Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 11:40   #21
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Je, pa da počnem živjet od sunčane energije i zaboravim da postoji hrana

Dobra je joga, ja radim Pozdrav suncu, u svrhu istezanja. Doista pomaže
Generalno me ne privlači Ja sam malo nervozniji tip.
pozdrav Suncu je tek početak i slabo da nešto preveć istegne, al ok
Šta bi radila doma? Ako želiš bildat mišiće bez dodatnih utega postoje savršene vježbe u kojima ćeš koristit težinu svog tijela. Mada, ako si nervozniji tip, sve doma će ti bit dosadno.
Super stvar bi jedino bila vreća.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 11:53   #22
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
pozdrav Suncu je tek početak i slabo da nešto preveć istegne, al ok
Šta bi radila doma? Ako želiš bildat mišiće bez dodatnih utega postoje savršene vježbe u kojima ćeš koristit težinu svog tijela. Mada, ako si nervozniji tip, sve doma će ti bit dosadno.
Super stvar bi jedino bila vreća.
Ma radim već. Jedan dan donji dio, drugi dan gornji, pa dan ili dva odmor, pa opet. Radim čučanj, trbuh, sklekove, gužnjake, leđnjake, još neke vježbe od Rossa, ugrubo. Istegnem se kako sam opisala, i još malo vježbam neke stvari za svoj trening. Oko pola h. Gledam da se uznojim i da mi puls raste, to je to.

Dosadno mi nije, jer pola sata na dan uvijek imam. To mi niko ne može reći da nema.

Ti slobodno te vježbe proslijedi il nekaj
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:16   #23
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ma radim već. Jedan dan donji dio, drugi dan gornji, pa dan ili dva odmor, pa opet. Radim čučanj, trbuh, sklekove, gužnjake, leđnjake, još neke vježbe od Rossa, ugrubo. Istegnem se kako sam opisala, i još malo vježbam neke stvari za svoj trening. Oko pola h. Gledam da se uznojim i da mi puls raste, to je to.

Dosadno mi nije, jer pola sata na dan uvijek imam. To mi niko ne može reći da nema.

Ti slobodno te vježbe proslijedi il nekaj
Pa za leđa je super sve što radiš na podu potrbuške. Recimo da si potbuške s rukama ispred sebe. I dižeš paralelno i noge i ruke što više možeš. Dodatno je teže ako su ti noge sastavljene skroz i u koljenu i u stopalima. zapravo, 500 je puta teže, nego kad su razmaknute ili kad dižeš svaku pojedinačno. Pada mi na pamet, za tricepse, kad se spustas na rukama u cucanj, a uporište ti je stolica. To je sto puta bolje od klasičnih vježbi tricepsa s bučicama. Mada meni su sklekovi najbolje rješenje za ruke. Ako radis pozdrav suncu i znas kako se pravilno spustiti u sklek nakon kojeg ideš u ''down dog'', onda ti je recimo sjajna stvar da se u ''up dog'' vratiš na isti način, dakle preko skleka, ali unatrag. Tu ti radi svaki mišić na torzu i nakon 3 takva si mrtva. Onda recimo, zamisli da ležiš na podu na boku, ispružena i da se trebaš podić na jednoj ruci i jednoj nozi tako da s podom radiš trokut (linija poda, jedna ruka i jedna noga čine trokut ostatak tijela je naslonjeno na nogu i na ruku) Sve su to veća opterećenja od pjeskića, bučica i sl.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:22   #24
kupi si tenisice i trči..... ja trčim nepunih mjesec dana i uz to vozim kučni bic radim sklekove i trbušnjake za guzicu se lipo kleknem u doggy stilu i dižem nogu što više u kratkim pokretima dok me guz ne počne peć.... i to je to nikakve lopte strunjače i špage a ako mi treba uteg imam jednog klinca od 12kg i jednog od 18 pa mogu birat koje opterečenje hoču... ha ha ha ugl netreba puno para za dobru liniju
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:25   #25
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Onda recimo, zamisli da ležiš na podu na boku, ispružena i da se trebaš podić na jednoj ruci i jednoj nozi tako da s podom radiš trokut (linija poda, jedna ruka i jedna noga čine trokut ostatak tijela je naslonjeno na nogu i na ruku) Sve su to veća opterećenja od pjeskića, bučica i sl.
Bocni upor, radi se u kombinaciji s prednjim.
Tinch, imas tu nesto. S tim da se prednji upor moze raditi i kada si naslonjena na laktove, a ne dlanove, a i prednji i bocni jos sa spustanjem.
E sad, s obzirom da se kod mene uredno rade takve stvari u grupi, nije mi bilo jasno da ti treba jos.
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:29   #26
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Pa za leđa je super sve što radiš na podu potrbuške. Recimo da si potbuške s rukama ispred sebe. I dižeš paralelno i noge i ruke što više možeš. Dodatno je teže ako su ti noge sastavljene skroz i u koljenu i u stopalima. zapravo, 500 je puta teže, nego kad su razmaknute ili kad dižeš svaku pojedinačno. Pada mi na pamet, za tricepse, kad se spustas na rukama u cucanj, a uporište ti je stolica. To je sto puta bolje od klasičnih vježbi tricepsa s bučicama. Mada meni su sklekovi najbolje rješenje za ruke. Ako radis pozdrav suncu i znas kako se pravilno spustiti u sklek nakon kojeg ideš u ''down dog'', onda ti je recimo sjajna stvar da se u ''up dog'' vratiš na isti način, dakle preko skleka, ali unatrag. Tu ti radi svaki mišić na torzu i nakon 3 takva si mrtva. Onda recimo, zamisli da ležiš na podu na boku, ispružena i da se trebaš podić na jednoj ruci i jednoj nozi tako da s podom radiš trokut (linija poda, jedna ruka i jedna noga čine trokut ostatak tijela je naslonjeno na nogu i na ruku) Sve su to veća opterećenja od pjeskića, bučica i sl.
Divno, hvala

