Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 15:50   #81
Koliko često praznite pepeljare iz svojih tena i franklina? Imam franklina i vrlo sam zadovoljna ali nekad imam osjećaj da prečesto ( svaki drugi dan) moram prazniti pepeljaru...
ivda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 00:10   #82
Kamin: Tena termo ili Barun termo?

Ima li netko iskustva s kamina Tena termo i Barun termo?
Hoću povezati kamin s postojećim sustavom centralnog grijanaja na plin. Dvojba je između ova dva kamina, dimenzijski su slični, iste su snage...
Hvala.
LittleBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 22:39   #83
molim vas za pomoć, što predlažete koju peć ili kamin kupiti za kuhinju za grijanje, nije veliki prostor. do sad smo imali šparet plamen calorex i sad više ne grije i star je. da li ova od plamena trenk vrijedi i može li ona biti 10 cm do štednjaka? može imati i mogućnost štednjaka. do 2000 kn

Zadnje uređivanje avam : 02.12.2013. at 23:27.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:41   #84
Kako sam ovo ljeto kupio Tenu i Trenka i po prvi se puta susreo s pojmom i djelom "kaminske peći" sa sigurnošću ti mogu reći da obje peći, za razliku od starih štednjaka za kuhanje i nekadašnjih šamotnih peći za grijanje, griju divljački i trenutno od trenutka kada zakuriš vatricu. Trenk je peć koja ima jednoslojne stjenke od gusa i vrlo brzo širi toplinu. Imam na jednom dijelu knauf zid na 35cm od peći koji je poprilično vruć kada je peć u naponu snage. Tako da za kuhinju i bilo kakve elemente u blizini jednostavno zaboravi.
Grajfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 09:40   #85
ne treba zaboraviti. ima rješenje i za taj problem. pisano je o tome prije.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 21:02   #86
kupila sam tenu. planiram je staviti u dnevnu sobu u kojoj imam parket. zanima me da li ju mogu stavit direkt na parket ili je potrebna kakva podloga tipa lim ili sl.? hvala
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:24   #87
Bilo bi poželjno
Meni se najviše sviđa kaljeno staklo, i nije nešto pretjerano skupo, a vidi se i parket, a ako staviš lim, tu si sa cjenom, ali nije ugodno oku (bar meni).
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:01   #88
Iskustva s Plamenovom peći Dora 10

Dragi forumaši, ima li itko Plamenovu peć Dora 10 i kakva su iskustva s njom? Peć bismo koristili za grijanje stana od 67 kvadratnih metara, a živimo na jugu gdje zime nisu prestrašne. Ne čini mi se loša, ali kako se uopće ne razumijem u peći mislim da je bolje tražiti savjet. Dakle, upomoć
nocturnae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 08:52   #89
Quote:
nocturnae kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, ima li itko Plamenovu peć Dora 10 i kakva su iskustva s njom? Peć bismo koristili za grijanje stana od 67 kvadratnih metara, a živimo na jugu gdje zime nisu prestrašne. Ne čini mi se loša, ali kako se uopće ne razumijem u peći mislim da je bolje tražiti savjet. Dakle, upomoć
Ja imam onaj stariji model Dora 10 a ne ovaj novi Dora 10N. Stariji model ima posebno 2 vrata - gore i dolje i unutra samot. Za novu ne znam da li ima unutra samot.

Pec je super, kada se narihta sekundarni i primarni zrak kak pise u uputama dugo drzi vatru ali ako nema vatre brzo se ohladi jer je to ipak samo pec.

Koristim je u primorju i super mi je. Neces pogrijesiti. A i kvaliteta od Plamena je bolja nego od ovih srpskih Alfaplam.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 14:28   #90
Post Iskustva sa plamenovom peci "Vesta"

Pozdrav svim forumasima,

unaprijed se izvinjavam ako nisam ispostovao neka od pravila foruma. Htio sam se raspitati kako su se pokazale peci plamen, konkretno VESTA, nasao sa iskusta sa tenom, amity, trankom dorm... manje vise sva su pozitivna. Planiram grijati potkrovlje povrsine 90-ak m2, bez izolacije, sa alu. bravarijom koja ima termo prekid.

