Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 19:52   #441
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Maloprije sam se vratila sa Interlibera i pomalo sam razocarana. Nova izdanja su vecinom na smijesnim snizenjima od 15-20 kn (cast izuzecima) i znam da ce prije Bozica biti na vecem popustu. Neki prodavaci prodaju knjige po punim cijenama (Hangar 7), a neki cak neke knjige prodaju skuplje nego su ih prodavali prosle godine (Znanje).
Ima i paradoksa sa se neke knjige na standu Mozaika prodaju jedna za 80 kn a tri za 200 (Npr knjige od Kathleen E. Woodiwiss koje su po 159 i 179) i onda odes u paviljon do i to na stand rasprodaje i tamo je svaka 120.
Ja sam od Hangara kupila jedan novi časopis i jednu najnoviju zbirku za 90 kuna. To stvarno nije previše.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:19   #442
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ja sam od Hangara kupila jedan novi časopis i jednu najnoviju zbirku za 90 kuna. To stvarno nije previše.
Koje su cijene ova dva dijela Prostranstva (James Corey)? Baš sam rekao frendu da baci pogled na njih.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:41   #443
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Koje su cijene ova dva dijela Prostranstva (James Corey)? Baš sam rekao frendu da baci pogled na njih.
Bila sam u ponedjeljak i nisam ih vidjela. Tražila sam drugu knjigu od njih, električni snovi i rekli su mi da će je imati u utorak. Ja sam bila samo u ponedjeljak na interliberu, jer ne živim u Zagrebu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:56   #444
Zna li ima li ijedna izdavačka kuća knjigu Kockar (Dostojevski)?
brachonelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:15   #445
Kad se sutra otvara?
10 ili 12?
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:36   #446
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Kolega djemba je odgovorio ali možda nije dovoljno pojasnio. Šahinpašić ima zbirku priča I slon iščeznu, V&R nju (još) nije objavio.
Sorry ,moja krivica ,tu sam knjigu posudio u knjižnici i automatski sam pomislio da je naše izdanje .
Šahinpašić ima svoje knjige kod Dominovića ,dobro si gledala Kela.

No ponuda za slijedeću godinu beog.sajma stoji .Tko god hoće murakamija neka se javi ..i dalje sam ljut kaj ih nisam sve uzeo (šahinpašić) po smiješni niskim cijenama
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:45   #447
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Kad se sutra otvara?
10 ili 12?
10-20 sutra traje.
Nemoj autom
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:48   #448
Quote:
brachonelix kaže: Pogledaj post
Zna li ima li ijedna izdavačka kuća knjigu Kockar (Dostojevski)?
Da.

U šestom paviljonu, štand Primorsko-goranska, unutar Lektira d.o.o i madoo, a knjiga je 69 kn.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:57   #449
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Da.

U šestom paviljonu, štand Primorsko-goranska, unutar Lektira d.o.o i madoo, a knjiga je 69 kn.
Hvala puno
brachonelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:33   #450
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Bila sam u ponedjeljak i nisam ih vidjela. Tražila sam drugu knjigu od njih, električni snovi i rekli su mi da će je imati u utorak. Ja sam bila samo u ponedjeljak na interliberu, jer ne živim u Zagrebu.
Kak si mogla biti u ponedjeljak, kad sajam radi od utorka? I zgodno da ti je na prošloj strani knjiga od 100 kn "skupa"; a ova od 90 kn ti "uopće nije puno"

Reklamiraš jednu tvrtku ali prilično si glupa u tome, pa vidi se da je danas teško naći kvalitetnu radnu snagu na tržištu

Kaj se mene tiče, svake godine ista priča - brdo šrota po 10-20 kuna, a ono zanimljivije sve preko 100 kuna. Pa se onda više i ne žalim nego prihvaćam situacija kakva jest, zapravo sam si već pronašao zanimljivije izdavaće koje mogu reći podupirem nadajući se da će me i sljedeće godine s nečim ugodno iznenaditi

