Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 18:44   #41
Ja imam goldena koji ne trpi velike mužjake ali s malima je ok.
Meni je baš problem šta moj reži na velike i izaziva,uvik je na uzici i nastojim izbjeći situacije da dodje do sukoba.Nervira me kao i sve vas to što neki puštaju pse okolo bez uzuice.Ne bojim se za mog psa ipak je on dosta velik i može se obraniti ali koji ja strah pretpim,oznojim se od straha i ne mogu kasnije doći sebi!
Neku većer jedam mali trči oko zgrade sa njem ovčarom koji je odvezan i tako je dv puta protrčao kraj nas i nje nas vidio ali 3 put je i naravno zatrčao se na mog psa,ja sam svog pustila neka se brani jer su otprilike tu negdi po snazi ali došlo mi je da maloga nalupam dobro po guzici.Naravno on se prepao za svog psa pa se nadam da mu je to lekcija!!

Da imam i sprej

Koliko sam ja skužila iz ove priče iz Zadra tu su 2 mužjaka napala kujicu.
Zamislite kolko su oni krvoločni jer u pravilu mužjak ne napada ženku,prije će ona njega ako joj je dosadan upozorit da je ostavi na miru.
UŽAS!

Zadnje uređivanje Tyndall : 10.03.2009. at 20:13. Reason: spojeni postovi... molim naučiti koristiti opciju "edit"
bony05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:58   #42
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

Nije mi jasno kako te taj pas nije ugrizao kad si ga uhvatila za šiju
Dresura, temperament ili tebe nije doživio kao prijetnju?

Nikakva dresura, ti se vlasnici nisu ni malo brinuli za svoju kuju. Nije ugrizla ni kad sam je udarila nogom da je spriječim da još jednom ugrize moju kujicu, ni kad sam doslovno utrčala između njih i podigla svoju. Jedino što je napravila čovjeku bilo je nenamjerno. Naime sa mnom u šetnji je bio i moj dragi koji se prije veze sa mnom bojao pasa. Kad je vidio da mi je rottica pobjegla iz ruku i da je naganjam, on je pohitao spašavati mene. Ja sam lupala rotticu nogom da je zaustavim u napadu na našu kujicu. Kako joj je on prišao s druge strane ona ga je u pokušaju da izbjegne njegov udarac gurnula i on je pao i udario ramenom o rub zida. To je trenutak koji je iskoristila da opet napadne našu kuju jer sam ja za trenutak zastala ne znajući kome da pomognem. Srećom vidjela sam da se dragi diže i da mu neki ljudi trče u pomoć pa sam radije istrgla svog psa rottici iz gubice. Ne znam zašto me nije ugrizla. Možda je osjetila da je se ne bojim, a vjerojatnije je da jednostavno nije bila agresivna prema ljudima. što je dodatna šteta jer to znači da bi u boljim rukama bila kvalitetan pas. Rezultat je bio rupa u stegnu moje kujice koja je zatvorena s deset punata(tj. dvije rupe od zubala sve skupa deset punata), podljev krvi na stomaku gdje zubi nisu probili kožu vjerojatno jer sam je ometala, šepanje na stražnju nogu koju je zaradila pri naletu težeg psa na sebe.
Ni dragi nije prošao najbolje. Iskočilo mu je rame i nosio je gips mjesec dana.
Prijavili smo slučaj policiji i nisu poduzeli ništa.
Vlasnica je za vrijeme napada trčala oko nas i vikala kako neće ona našoj kujici ništa i onda kad je rottica već obavila prvi ugriz.

