Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2008., 22:35   #61
1.Rob
2. Sto godina samoće
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:58   #62
lord of the rings ali iskljucivo eng.original, neka imena i igre rijeci su jednostavno neprevodive, pa na hrv.zvuce pomalo djetinjasto
lfc_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 09:50   #63
Bulgakov- Majstor i Margarita
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:42   #64
Irvine Welsh- Trainspotting i Wei Hui- Shanghai Baby
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 18:25   #65
George Orwell-Životinjska farma
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:31   #66
Ovaj topik - bez smisla.

Tema se ne briše, ostaje, kao i svi dosadašnji postovi na njoj. Ali od nadalje: nema više pisanja tipa ime/prezime/naziv knjige/vau, već su nužne barem jedna ili dvije rečenice o razlogu zbog kojeg vas se nešto toliko dojmilo. U suprotnom, očito vas se nije toliko dojmilo - i post vam se briše. Čast dosadašnjim iznimkama na topiku.

Komentari na moderiranje bit će brisani. Hvala.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:32   #67
Arthur Golden - Sjećanja jedne gejše ... nisam se mogla odvojiti od ove knjige i pročitala sam ju u 2 dana (ima podosta stranica). fascinirala me njihova kultura, hrana, tradicije, život...rastužila me, nasmijala me, ostavila bez daha, naljutila me. Mogla bih pričati o ovoj knjizi danima.

Otada sam počela tražiti sve što mogu naći od sličnih tema i naišla na još jednu predobru knjigu -

Wei Hui - Shanghai baby ... također se radi o životu jedne žene...ovu knjigu sam čitala u srednjoj školi i jednostavno sam shvatila mnoge stvari i pronašla se u svakakvim osjećajima te žene...to je bilo davno pa sam jutros naručila tu knjigu i jedva čekam da stigne pa da se zatvorim u sobu
__________________
@studiomarijanis
Satine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:07   #68
Jedina knjiga koje sam se latila više od jednom su Jadnici od Hugoa. po opsežnosti nadilazi i Joyce i Manna. to je štivo koje ti ne da mira. pročitala sam ju tri puta jer je predivno ispripovjedano, prekrasnim stilom, dramatično, fabula razrađena do u najsitniji detalj, mudro, informativno, pustolovno, romantično, jednostavno savršeno.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 01:23   #69
slazem se za "Sjećanja jedne gejše" knjiga je fenomenalna ,lako je čitljiva i približila mi je dosta njihovu kulturu i običaje. al još me više oduševila "krv cvijeća" definitivno najljepša knjiga koju sam procitala,prekrasni opisi,prekrasne poucne price kojima zavrsava skoro svako poglavlje, isto tako upoznaje nas sa svijetom koji je nama stran i dalek.preporučila bi je svakome
FLIKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 08:44   #70
Dugi brodovi, Frans Bengtsson; krajnje idilični opisi opijanja, veslanja, paleži, pljačke, navigacije, silovanja, Vikinga, Irske, ali ipak sve u jednome.

Najviše me se dojmio opis palače U Španjolskoj, i moj sastavak o Jeseni u 4 razredu OŠ.


Pozdrav!
Pozdrav
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?

Zadnje uređivanje gdja Castro : 28.09.2008. at 13:35. Reason: Komentari na moderiranje izbrisani. Mjesto za komentiranje istog: "Knjiga žalbi i prijedloga." Hvala.
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 08:50   #71
Thumbs up

Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Jedina knjiga koje sam se latila više od jednom su Jadnici od Hugoa. po opsežnosti nadilazi i Joyce i Manna. to je štivo koje ti ne da mira. pročitala sam ju tri puta jer je predivno ispripovjedano, prekrasnim stilom, dramatično, fabula razrađena do u najsitniji detalj, mudro, informativno, pustolovno, romantično, jednostavno savršeno.
Da, naročito svekolika kanalizacija Pariška

Nego Joyce, što si u njemu vidjela? Da li si išta razumijela, cvejćkice? Ili smo samo to prožvakali kako bi se sa Šerbeđijom moglo o tome razgovarati?

Pozdrav cvijetiću moj, aca...
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:36   #72
Ephraim Kishon-prva koju sam pročitala je Kod kuće je najgore, pa su slijedile ostale.Zašto-oduševio me njegov jedinstven stil i humor.Lakoća kojom opisuje smiješne zgode vešmašine Jonatana i ostale su neponovljive: jednostavne, a opet dojmljive.Neponovljiv humor.
Agatha Cristie-jednostavno obožavam krimiće radi ove žemske. Mali Belgijanac Poirot je briljantan detektiv, a opet tako smiješan perfekcionist. Odličnim i zanimljivim metodama dolazi do ubojice-drži vas u napetosti do zadnje stranice. Obožavam ugođaj u njenim knjigama, bilo da se radnja odvija u Engleskoj, Egiptu ili negdje drugdje.

Puno je još knjiga koje su me se dojmile, ali bilo bi puno za nabrajati.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 15:16   #73
Quote:
doc. Vigil kaže: Pogledaj post
Da, naročito svekolika kanalizacija Pariška

Nego Joyce, što si u njemu vidjela? Da li si išta razumijela, cvejćkice? Ili smo samo to prožvakali kako bi se sa Šerbeđijom moglo o tome razgovarati?

