Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2004., 12:23   #21
Quote:
medenjak kaže:
br je
čini mi se da je ovo sa zadovoljstvom pogledao ne jedan pedagoški djelatnik.
... eh ... da sam ga gledao kad sam radio u školi ... ima tu dobrih ideja kako sa učenicima



Quote:
medenjak kaže: kakav gorak komentar na društvo - dragi školarci, niste tu da biste učili o matematici i kemiji. u životu (a čitav otok funkcionira kao jedna velika metafora života) se uče druge lekcije: ubij ili budi ubijen je, recimo, jedna od njih. ali, s druge strane, agresivnost nije univerzalni odgovor - ljubav može nadjačati sistem i poljuljati njegove temelje. slutimo li pozitivnu poruku na kraju??
Da ... otok kao metafora o životu, agresija kao način preživljavanja ... zato me i podsjeća na Gospodara muha...
... a što se tiče ljubavi kao odgovora .. to mi je malo
.. ali ok, barem nije uletio u neku ultra patetiku...


...što se tiče BR2, prva polovica filma je manje više isto kao i u prvom dijelu ... kad pogledam cijelog, možda ću imati drugačiji komentar (ali to će pričekati godišnji odmor)
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 16:03   #22
Exclamation spirited away

danas u lisinskom: Spirited Away
prekrasan i neobičan japanski crtić (dugometražni), režiser hayao miyazaki. prikazuje se u sklopu animafesta, premijerno u hrvatskoj. s obzirom na nepravedno loš termin prikazivanja (23:00 ) nadam se da će ići i u redovitu distribuciju.

osobno mi se jako svidio, poetičan je i čudnovat, sa zanimljivim likovima iz japanske mitologije. za razliku od ostalih filmova o kojima se raspravljalo na ovom topicu - ovaj mogu ići pogledati djeca i osobe s urođenim srčanim manama
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 18:32   #23
Re: spirited away

Quote:
medenjak kaže:
danas u lisinskom: Spirited Away
prekrasan i neobičan japanski crtić (dugometražni), režiser hayao miyazaki. prikazuje se u sklopu animafesta, premijerno u hrvatskoj. s obzirom na nepravedno loš termin prikazivanja (23:00 ) nadam se da će ići i u redovitu distribuciju.
Yep...trebao se pojaviti u kinima još pred godinu dana, ali su naši kino distributeri procjenili da je očito pametnije otkupiti Jackass 2 - The Movie nego neke kineske crtiće.


Uglavnom, nakon Animafesta filmić će se prikazivati u Cinestaru.


Nije da ga nisam već pogledao Bog zna koliko puta, i da nemam već CroFanSUB verziju na DVD-u, ali takve se stvarkice moraju ići pogledati i na velikom platnu.

Hmh....čini se da ću sad morati kupiti i 'rvacko izdanje DVD-a kad se pojavi.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 18:56   #24
Pa, dobro...

... medenjace & Icepick, je li film japanski ili kineski?

(Dogovorite se, goddammit! : )
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 23:22   #25
Re: Pa, dobro...

Quote:
lepa.pametna@neudata kaže:
... medenjace & Icepick, je li film japanski ili kineski?

(Dogovorite se, goddammit! : )
No comment.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 13:37   #26
ah, i ja sam se zeznula u nečemu.
film je u usa ipak "Rated PG for some scary moments". dakle, neka će sirota američka dječica ipak imati doživotne traume popraćene redovitim odlascima kod psihijatra ako slučajno pogledaju ovaj prestrašni crtić
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 16:33   #27
spirited away

eto, došao "spirited away" pod nazivom "avanture male chihiro" u cinestar. u atraktivnim terminima od 14.10 i 16.45.
pa sad ak je nekome gušt gledati film s hrpom mama-a-kaj-striček-kaže-ja-sam-žedan-moram-piškit dječice nek izvoli... ja ne bi
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 00:18   #28
Je netko gledao Tetasu: TRhe Iron Man i Tetsuo II: Body Hammer od Tsukamoto Shinye?

Jako uznemirujuće.

