Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2012., 11:10   #61
Quote:
vitanova kaže: Pogledaj post
možda bi ti mogla odgovoriti, da je E-T moja struka i hrvatstki moj prvi jezik. ali govorila sam opčenito. vaši se profesori bar trude da hrvatski kao jezik znanosti i struke ne umre.
Znaci, laprdas.

Dobro, hvala na pažnji.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:51   #62
Ja smrt jezika vidim u tome kad netko napise "opčenito"
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:51   #63
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Ok. Koji je, po tvom, prijevod rijeci relay?
driver, hardware, software,itd ne prevode čak ni Nijemci, a oni sinkroniziraju filmove
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:56   #64
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
driver, hardware, software,itd ne prevode čak ni Nijemci, a oni sinkroniziraju filmove
ma, jos te neke rijeci se i daju prevesti smisleno, ali ostaje puno rijeci, pogotovo u tehnici, koje nema teoretske sanse da prevedes precizno i smisleno.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 14:05   #65
a i ako ju prevedeš precizno i smisleno ipak ćeš morati koristiti i engleske nazive jer su oni međunarodno prihvaćeni, a vjerojatno ćeš u daljnjem radu barem jednom pričati sa englezom, norvežanom ili njemcem..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 14:16   #66
umrite:
Računalna sklopovska podrška
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 14:45   #67
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
kruti disk
Svi znaju da je čigrasto velepamtilo hrvacka riječ


kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:49   #68
Quote:
vitanova kaže: Pogledaj post
s takvim razmišljanjem počinje smrt jezika.
Pa i nek umre. Jezik koji nije koristan i praktičan, ne ispunjava svrhu i nema razlog postojati.

Zapravo, kako bi mogao umrijeti kada u računalstvu nikad nije ni zaživio? Računalstvo je mlada znanost, kodificirana je engleskim jezikom. Računalstvo je također jedna od najglobalnijih znanosti, koja na projektima povezuje stručnjake iz svih područja svijeta. Time je bitnije da terminologija bude konzistentna. Razumijem potrebu za njegovanjem jezika, ali ovo nije pravo mjesto.

Osim toga, globalnom svijetu potreban je globalni jezik. Engleski, kineski, esperanto, briga me. Ali kako sad stvari stoje, engleski je kandidat broj 1.

P.S.: Nisam protiv svih prevoda, samo onih koji su predugi, zbunjujući, jezikolomni i jednostavno nezaživjeli. Dretva umjesto thread? Može! Matična ploča umjesto motherboard? Zašto ne! Prijenosnik umjesto laptop? Ajde-de. Zaslon osjetljiv na dodir umjesto touchscreen? Ubijte me.

Zadnje uređivanje Gedeon : 17.11.2012. at 12:59.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 17:28   #69
dodirnik je za touchscreen
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:08   #70
Hm, ta zar nije prije par godina neka udruga osnovala natječaj gdje se strane riječi zamjene novotvorenicama? Ne sjećam se pobjednika ali zapamtio sam ovo:

auto - samovoz
tramvaj - munjovoz
laser - svjetlopuc
atom - nesjec
molekula - sićušnica
kontejner - smećnjak

KukmastiČučumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:26   #71
Quote:
KukmastiČučumar kaže: Pogledaj post
Hm, ta zar nije prije par godina neka udruga osnovala natječaj gdje se strane riječi zamjene novotvorenicama? Ne sjećam se pobjednika ali zapamtio sam ovo:

auto - samovoz
tramvaj - munjovoz
laser - svjetlopuc
atom - nesjec
molekula - sićušnica
kontejner - smećnjak

odlicno

atom bi trebao biti sićušnik jer je sjeciv
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 19:06   #72
Prije koju godinu je na natječaju za najbolju novu hrvatsku riječ časopisa Jezik pobijedila riječ osjećajnik (to je upravo ovo ispred zagrade)
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 23:26   #73
sa stranice
About Dave Asprey

Dave Asprey is a Silicon Valley investor, computer security expert, and entrepreneur who spent 15 years and $250,000 to hack his own biology. He upgraded his brain by >20 IQ points, lowered his biological age, and lost 100 lbs without using calories or exercise. The Financial Times calls him a "bio-hacker who takes self-quantification to the extreme of self-experimentation." His writing has been published by the New York Times and Fortune, and he's presented at Wharton, Kellogg, the University of California, and Singularity University.

koja recenica
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 23:49   #74
Njiman.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 01:18   #75
Quote:
vitanova kaže: Pogledaj post
s takvim razmišljanjem počinje smrt jezika.
Glupost.

Ne bih ulazio u široke rasprave - tek, odi s istom argumentacijom objašnjavati, npr. medicinarima (oni mi prvi padaju na pamet, naravno da nisu jedini) da ubijaju hrvatski jezik bezbrojnim latinizmima.

Osim toga, osakaćivanje nečije stručnosti uime navodne (a zapravo izmišljene) opasnosti od umiranja jezika, zvuči poput one "jest ćemo travu, ali ćemo vratiti naše dugove".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 14:23   #76
http://www.youtube.com/watch?v=IJNR2EpS0jw
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 14:59   #77
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
To je slatkooo
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 15:57   #78
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 15:57   #79
Meni je na rubu trasha kada ljudi kažu: Made in Kina
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 22:02   #80
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Ali najbolja je fora zapravo da je to viralna kampanja za sigurnost u Melbournskoj gradskoj željeznici-što postaje očito tek u zadnjih 10 sekundi 3-minutne pjesme

I nije ni blizu trashu, ideja je genijalna

Zadnje uređivanje Gedeon : 18.11.2012. at 22:11.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.