Unaprijed zahvalan na svakom iskustvu. Pozdrav
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:27   #91
Pozdrav,
da odgovorim na ovo za iskustva sa VESTOM.
Peć imam već nekolikom godina (mislim da je 5) i JAKO sam zadovoljan. Ali samo zato jer sam znao što tražim i što kupujem.
Ta peć grije kao luda, pa prema tome nije baš za male prostore. Najveći problem je pregrijavanje. Ja imam stan u obiteljskoj kući, isto 90 m2, isto bez izolacije,ali imam potkrovlje iznad, i super je. Ali meni je peć smještena u dnevnom boravku otvorenog tipa sa kuhinjom koji je 45 m2, i opet dolazi do pregrijavanja.
Neznam koliki je prostor kod tebe, gdje misliš smjestiti peć, jer ako imaš dobra (suha) drva sigurno nećeš imati problem sa tim da li možeš ugrijati već sa tim što će ti biti prevruće.
Ja uvijek koristim suha drva (brže gore,ali zato daju i neusporedivo više topline) ali ih uopće ne cijepam već ih samo izrežem i tako ložim.
Kad ložim vatru naložim sa triješćem i dva tri sitnija komada, ostavim vrata otvorena 2-3 cm, pustim 10-ak min da se razgori i onda zatvorim.Otvorim dovod zraka na max dok se sve ne pretvori u žar i onda stavim 2 veća komada. Nakon 10-ak min nakon što se sve dobro zapali prigušim dovod zraka skoro na minimum i onda sam miran 2-3 sata. Tako postigneš da ti staklo ostane čisto i po dva tjedna.
Sve u svemu ja zadovoljan...
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 14:50   #92
Post

kumjoshua,

hvala na detaljnom odgovoru. Sto se tice prostorija i kod mene je slicno, dnevna i kuhinja otovrenog tipa, oko 45m2, samo sto je meni izndad betonski krov sa izolacijom vune od 5cm. Takodje problem za grijanje cijele kuce bi mogao da bude i plafon koji je po sredini kuce visok oko 3.5m pa sva toplota ce da ide gore. Iz tog razloga i trazim neku jacu pec kao sto je VESTA.

Interesuje me nekoliko stari, da li vremenom crveni lim sa strana gubi boju obzirom da je imas vec nekoliko godina, i takodje me interesuje da li dobro drzi zar, i kakva je potrosnja. U salonu su takodje rekli da odvod za dim ne bi smio da se redukuje sa 15cm na 12cm, da ne bi dolazilo do gusenja. Hvala
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 10:09   #93
Evo, jutros prvi put zalozeno, i grijeeee...
Idemo redom, crveni lim...
Ne gubi boju.Kad ju full jako lozis onda , dok je vruca bas onako jako,onda lim u razini poprimi malo tamniju boju za razliku od ove kricave, ali kako se hladi tako i vraca staru boju...

Zar... Pa ja sam zadovoljan. Ako ubacim dva velika komada oko 22h, ujutro oko 6 nadem malo zara, dovoljno da samo ubacim drva i otvrim zrak pa da se zapali. Ali zato ne smijes svaki dan cistit pepeo. Moras ostavit 2-3 cm pepela na dnu.

Potrosnja..
Ja potrosim izmedu 8-10 metara suhih drva, bukva,grab. Ovisno o lozenju.Ne lozim po cijelu dan i noc jer nemam potrebe za tim. I ovako mi bude prevruce...

Sto se tice redukcije..
Ne bi se slozio da se ne smije, ali sve ovisi o tome kakav dimnjak, koja visina i to. Ja imam dimnjak fi 16, visine cca. 6 metara. Prikljucak mi je cca 80 cm iznad peci i ugradio sam ono koljeno koje na sebi ima "leptir" tj. moze se zatvoriti oko 80%. I to ti jako preporucam jer imam osjecaj da ta cijev grije bar 30-40 % kao i pec, a ujedno i sprijecava gubitak topline tj da ti sve ne ode u dimnjak kad se pec razgori.

