Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 14:38   #61
Haj Profectusovi, odlucih podnositi zahtjev za penalima, pa sam pogledao stari topic. Mislio sam da tamo stoji neki obrazac kako da napisem zahtjev, znam da mogu sam sastaviti, ali cini mi se da je netko u staorm topicu lijepo sastavio zahtjev za penalima, pa molim Vas da mi dostavite bilo putem ovdje bilo preko PM. Unaprijed zahtveljujem.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:43   #62
Quote:
Luda bejbi kaže: Pogledaj post
Ja sam nosila i kopiju anexa... i sve originale na uvid (za svaki slucaj)...
dakle, potrebna je samo kopija ugovora i kopija primopredajnog..ja sam nosio i kopiju anexa. Btw, koji papiri trebaju za gruntovnicu za upis vlasništva?

PS: neki dan sam prošao u službenom (murjačkom LOL) automobilu onim mostićem prema POS-u a na igralištu se igra košarka. Dečki od nekih 20-ak godina. Usput - počeli su čistiti stubišta
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:02   #63
Mi smo, sve u svemu zadovoljni.. Razlog tome je kaj nismo plaćali rentu nikome u ovih 8 mjeseci kašnjenja, jer smo stanovali (hm, još uvjek stanujemo) u kući od njenih staraca, a kredit nismo plaćali jer smo uzeli u zabi, a ne u splitskoj. Tako da sa financijske strane nismo oštećeni, kao mnogi ovdje.. Ali sa druge strane, nismo imali problema sa priznavanjem prava na penale - pokušali su nam uvaliti onaj aneks da se odreknemo penala, po sistemu APP, nije im prošlo , i odmah su ga izmjenili. Damir petrović je bio izuzetno korektan prema nama, tako da za njega osobno imam samo riječi hvale.. A stan mi se sviđa, nema nekih velikih grešaka, sitnice, ništ bitno. Nadam se da bude sve gotovo, da ovaj vikend uselim..

A kaj se t-coma, tiče, i njihovog priključka za kunu, vidiš, pogodio sam da je to uz ugovor na 24 mjeseca . A to kaj su nekom rekli u prijašnjim postovima, da nema šanse da daju alternativnom provideru - takvu bahatost sam i očekivao od njih.. 1000 stanova, treba oguliti kao ovce bar dvije godine.. to ti je posao.. Nemaš pojma koliko mi je krivo svake kune koju njima dajem.. Ali neka, doći će dan kad ćemo se rastati, zauvjek
__________________
ADRENALINE ADDICT
sarrayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:15   #64
A tko je alternativa, Iskon? A tko je vlasnik Iskona?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 16:04   #65
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
A tko je alternativa, Iskon? A tko je vlasnik Iskona?
Ja bi najradije Amis.. Al kad ne daju svom Iskonu, moš mislit kako će drugima..

pročitaj na starom topicu, napravio sam presjek svih usluga od operatera.. zadžaba
__________________
ADRENALINE ADDICT
sarrayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 09:51   #66
Quote:
Nabhan kaže: Pogledaj post
... koji papiri trebaju za gruntovnicu za upis vlasništva?
Kupoprodajni
Anex (on je ujedno i tabularna izjava)
Fotokopija osobne
250 kn
Formulari (2 kom) i uplatnica za tih 250 kn - kupis tamo
Kemijska

Oni ti kazu kud da ides itd. Najbliza posta za uplatiti 250 kn je u Palaci pravde na Vukovarskoj.
__________________
... noubadi puc bejbi in d korner...
Luda bejbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 10:58   #67
Quote:
Luda bejbi kaže: Pogledaj post
Kupoprodajni
Anex (on je ujedno i tabularna izjava)
Fotokopija osobne
250 kn
Formulari (2 kom) i uplatnica za tih 250 kn - kupis tamo
Kemijska

Oni ti kazu kud da ides itd. Najbliza posta za uplatiti 250 kn je u Palaci pravde na Vukovarskoj.

Tnx, sve sam obavio, nisam puno čekao. A na elektri nije bilo čekanja kao kod nekih. Uglavnom, sad je najbolje vrijeme za obaviti papirologiju - dok se ljudi još nisu psihički "skinuli" sa godišnjeg.
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:01   #68
brisovno očitovanje

dobio sam od profectusa prije mjesec dana brisovno očitovanje splitske banke tereta od nekih 26 milijuna CHF na moj etažirani stan u bloku A. Međutim na internetu među zemljišnim knjigama taj teret još uvijek stoji na mom stanu.
Trebam li ja mozda s tim brisovnim očitovanjem otić negdje da se to ispravi, ili šta? jel ima ko sličnih iskustava?
meni kredit ide preko zabe

hvala
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:37   #69
Nisam T-comovac, ali ovu ponudu tesko da mozemo odbiti...

http://www.t-com.hr/privatni/telefon/prikljucak/1kn.asp

Pocelo je, pocelo je....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:44   #70
Pozdrav svima,

još nismo obavili primopredaju ali se nadam da cemo skoro, pa imam par pitanja.