Evo kako je to izgledalo:





Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
u početku to nisam radila....ali više puta se znalo dogoditi da vlasnici velikih pasa puštaju svoje pse da okolo trče bez lanca i brnjice i to jako daleko od njih, pa ih pas uopće ne sluša kada ga dozovu....već krene trčaati prema nama....a meni nije svejedno kad se na mene zatrči susjedov stafford terrier, doga i rotwailer...pogotovo kad znam da ih vlasnici uopće ne kontroliraju niti imaju ikakav autoritet nad njima....

pogotovo mi nije drago sresti susjede koji takve pse uopće ne bi trebali držati jer su osuđeni za kaznena djela provale, krađe i nanošenja teških tjelesnih ozljeda...i niti ne znaju pse odgajati...njima pas služi za zastrašivanje i u tu svrhu ga i koriste....često se sami šetaju po kvartu bez ikakvog nadzora jer se vlasnicima ne da u šetnju s njima....a prije par godina su nam ušli i u dvorište i zaklali mače....tako da su moja iskustva s vlasnicima velikih pasa jako negativna i nastojim se držati što dalje od njih....nemam ništa proitv onih koji svog psa propisno drže na lancu i s brnjicom i čiji je pas poslušan...al nažalost, u mom susjedstvu takvih nomalnih ljudi nema...tako da je moja obrana uzeti psa i što prije otići na sigurnu udaljenost....a odsada šećem i sa sprejem u ruci....

rasprava se razvila u tom smjeru jer su posljedice susreta s velikim agresivnim psima puno teže nego kada te napadne agresivni mali pas...ja sa svojih 45 kg i 165 cm ne mogu napraviti apsolutno ništa kada me jedan takav pas napadne, a uz sebe nemam ništa za obranu...a još pritom moram paziti i na svog psa....

Da, ide na živce što vlasnici ili ne poznaju svog psa ili ih nije briga kakvu štetu njihov pas može nanijeti. Nervira me takva ležernost.
Inače i sama sam laka ženska ispod 50 kg. pet puta sam uletala među pse da zaustavim napad i nikad me nisu ugrizli (ovo s rotticom je bio jedini put da je bilo žrtava, a nisam uvijek ni branila svog psa). Valjda su zaključili da se nije za zajebavat s luđakinjom.
Nakon tog zadnjeg fatalnijeg napada nabavila sam šoker, na sreću nikad ga nisam morala upotrijebiti.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 11.03.2009. at 08:25.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:51   #43
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Da, ide na živce što vlasnici ili ne poznaju svog psa ili ih nije briga kakvu štetu njihov pas može nanijeti. Nervira me takva ležernost.
.
nazalost je upravo tako. nemarni vlasnici odmahnu rukom i kazu: pa moj pas nije opasan ... mozda nije,ali mozda moj se postavlja na muzjake i tako ce doci do nekog sukoba..

ali dobro,posto ne mozemo mijenjati vlasnike ,tj njihove nemarne navike i nezainteresiranost mozemo samo potruditi se sto bolje zastitititi nase ljubimce

evo ja osobno imam jednog prgavca,samojeda od 30ak kg (ne nije onaj sto se spominje u jednom postu ) , koji rezi i laje i postavlja se na sve vece muzjake od njega ..
tako da mi nije lako jos s nemarnim vlasnicima i njihovim psima..

imam vec spomenuti sprej i moram vam reci da na jednom stafordu bas nije djelovao ali smo imali srece da se pas doslovno nagutao njegovih dlaka i jos na kraju se sam probio sa zubom kroz usnicu i to ga je valjda smirilo ,inace ne znam kako bi zavrsilo....

psa dizati u ruke ili ga grcevito stiskati uz sebe nije dobro,tako se pas osjeca sigurno ..ali treba osluskivati psa i vidjeti kako se ponasa u kojim situacijama i prema tome djelovati..
meni najbolje ''pali'' bijeg vidim pustenog psa i mi brze bolje smugnemo u neku sporednu ulicu ako nam to prilika dopusta..
Pink pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 08:16   #44
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post

