovom životu kao "stvaran partner".
Ok, jasno mi je ono sa širinama kuća, lijepo si to objasnila na onom postu, logično i precizno, stvarno sam uživao čitati, hvala

A ovo za "second liaison". Ako sam to dobro shvatio, osobe koje imaju umetnuti znak, žive u prošlosti, ili žive neki dupli život, to jest ne mogu pustiti ljude i događaje iz svoje prošlosti, nego se jako dugo drže toga i zbog toga se u trenutnim situacijama/vezama ne mogu potpuno posvetiti/opustiti/realizirati. Ili žive u sadašnjosti ali u sebi uz sve što pokazuju žive neki dupli život, tajni život za koji samo oni sami znaju. Jesam dobro shvatio?

ps: jel se to "second liaison" odnosi samo na one koji imaju umetnute znakove u 1./7. kući ili vrijedi i za druge, npr. za mene koji imam u 2. (jarac)/8. (vaga) umetnute ?
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:12   #109
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Ok, jasno mi je ono sa širinama kuća, lijepo si to objasnila na onom postu, logično i precizno, stvarno sam uživao čitati, hvala
Joj, to pisah prije pet godina.
Quote:
A ovo za "second liaison". Ako sam to dobro shvatio, osobe koje imaju umetnuti znak, žive u prošlosti, ili žive neki dupli život, to jest ne mogu pustiti ljude i događaje iz svoje prošlosti, nego se jako dugo drže toga i zbog toga se u trenutnim situacijama/vezama ne mogu potpuno posvetiti/opustiti/realizirati. Ili žive u sadašnjosti ali u sebi uz sve što pokazuju žive neki dupli život, tajni život za koji samo oni sami znaju. Jesam dobro shvatio?
Ne, nego se područja života koja zauzimaju umetnuti znaci tako manifestiraju.

Ti imaš umetnute znakove ovna i vage u 2. i 8. polju. Njihovi vladari ne rade uzajamne aspekte ali se oba nalaze u 7. polju pa one u svom značenju jesu vezane uz partnera. Partner je ovdje i taj kroz kojeg se živi umetnutost. A taj "dupli život" koji spominješ više je vezan uz događaje koji su se dogodili prije te veze i uz osjećaj sputanosti koji cijelo vrijeme prati tu vezu.
Quote:
ps: jel se to "second liaison" odnosi samo na one koji imaju umetnute znakove u 1./7. kući ili vrijedi i za druge, npr. za mene koji imam u 2. (jarac)/8. (vaga) umetnute ?
U određenom smislu uklješteni znaci se uvijek odnose na veze u životu budući da su u svojoj prirodi "par" no njihovo djelovanje je bazično usmjereno na ona područja života koja obuhvaćaju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 15:06   #110
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Joj, to pisah prije pet godina.

Ne, nego se područja života koja zauzimaju umetnuti znaci tako manifestiraju.


bit ću potpuno iskren, nemam pojma što to znači, čitam cijeli dan to što si napisala i ne razumijem jednostavno. Al dobro, proučavat ću i dalje, valjda ću skontati.

ako ima možda baš definicija "drugi liaison" što znači pomoglo bi mi

ono do čega sam dosad došao u razmišljanju: ako je umetnuti znak ovan, a u vezi sam sa osobom koja mi je "drugi liaison" područja života koja ovan predstavlja su "zablokirana" jer je umetnut, a osoba s kojom sam mi ne pomaže u tome da razvijem to, nego je ta osoba jer mi je "drugi liaison" osoba koja neće utjecati na to da razvijam ta "zablokirana" svojstva...

Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 17:30   #111
Imam prijatelja čiji bi primjer mogao odgovarati ovome o čemu Fish piše. Dakle, njemu su u prvom polju umetnuta čak dva znaka: Ribe i Ovan (podznak mu je na samom kraju Vodenjaka). Naravno, i u 7. kući mu se nalaze dva umetnuta znaka, Djevica i Vaga.
Taj prijatelj mi je ispričao da je bio zaljubljen u jednu ženu, da bi mu ona nakon par mjeseci veze priznala da je zapravo udana!

