Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 10:18   #61
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel nudi Znanje onu akciju kao i prošle god, znaći kupiš 3, platiš 2?
i jel orginalno izadnje ASOIAF-a na nekom većem popustu od 20%?
te na kraju, jel mi može reć netko di je štand političke kulture/ misli, ugl FPZG štand, da ne lutam previše
Nema te akcije. KDS u paviljonu 5 po 15kn, a u šestom je kao nekakav outlet i tamo sam našla Molitvu moje majke za 10kn i imaju neke fiksne pakete za 40kn. Ono što smatram da sam dobro prošla jučer je Dječak u prugastoj pidžami na štandu jutarnjeg 20kn, Guernica koju mi je preporučila poznanica isto 20kn (mozaik, koji ima povoljnih knjiga tipa Pavličić, Gavran, U registraturi). I slučajno naletjeh na T. Raquin (neam pojma štand al isto u šestici) za 10kn.
Hosseinija novog recimo možete kupiti tvrdoukoričenog algoritam 111kn ili u bosanskoj mekoj verziji za 90kn
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:01   #62
Imali starijih naslova KDS-a?
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:31   #63
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Nema te akcije. KDS u paviljonu 5 po 15kn, a u šestom je kao nekakav outlet i tamo sam našla Molitvu moje majke za 10kn i imaju neke fiksne pakete za 40kn. Ono što smatram da sam dobro prošla jučer je Dječak u prugastoj pidžami na štandu jutarnjeg 20kn, Guernica koju mi je preporučila poznanica isto 20kn (mozaik, koji ima povoljnih knjiga tipa Pavličić, Gavran, U registraturi). I slučajno naletjeh na T. Raquin (neam pojma štand al isto u šestici) za 10kn.
Hosseinija novog recimo možete kupiti tvrdoukoričenog algoritam 111kn ili u bosanskoj mekoj verziji za 90kn


Djecak u prugastoj pidzami... Jel to knjiga tvrdog uveza?? Ima li koja dobra dusa da mi kupi tu knjigu na sajmu, uplacujem novac na racun? Bila bih jako zahvalna!
Penelope69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:54   #64
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Imali starijih naslova KDS-a?
Pa nisam baš puno obraćala pozornost, ali Molitva moje majke je starija, tak da se sigurno nađe.

Quote:
Penelope69 kaže: Pogledaj post


Djecak u prugastoj pidzami... Jel to knjiga tvrdog uveza?? Ima li koja dobra dusa da mi kupi tu knjigu na sajmu, uplacujem novac na racun? Bila bih jako zahvalna!
Da, tvrde korice nemreš vjerovat!
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 14:41   #65
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Pa nisam baš puno obraćala pozornost, ali Molitva moje majke je starija, tak da se sigurno nađe.



Da, tvrde korice nemreš vjerovat!
Joooj

Eto, molim još jednom ako netko bude išao na Interliber da me se sjeti, plaćam cijenu knjige, poštarinu i proviziju. Javite se u privatne poruke pa se sve dogovorimo.
Penelope69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:19   #66
Quote:
Hannah87 kaže: Pogledaj post
prvo izdanje Martinove Pjesme sudnjeg dana za 40kn.
A meko za 10kn na Znanju.

Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Kruži priča da je Milana Vuković Runjić lani došla zadnji dan na štand, ulovila se za glavu jer se nije prodalo onoliko koliko je htjela i naredila rezanje cijena na licu mjesta, na zadovoljstvo kupaca.
Ovo baš ne drži vodu, al ajde...

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel nudi Znanje onu akciju kao i prošle god, znaći kupiš 3, platiš 2?
i jel orginalno izadnje ASOIAF-a na nekom većem popustu od 20%?
Već sam pisao, ono sa 29,90 kn je sad 15 kn, a ono što je bilo 19,90 kn je 10 kn.

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jte na kraju, jel mi može reć netko di je štand političke kulture/ misli, ugl FPZG štand, da ne lutam previše
Paviljon 6, negdje iza. Mali štand.

Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Kažu snjiženja 20-90% LAŽ! Kažu knjige od 2 kn. LAŽ! Najjeftinije što sam našao su bile knjige za 10 kn,
A nije, ima za 3 kn na Profilu audio kazeta (da, da, kazeta!!!) za učenje stranih jezika. I za 5 kn 2 knjige o nekoj ženski koja je ogrezla u prostituciju

Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
izdanja Jutarnjeg lista me razočarala, očekivao sam da će biti onih njihovih klasika po nižim cjenama, nije ih bilo.
To sam i ja očekivao, ali ništa

Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
U jednom od paviljona je odmah na ulazu s desne strane bio neki nakladnik koji je imao izdanja Malden Schwartz - Bleiburk i u tom stilu
P.I.P. Pavičić? Oni su Ok, samo eto, imaju takva izdanja koja ti se ne sviđaju...

Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Iskreno, smatram da je Velesajam propao, a ovo je zadnji trzaj. Cijene su visoke jer si žele pokrit troškove izlaganja. Sve u svemu - loše. (Po mom mišljenju, prihvaćam i drugačije stavove)
Ne bih baš rekao. Interliber je najposjećeniji sajam na velesajmu. Istina je da je godinama isti i da se malo toga mijenja, no ljudi svejedno dolaze. Osobno, osim većih popusta*, više književnosti i više antikvarijata, ne znam što bih želio vidjeti. Što bi ti htio vidjeti?

*Vezano uz popuste, imali smo već temu o tome. Male naklade teško mogu dovesti do niskih cijena knjiga i to se neće promijeniti dok se ne počne kupovati više knjiga. Pritom ne mislim na KDS i knjige uz dnevne novine, jer je to nešto potpuno drugo i namjero je dampinška cijena.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 00:26   #67
Bolji program, više sadržaja?
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 09:45   #68
Ja sam se zeznuo, otišao na Interliber i sad moram opet

Koliko sam vidio, dobra sniženja ima Sysprint, Superknjizara i ono pored super knjizare...imate dobrih knjiga po 10, 20 kn Strip-albumi isto na sniženju 40-50 % kod Strip-agenta. Jedino ne znam zašto svake godine imaju onog nervoznog lika koji viče na mušterije jer je tamo sam i mora sve poslužiti i sa svima pričati a bome na štandu bila gužvancija i pol

Ja sam uzeo kod Buybooka za 50kn "Knjigu o Uni" (treće izdanje ) po koju sam zapravo išao, i još neke, eh, sitnice
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
te na kraju, jel mi može reć netko di je štand političke kulture/ misli, ugl FPZG štand, da ne lutam previše
negdje na sredini 6. paviljona ... na štandu Hrvatskih studija imate naslove snižene sa 150 na 10 kn, mislim da ima i nekih filozofskih izdanja među njima a nije mi se dalo više nositi
__________________
Zbogom žohari

Zadnje uređivanje netsky prospekt : 16.11.2013. at 09:51.
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 17:16   #69
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Ima na štandu od Večernjeg, ali se uopće ne sjećam cijene. Nema štanda samo za PONS kako je znalo biti prošlih godina.
Zahvaljujem, ne vjerujem da bi u današnjoj gužvi uspio pronaći bez ove informacije.
Ako je već ovakva navala, zašto ga ne organiziraju nekoliko puta godišnje?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 17:59   #70
Koga zanimaju strane knjige, preporučam da ne uzima kod Algoritma nego neka naručuje kod Book Depositoryja.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 19:22   #71
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Bolji program, više sadržaja?
valjda da još zavrte kojeg janjca i rastegnu harmoniku.

Ovogodišnji Interliber je najposjećeniji u zadnjih valjda 20 godina. Radim blizu i ovakve pješačke gužve po Av. Dubrovnik nisam još vidio. A sad kolike su zarade i da li se isplatilo znaju sami izdavači. Kako je netko prije napisao, problem ovih (malih) prostora su male naklade i zato su cijene knjiga visoke. Ove godine je jako puno sniženja no pitanje je koliko se novih knjiga po 150, 200 i više Kuna prodalo.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 20:04   #72
Ne znam gdje samo nađete te jeftine knjige do 50kn.

Što želim kupiti je po defaultu preko 150. Od stručne literature do klasika.

MeandarMedia mi je..
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 22:02   #73
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem, ne vjerujem da bi u današnjoj gužvi uspio pronaći bez ove informacije.
Ako je već ovakva navala, zašto ga ne organiziraju nekoliko puta godišnje?
Nema na čemu.
Koliko god obožavam Interliber, ne bi to bilo to da ga ima nekoliko puta godišnje.

