Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 11:10   #1741
Jedna posiljka mi nije stigla, sutra je zadnji dan roka. Koga da kontaktiram ako ni sutra ne dode ebay, sellera ili paypal? Je li imam neki rok za to ili da jos malo pricekam?
Prema podacima s ebaya posiljka je poslana 15.5. Tracking number ne pokazuje nista.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:18   #1742
prvo sellera pa vidi s njim to riješit,ako neće onda dalje ebay
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:40   #1743
Kada kliknem "Contact seller" izbaci mi neki upitnik u kojem mogu oznaciti sto se dogodilo, ali nemam nikakav obrazac ili mail za kontaktiranje sellera.
Jel moze pomoc?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:19   #1744
Da li je zabranjena preprodaja stvari na njuškalu, a kupljenih na eBayu/Aliexpressu i sl.?
radiJAtor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:51   #1745
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Kada kliknem "Contact seller" izbaci mi neki upitnik u kojem mogu oznaciti sto se dogodilo, ali nemam nikakav obrazac ili mail za kontaktiranje sellera.
Jel moze pomoc?
popuni taj upitnik, prodavač će ti se javiti s ponudom kako riješiti problem.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:14   #1746
Pozdrav svima.
Narucio bih jedan proizvod vrijedan nest manje od 2000kn. I postarina na njega je 29 funti.
Zanima me hocu li morati sto dodatno platiti u hrvatskoj ( carina ili pdv )
Slika opisa ispod
Da li to ide preko poste ili preko neke dostavne sluzbe?
Nisam se do sad susreo sa tim international priority

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:16   #1747
Pozdrav svima.
Narucio bih jedan proizvod vrijedan nesto manje od 2000kn. I postarina na njega je 29 funti.
Zanima me hocu li morati sto dodatno platiti u hrvatskoj ( carina ili pdv )
Slika opisa ispod
Da li to ide preko poste ili preko neke dostavne sluzbe?
Nisam se do sad susreo sa tim international priority

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:49   #1748
inače imaš malo niže na stranici temu posvećenu baš carini i porezu. s obzirom na to da je roba iz GB tj dolazi ti iz EU, na nju se odnosi ovo dolje (a piše ti i u import charges da se ne plaćaju dodatni troškovi).

carinski postupak u poštanskom prometu

Roba koja ima status robe Zajednice je roba u cijelosti dobivena na carinskom području Zajednice, roba uvezena iz država ili teritorija koji nisu dio carinskog područja Zajednice i puštena u slobodni promet na carinskom području Zajednice, te roba dobivena ili proizvedena u carinskom području Zajednice od prethodno navedenih roba. Takva roba kreće se unutar carinskog područja Europske unije slobodno bez mjera carinskog nadzora, te se prilikom kupnje takve robe putem interneta na istu ne primjenjuju carinski postupci niti se naplaćuju uvozna davanja (carine i porezi).

Primjer: roba podrijetlom iz Kine ocarinjena u drugoj državi članici Europske unije, tj. za koju su plaćena uvozna davanja u toj državi članici smatra se robom Zajednice. Takva roba kupljena od druge tvrtke iz zemlje članice Europske unije koja dolazi u poštanskom prometu, nije predmet carinjenja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:54   #1749
bok

molim vas,treba mi pomoc.

ne kupujem cesto na ebayu,ali dosad nisam imala nikad problema, i sad idem nesto naruciti i kaze racun blokiran. i ne razumijem razlog zasto.

odem u inbox i vidim mail otprije 10 ak dana da je racun blokiran zbog nekih sumnjivih radnji ili povreda neceg nemam pojma tocno sta,i onda vidim dva maila od 28.6 o resetiranju passworda,a ja nisan nista resetirala. i sad nemam pojma ta da radim. oni nemaju mail za customer service?

i kaze da se ne mogu ponovo registrirati,mislin sta sad da napravim? da brisem racun onda nema smisla,racun je povezan uz sta? mail,karticu? stvarno sam ocajna i molim nekog ko zna da mi pomogne
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:09   #1750
pa daj kopiraj ovdje taj zadnji mail u kojemu piše ne znaš točno što.
možeš i jedan o resetiranju passworda.
samo izostavi svoje podatke iz njih.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:40   #1751
nisam već godina tražila refund jer mi nešto nije stiglo. seller je obećao da će mi rado vratit novce ako mu obećam da kada stigne da mu uplatim natrag. poslala sam mu danas poruku, ali nije ništa odgovorio.

danas je zadnji dan da ebay uskoči u pomoć. jel se moram danas njima obratit, ili mogu još pričekat? ne sjećam se jel mi propada onda ako danas ništa ne napravim
Kozmična is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:57   #1752
nemoj cekat

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:24   #1753
Ljudi , vi iskusni , paket i shiping ista cijena...sta da radim , da kontaktiram sellera da susputi cijenu ?

Kako da pridjem povoljnije ? Evo koinkretno sta je u pitanju

http://www.ebay.co.uk/itm/CONDOR-160...UAAOSw9uFW9xkQ
Stigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:03   #1754
Vjerojatno nećeš ništa postići jer stavljena cijena nije realna. Pogledala sam malo slične linkove i uglavnom je isto, podjednaka cijena ruksaka i slanja, jer cijenu stave da te privuku, a onda na poštarini nadoknade izgubljeno. Vidim da ima iz GB za 105 + 40, iz AU ZA 140 + 15 ... Uglavnom oko 160$ skupa što ti dođe na isto. Uglavnom realna cijena je dosta iznad te postavljene. Dosta ekipe iz US neće ni da šalje u Hr, tj. piše na upit...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:13   #1755
Ne znam koliko je ruksak velik/težak, ali USPS Priority Mail box (jer pretpostavljam da ne stane u envelope ) stvarno može koštati toliko koliko piše.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:21   #1756
Evo ovdje za 80 eura + 5 eura poštarina do Njemačke ili 20 do Hrvatske (možda je jeftinije u Njemačku pa Mailboxde do Hrvatske).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:15   #1757
http://www.ebay.com/itm/Tactical-Bac...UAAOSwS9pZdSO~

evo mi prilike , samo ako bi uspio morao bi odgovarati shiping za cro ili za bih
Stigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:20   #1758
Pretpostavljam da si primijetio da je to rabljeni.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:30   #1759
da da ,ali je u dobrom stanju cini mi se

Kako idu ov aukcije , da li se moze vidjeti kolika je trenutna cijena ima li ponuda itd?
Stigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:36   #1760
Trenutna cijena će ti pisati gdje sad piše početna cijena (25 USD), a ponude će ti pisati tamo gdje sad piše "0 bids". Klikom na to možeš dobiti detalje.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.