Za leđa ja legnem na trbuh, spojim stopala i zakvačim ih ispod stola (imam blok ladica skoro do poda). Zatim dižem gornji dio tijela maksimalno i spuštam, ili se dignem, i ostajem u tom položaju 10+ sekundi. Vježba je odlična budući da me leđa sve manje bole (imam s time problem) Nevjerojatno sam zadovoljna Pokušat ću i ove tvoje, budući da donji dio leđa radim svaki dan vježbanja.

Ovaj sklek s down dogom sam baš sinoć napravila prvi put! Jer sam ustanovila da mi je jednostavniji od klasičnog (ne tresu mi se rukice nakon 5 komada), a opet dovoljno težak, budući da sam umrla nakon nekoliko, doista.

ovo zadnje izgleda
Al i bit će isprobano
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:33   #27
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
E sad, s obzirom da se kod mene uredno rade takve stvari u grupi, nije mi bilo jasno da ti treba jos.
Ma mi vježbamo različite stvari

S time da se ja ne brinem za svoju guzicu i noge, jer ih nakon treninga često ne osjećam, da ne pričam koliko sam rastezljiva postala, no gornji dio tijela mi je neizvježban i to svakako moram raditi. Naravno, i doma radim čučnjeve i sve za donji dio - od viška glava ne boli Ponekad

E da, super je link, fala

Zadnje uređivanje TincH : 25.01.2009. at 12:39.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:45   #28
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
Bocni upor, radi se u kombinaciji s prednjim.
Tinch, imas tu nesto. S tim da se prednji upor moze raditi i kada si naslonjena na laktove, a ne dlanove, a i prednji i bocni jos sa spustanjem.
E sad, s obzirom da se kod mene uredno rade takve stvari u grupi, nije mi bilo jasno da ti treba jos.
Slika bočnog upora ovdje je tek početak. sad još na sve to podići slobodnu ruku tako da tvori slovo T s ovom na podu i podići slobodnu nogu da tvori oko 90 stupnjeva s ovom na podu. Nešto ovako:

[IMG][/IMG]

Tinch, a ako radiš Pozdrav suncu samo za istezanje, možeš probat ovu varijantu pa ćeš imat i istezanje i snagu:

http://www.youtube.com/watch?v=1xcDEEzhvlc
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:50   #29
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post

Tinch, a ako radiš Pozdrav suncu samo za istezanje, možeš probat ovu varijantu pa ćeš imat i istezanje i snagu:

http://www.youtube.com/watch?v=1xcDEEzhvlc
Ovo je vrh
Iako, stoj na rukama nisam radila godinama. Mislim da mogu samo onaj uza zid

Inače, ja normalan pozdrav suncu radim s kimeom (udah "u trbuh", koji napinje tijelo i stvara tenziju). Tako mi je savjetovano, budući da je i to način za dobit mišić kroz tu vježbu. Inače, PS radim 3-puta.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:56   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovo je vrh
Iako, stoj na rukama nisam radila godinama. Mislim da mogu samo onaj uza zid

