Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2014., 11:42   #81
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Penava.... bezličnjak i beskičmenjak isto ka i sabo samo u drugom dresu,,,,,ljigavac karijerist bez političkog uvjerenja jadni Vukovarci !!! a ono, jel ???? za si i par glasova dobija izbore ??? I pored Karamarkovih autobusa ??? namišteno do Mile majke !!! Nima legitimiteta a ti se jasno i vidi.......hehehhehh ma koja akademska karijera ??? Bogu za plakati !! Kao i VASINA..... i KARAMARKOVA..... kineziolog pa na ekonomiji ??? propali student prava ??? hhehh ma nemojte praviti budale od Hrvata,,,,,,,,,ka i njegov šef.....ma di toga ima ??? pa i zadnji i najzadnjiji IDIOT svaki a pogotovo pravni faks more završiti !!!
Zašto kineziolog ne bi bio na ekonomiji?

I zašto vrijeđaš ljude s pravnim fakultetom?

Pored svega si i prilično nepismena.
inokosni is offline  
Old 19.07.2014., 11:44   #82
Quote:
Madelade kaže: Pogledaj post
Ćirilica je samo pismo, a U je samo slovo.
ćirilica je pismo, a u je slovo
s tim da ćirilica ostaje i dalje samo pismo, a U, u određenom konsekstu, ima i konotaciju simbola
inokosni is offline  
Old 19.07.2014., 11:57   #83
Quote:
Madelade kaže: Pogledaj post
Treba grad Vukovar proglasiti posebnim područjem spomena na žrtve velikosrpske agresije i izuzeti ga iz prava Srba na korištenje ćirilice.
Srbi se za to trebaju duboko pokloniti Hrvatskoj i reći veliko HVALA.
Jednom godišnje delegacija hrvatskih Srba sa delegacijom vlasti u Beogradu na Ovčari.
Kraj priče.
Za pocetak dogradonacelnik iz redova manjine bi trebao biti u protokolu na obiljezavanju dana nezavisnosti i time pokazati korak prema lojalnosti i suzivotu , ali to gazda ne dopusta nego mora biti u prvim redovima prilikom parastosa stradalim Srbima u "oslobodjenju grada". A nemala dogradonacelnicka placa redovno sjeda na racun.
dekameron2009 is offline  
Old 19.07.2014., 12:03   #84
Quote:
inokosni kaže: Pogledaj post
ćirilica je pismo, a u je slovo
s tim da ćirilica ostaje i dalje samo pismo, a U, u određenom konsekstu, ima i konotaciju simbola
ćirilica u određenom kontekstu ima i konotaciju simbola kao i U
Za ćirilicu u gradu Vukovaru nema mjesta na službenim tablama države.
Madelade is offline  
Old 19.07.2014., 12:03   #85
Quote:
dekameron2009 kaže: Pogledaj post
Za pocetak dogradonacelnik iz redova manjine bi trebao biti u protokolu na obiljezavanju dana nezavisnosti i time pokazati korak prema lojalnosti i suzivotu , ali to gazda ne dopusta nego mora biti u prvim redovima prilikom parastosa stradalim Srbima u "oslobodjenju grada". A nemala dogradonacelnicka placa redovno sjeda na racun.
Samo potvrda više da ćirilici nema mjesta u Vukovaru.
Madelade is offline  
Old 19.07.2014., 12:16   #86
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
aha.
os primjer iz gorskog kotara?
vrbovsko, trecina srba, u ratu nikakvi sukobi.

nisu trazili nikakve dvojezicne natpise za drzavne i javne ustanove niti ih je bilo, ali je sama aktualna vlada poslala dvojezicne table za ustanove tipa mirovinsko, socijalno, biro itd.

jel i tamo kriv hdz?
A Udbina? Jel i tamo kriva Vlada?

I tamo branitelji traze skidanje, ali gle cuda, forumski branitelji HDZ na to zmire.
Studentko is offline  
Old 19.07.2014., 12:31   #87
Quote:
Studentko kaže: Pogledaj post
A Udbina? Jel i tamo kriva Vlada?

I tamo branitelji traze skidanje, ali gle cuda, forumski branitelji HDZ na to zmire.
tamo gdje Hrvati nemaju ništa protiv jer je postignut dogovor i jer je ionako samo jedna dvojezična ploča .
koji branitelji Udbine?
zašto ih ne čujemo ?
frane2110 is offline  
Old 19.07.2014., 12:52   #88
'argumentacija' ovog forumaša @studentko je prepoznatljiva.
točnije - tu nema argumenata nego samo osobne impresije. već viđeno.
da želi sudjelovati u raspravi, prvo bi PROČITAO ustavni zakon.

