Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2004., 16:59   #81
ja sam pred par godina preko Sunnydaya trazila stan za iznajmit.
Biz'te ca od te agencije.
Tamo sjede nekakve curice, svaka lista svoj primjerak oglasnika. Jedna zove stanove koji se unajmljuju i pita ljude da li zele da za njih agencija posreduje, druga zove stanove koji se prodaju pa pita istu stvar etc. Uglavnom, po onom sta su meni nudile skuzila sam da one nemaju pojma sta nude, sve te stanove znaju jedino putem opisa, nitko to nije obisao.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 01:05   #82
samo ako imate dobrog odvjetnika

Slažem se sa onima koji su imali prigovore na Dončić promet. Ljudi nemojte jimati s njima posla!!!
Oni su
Da ne idem u detalje, gazda im je beskupolozni muljator i pokušat će vas prevarit gdje stigne. S njima poslujte SAMO AKO IMATE DOBROG ODVJETNIKA koji će provjeriti još jednom sve papire.
Oni se samo odvjetnika boje.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 09:43   #83
Quote:
Sunny Girl kaže:
Adria servis je bio noćna mora i stvarno nisam bila iznenađena kad su ih zatvorili,
Malo kasno palim (cca 2 mjeseca), ali eto nešto planiram raditi sa tim Adria servisom pa kad sam pročitao ovo zainteresiralo me zašto su ih zatvorili, pa bi bio zahvalan ako možeš nešto napisati
Hvala.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:09   #84
ajde da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje, ionako je usko vezano uz agencije.
nasla sam stan za koji sam ozbiljno zainteresirana, prodaje se preko jedne agencije.
danas je taj isti stan osvanuo u oglasima preko jos jedne druge agencije, za znatno vecu cijenu.
Zanima me jel to normalno da isti stan prodaju dvije agencije????
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:23   #85
Baš sam ja htjela pitati nešto slično... Zapravo, to je problem! Mi prodajemo stan i jedna agencija nam se niš ne javlja pa smo se čuli s jednom drugom, koja je našla stan našoj prijateljici i ona nam ju je preporučila. Uglavnom, u ugovoru koji bismo trebali potpisati stoji da ta agencija ima ekskluzivitet prodaje nekretnine do raskida ugovora. To mi zvuči malo previše obvezujuće... Mislim, kaj ak nam dođe neki susjed i hoće kupit stan? Kužim zašto agencije ne vole da prodavatelj stan prodaje preko još neke, jer se onda događaju gore spomenute situacije... Ali, ipak... je li u redu da traže da se potpiše ugovor poput ovog kojeg sam spomenula?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:36   #86
kad smo mi imali pokusaj prodaje stana preko agencije, rekli su nam da stan mozemo samostalno odn. privatno prodavat bez obzira na to sto imamo ugovor s njima. jedino sto su trazili u slucaju da mi uspijemo prodat stan je identitet kupca (valjda da ne bi ispalo da je netko tko se njima obratio, nakon njih otisao direktno do nas, I guess )
na kraju price, skuzili smo da je lakse prodat stan preko oglasnika, ma koliko god to dugo trajalo i mucno bilo nego se zaje***** s agencijama
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 23:39   #87
agencija BRZO

