Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 10:27   #221
Iskreno govoreci, meni je ovo totalna glupost. Gospodar triologija je ne samo klasik zanra, nego i klasik uopste, i to relativno mlad. Evo, budite iskreni kolege forumasi i navedite mi ijedan drugi film istog zanra osim Milijusovog Konana, koji moze makar da bude rame uz rame, a kamoli da nadmasi Gospodare. Pravljenje ove serije bi bilo kao kad bi neko napravio seriju Kum, uz opravdanje da ce predlozak biti mnogo blizi knjigama.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:45   #222
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
Iskreno govoreci, meni je ovo totalna glupost. Gospodar triologija je ne samo klasik zanra, nego i klasik uopste, i to relativno mlad. Evo, budite iskreni kolege forumasi i navedite mi ijedan drugi film istog zanra osim Milijusovog Konana, koji moze makar da bude rame uz rame, a kamoli da nadmasi Gospodare. Pravljenje ove serije bi bilo kao kad bi neko napravio seriju Kum, uz opravdanje da ce predlozak biti mnogo blizi knjigama.
Iako obožavam Conana, LORT knjige su mnogo poznatije širem krugu ljudi i sinonim su za moderni fantasy žanr.

Istodobno su i dobre ali i precjenjene.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:52   #223
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
Iskreno govoreci, meni je ovo totalna glupost. Gospodar triologija je ne samo klasik zanra, nego i klasik uopste, i to relativno mlad. Evo, budite iskreni kolege forumasi i navedite mi ijedan drugi film istog zanra osim Milijusovog Konana, koji moze makar da bude rame uz rame, a kamoli da nadmasi Gospodare. Pravljenje ove serije bi bilo kao kad bi neko napravio seriju Kum, uz opravdanje da ce predlozak biti mnogo blizi knjigama.
Pa ne radi se remake LOTR-a, već će se raditi o događajima koji su prethodili LOTR i Hobbitu.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:57   #224
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Pa ne radi se remake LOTR-a, već će se raditi o događajima koji su prethodili LOTR i Hobbitu.
A kaj je s događajima između Hobitta i LOJTR-e? Ili onima 4,3 godine poslije?
Ili, 2,4 godina prije? sapuničarenje svugdje
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:32   #225
Ne bi bilo loše vidjeti seriju po Lotr-u, ali pod uvjetom da bude skroz drugačija od filmova.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:07   #226
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
A kaj je s događajima između Hobitta i LOJTR-e? Ili onima 4,3 godine poslije?
Ili, 2,4 godina prije? sapuničarenje svugdje
I ovo će se raditi po Tolkienovim predlošcima, tako da kredibilitet u tom smislu postoji...

Nitko ne tvrdi da se kod Tolkiena radi o nekoj visokoj umjetnosti, ali te priče imaju šarma, govore o nekim univerzalnim stvarima koje ljudi opetovano žele doživjeti i privlače čitatelje/gledatelje.

Još ako režija, gluma i kamera budu na nivou, dobacit će to to dalje od klasičnih sapunica.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 05:10   #227
LOTR je naivna i predvidljiva, i knjige i filmovi. Nije to nesto ekstra sto se tice poruka koje salje i slicno.

Ali, kad god vidim LOTR na TV-u ja ga moram odgledati. Pogledao sam filmove na desetke puta i jos cu. Jednostavno volim te filmove.

Seriji se veselim, nadam se da ce biti kvalitetno napravljena i da ce obraditi i druge stvari osim ovih dogadjaja koje obradjuju filmovi.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:13   #228
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
A kaj je s događajima između Hobitta i LOJTR-e? Ili onima 4,3 godine poslije?
Ili, 2,4 godina prije? sapuničarenje svugdje

Pa ti nemoj gledat. Imaš Breaking Bad i slične stvari koje su na tvom nivou
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:55   #229
Joj, LOTR. Dugo, dugo sam ga izbjegavala pogledati jer jednostavno nisam bila u tom fantasy "moodu", no kad sam ga pogledala (extended naravno + na engleskom) - ostala sam oduševljena! Savršena trilogija (jedna mi od najdražih), i kad god pogledam (+ Hobbit) ostanem nekak "prazna" jer znam da nema više takvih epic-pustolovnih filmova. LOTR mi je pinkicu bolji, no obožavam i Hobbite.

