Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2023., 16:40   #1
ND filter/ staklo za zavarivanje?

Pozdrav, jedno pitanje dali je tko probao koristiti staklo za zavarivanje umjesto nd filtera? Vidio sam po netu da se koristi taj trik pa me sad zanima ako je netko dali ima neke razlike u nijansama tog stakla ili sta?
AddioAmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 16:49   #2
Quote:
AddioAmore kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje dali je tko probao koristiti staklo za zavarivanje umjesto nd filtera? Vidio sam po netu da se koristi taj trik pa me sad zanima ako je netko dali ima neke razlike u nijansama tog stakla ili sta?
Ne razumijem se 100% u ta stakla, ali ja sam probao tu foru prije jedno 10-15 godina i nisam mogao slikati nista osim direkt sunce, svijetla i sl. Tako da, glavna razlika ti je u tome da ti je to staklo toliko zatamnjeno, da ispada isto kao i da si stavio 25-30 ND filtera ispred objektiva. A sad ne znam jesu li sva stakla tako jako zatamnjena ili postoje varijante kao i kod ND filtera...
BelicaNelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2023., 01:15   #3
Ta tema je bila do sada tisuću puta po internetima.... Da, mnogi su probali, i normalno da je beskorisno jer staklo za zavarivanje je ništa više nego obično staklo koje uništava izvornu kvalitetu fotografije (drastičan pad oštrine + primjese nijansi boja koje se uopće ne bi trebale pojavljivati). Filteri za objektive se bruse i obrađuju da bi postizali svoju svrhu bez degradacije kvalitete slike, a onda uz to još imaju višestruke premaze kojima se također poboljšavaju optička svojstva.

Ukratko, zaboravi na stakla za zavarivanje i ostala stakla
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.