Inače, ja normalan pozdrav suncu radim s kimeom (udah "u trbuh", koji napinje tijelo i stvara tenziju). Tako mi je savjetovano, budući da je i to način za dobit mišić kroz tu vježbu. Inače, PS radim 3-puta.
Bitno je da stalno udišeš i izdišeš na nos i da, dobro ti je savjetovano. udah u trbuh i drži cijelo vrijeme donji dio trbuha uvučen i stisnut. Cijelo vrijeme. I 3 x ti je premalo za dobit ikakav efekt. Za dobar efekt svega što dobijaš od pozdrava suncu barem 10 x. 5A i 5 B verzija.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:04   #31
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Bitno je da stalno udišeš i izdišeš na nos i da, dobro ti je savjetovano. udah u trbuh i drži cijelo vrijeme donji dio trbuha uvučen i stisnut. Cijelo vrijeme. I 3 x ti je premalo za dobit ikakav efekt. Za dobar efekt svega što dobijaš od pozdrava suncu barem 10 x. 5A i 5 B verzija.
Smatraš da treba više? Ok. Bit će više onda.

A koji su dobri efekti?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:15   #32
Oh pa puno toga. Prvo, dobro ćeš se zagrijat i preznojit. Super početak za sve što ćeš pumpat kasnije. ja ću se recimo tako zagrijat za deadlift s ketlom, jebo li ih ketl. napravit ćeš cca 30 sklekova, istegnut ćeš i ojačat leđa (bit će ti prezahvalna), noge, ruke, vrat i glavu ćeš samo istegnut. Ništa od tog nećeš dobit ako ne radiš pravilno.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:19   #33
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Oh pa puno toga. Prvo, dobro ćeš se zagrijat i preznojit. Super početak za sve što ćeš pumpat kasnije. ja ću se recimo tako zagrijat za deadlift s ketlom, jebo li ih ketl. napravit ćeš cca 30 sklekova, istegnut ćeš i ojačat leđa (bit će ti prezahvalna), noge, ruke, vrat i glavu ćeš samo istegnut. Ništa od tog nećeš dobit ako ne radiš pravilno.
Zvuči izvrsno, pogotovo jačanje leđa
I sklekovi

Ti se ketla vidim nemreš riješit
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:29   #34
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zvuči izvrsno, pogotovo jačanje leđa
I sklekovi

Ti se ketla vidim nemreš riješit

Od svih ovih mojih vježbi jedino dupe nema nikakve koristi. Moš ga jedino istegnut.
pa gledaj, kad su mi rekli da mi je dovoljno 1 x do 2 x tjedno vježbat s njim za SJAJNE, ej SJAJNE rezultate, ja sam zagrizla ko pitbul. Jedino mi u toj prekokrasnoj ideji fali opterećenja. Vanjskog. U vidu ketla.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:18   #35
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post

Od svih ovih mojih vježbi jedino dupe nema nikakve koristi. Moš ga jedino istegnut.
pa gledaj, kad su mi rekli da mi je dovoljno 1 x do 2 x tjedno vježbat s njim za SJAJNE, ej SJAJNE rezultate, ja sam zagrizla ko pitbul. Jedino mi u toj prekokrasnoj ideji fali opterećenja. Vanjskog. U vidu ketla.
Ma dupe će već dobiti svoje na druge načine

Možeš uzeti nekog forumaša, pa s njim na ramenima raditi
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:25   #36
Tema može ostati, dapače dodat ću je u indeks.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Moj upit je slijedeći: razmišljam o nabavi onih utegića s pjeskom za gležnjeve pa me zanima isplati li se, ili da radije nabavim neke bučice veće kilaže?
Ovo ti ne bih preporučio, ti utezi su smrt za zglobove. Ako već hoćeš opterećenje nabavi ruksak i natrpaj ga ciglama.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:44   #37
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Tema može ostati, dapače dodat ću je u indeks.



Ovo ti ne bih preporučio, ti utezi su smrt za zglobove. Ako već hoćeš opterećenje nabavi ruksak i natrpaj ga ciglama.
Stvarno?

Imam ruksak, samo cigle moram nabavit. Jel to ok za čučnjeve? Mislim, cigle u ruksaku?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:50   #38
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Stvarno?

Imam ruksak, samo cigle moram nabavit. Jel to ok za čučnjeve? Mislim, cigle u ruksaku?
To je OK za puno toga, uključujući čučnjeve, zgibove itd.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:51   #39
Odlično
Znači, pjeskići ništa, eh. Ok
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 00:04   #40
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Odlično
Znači, pjeskići ništa, eh. Ok
Bolje ništa.

Inače google je tvoj prijatelj (Hint: body weight training ).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.