Inače, u 7. polju mu se nalaze umetnute planete Pluton i Uran što, pretpostavljam, još dodatno komplicira njegovu ljubavnu situaciju...
Laroux is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 16:37   #112
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Već smo dosta pisali o nejasnoći terminologije vezane uz umetnutost. Pa…evo kako sam otvorila ovaj topic, od sada na njemu predlažem korištenje logičnih termina da se više ne ponavljamo i da ne bude zabune.


• Umetnuti znak je znak koji se nalazi cijeli unutar jedne kuće, kao što su to na primjeru Alberta Einsteina znaci škorpije i bika.


• Umetnuta planeta je planeta koja se nalazi u umetnutom znaku. Kao na gornjem primjeru Neptun i Pluton u umetnutom znaku bika.


• Uklještenim znakom ćemo zvati znak koji ima početak i kraj u istom znaku. Kao znak raka i znak jarca na Alberovoj karti.
Morala sam izvući ovaj stari post,da nešto pitam.
Fish ovo si tako lijepo objasnila na primjeru alberta.
Sad jedno pitanje,kako se zove kada kuća počinje u jednom a završava u drugom znaku,na primjeru alberta,4.kuća.Vidim da počinje u djevici a završava u vagi.Kako se to zove?
Hvala puno.

Zadnje uređivanje jelovnici : 25.12.2011. at 16:48.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 17:17   #113
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Morala sam izvući ovaj stari post,da nešto pitam.
Fish ovo si tako lijepo objasnila na primjeru alberta.
Sad jedno pitanje,kako se zove kada kuća počinje u jednom a završava u drugom znaku,na primjeru alberta,4.kuća.Vidim da počinje u djevici a završava u vagi.Kako se to zove?
Hvala puno.
To se zove samo kuća i nema poseban naziv, uobičajena pojava je da kuća počinje u jednom a završava u drugom znaku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 09:58   #114
Što umetnuta 9 kuća u raku (bez planeta)i umetnuta 3 kuća u jarcu(s neptunom)govori o završetku fakulteta?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:52   #115
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Što umetnuta 9 kuća u raku (bez planeta)i umetnuta 3 kuća u jarcu(s neptunom)govori o završetku fakulteta?
ako je 9 kuća umetnuta u raku onda bi trebala počinjati u blizancu..ako je prazna onda treba vidjeti gdje su otišli njezini vladari, merkur(od blizanaca) i mjesec (rak) i kakve aspekte primaju
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 09:31   #116
Malo izvlačim temu iz naftalina, ali pošto mi umetnutost znakova nije nikad sjela, sinoć mi je u autu sinula ideja pa me zanima jesam li napokon shvatila taj koncept umetnosti:

Daklem, ako promatramo polja kao sobe u kući tako da svaka soba ima dvoja vrata koja ju povezuju s prethodnom i slijedećom sobom (ideja protočnosti energija), može li se onda umetnuti znak smatrati kao ne znam, sobu unutar sobe ali bez vrata? Pa recimo ako smatramo planete "ljudima" koji žive u sobama, onda se planeti u umetnutim znakovima nalaze u sobi bez vrata? Potrebno je realizacijom i osvještavanjem postojanja sobe "probiti" vrata u zidovima da bi se onda jedna soba sastojala od dvije povezane a ne odvojene cjeline?
Ne znam jel baljezgarim sada, imam slike i asocijacije u glavi pa ne znam jesam li dobro pretočila u rečenice?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 11:07   #117
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Malo izvlačim temu iz naftalina, ali pošto mi umetnutost znakova nije nikad sjela, sinoć mi je u autu sinula ideja pa me zanima jesam li napokon shvatila taj koncept umetnosti:

Daklem, ako promatramo polja kao sobe u kući tako da svaka soba ima dvoja vrata koja ju povezuju s prethodnom i slijedećom sobom (ideja protočnosti energija), može li se onda umetnuti znak smatrati kao ne znam, sobu unutar sobe ali bez vrata? Pa recimo ako smatramo planete "ljudima" koji žive u sobama, onda se planeti u umetnutim znakovima nalaze u sobi bez vrata? Potrebno je realizacijom i osvještavanjem postojanja sobe "probiti" vrata u zidovima da bi se onda jedna soba sastojala od dvije povezane a ne odvojene cjeline?
Ne znam jel baljezgarim sada, imam slike i asocijacije u glavi pa ne znam jesam li dobro pretočila u rečenice?
Ne naravno, odlična ti je vizualizacija.