Da mi ih je gledati u kino dvorani sa nekim opakim zvučnim sistemom.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 10:46   #29
Exclamation festival japanskih filmova u mami

LJUBITELJI JAPANSKIH FILMOVA - NE PROPUSTITE!!!


od utorka (6.7.) od nedjelje traje ciklus ("festival", kažu organizatori. hm, ok...) japanskih filmova u mami. (za one koji ne znaju: MAMA - multimedijalni institut u preradovićevoj 18. frendli mjesto)
čini mi se da je ciklus na neki način obilježen takeshi kitanom, bilo kao redateljem, bilo kao glumcem. ali tu je još i nagisa oshima... uostalom, evo cijelog programa jer su mamičari čuveni po svojoj velesposobnosti reklamiranja vlastitih programa, pa teško da će netko slučajno naletjeti na tu informaciju.

Program:


Utorak 6.7.04. / 19.15h

Sono otoko, kyobo ni tsuki - Violent Cop

Dirty Harry u svojem japanskom izdanju, priča o policajcu kojem sila nije strana dok s etikom prema ljudima nije upoznat.

redatelj - Takeshi Kitano

Takeshi Kitano ... Azuma

Maiko Kawakami ... Akari

Makoto Ashikawa ... Kikuchi




Srijeda 7.7.04. / 19.15h

Sonatine

Jakuze odlaze u pomoć prijateljima u Okinawi i nakon problema se pritaje na plazi.

redatelj - Takeshi Kitano

Takeshi Kitano .... Aniki Murakawa

Aya Kokumai .... Miyuki

Tetsu Watanabe .... Uechi


Četvrtak 8.7.04. / 19.15h

Hana-bi - Vatromet

Policajac s problemima prolazi kroz život s novim izazovima

redatelj - Takeshi Kitano

Takeshi Kitano ... Yoshitaka Nishi (as "Beat" Takeshi)

Kayoko Kishimoto ... Miyuki, Nishi s wife

Ren Osugi ... Horibe


Petak 9.7.04. / 19.15h

Gohatto

Mladić se trenira za samuraja u japanskoj Shogun eri.
Njegova mišljenja i način života dolaze u sukob s tradicijom Japana.

redatelj - Nagisa Oshima

Takeshi Kitano
....
Captain Toshizo Hijikata (as "Beat" Takeshi)

Ryuhei Matsuda
....
Samurai Sozaburo Kano

Shinji Takeda
....
Lieutenant Soji Okita


Subota 10.7.04. / 19.15h

Dijete Mjeseca - Moon Child

Ljubav i prijateljstvo u budućnosti i jednom fiktivnom gradu u Aziji, još jedan od "Happy go Lucky" tipa filmova.
Ekstra bishoneni kao glavni glumci u ulogama Vampira i učenika. Hideto i Gackt su rock idoli u Japanu i u trendu rađenja filmova kao idoli iznjedrio je i još jedan film koji nakon slavnog "Wild Zero" sa Guitar Wolfom pokazuje ludost i svestranost Japanaca.

redatelj Takahisa Zeze

Hideto Takarai
....
Kei (as Hyde)

Gackt Camui
....
Sho

Lee-Hom Wang
....
Son


Nedjelja 11.7.04. / 19.15h

Neko no ongaeshi - Povratak Mačke

Dva mačka Muta i Baron kreću u spas djevojčice Haru koja je ušla u svijet mačaka.
Ovaj divni japanski animirani film je prvijenac Hiroyuki Morite pod budnim okom
Hayao Miyazakija, film je napravljen prema prici i mangi "Macak Barun".