članak 8 ustavnog zakona traži konsenzus.
kao takav je od zakonodavca ostavljen izvršnoj vlasti kao pametan 'osigurač'.
dakle, sve treba biti po zakonu, njegovim najboljim europskim normama.
ali dopušta se presedane uvjetovane specifičnošću hrvatske situacije.

u udbini, vrbovskom ili puli ne treba taj 'osigurač'. jer postoji i 'živi', ljudski konsenzus u lokalnoj zajednici.
u vukovaru tog konsenzusa NEMA.

i sad, jedna pametna hrvatska državna vlast bi iskoristila taj 'osigurač'.
ova nije ni pametna ni hrvatska, ona štoviše - svojim djelovanjem i silovanjem radi na destrukciji i ono malo međusobnog razumijevanja. i to ne samo među hrvatima i srbima u vukovaru, već sad i među hrvatima različitih političkih svjetonazora. oni to rade svjesno i namjerno - gotovo perverzno, maliciozno, fetišistički. kao da uživaju u tome.

tome treba stati na kraj.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 19.07.2014., 13:04   #89
Quote:
Madelade kaže: Pogledaj post
Ćirilica je samo pismo, a U je samo slovo.
a Srbi koriste i ćirilicu a bome i slovo "U".....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Old 19.07.2014., 13:37   #90
Quote:
inokosni kaže: Pogledaj post
Zašto kineziolog ne bi bio na ekonomiji?

I zašto vrijeđaš ljude s pravnim fakultetom?

Pored svega si i prilično nepismena.
Dakle 'vako : ti najprije nauči čitati što ja pišem-- jerbo TU SE VIDI TVOJA NE-PISMENOST..... a manje se naslađuj s mojim avatarom, ja znam da izaziva zazubice, zato san je i stavio....
Drugo.. kad san upisiva magisterij iz međunarodnog javnog i privatnog prava i međ. pol. odnosa, uvjet je bija pravni faks a ne ekonomski ili kineziološki ili medicina.....-- e, diplomu nisan kupija steka je pošteno još prije vrimena...oslobođen pisanja diplomskog...ali nisan ka onaj tip dobija rektorovu nagradu.....Znaš što san dobija ??? ugled i obraz da san se svakom profesoru i godinama po diplomiranju moga pojaviti u kabinetu i da smo se zagrlili i izljubili......svaki me se sića po dobru !! A i sad kod predstojnice jedne katedre mogu doći... a dugo se godina nismo vidili.....Alo !!!! to se ne dobija kupovinom diplome !! . Chiaro ?? eh, da, tražilo se i poznavanje jezika.... bar onoliko koliko ih Kolindica govori a toliko pa još malo više govorin i ja pa se s time ne kurčim previše...samo povremeno.
I što misliš. zašto nisan upisao magisterij iz medicine ili strojarstva ?
E sad mi objasni kakve veze kineziologija ima s ekonomijom ??
ajmo još-----pravnik sam i ne pada mi na pamet viđati svoje kolege----ne znam iz kojega moga upisa si to zaključio ?? ali da ima nesposobnih i pravnika i ekonomista i ostalih, pa to je evidentno !!! samo pogledaj našu Vladu... Pa zašto bih i iz kojega Božjega razloga o tomu mučao ??? zašto ???
A ja ti tvrdim jedno. nađimo se sutra pa idemo kod ove sveučilišne profesorice.. prekrasna visoka plavuša--s Harvarda.... prirodna... istog će me časa primiti i pripoznati...znaš, naše je prijateljstvo, čvrsto, sklopljeno jedne noći.....
Međunarodni simpozij ja san ima temu napisanu.... ali se zakačija s profesorom...a on samoljubac, a i pohotnik... mene želi sjebati i opiči mi novu temu... jasno da je napišem na engleskom.....Prva mi je ta gospođica tada priskočila u pomoć a posli i druge kolegice.... bija sam ka Pepeljuga....ptičice mi pomagale..... oduševljen..sve smo napravili priko noći....nismo stali ni trenutka !!! profa nije sebi moga doći...kad san ujutro ima gotov i savršen referat !!!!!
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Old 19.07.2014., 13:48   #91
eh da...dečki mi nisu pomogli, samo cure !! a razlog je bija ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=0Jv7dp4ZtO8
Bilo je jebeno !!! ali sve su bile uz mene !! A znaš tko je Plavuša bila ??? plavuša, prva koja je stala uz mene bila je njegova asistentica---
za ne virovati, a ???
Lorenco...sjebaćemo ga !!!!!
rečeno--učinjeno !!!
e sad razlozi zašto je bila uz mene bili su jako osobne prirode....ali ne oni koji ti možda prvi padaju napamet...a kod drugih cura nešto slično.... a i sukob mene i profe je bija osobne prirode...Sve je bilo na osobnoj razini...baš sve......
__________________
bananko