evo mog iskustva s agencijom BRZO
Zainteresirao me jedan njihov oglas za stan, na webu sam pogledala detalje, a zatim nazvala za dodatne informacije. Posebno me zanimala cijena, koja je na webu navedena ovako: "cijena EUR: 69.000; cijena/m2 1.192; otkup 8.000" za 58m2. Ne kuzim se u nekretnine, prvi put u zivotu kupujem stan, otkud bi i znala, pa zato lijepo pitam: jel otkup uracunat u ovu cijenu ili je cijena 69K eura plus otkup? odgovor jasan: otkup je uracunat u cijenu. Ok, odgovara mi, ajmo pogledat stan. Pogledali dragi i ja stan, sve relativno ok, te slijedi razgovor s agentom. Ko pokvarena ploca opet pitam, provjeravam, sve detaljno - cijena? otkup?, opet isti odgovor: otkup je uracunat u ovu cijenu.
Narednih dana razmisljamo o kupnji, digli na noge banku, firmu- od administracije do direktora, zbog kredita.
Stan oglasava jos jedna agencija, ali s cijenom 69K plus otkup 8K Hm, cudno, nes' smrdi.
Nagovorim kolegicu da zove ag. BRZO (kao zanima ju taj stan) i jos jednom pita za cijenu. Nakon izricitog pitanja o cijeni i otkupu, tip jos jednom daje isti odgovor: otkup je uracunat u tu cijenu! Ok, dobro, valjda je, iako i dalje smrdi...
Imam hrpu pitanja te trazim razgovor s agentom, jos uvijek zainteresirana za kupnju. Dolazim u "ured" - stan, na stolu rasprostrt oglasnik Pocinjem s pitanjima, te dolazimo i do cijene. I tada hladan tus: ali cijena je 69K eura PLUS OTKUP 8k eura, znaci 77K . Tu mi puca film.
Ok, ja se ne kuzim u nekretnine, ali jebemu, zato sam PITALA tri puta za jebenu cijenu i za jebeni otkup!!! I on je sva tri puta LAGAO za cijenu!!! Pa nije to kila jabuka na placu, pa da ces me muljat za cijenu!!! Ko je tu lud? Ko koga jebe? Zasto??? Ne kuzim zasto? Sto je htio postici? Izmusti kaparu na prevaru, na nejasnu cijenu? Sto?? Ne kuzim.
I to nije sve. LAGAO je i za hipoteku na vlasnickom listu (koja se trebala brisati s kaparom) - jucer je to bilo 4000 eura, danas 5000 . Vlasnicki list sam vidjela tek nakon sto sam tri puta pitala da ga vidim, a cetvrti puta izricito inzistirala. Zasto ne smijem vidjet vlasnicki list??? wtf??

i na kraju, ljudi moji, pa to je 77000 eura za 58 m2 starog stana u kojeg treba jos barem 5K eura uloziti, na 500m zracne linije od jakusevca!!! 1330 E/m2 za stari stan maltene na jakusevcu! pa jesu oni normalni???

osjecam se jadno i prevareno, al srecom me nije lupilo po dzepu. Mala mi je zadovoljstina napravit im anti-reklamu, al velika upozoriti vas koji cete mozda nekad suradjivati s njima - na njihov nacin rada i sve sto mozete ocekivati od agencije BRZO

Zadnje uređivanje Visibaba : 24.09.2004. at 00:11.
 
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 11:35   #88
Agencija Dubi-Tonžetić. Iskustva?

Vidjela sam stranice njihove agencije za posredovanje i izgradnju stanova (www.dubi-tonžetic.hr). Ima li netko iskustva s njima, kakve stanove grade, jer je cijena relativno povoljna (1350€/m2) napr. u Medarskoj ulici u Rudešu. U generalijama za svaku zgradu piše da je dobivanje "papira" U POSTUPKU , gradnja je očito tek počela jer su useljenja krajem godine. Grade još i na Jarunu i Trešnjevci...
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 12:07   #89
Re: Agencija Dubi-Tonžetić. Iskustva?

Quote:
vinova lozinka kaže:
Vidjela sam stranice njihove agencije za posredovanje i izgradnju stanova (www.dubi-tonžetic.hr). Ima li netko iskustva s njima, kakve stanove grade, jer je cijena relativno povoljna (1350€/m2) napr. u Medarskoj ulici u Rudešu. U generalijama za svaku zgradu piše da je dobivanje "papira" U POSTUPKU , gradnja je očito tek počela jer su useljenja krajem godine. Grade još i na Jarunu i Trešnjevci...
prvo da pravilno napisemo link

pravi link

vidjeh sajt... moje pitanje je sta znaci mogucnost kupnje kreditom, ako je dobivanje papira u postupku... to se raspitaj i razjasni da ne bi bilo neugodnih iznenadjenja...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:59   #90
Prije otprilike 1 mjesec sam gledao stan na Jarunu preko ove agencije. Stan mi se svidio i htio sam ga kupiti, ali nije bio za prodaju iako im uredno stoji cijena na njihovoj internet stranici.
Stan sam pogledao sa njihovim agentom i to je bilo sve.
Pokušao sam par puta kontaktirati s njima za taj stan ali svaki put su rekli da će me nazvati ali ništa od toga. Navodno vlasnici stana još se nisu odlučili za prodaju, nisu sigurni za cijenu (u međuvremenu su povećali cijenu, rekli mi jednu pa kad sam ponovo zvao rekli drugu)
Nije mi jasno kako mogu prodavati stanove koje ne možeš kupiti.
Sjetih se da sam i prije 3 mjeseca preko ove agencije probao pogledati neke stanove i rekli su da će me nazvati, nisu nikad nazvali.