E sad, da ima još jedan sajam muzike i filmova u različitim izdanjima, gdje bi mi bio kraj

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Koga zanimaju strane knjige, preporučam da ne uzima kod Algoritma nego neka naručuje kod Book Depositoryja.
Ma ne samo kod Algoritma, nego bilo gdje. Naslove na engleskom se uopće ne isplati kupovati osim preko neta. Razlika je najmanje 20% u cijeni.

Inače, slažem se da je ove godine po kvaliteti Interliber nešto lošiji nego prije. Šesti paviljon je bespotrebno zatrpan sadržajem koji je prije bio u šatorima; hrpa prljavih i strganih knjiga kojima je prije mjesto na Hreliću nego na Interliberu. Draže mi je bilo kad su te knjige bile vani, a šesti paviljon je bio "normalan".
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 23:29   #74
bila danas i ovaj štand od FPZG-a nisam našla, našla te neke od Političke kulture, al ono za 250 kn, no way
Algoritam me ful razočarao, ono što je sniženo 60% su mahom oni Fear Streetovi i ostale knjižice, ajde i izdanja neka na engleskom, ali opet ni jedno koje bi mi zapelo za oči, ona bolja i popularnija naravno da uopće nisu ni bila snižena ...i ubila sam se tražeći American Gods, što u orginalu, što prevedeno i nema, pa nema ...glavno da će za koje 2-3 god biti na svakom koraku po astronomskoj cijeni, kako to kod njih obično ide
i ASOIAF u paketu na engleskom ništa snižen, a ni pojedinačno
na kraju sam kupila u Znanju 3 knjige za 75 kn, jedna od njih je Parfem povijest jednog ubojice, isti tren sam ju uzela po toj nekoj smiješnoj cijeni
i Rođeni pobjednik u Mozaiku, imaju dobre self-help knjige u rasponu od 10-25 kn, malčice su prljave, al who cares za te pare
i stvarno ne kužim Frakturu i njihove iz godine u godinu astronomske cijene i nikakvi popusti

Zadnje uređivanje pattie_boyd : 16.11.2013. at 23:40.
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 06:24   #75
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
i stvarno ne kužim Frakturu i njihove iz godine u godinu astronomske cijene i nikakvi popusti
Ne znam za ostale knjige,ali kupio sam Noćni cirkus za 110 kn (inače je 170 ili 179 tako da je to bilo ok) i vidio sam OGROMAN popust (tipa 60%) na Larssonovu Millenium triologiju. To sto ona inace kosta 700+ kn je druga stvar. Al 300 kn je savrsena cijena za taj boxset od 3 knjige u TVRDOM uvezu. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je drugim danima izdanje u mekom uvezu 179 kn po knjizi.
Al zato je popust na Zafona bio smijesan. (20ak kn) I onaj Jergovićev Rod postavlja nove standarde u Frakturi svojom regularnom cijenom od 240 kn (200 na interliberu). Mislim stvarno, kao da vec nisu preskupe.
U profilu sam si našao Kradljivicu knjiga za 29 kn (10 kn jeftinije)
Ljevak me odusevio nekim cijenama (Različita Veronice Roth koja je nedavno izasla!)
Algoritam me razočarao, ali uzeo sam si Hobita i An Abundance of Katherines. Htio sam i The Fault in Our Stars kako bih upotpunio svoju John Green kolekciju, ali je do 12 sati bila nestala!
U znanju sam se izgubio u svim onim divnim naslovima po 10 i 15 kn da sam zaboravio kupit pola od planiranog (pametan piše, budala pamti)
I bilo je jos nekoliko malih izdavaca koji su bili preskupi.
__________________
"Sreća se ne juri, sreća se sreće
ex.Animo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 09:49   #76
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Inače, slažem se da je ove godine po kvaliteti Interliber nešto lošiji nego prije. Šesti paviljon je bespotrebno zatrpan sadržajem koji je prije bio u šatorima; hrpa prljavih i strganih knjiga kojima je prije mjesto na Hreliću nego na Interliberu. Draže mi je bilo kad su te knjige bile vani, a šesti paviljon je bio "normalan".
6. paviljon bi bio valjda 40% popunjen, da su ovi šatori vani.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 10:48   #77
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
i ubila sam se tražeći American Gods, što u orginalu, što prevedeno i nema, pa nema ...glavno da će za koje 2-3 god biti na svakom koraku po astronomskoj cijeni, kako to kod njih obično ide
i ASOIAF u paketu na engleskom ništa snižen, a ni pojedinačno
Koliko se sjećam, Američki bogovi su u Algoritmu i to u onom dijelu gdje je 40 ili 60%.