Tesko je sve ovako objasnit. Ako zelis mozes mi poslat mail na PM, ili broj telefona pa ti poslikam i posaljem.

Uglavnom ja sam prezadovoljan sa peci i sa potrosnjom, i sa cuvanjem zara. Jedini problem zna bit to pregrijavanje jer ako su suha drva ,CAK I KAD SVE PRIGUSIS , drva gore jako. Ali i to se da rijesit, sa vremenom naucis kako i koliko lozit da zadovoljis potrebe prostora za toplinom...
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 14:06   #94
Post

kumjoshua,

jos jednom hvala na iscrpnom odgovoru. Definitivno sam odlucio da je kupim. Vidim da joj se krece cijena izmedju 580-600 EUR sa popustom..

Pozdrav!!
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:27   #95
pitala sam već na temi sa pećima, no nadam se da netko od vlasnika plamenovih može dati mišljenje

pozdrav! trebala bih savjet oko izbora peći.
kuća je samostojeća, na rubu podsljemenske zone, bez fasade, neožbukana, drvena stolarija, oko mene šuma... cca 60m2 bi trebalo grijati, otvorena dnevna (ima 2 izbočena zida, na sredini prolaz cca 2.5m) sa kuhinjom spojenom sa dnevnom, u to uračunat i hodnik cca 2m2, kupaonica cca 7m2. hodnik i kupaonica zauzimaju sjeverni zid kuhinje, dnevna je sa 3 strane vanjski zidovi. dimnjak je 18cm fi, u sredini dnevne na tom izbočenom zidu. ispod pola kuće je podrum, iznad je nedovršeno potkrovlje (šuplja cigla, spoj krova i zidova gdje gurneš ruku između kakve su rupe...), stepenište isto kao potkrovlje.
odgovarala bi mi peć sa izvodom dimnjaka prema gore ili eventualno bočno.
gledala sam plamenovu vestu, auroru i maestral. imate li kakve preporuke za njih? jesu dosta jake? specifikacijama jesu, ali kuća je katastrofalne izolacije, a temp tamo su cca 2-5 stupnjeva niže nego u centru.
sviđa mi se i tena i amity, ali njihovi izvodi za cijevi mi ne pašu.
možda neka druga pe da je kvalitetna i do max 4500?
prilično mi je hitno kupiti, pojavila se vlaga, a brinem da ne kupim preslabu ili prejaku... hvala!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 18:13   #96
Pozdrav svima,

da li ima neko iskustva sa plamen barun, ne insert, bez kotla... i koja je sustinska razlika izmedju nje i amity 3 po pitanju zagrijavanja prostora, obzirom da je barun dosta tezi... Hvala
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 07:56   #97
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
prilično mi je hitno kupiti, pojavila se vlaga, a brinem da ne kupim preslabu ili prejaku... hvala!
Za tako "sjajno" izoliranu kuću teško možeš kupiti prejaku peć.
Amity.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 08:06   #98
Pozdrav forumasima,

Zar niko nema barun, ili bar planira da ga kupi... treba mi brz odgovor jer akcija na njega traje do kraja mjeseca Hvala
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 07:09   #99
ja sam kupio u pevecu peć dora 10n i preporodipo sam se par sezona sam imao štednjak isto od plamena i ubio sam se od cijepanja drva i stalnog loženja i nikad nije bilo vruće u kući, sada s dorom je skoro pa neizdrživo od topline uz manju potrošnju drva...peć mi se nalazi u kuhinji elementi koji se nalaze metar od peči su skoro pa vreli tako da sam na njih naljepio foliju i tako rijesio da mi se sto nezapali koliko vrući budu
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:35   #100
pozz, razmišljam se u kupnji tena ili franklin peći ( kamina ), vidim da obe greju istu kubikažu prostora ali je tena slabija za 2kW snage, e sad koliko to ima razlike i da li ima preterane u grejanju....šta bi ste preporučili
hvala....
briferboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.