Netko je spomenuo što ne odlete na orlovima u Mordor - ti orlovi su zapravi sentient bića i ne možeš im baš narediti da rade nešto što ne žele (ne čitah knjige, nego nađoh na internetu. Nego, znate li da je LOTR jedna od najčešće započinjanih ali rijetko završavanih knjiga? Uz nju je Rat i Mir i još neke knjige). Film ima dosta mana (kao i svaki film, i ja volim nitpickati), no svejedno uživam u filmu.

Netko je spomenuo efekt kad prsten "obuzme" Galadriel - najgori efekt u cijelom filmu! Izgleda kao da se tu uopće nisu trudili. Bezveze mi je isto što, na kraju trećeg dijela, kad se svi skupe, i kad se Frodo probudi, svi se počnu smijati ko' sumanuti. OK, kužim, svi su happy što su živi itd., ali djeluju kao da su na drogama

Meni najdraži nastavak je drugi, zbog side story sa Rohanom, iako mi se od Grime Wormtonguea fizički povraća kako je odvratan. Imam mali crush na Faramira Super mi je kako se Theoden pomladi i dođe k sebi.

Super mi je scena kad Merry i Pippin nađu ono neko skrovište pa puše duhan i chillaju Super su mi i Entsi, i kad Arwen prizove konje koji se izdignu iz vode, i općenito ta ljubav nje i Aragorna. Obožavam scenu gdje Merry pjeva Denethoru dok on ždere.

Scene sa Smeagolom i društvom su mi dosadne (Andy Serkis je odličan), pa ih često preskačem. Smeagol je dosta tragičan lik, možda i najtragičniji od svih, pa ti ga nekako bude žao.

Obožavam, isto tako, i Hobbit. Isto tako imam mali crush na Thorina Je, seronja je cijelo vrijeme, no isto tako je epic, veći od života i šteta što je morao umrijeti. Volim kad Bilbo prevari trolove pa ih uhvati zora, volim kad bježe od Elfa u onim bačvama, volim kad Thorin pjeva Volim side story sa Lake people, ali sam razočarana sa CGI Smauga. Mogli su ga malkice bolje napravit. Legolas je užas u CGI, bolje da su mu stavi hrpetinu šminke - izgledalo bi realnije. Što se tiče pjevanja, super mi je i pjesma Goblin kinga. Hobbit, kao i LOTR ima svojih mana, no to je sve zanemarivo kad se "immerse" u priču. Serije čekam s velikim očekivanjima, no zasad imam povjerenja u Amazon (Man in the high castle je odličan).

Da imam para, odmah bi otprdila na Novi Zeland.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:18   #230
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
I ovo će se raditi po Tolkienovim predlošcima, tako da kredibilitet u tom smislu postoji...
Zapravo ovo je jako upitno jer jos nije sasvim jasno iz cega ce se raditi. Budimo iskreni, ako se dokopaju nekakvih biljeski (kojih navodno ima gro) pa sami krenu krpat rupe i nejasnoce, lako moguce da cemo dobiti sasvim genericki fantasy.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:43   #231
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post

