Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 21:44   #21
Ja se samo nadam da opet neće potrošiti 60 min na objašnjavanje funkcioniranja tog time travela kao što je u Inceptionu doslovno crtao(i detaljno obojao vodenim bojicama) gledateljima zakone o snovima kroz lik Ellen Page, a sve se lijepo moglo skužiti u prvih 10 min filma.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:45   #22
Tko će to dočekati.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 07:42   #23
Moram priznati da me priča baš nimalo ne zanima... ali će se pogledati, naravno. Nolan je dobar redatelj.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 00:29   #24
Quote:
krimtim33 kaže: Pogledaj post
jali može mi netko reći zašto on svaki svoj film završava na način da gledatelju ostavi odluku ''da ili ne'', ''san ili java''?
To je floskula. Jedino Inception i Prestige imaju krajeve otvorene za interpretaciju; ostatak njegove filmografije ima poprilično jasne i jednosmislene svršetke.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 00:34   #25
Baš to; Inception je jedini Nolanov film koji ima dvosmislen kraj (Prestige sam davno gledao, ali mislim da nije neka dvojba bila na kraju?).
A čak i taj dvomisleni kraj nije dio radnje nego čisto nekakav aforizam.

Enivej, jedva čekam ovo.
Kako bi reko jedan kolumnist s Badassdigesta "we need another Inception, not another fucking Batman"
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:22   #26
baš se radujem novom Nolanovom uratku,jedva čekam,zvuči zanimljivo i ne sumnjam da će on to napraviti majstorski
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 19:56   #27
Na imdb-u piše ovo kao opis filma:" An exploration of physicist Kip Thorne's theories of gravity fields, wormholes and several hypotheses that Albert Einstein was never able to prove". Što u globalu znači da film trebao uglavnom govorit u putanju kroz vrijeme, iskreno volio bih da se Nolan ozbiljno pozabavi tom temom jer dosad na tu temu( osim Povratka u Budućnost koji je ipak komedija) nismo imali neke filmove koji su se ozbiljno pozabavali tom teorijom te u globalu bili ocjenjeni kao uspješni. Također me jako zanima tko će biti u glavnoj ulozi pogotovo zato jer mislim da Bale gotovo sigurno neće a vjerojatno ni DiCaprio koji je jako zaposlen ovih dana dok također Jackmana ili Hardy koji su također kod Nolana igrali glavne uloge ne vidim u ovom filmu, možda ovaj put uzme nekog starijeg iako ne vjerujem da bi to bilo dobro za komercijalni uspjeh filma ali tko zna.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:40   #28
Sudeći po njegovom stilu, film će vjerojatno imati neki zadani koncept putovanja kroz vrijeme više nego da će ga teoretski razmatrati. Iako u svakom filmu voli posredno preko likova objašnjavat pravila igre koje je postavio, ona su uvijek determinirana nekom njegovom vizijom. Drugim rječima, vjerojatno će više bit igrani a manje artistički-znanstveni pristup.

Ali smisao za uzročno posljedične događaje je već demonstrirao u Mementu, i to na razini samo Povratka u budućnost, tako da bi moglo bit nešto od ovog
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 08:11   #29
http://www.hitfix.com/news/christoph...erstellar-lead
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:46   #30
Evo i službeno je:
Matthew McConaughey Confirmed for Christopher Nolan’s "Interstellar"!

Quote:
McConaughey made the announcement himself while speaking with The StarTribune, saying “I’m confirmed” and that a deal to star in the film has been finalized.
Odličan izbor!

Iako nisam bio neki fan McConaughey-a, štoviše uz Adama Sandlera mi je bio jedan od najgorih i najiritantnijih glumaca, promjenio sam svoje mišljenje o njemu na temelju filmova u kojima je glumio zadnje 2 godine(mada je i u daljoj prošlosti imao dobrih uloga).

Drago mi je što se odlučio glumiti u drugim žanrovima, jer si je ulogama u romantičnim komedijama stvorio negativnu reputaciju, sl. kao i Ryan Reynolds(no njemu više nema spasa).

Ovim novijim filmovima je dokazao da posjeduje odličan glumački potencijal te da mu se nije problem se uživiti u ulogu(isto kao i Christianu Bale-u), bilo da je riječ o detektivskom psihopatu ili potkupljivom odvjetniku.
Još se očekuju "Dallas Buyers Club", te "The Wolf of Wall Street", neka lepeza likova bude što šarenija.