Ja sam to rješavala po principu - ako drugi psi nisu na lajni/gazde ih ne žele vezati i mojoj se skida lajna. Razlog više nego jednostavan - na lajni je pas agresivniji i hrabriji. Ono što je garantirana tučnjava kad je pas vezan, kad ga pustiš gotovo uvijek završi s malo "brundanja" i to je to... Naravno, ovdje govorim o psima podjednake snage. U toj varijanti je sasvim ok prepustiti njima da se sami dogovore & vide kako će provesti vrijeme u šetnji.
Je, slazem se, ali moj pas je velik i tezak, a sem toga ja jednostavno ne zelim dovodit ju u situaciju da se ona meni pofajta, prvo kad to napravi jednom, pa drugi put, pa treci put.... postat ce joj modus operandi, a ja ne zelim agresivnog psa. Prvo krene sa psima, pa nakon koju godinu ce i na covjeka, meni to ne pase, ne mora znaciti, ali i moze se desiti. Drugo ona je moj ljubmac, moja maza, jednostavno nezelim, unatoc njezinoj konstituciji da se uopce dovedem u situaciju da moj pas pored mene bude ozlijedjen. Ja sam joj ipak " vodja" i pokusavam ju u tim situacijama zasitit, mozda krivo gledam, sa strane psihologije, ako ona u mojoj prisutnosti bude ozlijedjena, donekle gubi povjerenje i sigurnost u mene.
Trece, vec sam rekla da je zesca pasmina, pa nisam sigurna kako bi taj fajt zavrsio, ne zelim se naci u novinama.... zato izbjegavam sukobe i imam suzavac, a ako vlasnik ne moze, ne zeli ili bilo sta dozvat svog pasa, a moj je uz mene ili na lajni ili bez, ali ona je uz mene ja bome koristi suzavac, pa kome pravo kome krivo, u koliko neki od takvih gazdi nasrne na mene, imam i za njega suzavac a sem toga i ovcarku istreniranu za napad i obranu.... ali velim opet, ako ikako moze bez sukoba

I samo bi dodala da se slazem da su psi na lajni agresivniji , ali ne i hrabriji, ja bi rekla prije ugrozeniji.... stoga takav nastup vecine pasa kad su na lajni....
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.


Zadnje uređivanje me_and_myself : 11.03.2009. at 08:28.
me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:09   #45
eee, Tupelo, ma bravo!!!!! upravo rečeno je ono što ja ponavljam godinama. svaki vlasnik velikog psa bi prvo trebao imati malog pa da vidi kako je to kad ti psa jedan ugriz može ubiti.

imala sam tih situacija bolesno puno s obzirom da sam i ja ko klinka na svom dečkiću napravila grešku dizanja.. sve ok, ja kriva. ne ponavljam ju na sada svojoj maloj curici. ali ono što mene fascinira kod tog puštanja pasa bez lajne da se približe drugom psu (na lajni) uz vikanje 'neće on ništa' je ono - a što ako moj hoće? on je na povodcu i grize ko manijak. što onda. ako moj izazove? 'tvoj' ga ima pravo izgrist? iako je moj pod nadzorom a 'tvoj' ne?

ma uopće više nemam komentara. osim da sam izrasla u izuzetno živčanu osobu zbog toga. kad se radi o šetnjama. poludim, doslovno poludim. dečka vlastitog sam ispsovala na mrtvo ime što je pustio svoj belgijskog ovčara (inače ne baš naklonjenog muškima) prije livade na kojoj obično šeta, prije neg je vidio tko je na livadi. jer sam znala kako bi meni bilo da mi tele od 45kila doletava bez gazde a ja sa svojim slučajno tamo recimo. da, drastična sam ali jbg, fakat mi je više dosta. i nisam neka luđakinja koja ne shvaća potrebe pasa. nikako. znam da se psi moraju istrčat isto ko što znam da je to na povodcu malo teško. ali pobogu zar se ne može psa vodit na povodcu do tog mjesta istrčavanja? imamo dečka u kvartu koji svog stafforda (inače bebica, loptica mu je cijeli život, maše repom tak da mu se cijela guza trese) fura bez povodca pored dječjeg igrališta, ispred zgrada i ulaza iz kojih stalno neki pasić izlazi (a imamo par izuzetno agresivnih pasa koji su uvijek na lajni ali izlaze iz baš tih ulaza ispred kojih on voda svog), bla bla. dok ne dođe do livade koja je 50m udaljena. zar se pas nemre vezat do te proklete livade. onda ga pusti di oćeš. nek se pas rekreira - no frx. ja bum virnula na livadu, vidla da ekipa nije povoljna i otišla drugim putem. ja ću se maknut, ja ću izbjeć, nema uopće problema. ali zar me se mora SILOVAT na druženje? jel mogu ja kao građanin imat slobodu da biram s kim će se moj pas družit a s kim ne? jel mi se može ostavit ta sloboda ili se baš moram družit s psima čiji udarac šapom po pravom mjestu može moju malu ostavit invalidom (jazavčarka-kičma). sve u igri, ups, slučajno.