Pozdrav cvijetiću moj, aca...
nisam se još latila Joycea, ali planiram, marljivo treniram koncentraciju i kondiciju.

sajonara

ako smijem još malo upotpuniti listu, svakako bih navela Kule od bijesa (Baricco) i Enciklopediju mrtvih (Kiš)
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 00:33   #74
Jiri Šotola - Pile na ražnju
Prvo sam se preko pola knjige kuglao od smijeha a na kraju.....
Nakon zadnjih rečenica ostao sam buljiti u strop i razmišljati o glavnom junaku. Pročitajte!
bambi967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 18:43   #75
mene je npr. dojmila knjiga "republikanci" od marije jurić zagorke.
ako je ko od vas čita, znat će zašto je toliko volin.

npr. svidila mi se ta knjiga jer su likovi tako lipo opisani, realno,
knjiga je dosta pustolovna, al nema tu sad neke fanstazije, sve je
realno, al napeto, pogotovo zbog ljubavnih prizora, opisa.

npr. ima jedan dio gdje glavni ženski lik ksenija izlazi iz dvorca,
zaboravila je rubac, i kad je sjela na kočiju vidjela je svog
voljenog kako nježno dodiruje njezin rubac o svoje lice.

mislin ja to sad ne mogu nekako poetski napisat, al dok to čitaš
onda drukčije doživiš.

osim toga, glavni muški lik se zove goroslav delivuk.
mene to podsjeća kao na delikatnog vuka. ha ha!
a jesan udrena malo.

Zadnje uređivanje gdja Castro : 29.09.2008. at 19:57. Reason: spojeni postovi
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:14   #76
Dnevnik jedne narkomanke-plakala sam na kraju jer...kamo sve droga moze odvesti, kolika je to ovisnost...?
zalosno

Tatina mala djevojcica-knjiga mi je odlicna, obozavam knjige u kojima se od prve stranice, ma prve recenice, nesto dogadja. Citala sam je bez prestanka, jednostvano nisam mogla odustati.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:12   #77
Quote:
r.kO kaže: Pogledaj post
George Orwell-Životinjska farma
Pročitao sam jako puno knjiga, al je ova jedina koju sam od početka do kraja pročitao bez pauze....
edo_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 00:35   #78
Quote:
**ThE_gIrL** kaže: Pogledaj post
Koja vas se knjiga najviše dojmila,bila vam onako...najsmješnija i najzanimljivija?Knjiga koja je super i uvijek će vam biti dobra?Možda je već bilo ovakvih tema,a sigurno jest,no mene sad o ne zanima,zanima me koja je vaša naj bolja knjiga?!

I da napomenem,ostavljajte prijedloge koje knjige se moraju pročitati,predložite drugima da dignu neku knjigu...



Napomena: Molimo napisati par rečenica o razlozima odabira svoje najdraže knjige.
U protivnom, brišemo sintagmatske pisac-djelo-bla postove. Hvala.
Sunčana Škrinjarić "pisac i princeza"..volim je jer se pronalazim u princezi..a knjiga je sve osim obična,vrijedna je potrošenog vremena...
sarahwho222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:59   #79
Quote:
HATAKE kaže: Pogledaj post
Ne čitam puno knjige, ali najviše mi je se svidjela knjiga sedam navika uspješnih tinejđžera od Sean Covey.

Knjiga koja je definitvno najviše i najpogubnije utjecala na mene je Novi zavjet, znam da ću sada skrenut malo s teme i unaprijed se ispričavam ali kad smo već kod knjiga i kako su nam se dojmile moram ispričat ovo svoje iskustvo. Slijepo sam vjerovao sve što piše u bibliji jer sam bio u očajnoj situaciji i nadao sam se da ću naći izlaz u toj "svetoj" knjizi u kojoj stoji samo istina. Užasno su me opteretile različite zapovijedi i tvrdnje tipa: tko ljubi svoj život izgubit će ga, a tko mrzi svoj život sačuvat će ga i naravno uvijek prisutne prijetnje kako ćemo goriti u ognju-paklu za sve vijeke vjekova ne budemo li se pridržavali svega. Nakon više od 3 godine vjerovanja i truda moji problemi ne da se nisu riješili nego su bili još mnogo gori, na koncu sam JA-SAM otkrio što me muči i medicina mi je pomogla i shvatio sam da sam mogao još toliko moliti Boga za pomoć i nebi se desilo apsolutno ništa. Nakon više od tri godine mogu reć da mi vjera u Boga apsolutno ni na koji način nije pomogla.

Moram ovdje izraziti svoju frustraciju i ogorčenost u vezi Biblije i svega negativnog što je sa svojim tvrdnjama prouzročila u mom životu. Za sve, rekao bih naivne kao što sam ja bio, koji se ustručavaju provjeriti istinitost raznih takvih tkz. "svetih pisama" jer misle da time čine grijeh poručujem da je mudro biti kritičan i preispitati istinitost tih knjiga, to je ljudski i sasvim logično i normalno. Osim toga što će nam razum i mozak ako ne da ga koristimo da sami istražujemo ovaj svijet oko sebe. Znanje je fantastična stvar i nebi trebali ograničiti svoje vidike tvrdnjama jedne knjige samo zato što na njoj stoji sveta. Ono što želim reć jest da nije pametno a ni zdravo biti isključiv i to mislim u bilo čemu.

Još jednom se ispričavam što sam skrenuo s teme.

Pozdrav!

ti si puko. 7 uspješnih navika za tinejdžere i biblija....ajd se uskladi malo
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:49   #80
ovako...pjesme mrtvih klinaca (tobby litt) zato jer prikazuje djecu u svjetlu u kakvom ih malo odraslih želi zamišljati,
noć nije beskrajna(ne sijećam se imene autora/ice) - radi se o jednom narkiću i njegovom odvikavajnu
marina ili o biografiji ( irena vrkljan)-knjiga me ostavila bez riječi
judita ( miro gavran) zanimljivo mi je bilo kako je obradio jednu biblijsku temu na način kakav nitko nebi očekivao
životinjska farma-pročita se u jednom dahu a ima se o čemu razmišljati nakon pročitanoga
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.