ASOIAF je na više mjesta na 20% na engleskom. Na hrvatskom je u Algoritmu na 20%.

Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
6. paviljon bi bio valjda 40% popunjen, da su ovi šatori vani.
Znam
Pretpostavljam da zato i nema šatora, jer nisu popunili kapacitete ta dva paviljona. I to mi je tužno jer je najbolji pokazatelj kako su ove godine izdavači procijenili da im se to ne isplati. Dosta štandova je ili smanjeno u odnosu na prošle godine ili ih nema. Nadam se da će idućih godina ipak biti bolje i da izdavači neće dizati ruke od Interlibera. Ne ide mi se baš na sajmove izdanja sa kioska.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 12:34   #78
Ja sam našao hrpu knjiga po pristupačnim cijenama, vjerojatno zato što sam izbjegavao štandove velikih izdavača.
Među ostalim kupljeno:
Gabriel Garcia Marquez, biografija - 70 kn (originalna cijena 320)
Seinfeld i filozofija - 60 kn umjesto 120
Hamett: Malteški sokol - 30 umjesto 70
Elric od Melnibonea 1&2 - 40 umjesto 200

i hrpicu knjiga po 10 kuna na štandovima raznih antikvarijata.
Dudley is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 12:50   #79
Najgori interliber u zadnjih 10 godina ... loši naslovi + nikakvi popusti + milijun ljudi kojima tamo nije bilo mjesto (uzimali zrak ljudima koji su na interliber dosli s razlogom , a ne da se pojave na dnevniku novetv i sl.) .. sve u svemu razočaran ...
__________________

In order to succeed, your desire for success should be greater than your fear of failure.
kiki.smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:03   #80
Bila sam u četvrtak na Interliberu.

Imala sam tek nešto više od sat vremena na raspolaganju tako da nisam stigla sve ni obići, a kamoli pogledati pošteno, ali uskoro ćemo se dragi i ja zaletiti pa ću ovaj put nadam se bolje pogledati ponudu.

Inače opći dojam mi nije nešto. Kao što je već nekoliko ljudi reklo - najgori Interliber dosad. Barem meni.

Drago mi je zbog svih onih koji su obavili uspješan shopping, ali meni nije bilo nešto posebno.

Drago mi je da je i ove godine bilo starih brojeva Drva znanja od 5 kn pa nadalje. Najstariji brojevi (do otprilike 100. broja) su po 5 kn, a noviji 10, 15 (?) i 20kn, ovisno o godini izdanja. Ako nekoga interesira ovaj časopis, preporučujem odlazak u 6. paviljon - puno veći izbor i manja gužva nego u petom.

Kupila sam si enciklopediju životinja za 99kn (ima i u 5. i u 6. paviljonu) i Oxfordovu ekologiju za 30kn (6. paviljon, SysPrint).

Također me je iznenadilo koliko su skupe obične slikovnice, ali kupila sam par slikovnica kako se glasaju životinje za 5 kn i knjigu supermama za 20kn te još nekakvu slikovnicu s mačićem koji ide u šetnju za 20kn.

Dragom sam kupila komplet knjiga Drugi svjetski rat, 1. i 2. dio, tvrdi uvez, 50 kn.

I to je to.

Što se tiče stručne literature koja me interesira (biologija i kemija) mršava ponuda. Ništa novo i ne baš neki popusti.

Preporučujem na štandu Školske knjige Repetirorij iz kemije za srednje škole - 50-ak kn čini mi se, a inače izvrstan repetitorij! Ima i za osnovnu školu. I vidjela sam kulturu stanica i tkiva na popustu čini mi se 60%, što je za nekog tko se time bavi ok, mislim da je cijena ispod 100kn. Ostalo je na popustu po 20-ak %, što mi i nije neka akcija.

Profil nisam vidjela da ima išta što nije bilo prošle godine, a kod Alfe sam vidjela samo slikovnice, dok su prošle godine imali dosta stručne literature.

S tim da još jednom napominjem, zaista sam žurila pa je vrlo vjerojatno da sam puno dobrih stvari propustila vidjeti

Eh da, u 6. paviljonu sam vidjela po 29kn 50 nijansi sive, 50 nijansi slobodniji i mračniji, dakle sva 3 nastavka pa koga interesira, neka ih potraži, naravno opet nisam uspjela vidjeti koji štand

I naravno razočarenje što nitko nije dijelio blokiće...
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.