e sad, također - mene se time dovodi u opasnu situaciju. ugrožava se i ljudski život. jer ja neću stajat sa strane i gledat kako mi neki pas desetkuje mg psa. no way. uletavam. i odgovorno tvrdim da će tu netko naj****. a s obzirom da se znam pod adrenalinom, i volim pse tak da ne bi actually mogla neku veću štetu psu napravit, to će vjerojatno bit gazda.

i sad za kraj dvije stvari. prvo bi bilo, što taj srej nije malo opasan i za vlastitog psa? ono, kad se psi tuku malo je teško naciljat oči baš tog drugog psa, kaj ne? već imamo sprej ali to me zanimalo. i kod šokera, to smo planirali nabavit ali kaj se struja (u slučaju da su psi već u kontaktu) ne prenese i na tvog psa?
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:12   #46
jucer je golden-lutalica htio napast mog pudlica, primila sam ga na ruke a ovaj je urgizo mene. otjerao ga je neki lik sa sokerom. uopce ne znam kako bi si pomogla dok je ovaj skakao na nas.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:57   #47
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
... svaki vlasnik velikog psa bi prvo trebao imati malog pa da vidi kako je to kad ti psa jedan ugriz može ubiti.

...ali ono što mene fascinira kod tog puštanja pasa bez lajne da se približe drugom psu (na lajni) uz vikanje 'neće on ništa' ...

ma uopće više nemam komentara. osim da sam izrasla u izuzetno živčanu osobu zbog toga ... jer sam znala kako bi meni bilo da mi tele od 45kila doletava bez gazde a ja sa svojim slučajno tamo recimo.

...zar se ne može psa vodit na povodcu do tog mjesta istrčavanja? imamo dečka u kvartu koji svog stafforda (inače bebica, loptica mu je cijeli život, maše repom tak da mu se cijela guza trese) fura bez povodca pored dječjeg igrališta, ispred zgrada i ulaza iz kojih stalno neki pasić izlazi

... zar se pas nemre vezat do .. livade .... ja bum virnula .., vidla da ekipa nije povoljna i otišla drugim putem. ... jel mi se može ostavit ta sloboda ili se baš moram družit s psima čiji udarac šapom po pravom mjestu može moju malu ostavit invalidom (jazavčarka-kičma). sve u igri, ups, slučajno.


...što taj srej nije malo opasan i za vlastitog psa?

Idem od kraja. Mislim da, ako ti je pas u opasnosti od drugog psa, sprej po njegovoj njušci je manje zlo (ako istovremeno uspiješ naciljati i ovog drugog), negoli da ti bude povrijeđen.