redatelj - Hiroyuki Morita

Chizuru Ikewaki.... Haru Yoshioka

Yoshihiko Hakamada.... Baron

Aki Maeda.... Yuki
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 11:39   #30
Ovde na RTS ide vec nekoliko nedelja ciklus filmova Takeshi Kitana, bice prikazano ukupno devet filmova, cela filmografija hronoloski, osim poslednjih Dolls i Zatoichi. Odgledao sam sve do sada (ostali su jos Hana-bi i Brother koje sam vec video)... i potpuno sam odusevljen!!!
Prvi put sam gledao njegove filmove iz ranije faze (Violent Cop, Kids Return, A Scene at the Sea...) i cak su mi zanimljiviji od ovih kasnijih.
Nemoguce je prepricati radnju filmova...jer , imam utisak, toliko toga ide kroz muziku, fotografiju, neverbalno ponasanje glumaca... puno sitnih detalja koji savrseno dopunjuju celinu.
Dramaturski, zapleti su cesto vrlo jednostavni, dijalozi takodje... ali glavna prica se odvija "ispod". Glavni junak i njegovi "demoni".

Violent Cop jeste zaista neka vrsta japanskog Dirty Harryja... ali sa naglasgom na ono "japanska"... a to se najbolje vidi u zavrsnih desetak minuta filma. (da ne prepricavam, uglavnom takav rasplet necete naci u "zapadnim" filmovima)
Sonatine mi se najvise svideo od tih "ranih" jakuza filmova... u stvari , Kitano sa jakuzama, na neki nacin pravi svoju vrstu mcguffina, odvlaceci pricu na stranu koja je samo naizgled "glavna" i vazna za radnju. Prvi deo filma se odvija manje-vise predvidivo, mafijasi, sukobi medju klanovima, podela teritorija.... a onda par njih odlazi na "zadatak" i provode par dana zajedno na plazi cekajuci "uputstva". I tu "pocinje" film
Hana-bi je zaista remek-delo (pobednik festivala u Veneciji '97), do vrhunca doveden "omiljeni" Kitanov kontrast izmedju nasilja i "poeticnih" delova u filmu. Jako spori, lagani delovi sa vrlo malo dijaloga (u ostalom kao i u vecini njegovih filmova) - preseceni sa kratkim scenama surovog nasilja.

Gohatto Nagise Oshime mi se nije svideo, valjda zbog prevelikih ocekivanja od nekoga ko je uradio legendarni "Carstvo cula". Prica jeste neobicna, "ljubavni trougao" izmedju samuraja kao pozadina strogih, krutih normi ponasanja tadsnjeg japanskog drustva. Ljubav kao univerzalna pojava, u raznim svojim oblicima i nacinima ispoljavanja. Dobra muzika (Ryuichi Sakamoto), fotografija (ali prilicno dosadno).

Uglavnom, za svakog ljubitelja japanske kinematografije, ovi filmovi su must-see!
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 16:59   #31
Pogledala 2 filma na DVX-u.
"Voda": napet psiholoski hororac sa svega 3 lika.
"Azumi": mogu samo reci da joj Uma (Kill bill) nije ni do koljena
redhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 18:21   #32
nedavno sam gledao uzumaki, the eye i wild zero. the eye mi je jos i dobar, mada nije nista posebno. a nije ni japanski

uzumaki me gadno razocarao. mangu nisam citao cijelu nego samo neka poglavlja, ali i po tome sto sam vidio ocito je da je zasluzila puno bolju ekranizaciju. film je dosadan, nije nesto posebno bizaran i nedorecen je. daleko od toga da sam ocekivao potpuno objasnjenje na kraju, ali svejedno je zavrsio naprasno, kao da je jos barem pola sata iz nekog razloga odrezano. ovako sam dobio dojam da se radi tek o prvoj epizodi serijala, a ne o zasebnom filmu. a i pogrijesio sam sto sam prije gledanja procitao recenziju na snowbloodu u koju su idioti stavili slike sa bas svim dobrim prizorima iz filma. sucks.