da li je netko od vas kod primopredaje tražio uporabnu dozvolu na uvid i koga to možemo tražiti (ja bi bila najsretnija kad bi mogla dobiti i kopiju),da li je netko tražio ateste za plinski bojler i vodu?jeste dobili i kljuceve za poštanske sanducice i daljenski za garažna vrata?

thnx
mimicua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:17   #71
[QUOTE=Luda bejbi;15835200]Kupoprodajni
Anex (on je ujedno i tabularna izjava)
/QUOTE]

mi dobili odvojeno tabularnu, list papira
brisovno očitovanje još čekamo, ima eto skoro mjesec dana

za damira petrovića isto samo riječi pohvale, jedino smo od njega mogli dobit korisnu informaciju

kaj se tiče uporabne, ja mislim da je oni još nemaju, imaju rok 60 ili 90 dana da otklone nedostatke od tehničkog, za koje vjerujem da ih je bilo, pa tek onda mogu dobit uporabnu

kod primopredaje dobili ključeve od sandučića, ali ne i daljinske od garaže, jer vrata još nema na garaži

kolko ja znam za one kaj hoće kolko tolko provjeravat ugrađene mtrle i slično, možete tražit (ja mislim da se tak zove) Iskaznica potrebne topline za grijanje zgrade (tam bi trebalo pisati koja vrsta izolacije je ugrađena, kakva je fasada i sl)
iry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:47   #72
energetska iskaznica (mislim da se tako zove)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 08:42   #73
Stavili su vrata na oba ulaza u garaze ispod bloka A. Ali nisu jos u funkciji. Kljuc od sanducica sam dobio kad sam obavio prepis plina, struje i gsk na sebe. kako vrata nisu u funkciji nisam dobio ni daljinski za ista. Zvao T-Com jucer i narucio telefon (1 kn i godina dana ugovor) i ADSL (ako mi telefonsak linija bude podrzavala).
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 08:55   #74
Malo je cudna panol onaj kod mostica izmedju L2 i L3.Preko noci svjetlo ko vrag.mislim da ce na tom panou staviti avio kartu Profectusa? Nekakvu reklamu proizvoda? Ili jso najgore logo Profectusa?!!!

Meni je stvarno narusena vizura. najljepsi je izgled dugacke setnice, zelena trava i uredjeni potok i samotne svjetiljke, ali taj reklamni panol na tom mosticu stvaro razbija konturu. Smrc....Prije ce to decki preko noci razbiti....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 09:38   #75
Quote:
jukkoo kaže: Pogledaj post
dobio sam od profectusa prije mjesec dana brisovno očitovanje splitske banke tereta od nekih 26 milijuna CHF na moj etažirani stan u bloku A. Međutim na internetu među zemljišnim knjigama taj teret još uvijek stoji na mom stanu.
Trebam li ja mozda s tim brisovnim očitovanjem otić negdje da se to ispravi, ili šta? jel ima ko sličnih iskustava?
meni kredit ide preko zabe

hvala
To trebaš predati na gruntovnicu. Dakle, popuniš formulare koje tamo možeš kupiti, + 50 kn biljega i dobiješ broj Z-...., to ti je broje predmeta koji možeš pratiti preko interneta na e-izvadak.hr kad će biti gotovo, tj. kadd će biti brisano.
bik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 09:44   #76
Quote:
Luda bejbi kaže: Pogledaj post
Kupoprodajni
Anex (on je ujedno i tabularna izjava)
Fotokopija osobne
250 kn
Formulari (2 kom) i uplatnica za tih 250 kn - kupis tamo
Kemijska

Oni ti kazu kud da ides itd. Najbliza posta za uplatiti 250 kn je u Palaci pravde na Vukovarskoj.
Treba Vam domovnica, kao dokaz državljanstva a ne fotokopija osobne
bik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 11:54   #77
Dovoljna je fotokopija osobne. Valjda znamo što smo priložili
Garestin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:26   #78
Quote:
bik123 kaže: Pogledaj post
Treba Vam domovnica, kao dokaz državljanstva a ne fotokopija osobne
samo osobna, već sam bio.
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:02   #79
načuo sam da je u drugim profectusovim zgradama zvučna izolacija između stanova blago rečeno katastrofalna, pa me zanimaju iskustva ljudi koji su se već uselili glede tog potencijalnog problemčića... znam da nema još puno ljudi useljeno, al ako ko ima kakvih info o tome nek javi
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:41   #80
Quote:
jukkoo kaže: Pogledaj post
načuo sam da je u drugim profectusovim zgradama zvučna izolacija između stanova blago rečeno katastrofalna, pa me zanimaju iskustva ljudi koji su se već uselili glede tog potencijalnog problemčića... znam da nema još puno ljudi useljeno, al ako ko ima kakvih info o tome nek javi
Nešto bi malo trebao farbati tamo,iskreno nikada nisam vidio neravnije linije na spojevima strop zid ili zid-zid.

Čini li mi se da je to sve samo ogletani goli beton?

Znači nema žbuke,pa tako nema niti neke velike izolacije.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.