Isti strah od nenamjerne povrede moje Lune imam i ja. Ona na povodcu, a izdaleka leti preslatko ogromno štene, šest sedam osam mjeseci. Skače k'o ludo u želji da se poigra. Meni je to, inače, jako slatko, ali sve dok Luna nije pod njegovim nogama... ja molim vlasnika da ga zadrži, a ovaj redovno viče izdaleka da je to beba i da neće ništa. Ma, svaka tebi čast, i ja sam isto tako zaljubljena u svoju Lunu, ali, daj ga veži više. Luna mi od straha žnira lajnu oko nogu, ja ne mogu maknut, beba skače od sreće... (Stvarno, zašto gotovo svi vlasnici svoje velike pse vole predstavljati bebama? To je prvo što mi kažu kada se sretnemo.)

A što se tiče livadice... već sam negdje prije napisala, da je jedna desetmjesečna kujica doge izletjela s livade i pravac na moju Lunu. Gazda ni makac, ova gleda kako da uhvati Lunu za vrat pa da se igraju. Naravno, gazda je nije znao zaustaviti kada je došlo do bliskog susreta i Luna počela vrištati od bola i od straha. Dakle, odgoj najbolje drži psa uz nogu, a ne vodilica. Zato i imamo toliko problema, jer nam psi nisu odgojeni kako treba, zato raspravljamo o spreju, šokeru, kung-fu zahvatima i ne znam čemu sve ne.

Hella, u onoj našoj Integracijskoj udruzi ćemo formirati i jednu živčanu sekciju. I ja već lagano živčana
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:27   #48
Hella,sprey nije opasan ni za koga, barem ne ovaj Antihund spray koji ja nosim, pošpricala sam jednom psa mojih prijatelja jer se okomio na mog dva puta manjeg, pa i moga psa,a također i prijatelja koji je bezuspješno pokušavao svog psa odvući, najvažnije da je djelovao i da se pas odmah povukao tresući glavom, a onda sam mu ja isprala oči vodom,i sve je bilo ok.
Bitno je da djeluje, a nije opasan , samo neugodan.Mi smo par minuta kihali.
Drugom prilikom sam njime odbila tri velika samošetača koji su se namjeravali okomiti na moga koji je bio uz mene na lajni, prvog koji je napao sam direktno pošpricala i odmah se okrenuo i odjurio a ostali za njim čim su osjetili miris. Srećom to je sve , nadam se da će tako i ostati
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:33   #49
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Dakle, odgoj najbolje drži psa uz nogu, a ne vodilica. Zato i imamo toliko problema, jer nam psi nisu odgojeni kako treba, zato raspravljamo o spreju, šokeru, kung-fu zahvatima i ne znam čemu sve ne.

Hella, u onoj našoj Integracijskoj udruzi ćemo formirati i jednu živčanu sekciju. I ja već lagano živčana
definitivno. odgoj je divota. i ako zaista pouzdano čovjek zna da njegov pas ostaje uz nogu što god vidio/čuo/primjetio - no problem. ovaj staff kaj sam pričala ima baš to, gazda drži lopticu a on ne šljivi kuju 5cm od njega neg pilji u lopticu ko da mu je zadnji obrok..

i da, redovno psi nisu tako dobro odgojeni. najbolje mi je bilo sad nedavno. bokser doletava do nas, žena ga zove, on ne sluša pa ona viče meni da ga primim za lajnu da bi ga zadržala dok ona stigne. briješ.. ili da, joj. ja sa svojim pudlekom vani. doletava harlekinska doga, predivna, dečko. i tip me pita jel moj cura. ja reko - nije dečko je. i čuješ tipa: 'joj, onda dobro da nema kuja u blizini, moglo bi bit problema'. ma kakvih problema matere ti. tvoj otvori usta a moj se svojevoljno baci unutra iz straha. super, manje ćeš mu za doručak morat dat.. pa za isusa..

i da, mrzim to što sam postala. ko već sam prije govorila, a netko je tu spomenuo nešto slično, izlazim van ko specijalac, oči veće od glave. i mrzim to. i mrzim to što me netko na nešto prisiljava. ne bojim se ja full. i puštam malu da riješi stvar dok može sama. ali pitam se. i kaj se sad ja moram pitat, ma zabrinut samo na sekundu jer netko ne može stavit psa na prokletu lajnu dok hoda po pločniku. rekla sam, idući put kad vidim puštenog psa s lajne ispred zgrade ili tak po nekim civiliziranim djelovima, bacit ću se na pod vrišteći, možda shvate da se i neki ljudi boje njihovih bebi..