Tako je kod mene, otprilike ovako s oscilacijama 20-30 %

Sandorf 200kn
TimPress 200kn
VukovićRunjić 200kn
Jesenski 100kn
Hena 100kn
Razno 200kn
Fibra 300kn

I opet ispada dobro preko soma, što je u skladu s ovogodišnjim budžetom koji je bilo planiran na 600 kn

Urbanna e baš bi mogli na kavu
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:53   #451
Bila sam u utorak, izgubila sam se u vremenu. Ne reklamiram niti jednu tvrtku, a ja nisam kupila jednu knjigu za 90 kuna, nego dvije za 90 kuna - jednu za 50, drugu za 40. Meni ne bi bio problem kupiti Nordijsku mitologiju, za 100 kuna, ali ta je knjiga koštala više od 100 kuna, I zato mi je bilo previše. Ja nisam mogla naći štand od mitopeje, pa ne znam koliko je tada prijevod koštao, ja sam samo vidjela da znanje drži cijenu na engleskom višom od 100.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:16   #452
Na kraju sam kupila Ubiq - časopis za znanstvenu fantastiku i književnost, Priče o manjinama (FFK je izdavač), kultni Parfem na štandu od Znanja, i Povijest ljubavi od Nicole Krauss. Sve zajedno oko 180 kuna.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:23   #453
Dobro, ako su dvije onda povlačim napisano.

Pa inače bilo koja knjiga, nova, tvrde korice, na sajmu je oko 150 po sajamskoj cijeni. Zato ja hitove kupujem za 2,3 godine. Lani sam zeznuo, kupio knjigu za 150 a sada je ista ta 80. Na Amazonu je knjiga Nordic Mithology 19$ a to je oko 120 kn, a zašto je više, valjda jer treba i prevoditelja platiti.

Inače, bio bi red i da navedem koji izdavači, što zbog njihove pohlepe, što zbog moje urođene štedljivosti , a što zbog drastičnog pada kvalitete njihovih izdanja ove godine neće dobiti ni kune od mene To su ovi

Fraktura
Hangar 17
Disput
Znanje
Školska knjiga
Profil
MeandarMedia
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:39   #454
Misliš Hangar 7? Znaš li da oni imaju knjige raznih izdavača? I da posluju jedva dvije godine? I da objavljuju sf&f domaćih autora?
Za to što si naveo Znanje i Profil nemam riječi, pa oni su imali najjeftinije knjige na sajmu.

Glavno da kupuješ knjige od Vuković i Runjić, Jesenski i Turk, Hena.com, itd.. kao da oni nemaju knjige od min. 100 kuna.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 12.11.2017. at 12:50.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:43   #455
Osim toga, to što si naveo Hangar 17, pokazuje da nikad nisi ni čuo za njim mimo ove teme, i da si ih naveo samo iz dišpeta.

A ja sam malo prije interlibera s njihove web stranice naručila knjigu Izgani za 60 kuna. Puna cijena 139 kuna. Tvrde korice. I sad kaži da su skupi... Kako da ne...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:09   #456
I znaš što? Nisi spomenuo Zagrebačku nakladu, koja knjigu iz 2011 drži za 70 kuna, što je IMO još uvijek OK, a problem ti je izdavačka kuća koja radi oprilike dvije godine* i koja je knjige spustila, gdje čuda, onoliko koliko zakon o jedinstvenoj cijeni knjige to dopušta.


* Ne znam koliko Hangar 7 radi, ali više od dvije-tri godine sigurno ne.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:01   #457
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
I znaš što? Nisi spomenuo Zagrebačku nakladu, koja knjigu iz 2011 drži za 70 kuna, što je IMO još uvijek OK, a problem ti je izdavačka kuća koja radi oprilike dvije godine* i koja je knjige spustila, gdje čuda, onoliko koliko zakon o jedinstvenoj cijeni knjige to dopušta.
Ti se šališ, oni bi spustili ali ne mogu, zbog zakona