Zadnje uređivanje Lorenzow : 19.07.2014. at 13:57.
Lorenzow is offline  
Old 19.07.2014., 14:30   #92
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
'argumentacija' ovog forumaša @studentko je prepoznatljiva.
točnije - tu nema argumenata nego samo osobne impresije. već viđeno.
da želi sudjelovati u raspravi, prvo bi PROČITAO ustavni zakon.

članak 8 ustavnog zakona traži konsenzus.
kao takav je od zakonodavca ostavljen izvršnoj vlasti kao pametan 'osigurač'.
dakle, sve treba biti po zakonu, njegovim najboljim europskim normama.
ali dopušta se presedane uvjetovane specifičnošću hrvatske situacije.

u udbini, vrbovskom ili puli ne treba taj 'osigurač'. jer postoji i 'živi', ljudski konsenzus u lokalnoj zajednici.
u vukovaru tog konsenzusa NEMA.

i sad, jedna pametna hrvatska državna vlast bi iskoristila taj 'osigurač'.
ova nije ni pametna ni hrvatska, ona štoviše - svojim djelovanjem i silovanjem radi na destrukciji i ono malo međusobnog razumijevanja. i to ne samo među hrvatima i srbima u vukovaru, već sad i među hrvatima različitih političkih svjetonazora. oni to rade svjesno i namjerno - gotovo perverzno, maliciozno, fetišistički. kao da uživaju u tome.

tome treba stati na kraj.
A ovaj sanaderoljubac (sada je to nezgodno spominjati jer nije aktualan vise i nasao je novog gospodara) cak određuje cije cinjenice su valjane,a cije ne.

Utipkati u trazilicu "spomenar-kako je uvedena cirilica u Vukovar".

Pa se trgajte i lomite sa svojim provalama.
Studentko is offline  
Old 19.07.2014., 14:35   #93
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mene sad čak pomalo strah da ti ne trolaš nego da fakat vjeruješ u besmislice koje tu ponavljaš kao papagaj
pa naravno da vjeruje, to je pavlovljev refleks. prebacivanje vlastitih grijeha na političkog protivnika.

pogledaj tu šprancu partije:

hdz 1996 donese ustavni zakon o suradnji sa haškim sudom.

u zakon stave 'osigurač'.

Quote:
Članak 3.

Zahtjev za suradnju ili izvršenje pojedinih odluka Međunarodnoga kaznenog suda dostavlja se Vladi Republike Hrvatske.

Zahtjevu za suradnju ili izvršenje odluke Međunarodnoga kaznenog suda Republika Hrvatska udovoljit će ako je zahtjev ili odluka utemeljena na odgovarajućim odredbama Statuta i Pravila o postupku i dokazima Međunarodnoga kaznenog suda i ako nije u suprotnosti s Ustavom Republike Hrvatske.

Zahtjev za suradnju i izvršenje odluke Međunarodnoga kaznenog suda, koji udovoljava zahtjevima iz stavka 2. ovoga članka, Vlada Republike Hrvatske dostavlja nadležnom državnom tijelu radi izvršenja.
obrane se i od 'subpoene'.

ali partija po preuzimanju vlasti, nakon manje od četiri mjeseca, deklaracijom poništava sve do tad učinjeno.

prihvaćaju optužnice protiv generala, uopće ni ne pokušavaju koristiti pravne mogućnosti koje im pruža članak 3.

naravno, djelovanje po optužnicama (dakle, metaforički - 'lov na gotovinu') potom ostavljaju hdzovoj sanaderovoj vladi. i onda ih hlada oporbe seru o 'izdaji' i 'izdajnicima' u hdzu. koji su - gledajte perverzije - 'i donijeli zakon i izručili generale'...

isto sad rade i s vukovarom.

imali su 'osigurač' - nije im ni palo na pamet koristiti ga.
već koriste ove tragične prijepore kako bi podijelili narod i prokazali hdz kao 'izdajnike'. već viđeno...
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte

Zadnje uređivanje suntzu72 : 19.07.2014. at 14:46.
suntzu72 is offline  
Old 19.07.2014., 15:18   #94
Zasto je HDZ koalirao sa SDSS-om u Vukovaru i donio Statut ako to nista ne znaci i ako nije morao?
Studentko is offline  
Old 19.07.2014., 15:55   #95
Quote:
Studentko kaže: Pogledaj post
Zasto je HDZ koalirao sa SDSS-om u Vukovaru i donio Statut ako to nista ne znaci i ako nije morao?
izgleda da baš nisi upućen. USKLAĐIVANJE lokalnih statuta sa ustavnim zakonom o pravima nacionalnih manjima iz 2002. bio je UVJET iz predstupnih pregovora. bez toga ne bi se zatvorilo poglavlje 23.

znači, vukovarci su bili obvezni uskladit svoj gradski statut i zajamčit pravo manjine na službenu uporabu jezika i pisma kad njezin broj prijeđe 33% stanovništva, a kako je popisano ustavnim zakonom.

dakle, to što je vukovarski sdp te 2009. godine glasovao PROTIV usklađivanja statuta sa ustavnim zakonom i nije baš nešto s čime bi se trebalo hvastati. jer nije bila riječ o izrazu naglo pronađenog domoljublja.

a za kraj, najbolje - kad je usvojen statut, 2009, u stanovništvu vukovara srbi nisu prelazili 33%. da je korištena dotadašnja uobičajena metodologija popisa stanovništva ne bi sbi prešli 33% ni 2011. jer je pravilo da se u graničnim područjima manjinsko stanovništvo prirodno 'odlijeva' u matičnu državu, pogotovo ako s njom graniči.

dakle, možda mrvu perfidna, ali pragmatična pretpostavka tadašnje hdz ekipe i u zagrebu i u vukovaru je bila da popisom 2011. taj broj lokalnih vukovarskih srba neće rasti, nego obratno - još dodatno pasti...

no, prilikom pregovaranja za ulazak u eu nužnih ustavnih promjena 2010., osim smanjenja boja zastupnika dijaspore na samo tri, milanović i pupovac su ishodili i promjenu metodologije za popis stanovništva (pa će se u stanovništvo brojati i oni koji fizički i nisu u vukovaru!):
Quote:
Mijenjati metodologiju

Kako bi se dobila što točnija brojka stanovništva, potrebno je na osnovu iskustva od prije devet godina mijenjati metodologiju i organizaciju popisa, smatraju u Srpskom narodnom vijeću, koje je uložilo primjedbe na sam proces popisa iz 2001. godine, a njegove rezultate nije priznalo.

- Državni zavod za statistiku nije uvažio popis od 40.000 imena Srba iz Hrvatske koji su se u to vrijeme još uvijek nalazili u izbjeglištvu, nego su tu dokumentaciju uzeli kao arhivski materijal – ističe predsjednik SNV-a Milorad Pupovac, koji dodaje da se što prije moraju pokrenuti opsežne pripreme u koje bi se zajedničkim snagama trebale uključiti državne institucije, Srpska pravoslavna crkva, vijeća srpske nacionalne manjine i SDSS.
dakle, statut nije nikakav problem. problem su nepridržavanje zakona ove vlade i falsificirani popis stanovništva.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 19.07.2014., 16:04   #96
Tko je izglasao 33%? Tko je bio ministar policije koji prstom nije maknuo po pitanju laznih prebivalista?

Perite gospodare do sutra i opravdavajte, istinu ne mozete sakriti.
Studentko is offline  
Old 19.07.2014., 16:47   #97
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
'u udbini, vrbovskom ili puli ne treba taj 'osigurač'. jer postoji i 'živi', ljudski konsenzus u lokalnoj zajednici.
u vukovaru tog konsenzusa NEMA.
Ma naravno! Krvna braća HDZ i SDSS skupa ceremonijalno postave dvojezične ploče, ukaže se prorok Darko Milinović koji kaže da u Udbini svi žive sretno i veselo i odjednom to ulazi u udžbenike i dvojezične ploče stoje kao nigdje.
Šta se tiče Vukovara, moj dojam, naravno, konsenzus o dvojezičnosti postojao je do 4. prosinca 2011. (kao, uostalom, i o zakonu o prebivalištu kog su se sjetili sada, a ne kad je njihova partija provodila popis stanovništva). I ista stvar kao i u Udbini, samo s drukčijim ishodom: ukaže se prorok (blizak HDZ-u, naravno) zvan Tomislav Josić koji u vremenu sa SDP-ovim gradonačelnikom i SDP-om na vlasti u državi izvali kako je odjednom ćirilični natpis problem, međunacionalni odnosi nisu na razini, a Vukovarcima više smetaju dvojezični natpisi koje ionako nitko ne gleda od npr. aboliranih zločinaca koji ondje, zahvaljujući zna se kome, žive kao da rata nije bilo.

Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
hdz 1996 donese ustavni zakon o suradnji sa haškim sudom.

u zakon stave 'osigurač'.



obrane se i od 'subpoene'.

ali partija po preuzimanju vlasti, nakon manje od četiri mjeseca, deklaracijom poništava sve do tad učinjeno.

prihvaćaju optužnice protiv generala, uopće ni ne pokušavaju koristiti pravne mogućnosti koje im pruža članak 3.

naravno, djelovanje po optužnicama (dakle, metaforički - 'lov na gotovinu') potom ostavljaju hdzovoj sanaderovoj vladi. i onda ih hlada oporbe seru o 'izdaji' i 'izdajnicima' u hdzu. koji su - gledajte perverzije - 'i donijeli zakon i izručili generale'...

isto sad rade i s vukovarom.

imali su 'osigurač' - nije im ni palo na pamet koristiti ga.
već koriste ove tragične prijepore kako bi podijelili narod i prokazali hdz kao 'izdajnike'. već viđeno...
Pa, čak i da to jest istina, a nije jer lako je namirisati ovakve izjave (u rangu: nije HDZ krao, to je SDP donosio lovu u Kozarčevu i nasilno trpao novac dr. Ivu u džep), HDZ je po dolasku na vlast mogao osporiti optužnice i učiniti nešto po tom pitanju. No, naravo, ne valja očekivati od HDZ-a neke postupke u hrvatskom interesu.

Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
dakle, to što je vukovarski sdp te 2009. godine glasovao PROTIV usklađivanja statuta sa ustavnim zakonom i nije baš nešto s čime bi se trebalo hvastati. jer nije bila riječ o izrazu naglo pronađenog domoljublja.
Znači, SDP 2009. nije poštovao zakon, 2013. prilikom mijenjanja statuta bili su izdajice, a kako nam Hrast sada lijepo kaže, oni su protiv Hrvatske. Ne mogu se oteti dojmu da je sve šta dobri, pošteni HDZ napravi ispravno, zakonito i za dobrobit naroda, a sve SDP-ovo protuhrvatsko i zlobno.
Xenoborg is online now  
Old 19.07.2014., 17:04   #98
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
...a Vukovarcima više smetaju dvojezični natpisi koje ionako nitko ne gleda od npr. aboliranih zločinaca koji ondje, zahvaljujući zna se kome, žive kao da rata nije bilo.
to sam već na ovoj temi ranije komentirao kao preduvjet rješavanja vukovarske situacije. nema tu normalnog života kad si ti ljude natjerao da žive s takvim bremenom. to i hrvatima i srbima treba biti prioritet: prokazati zločince, suditi im i napokon početi živjeti. tada više ne bi bilo toga tereta.
džonson is offline  
Old 20.07.2014., 08:48   #99
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
koliko ti uopće poznajes Hrvata?

mi smo uglavnom protiv uvođenja ćirilice, pgotovo u grad stradao u srpskoj agresiji...

a sada se vidi da je onaj SHZ samo desna ruka SDP-a
a jadni hadezeovci znači ako netko nije uz njih taj je uz SDP i onda oni kažu i njihov dragi Karamarko da je HDZ prošao svoju katarzu!? Da nije žalosno ,bilo bi smiješno.
mala ptica is offline  
Old 13.08.2014., 15:32   #100
KONTRA SUDA I STAVA HDZ-A
Penava udario na ustavni poredak!
Quote:
'Nespojivo mi je s demokratskim sustavom i uređenjem države da postoji tijelo ili grupa ljudi, u ovom slučaju imenom i prezimenom njih 11, kojima je omogućeno i koji si daju za pravo zabraniti cijelom jednom narodu i građanima u državi da konzumiraju izjašnjavanje i odlučivanje o bilo kojem pitanju ili problemu na najdemokratskiji mogući način - neposredno na referendumu', poručio je Penava.

Istaknuvši da govori o svojim osobnim stavovima, rekao je kako postojanje 'vrhovnog tijela koje je iznad naroda, govori o neslobodnom i nedemokratskom društvu, koje smatra da su po određenim pitanjima narod i građani maloumni', te da trebaju imati mentore, čuvare demokarcije, koji će im govoriti što smiju, a što ne smiju, što može, a što ne može.

'Bit demokracije jest odgovornost na građaninu odnosno pojedincu', tumačio je Ivan Penava podsjetivši na uzrečicu kako su 'čovjek i narod stariji od zakona'.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-poredak.html
----

Zar ne postoje nekakvi seminari u HDZu, gdje se uči smisao Ustavnog suda.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.