s tim da je ovo posljedica 17 godina brige za malog psa.. i bolje je u zadnje vrijeme.

a frantik, znači antihund.. ok.. ja imam baš onaj sprej za samoobranu. na malom maturalcu zasprejali frendovi curu jednu s tim, slučajno, ova nije sebi mogla doć 2h, navodno full boli a od vode još gore. pa me bilo frka da bi to moglo fakat oštetit i tog psa i mog bogami. ja bi nešto s čim ih mogu po potrebi odbit a da nikog ne ozljedim. nije pas kriv..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 19:31   #50
Ma, naravno...odgoj je divota, ali ipak treba voditi računa o tome da pas nije aparat & ne radi po principu on & off. Iako je moja cura bila iznimno poslušna i jaaako dobro odgojena - bilo je i dana kad joj baš i nisu bili svi doma. Podražaj na koji inače ne bi uopće reagirala, tih dana joj je bio dovoljan da frikne & uđe u fajt. Pas (veliki i mali, nebitno) svijet doživljava kao i mi. On procijeni informaciju, obradi ju & smjesti u neku ladicu. Samo, ponekad mu se žuri/ima loš dan/bole ga leđa (votever) pa obradi info na brzinu & tu nastane sranje.
O tome se radi. Nema apsolutnih garancija!
Pobogu, pa ja za sebe ne mogu uvijek garantirati kako ću reagirati u nekoj situaciji & dogodi mi se da sama sebe iznenadim...pa kak me onda pas ne bi iznenadio? Zato, na kilometar od vlasnika koji su tako sigurni u svoje pse!
Ufff, fakat mi je drago čuti da nisam jedina koja razrogačenih očiju šeće po kvartu
Eh, da... a možda smo samo hrpa histeričnih baba?
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:52   #51
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ma, naravno...odgoj je divota, ali ipak treba voditi računa o tome da pas nije aparat & ne radi po principu on & off.

O tome se radi. Nema apsolutnih garancija!

Ufff, fakat mi je drago čuti da nisam jedina koja razrogačenih očiju šeće po kvartu
Eh, da... a možda smo samo hrpa histeričnih baba?
ha ha, što je najbolje, u prošlom mom postu je bio i dio s jednom potencijalnom situacijom, točno kak ti govoriš, a pobrisala ju jer mi je svaki post ful dug pa da ne dosađujem.

al evo - ponavljam.. znači prvo, imamo u kvartu izrazito agresivnu kuju. stvarno - agresiva na sve pse, bez obzira na veličinu, spol, bila je strašno zlostavljana do druge godine života, nije vidla trave ni zraka, kamoli drugog psa. i UVIJEK je na debeloj lajni.

e sad, uzmimo za primjer usporedo ovog staffa kojeg spominjem. znači pas dobrica, sve super. tip ga šeće bez povodnika ispred ulaza od te kuje. i sad ajmo reći kuja izađe iz ulaza, staff joj je ili 'pod rukom' ili joj priđe možda ili što god već ali u kontaktu su. i sad kuja napadne prva. staff braneći se 'ošteti' kuju (nije sad bitno dal ju izgrize ili prikolje). i tko je tu sad kriv? staff kojeg bi možda, da je na lajni bio mogli spriječiti da priđe kuji, ili ih barem razdvojiti, ili nešto. koji se samo branio. ili kuja koja je bila na lajni ali je brutalno agresivna. ili vlasnik staffa koji ne shvaća da možda njegov pas je dobričina ali branit će se pobogu. kao što ne shvaća ni da drugi psi možda nisu takve dobričine. a tko izvuče deblji kraj, tko je tu happy? vlasnik staffa, staff, vlasnica kuje ili kuja možda? nitko. a sve bi bilo za 5 da su oba psa bila na prokletoj lajni. ko da je šuga majke mi pa je neće stavit na vrat. ili da će im se pas full istrčat hodajući do proklete livade..