Zadnje uređivanje Corvus : 03.04.2013. at 19:05.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:55   #31
Thumbs up

Dugo treba čekat al za Nolan se isplati
__________________
slika
lightsaber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 19:37   #32
Nije Matthew tako loš samo da baci onaj svoj glupi naglasak i skidanje majice u svakoj drugoj sceni po čemu je bio poznat prije, no u zadnje vrijeme s filmovima poput Linclon Lawyera me uvjerio da možda bude nešto od njega. Uostalom, nije ni Nolan glup kad njega želi u glavoj ulozi iako mislim da je izbor McCounaghey više izbor prisilne prirode jer su ljudi poput Bale, DiCapria, Hardy-a ili Jackmana zauzeti pa nije ni imao neki veliki izbor.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:24   #33
Je li moguće da će u Interstellaru biti seksa? :O
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:25   #34
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Ja svaki Nolanov film zeljno iscekujem pa tako i ovaj. A inace volim putovanja kroz vreme pa eto nakon Loopera stize nam ovo.
I Nolan i Looper su me jako razočarali, ali ajd, vidjet ćemo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:48   #35
E, da, i jedva čekam da nekoga iz alternativnog svemira siluje pohanim pilećim batakom!
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 23:25   #36
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Je li moguće da će u Interstellaru biti seksa? :O

Poznavajući Nolana... ne.
Lik dosada u svojim filmovima nije imao niti jednu erotičnu scenu ili barem neki seksi kadar glumice, tu bi se trebao malo ugledati na Bay-a.

Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
E, da, i jedva čekam da nekoga iz alternativnog svemira siluje pohanim pilećim batakom!
To bi bilo besmrtno.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 11:46   #37
Jao zbilja tko ce to docekat aaaa
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:03   #38
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post

Poznavajući Nolana... ne.
Lik dosada u svojim filmovima nije imao niti jednu erotičnu scenu ili barem neki seksi kadar glumice, tu bi se trebao malo ugledati na Bay-a.

D
Potpis, umjesto fatalnih plavuša, uveo izrazito aseksualne brinete, u jebenom Batmanu, koji bi trebao imati noir ugođaj (dakle sexy ženske)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:10   #39
Mali Update:

Christopher Nolan was in Iceland during Easter, scouting for a place to shoot Interstellar.
Quote:
Filmmaker Christopher Nolan looked at possible locations in Iceland at Easter for the film Interstellar he is a work in progress.
“Yes, Christopher Nolan was here on our roads over Easter, but more I can not say,” said Árni Björn Helgason, CEO of foreign production in Sagafilm in conversation with the prime time news.
Island je počeo biti top destnacija za snimanje velikih projekata, zadnju godinu dana su se na njemu snimali Prometheus, Game of Thrones i nadolazeći Oblivion.
Još samo kada bi mi promjenili zavrzlame koje sprječavaju snimanje Hollywoodskih Blockbustera...


Nolan Talks About Sci-Fi Influences On Interstellar.
Quote:
I think anytime you look at science fiction in movies, there are key touchstones. Metropolis. Blade Runner. 2001. Whenever you’re talking about getting off the planet, 2001 is somewhat unavoidable. But there is only one 2001. So you don’t want to get too near to that.
Quote:
From a storytelling point of view, from a directing point of view, there is one thing I associate with what he does, which is calm. There is such an inherent calm and inherent trust of the one powerful image, that he makes me embarrassed with my own work, in terms of how many different shots, how many different sound effects, how many different things we’ll throw at an audience to make an impression. But with Kubrick, there is such a great trust of the one correct image to calmly explain something to audience. There can be some slowness to the editing. There’s nothing frenetic about it. It’s very simple. There’s a trust in simple storytelling and simple image making that actually takes massive confidence to try and emulate.
Quote:
You look at the [bone-throw] cut in 2001, this vast jump forward — the confidence that takes to do that is actually enormous. Would I love to do things like that in my own work? Yes. But I don’t think I have the confidence to do that. Which is why there is only one Stanley Kubrick. I do believe he is inimitable. But you can be inspired. You can be inspired to aspire to be that confident.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Potpis, umjesto fatalnih plavuša, uveo izrazito aseksualne brinete, u jebenom Batmanu, koji bi trebao imati noir ugođaj (dakle sexy ženske)
O tome se raspravljalo na Batman temi, korisnik Raskoljnikov je bio i obrazložio Nolanovu fascinaciju aseksualnim brinetama.

Zadnje uređivanje Corvus : 06.04.2013. at 22:27.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:23   #40
Šteta, očekivao sam Travoltu kao glavnog glumca.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.