Imširagić takve znakove naziva "nedovoljno inkarniranim" skrećući pažnju na to da polja vode do materijalizacije dok se uklještenom znaku ili planeti koja je "zatvorena" u uklještenom znaku zatvara ta mogućnost pa nije dovoljno manifestirana. Ako je takva planeta bez dispozitora onda ukazuje na "stvar" koja može biti zauvijek izgubljena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 13:06   #118
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne naravno, odlična ti je vizualizacija.

Imširagić takve znakove naziva "nedovoljno inkarniranim" skrećući pažnju na to da polja vode do materijalizacije dok se uklještenom znaku ili planeti koja je "zatvorena" u uklještenom znaku zatvara ta mogućnost pa nije dovoljno manifestirana. Ako je takva planeta bez dispozitora onda ukazuje na "stvar" koja može biti zauvijek izgubljena.
Jeej, skontala sam.
Morat ću pročitati Imširagića da produbim temu.
E sad, imam još jedno pitanje - kako pomoći nedovoljno inkarniranom znaku ili planeti da se inkarnira? Pretpostavljam da bi se za slučaj samo polja gledalo gdje se nalaze vladari tih polja a za planete u poljima vladar tog polja?
Pa bi se "uklješteni" Ovan realizirao uz pomoć polja u kojem je Mars a Venera u Vodenjaku pomoću polja u kojem je Uran? Gleda li se onda i znak i vladar koji vlada poljem u kojem je umetnuti znak?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 07:39   #119
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
E sad, imam još jedno pitanje - kako pomoći nedovoljno inkarniranom znaku ili planeti da se inkarnira? Pretpostavljam da bi se za slučaj samo polja gledalo gdje se nalaze vladari tih polja a za planete u poljima vladar tog polja?
Negdje sam pročitala da umetnuta planeta ili znak počinje iskazivati svoju snagu poslije 30 god života no svakako molim upućenije da me isprave ukoliko sam navela netočnu informaciju.

u natalu imam tri umetnute planete u prvoj kući (Sunce, Mjesec i Merkur) te ne mogu,a niti sam sposobna u potpunosti riječima opisati kakav je to osjećaj kad su ti Sunce ili Mjesec "izgubljeni", a uz to još i u konjukciji sa Neptunom.

No moram priznati da se već sada neke stvari kristaliziraju i izlaze na čistac te da se na pragu 30- ih osjećam mnogo bolje i snažnije nego što je to bilo desetak godina ranije.

Obzirom da je vladar mog umetnutog znaka Jarca u kom se nalaze sve tri nabrojane planete pobjegao u 10 kuću, tj.kuću karijere moram priznati da najbolje iz sebe trenutno izvlačim upravo na poslu i da sam najsretnija kada idem raditi.
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.09.2012. at 09:34. Reason: quote
beige is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 08:31   #120
Quote:
beige kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da umetnuta planeta ili znak počinje iskazivati svoju snagu poslije 30 god života no svakako molim upućenije da me isprave ukoliko sam navela netočnu informaciju.

u natalu imam tri umetnute planete u prvoj kući (Sunce, Mjesec i Merkur) te ne mogu,a niti sam sposobna u potpunosti riječima opisati kakav je to osjećaj kad su ti Sunce ili Mjesec "izgubljeni", a uz to još i u konjukciji sa Neptunom.

No moram priznati da se već sada neke stvari kristaliziraju i izlaze na čistac te da se na pragu 30- ih osjećam mnogo bolje i snažnije nego što je to bilo desetak godina ranije.

Obzirom da je vladar mog umetnutog znaka Jarca u kom se nalaze sve tri nabrojane planete pobjegao u 10 kuću, tj.kuću karijere moram priznati da najbolje iz sebe trenutno izvlačim upravo na poslu i da sam najsretnija kada idem raditi.
Odličan odgovor, na vlastitom primjeru pokazano i objašnjena bit onoga što me zanimalo, hvala, sad sam čula mali klik u glavi.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.