Netko je spomenuo što ne odlete na orlovima u Mordor - ti orlovi su zapravi sentient bića i ne možeš im baš narediti da rade nešto što ne žele (ne čitah knjige, nego nađoh na internetu. Nego, znate li da je LOTR jedna od najčešće započinjanih ali rijetko završavanih knjiga? Uz nju je Rat i Mir i još neke knjige). Film ima dosta mana (kao i svaki film, i ja volim nitpickati), no svejedno uživam u filmu.
Nije ti to pravi razlog zašto orlovi nisu mogli u Mordor, već iz vrlo jednostavnog razloga što su oni lako vidljivi orcima i drugim promatračima. Frodo i Sam su pješke manje zamijetniji od orlova. Ovo imaš objašnjeno u Tolkienovim pismima.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:38   #232
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Nije ti to pravi razlog zašto orlovi nisu mogli u Mordor, već iz vrlo jednostavnog razloga što su oni lako vidljivi orcima i drugim promatračima. Frodo i Sam su pješke manje zamijetniji od orlova. Ovo imaš objašnjeno u Tolkienovim pismima.
Hvala na objašnjenju Nisam čitala knjige, pa sam se zadovoljila tim odgovorom
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:52   #233
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Netko je spomenuo efekt kad prsten "obuzme" Galadriel - najgori efekt u cijelom filmu! Izgleda kao da se tu uopće nisu trudili.
Najbolja scena u svim filmovima. Efekti sami po sebi nisu bitni, bitan je Tolkienov tekst koji nekim čudom nisu dirali. U pravilu su sve promjene bile loše.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:25   #234
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Pa ti nemoj gledat. Imaš Breaking Bad i slične stvari koje su na tvom nivou
Breaking bad. To ne gledam. Kažem, pogledam Prstenka rado, dobra razbibriga, ali ne treba pretjerivati.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:21   #235
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Najbolja scena u svim filmovima. Efekti sami po sebi nisu bitni, bitan je Tolkienov tekst koji nekim čudom nisu dirali. U pravilu su sve promjene bile loše.
Meni najgori efekt/scena. I kakva je to "strašna/grozna zora" (terrible as dawn)?
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:19   #236
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Eh, proslo je skoro 20(!) godina od pocetka LOTR filmske fransize, ocito misle da ima mjesta za novi pogled na stvari. Ne kazem da mi je drago(u biti, svejedno mi je, ne moze nitko izbrisati LOTR filmove iz povijesti), ali LOTR era ima jednu veliku prednost, dobro poznate i voljene likove i detaljnu pricu. E, kad ides u proslost u doba Silmarilliona, imas neke od ovih likova iz LOTRa ali bas nemas neku pricu, vise natuknice.
Novi pogled? ti si neki zajebant. radi se samo isključivo zato da se digne lova. Nemoguće je to napraviti bolje nego što je Jackson napravio.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:48   #237
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Novi pogled? ti si neki zajebant. radi se samo isključivo zato da se digne lova. Nemoguće je to napraviti bolje nego što je Jackson napravio.
Moguće ne napraviti puno bolje, kao što je moguće napraviti i puno gore.

Ali slažem se s tobom, bilo kakav remake bi bio samo radi love.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:34   #238
Iskreno rečeno, ne vidim što se tu ima novoga za reći. Obje filmske trilogije su izašle relativno nedavno. Ti filmovi imaju svojih svijetlih točaka, ali i hrpetinu mana, kao i predlošci uostalom. Tu je i Silmarillion, ali on je preširok pojam, eventualno nekakva priča iz njega (tipa Beren i Luthien).

S druge strane, živimo u vremenu GoT-a, a Tolkien je naspram njega puritanska viktorijanska bajka za djecu. Ako budu išli na neku darker, edgier verziju događaja punu seksa i odsječenih udova, onda to jednostavno nije Međuzemlje.

S treće strane, slutim da će snimiti nešto nalik Hobitu. On je fakat bio prometna nesreća koju sam pogledala jednom i nemam nikakvu želju gledati ga ponovno, osim možda da se izrežu svi nepotrebni fanfiction viškovi i složi jedan pošteni film, a ne ono Jacksonovo izdrkavanje u tri čina ne bi li se vratio na staze stare slave i zaradio na ulaznicama triput.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:27   #239
Dobro sto je s vrijeđanjem Breaking Bad-a, najbolja serija svih vremena. LOTR je epic, Hobbit mi je drag jer je taj svijet u kojem se covjek voli izgubiti i biti, ali ako ces realno gledati nije nesto film, ipak je to LOTR universe. Ako imam zelju pogledati neki LOTR vecinom je to Fellowship to mi je najbolji dio.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:48   #240
Quote:
Dobro sto je s vrijeđanjem Breaking Bad-a, najbolja serija svih vremena.
Tako je. Da bar ima epizoda ko Santa Barbara
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.