ali ne koliko wild zero. e to je vec smece teze kategorije. naime, zamislite film u kojem imate zombije, vanzemaljce, *spoiler*transeksualce*/spoiler*, feminiziranog bossa yakuze koji hoda okolo u zenskim vrucim hlacicama i jedan tako uber-kewl bend kao sto je guitar wolf, a film je DO-SA-DAN! kako im je to uspjelo?! nije cak ni toliko glup da je smijesan, bas naprotiv, glupavost u filmu je previse isforsirana da bi bila zanimljiva. istina, ima jedna dobra scena na kraju u kojoj *spoiler*guitar wolf (gitarist, ne cijeli bend) stoji na vrhu zgrade sa gitarom u rukama, na metar iznad njega se spusti ogroman leteci tanjur, velik poput onih iz id4, a on izvuce katanu iz gitare i presijece ga popola */spoiler*. no ostatak je upravo ocajan.
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2004., 13:53   #33
Ichi The Killer!!
ZOONPOLITIKON is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 04:33   #34
Miike Takashi je najveći japanski redatelj...frajer je napravio vise od stotinu filmova a ja ih imam samo 30tak i svi su totalni kaos
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 04:34   #35
Quote:
redhead kaže:
Pogledala 2 filma na DVX-u.
"Voda": napet psiholoski hororac sa svega 3 lika.
"Azumi": mogu samo reci da joj Uma (Kill bill) nije ni do koljena
Kill Bill je jeftina kopija japanskih splatter filmova...patetika se vidi na sve strane
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 11:08   #36
krenula gledati "gozu", jedan od posljednjih miikeovih... nije mi sjeo, sve je nešto u linchevom stilu, bizarni likovi i atmosfera ispunjena prigušenom napetošću. inače obožavam lincha, ali ovo mi nije ništa. priča nikako da krene, a i likovi su tak, nezanimljivi. i nigdje tog famoznog miikeovog spektakla nasilja, damnit nisam izdržala gledati do kraja - možda je kasnije bolje?

što se tiče usporedbe japanaca (a mislim da tu svakako treba uvrstiti i hong kong) i kill billa... ha, takashi miike se vjerojatno umire od smijeha kad to gleda - a ja si mislim: što je sve on mogao napraviti s tim budžetom
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 13:00   #37
Neki dan sam gledala Dark Water Hidea Nakate...

drži vodu
gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 16:40   #38
Quote:
gljiwa kaže:
Neki dan sam gledala Dark Water Hidea Nakate...

drži vodu
Ja gledao noćas
Yay Nakata-San!
Za novembar 2004. je najavljen Ring 2 (sa, opet, Naomi Watts) u njegovoj režiji. Remake Dark Water, najavljen za oktobar, međutim, radi Walter Salles, Jr. (unutra: Jennifer Connelly, Shelley Duvall, Tim Roth). Što deluje nekako umetnički nezgodno, budući da je Ringu 2 slab, a Dark Water vrlo dobar.

Zadnje uređivanje Žlzc : 14.07.2004. at 18:41.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 01:41   #39
Quote:
Toco1980 kaže:
A što je sa starim japanskim filmovima?

7 Samuraja, Yojimbo, Rashomon,....
ma ludnica su ti stari kurosawini filmovi... sad sam ih bas nekoliko nabavio na divixu i uzivam... 7 samuraja je klasik, upravo sam sada pogledao yoyimbo,... super filmovi...
osobito me se dojmio njegov "Dreams" ... predivan film, vec dugo nisam pogledao nesto tako lijepo ( inace je raden u suradnji s Lucasartsom, sto je onda bio pojam za ljepotu filma)
Keky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 10:17   #40
Quote:
medenjak kaže:
krenula gledati "gozu", jedan od posljednjih miikeovih... nije mi sjeo, sve je nešto u linchevom stilu, bizarni likovi i atmosfera ispunjena prigušenom napetošću. inače obožavam lincha, ali ovo mi nije ništa. priča nikako da krene, a i likovi su tak, nezanimljivi. i nigdje tog famoznog miikeovog spektakla nasilja, damnit nisam izdržala gledati do kraja - možda je kasnije bolje?

što se tiče usporedbe japanaca (a mislim da tu svakako treba uvrstiti i hong kong) i kill billa... ha, takashi miike se vjerojatno umire od smijeha kad to gleda - a ja si mislim: što je sve on mogao napraviti s tim budžetom
Slažem se s tobom
Gozu je interesantan ali ja bih ti preporučio Full Metal Yakuzu i Visitor Q...(visitor q definitivno jedan od najvećih kaosa svih vremena)...
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.