Ma čuj znam ja da svi hoće imati zaradu i to je ok, ali mene možeš oguliti samo jedanput
Znači ako netko želi imati stalnu mušteriju onda radi kao što rade neki izdavači koji na sajmu ozbiljnije spuste cijene, a ne kao ovi koji smatraju sajam prilikom za dobru zaradu, ili za rješavanje treša kojeg prodaju po 20-30 kuna a ne vrijedi ni 5, ili su jednostavno nenormalni pa iz nekih svojih psihoza ne spuštaju cijenu jer "to toliko vrijedi".
A tu gdje si prošao super jeftino se vratiš, ili ponekad tijekom godine kupiš knjigu po punoj cijeni, jer dobiješ dobar dojam o tom izdavaču i svemu skupa. A ne da iz godine u godinu gledaš jednu te istu knjigu po jednoj te istoj cijeni i onda se stvarno zainatiš da ju nikada ne kupiš (mada kod mene nije nikakav dišpet jer sam na svu sreću od Dalmacije psihološki a i genetski udaljen kao i od primjerice Papua Nove Gvineje). Ali to je već neka druga sfera pa da ne duljim o tome.

ZN nisam spomenuo ne zato što nisam htio nego nisam se sjetio, pa njihova petparačka izdanja ionako ne kupujem već 15 godina. Mislim, knjige na temu igrica i ratni akcići stvarno nisu nešto što bi osoba koja je uglavnom izašla iz tinejdžerskih godina trebala čitati
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:22   #458
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Ti se šališ, oni bi spustili ali ne mogu, zbog zakona
Isprike, htjela sam reći da su novi izdavač i da jednostavno ne mogu spustiti knjige manje od 50 kuna, a da ih to ne uništi (a na njihovom šandu je bilo bezbroj takvih knjiga, uglavnom sirius b i ubiq, tako da nisu uopće skupi).

Gle, ti i ja imamo različite književne ukuse, no ako češ radije dati 100 kuna za neku prepotentnu knjigu od Hene, to je tvoj izbor, kao što ja kupujem SF&F, a i domaće autore, to je isto moj izbor.

Hangar 7 je oživio hrvatsku SF&F scenu, a nema ih ni dvije-tri godine (kao što rekoh, ne znam koliko dugo posluju), i imaju odlične knjige domaćih autora i tu im se nemre što prigovoriti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:32   #459
ebemu zakleo bih se da sam vidio knjigu kozula i lazica prvo za 20kn pa onda za 50kn?


je li netko vidio neke knjige od navedenih autora, na domacim ili engleskim jezicima: predrag raos, bret easton ellis, zizek, kuljiseve knjige ad acta i "majmuni gangsteri, heroji", i knjige Pavla Svirca, Alexa Garlanda, La Carrea, americki srip Animal man, elvis duspara (salim se) ... jel ima opcenito americkih mrsavih pojedinacnih strip svezaka, strip revije osim onih u columba ?

Zadnje uređivanje Patak15 : 12.11.2017. at 14:57.
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:32   #460
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Maloprije sam se vratila sa Interlibera i pomalo sam razocarana. Nova izdanja su vecinom na smijesnim snizenjima od 15-20 kn (cast izuzecima) i znam da ce prije Bozica biti na vecem popustu. Neki prodavaci prodaju knjige po punim cijenama (Hangar 7), a neki cak neke knjige prodaju skuplje nego su ih prodavali prosle godine (Znanje).
Ima i paradoksa sa se neke knjige na standu Mozaika prodaju jedna za 80 kn a tri za 200 (Npr knjige od Kathleen E. Woodiwiss koje su po 159 i 179) i onda odes u paviljon do i to na stand rasprodaje i tamo je svaka 120.
Moram se složit.
Ove godine me razočarao Interliber
Nisam našla kaj sam tražila,naspram prošle godine kad sam se vratila a nekoliko komada knjiga,jučer jedva 2-3 i to ne baš kaj sam planirala al ok.
Uglavnom,niam baš oduševljena ovogodišnjim
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.