a poanta je točno to. nikad ne znaš što se može desit. NIKAD. uvijek može naić veći pas od tvog, ima ih, majke mi ima ih, ja ću ih nać. ili se može dijete bacit ispred svog, jbm nek je i agresivnog, psa pa nastradat (evo, ja jedna od tih kaj se bacala ispred svog psa sa 6god). uvijek ima nešto, neka glupa situacija gdje netko nedužan može nastradat što se ne bi desilo da su OBA PSA NA LAJNI. i mali i veliki i cura i dečko i najveća dobrica i najgora zlica. ne zanima me.

a ovo za histerične babe. da, jesam. ak to treba da se pse stavi na lajnu - onda sam i histerična i luda i zla i užasna i grozna i što god oćete. može, prodano. ali dajte stavite pse na lajne dok ne dođete do bilo kojeg oblika veće travnate površine. gdje vas ljudi koji se ne žele družiti s vama mogu zaobić. eto..

i što je najbolje, ja sam stvarno inače mirna osoba. ne živciram se previše oko ičega, sve za 5, kompromis, nema svrhe od buke i ajmo dalje svojim tempom. ali me ovo svaki put izbaci iz takta.
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 08:39   #52
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
definitivno. odgoj je divota. i ako zaista pouzdano čovjek zna da njegov pas ostaje uz nogu što god vidio/čuo/primjetio ...

...i da, redovno psi nisu tako dobro odgojeni. ...

Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ma, naravno...odgoj je divota, ali ipak treba voditi računa o tome da pas nije aparat & ne radi po principu on & off. .... O tome se radi. Nema apsolutnih garancija!

Eh, da... a možda smo samo hrpa histeričnih baba? ...

Slažem se i s hellom i s Tupelo. Kada sam rekla da odgoj najbolje drži psa uz nogu, nisam mislila da je povodac suvišan, već da se mi danas većinom oslanjamo na povodac i procjenu ponašanja ljubimca u vlastitom dnevnom boravku u interakciji s drugim psima i ljudima.

Zapravo, u ovom, što trendu, što nasušnoj potrebi otuđenih i osamljenih ljudi za emotivnom privrženošću, psi su postali svakodnevni dio naših života... ali je ostavljeno pojedinčevoj sposobnosti i volji da odgaja psa, kao i njegovoj osobnoj procjeni je li taj pas odgojen do stupnja da ne ometa one koji ne žele dijeliti njegovo veselje njegovim ljubimcem.

U školice ide jako malo vlasnika pasa, zapravo, beznačajan broj u odnosu na to koliko nas ima. Puno vlasnika pasa uopće ne misli da bi sebe trebalo školovati u tome kako razumjeti svoga ljubimca, odgajati, njegovati i školovati. Sve je to ostavljeno nama na volju, bolje rečeno, našem znanju/neznanju i uopće poimanju tko/što je pas. Otuda onda rastu frustracije i tenzije između pasa i pasa, ljudi i pasa te ljudi i ljudi. Otuda onda nesreće koje završavaju na naslovnicama koje difamiraju sve nas, i pse, i vlasnike pasa, pa se u jednom trenutku nađemo skoro pa svatko protiv svakoga.

Zato smatram da bi trebalo postati zakonskom obavezom školovanje vlasnika pasa, jer se ne radi samo o elementarnoj poslušnosti, već o tome da ima puno slučajeva da vlasnik svojim neznanjem zapravo tlači svog psa, pa čak i ugrožava, a duboko uvjeren da mu pruža najbolje što mu treba.