Sve u svemu imam vrlo loše iskustvo sa ovom agencijom i ne bih je nikom preporučio.
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:51   #91
moja iskustva s ovom agencijom su bas obrnuta. jako su se trudili, tj. trudio se agent koji me "zapao". uopce nije bio nametljiv, djelovao je objektivno, jako dobro je znao sto govori, i nije obecavao nemoguce.

na kraju smo odustali od kupnje, ali to nije imalo veze s agencijama, jednostavno smo promijenili plan i odlucili se za nesto drugo.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 01:31   #92
grade na crno
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 23:27   #93
Fakin, možeš li pojasniti to "na crno"? Da li je to bez ikakvih papira, bez nade da će ih ikad dobiti? Imaš li neke informacije o tome?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 14:28   #94
ja bio jednom kod njih (želio sam da mi posreduju pri kupnji starijih stanova, ne novogradnje) sve lijepo i krasno, dogovorili smo se da pogledam neke stanove, međutim nikad se nisu javili. zvao sam ih još dva puta poslije toga bez rezultata, naravno promijenio agenciju :-)
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 15:26   #95
Isto kao i prethodni post.
Nisu se uopce javljali. Kad sam ih prvi put kontaktirao postavio sam limit, a oni su mi ponudili sve preko tog limita.
Bez ikakve veze s mozgom.
Rekao sam da mi je to preko limita i na kraju sam potrazio stan preko oglasnika, jer se uopce nisu javljali.
G-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 15:43   #96
Agenti

Ako je netko imao iskustva i želi komentirati? Što mislite o agentima za prodaju nekretnina? Kakav je to posao? Kakve su to osobe?
Pouzdani profesionalci, upućeni, korisni, ili agresivni, amateri,samo smetaju, profiteri ili ljudi koji zarade svoju plaću?
brale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 10:05   #97
Re: Agenti

mislim da je vec bio post o tome... slazem se s nekim tko je napisao da agente koriste uglavnom ljudi koji imaju novaca, a nemaju vremena... i ja cu uskoro u shoping i ukoliko se odlucim za stariji stan sigurno necu kupovati preko agencije... za tih 2-3% + PDV cu se sam malo vise potruditi i siguran sam da cu naci OK stan...
jos jedna stvar, danas se svaka šuša pocela baviti prodajom nekretnina tako da tu imas polupismenih ljudi... pazi koga uzimas ako se odlucis za tu opciju...

sretno... (rudarski pozdrav )

Quote:
brale kaže:
Ako je netko imao iskustva i želi komentirati? Što mislite o agentima za prodaju nekretnina? Kakav je to posao? Kakve su to osobe?
Pouzdani profesionalci, upućeni, korisni, ili agresivni, amateri,samo smetaju, profiteri ili ljudi koji zarade svoju plaću?
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:04   #98
agenti ja sam silom prilike upoznala nekoliko tih nazovi agenta iz raznih zagrebačkih agencija i iskustva su više nego grozna sve lešinar do lešinara, samo ti turaju pod nos neke njihove papire ne bi li im odmah potpisao da ćeš im dati popriličnu svoticu za prodavanje magle bad je u tome što većinu oglasa zapravo daju agencije i onda moraš na njih naići, htio-ne htio... i uopće ne kužim prodavatelje: koji će im vrag ti agenti kad lijepo mogu sami dati oglas i dogovoriti prodaju izravno s kupcem... a lovu koju keširaju odvratnim agentima bolje da daju odvjetniku s imenom i prezimenom i registriranim uredom a ne nekoj polupismenoj babi koja ima firmu u svojoj špajzi i dvije cure koje bjesomučno nazivaju brojeve u plavom oglasniku nastojeći namamiti blentave prodavatelje
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 00:12   #99
upravo tako, blentave. agenti su dokaz da ljudska naivnost i glupost nema granica.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 17:16   #100
E, pa sad i nij bilo nešto puno očitovanja, ali, u stvari pitao sam stoga jer bih se sam pokušao baviti time honorarno. No kad sam pokušao animirati prodavače nekretnina za suradnju odbijaju.
Nije mi jasno, pa to je servis, i normalno je da se nešto plati.
Normalno je da ima kretena koji se bave time ali ima i kretena liječnika, sudaca, nastavnika, svećenika, političara i autolimara pa šta.
Unatoč tome , čini se da me prolazi volja jer se osjećam kao oni što idu po firmama i nose nepotrebne stvarčice i silom ih uvaljuju ljudima.
Eto u glavnom iznenadio sam se negativnim reakcijama i prod. i kupaca. Nije mi jasno u čemu je kvaka.
brale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.