Upravo mi je palo na pamet. Ni broja ne znam tome koliko sam divnih emisija gledala o krokodilima. Nilskim konjima. Polarnim medvjedima. A tek o majmunima, ove i one vrste! O surim orlovima i gusjenicama. I to pratići ih kroz cijeli život. Kako dolaze na svijet, kako rastu, uče loviti, preživljavaju, pogibaju/ugibaju... Ali se baš nešto ne sjećam takvih emisija o psima. Ovo nešto malo emisija o kućnim ljubimcima ne pokriva puno toga što bismo mi trebali o psima/ljubimcima znati.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 10:24   #53
eto ja sam dobar dio ovih 11 godina sta imam psa, provela setajuci ga u grcu.

on je dobar, mazast (labic) i nece nikad prvi nista zapocet, ali ovim majmunima bez lajne je dovoljno vidjet njegov nakostrijesen gard i vec se osjecaju pozvanim na napad. hvala bogu zaista je malo takvih situacija bilo i nikad nista vise od par porezotina. No kao sta sam vec spomenula, u setnji gledam na sve strane kao jastreb, i prije nego moj nesto vidi - ja procjenim situaciju i micem se sa puta ili uletavam u neki park. I to me jebeno zivcira. To sto ja sa svojim neagresivnim psom, nemogu se nikad u setnji opustit, a kamoli ga bezbrizno pustit s lajne, jer vrebam stalno iz kojeg coska moze neko doletit.

nedavno je na super pitomog i najbezazlenijeg goldena na svijetu - koji upravo zbog toga seta uvijek bez lajne - naletio rott i izgrizao ga po nogama. Otada ga s lajne ne pustaju. goldena, mislim.
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 11:02   #54
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post


Zato smatram da bi trebalo postati zakonskom obavezom školovanje vlasnika pasa,
jer se ne radi samo o elementarnoj poslušnosti, već o tome da ima puno slučajeva da vlasnik svojim neznanjem zapravo tlači svog psa, pa čak i ugrožava, a duboko uvjeren da mu pruža najbolje što mu treba.

vidim vecina se slaze samnom onda bi mozda trebali i napraviti nekakav prijedlog i proslijediti ga dalje " u centralu" pa nek fino udje u pravilnik ili neki od zakona... jer smo na neki nacin svi mi koji imamo pse sotonizirani....
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 11:10   #55
nažalost, velika većina vlasnika pasa svoje pse ne cijepi osnovnim cjepivima, a kamoli da će " 'ić uškolu"
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 14:23   #56
kupila sprej a kaze mi simpaticna trgovkinja: odmah i vlasnika naspricajte jer ce i tako popiz.....
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 15:20   #57
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
kupila sprej a kaze mi simpaticna trgovkinja: odmah i vlasnika naspricajte jer ce i tako popiz.....
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 15:42   #58
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
kupila sprej a kaze mi simpaticna trgovkinja: odmah i vlasnika naspricajte jer ce i tako popiz.....
da,to bi bilo jos ucinkovitije..

al vidis meni taj sprej (antihund) nije djelovao na jednom ludom (doslovno ludom,ali vlasnik kriv naravno) stafordu...poceo je kihati,streso glavu i dosao nam odostraga i poceo grist mog psa po zadnjim nogama...

sad ja ne znam jel nisam dovoljno jako pospricala ili sto ali i ja se uclanjujem u klub histericnih baba u setnji....i poslije setnje me boli glava koliko oci naprezem gledajuci u svim smjerovima...
Pink pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 08:19   #59
krug histericnih baba - dobre smo!

sta imati kod kuce za prvu pomoc u slucaju neke ozljede tj. dok se ne stigne do veterinara? (uf, ovo je vec paranoja ali ja imam kineskog kukmastog psica a on cak nema ni krzno koje bi ga bar malo zastitilo)
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:19   #60
ja sam njemu ranice spricala bivacynom !! al sve ovisi kakva je rana.

i hej nemoj coprati!! ne razmisljati o ozljedama!! nego kako zastititi i bežati na vrijeme
Pink pearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.