Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 12:10   #441
kapa

ima li neko preporuku za kapu dimnjaka
ova koju imama previse propusta kisu kod jakog vjetra

ima li neko preporuku?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 20:47   #442
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
ima li neko preporuku za kapu dimnjaka
ova koju imama previse propusta kisu kod jakog vjetra

ima li neko preporuku?

Ovakva kapa može to riješiti uz pravilan opšav i na njega dolazi kapa.
http://i625.photobucket.com/albums/t...g?t=1289763958
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:44   #443
KONTRA SVITA!

I ja imam problem s dimnjakom. Ne samo da nikako ne vuce, nego puse KONTRA - u kamin!!!

Ali da pojasnim situaciju;
nas kamin je promjera 180 (12kw). Dimnjak je iz dva dijela. Kat ispod nas je promjer 140. Mi smo nadogradili kat te povisili dimnjak s promjerom 160. Kamin na donjem katu je uvijek dobro radio.
Redukciom na 150 sam se spojio na novi dio dimnjaka. Od ulaza u dimnjak do vrha je oko 2m. Vrh je ujedno oko pola metra iznad sljemena.
Kad sam probio rupu u dimnjaku na trenutke je puhalo u kontra smjer (u smjeru kamina). Istina da je jako jugo, a kad ne bi bilo refula na ruci sam osjetio da ipak lagano vuce prema gore.

testno sam zapalio novinu u kaminu, ali naravno da je sav dim otisao u kucu!

Kako rijesiti problem.? Jel treba jos povisiti dimnjak?
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:29   #444
1 premali fi dimnjaka
2 premala djelotvorna visina (u uputstvima za pec siguno pise min visina i fi dimnjaka )
karikirano
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:42   #445
Problem sa smolom u dimnjaku!

Grijem se na kamin u kojem lozim bukova drva i daske od borovine. Znam da je borovina uzrok problema sa smolom, ali vec sam kupio veliku kolicinu te daske pa sam primoran da je nastavim loziti.

Naime, zadnje dvije godine pred kraj sezone lozenja doslo je do pozara u dimnjaku koje sam oba puta sam ugasio. Sada sam gledao unutrasnjost dimnjaka i zapazio da je s unutrnje strane tanki sloj smole koji je pomalo ljepljiv. Dakle, trenutacno je protok dima normalan i nema debelog sloja s unutarnje stranje dimnjaka, kao sto je bilo kad sam na proljece ugasio pozar u dimnjaku, ali zabrinjava me sto je dimnjak iznutra vec ljepljiv, iako ga je dimnjacar ocistio prije sezone lozenja.

Moze li opet doci do pozara u dimnjaku, iako je sloj smole vrlo tanak, ali ipak ljepljiv ili je za pozar potreban deblji sloj smole?

Sto da radim?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 18:55   #446
resi uzrok stvaranja i talozenje katranskih obloga stvaranje istih nije uvjetovano sa gorivom

osnova je pravilno lozenje i pravilna priprema ogrijeva

samozapaljenje dimnjaka je cescea pojava negoli ljudi to znaju cesto dimnjak odgori a da ljudi to ni neznaju (najcesce to primete pred sumrak ili nocu )
ak je dimnjak zdrav i ispravan i nema opasnosti od zapaljenja okolice nebi ga trebalo gasiti nego ga treba kontrolirano pustit da odgori do kraja a potom ocistit
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 22:05   #447
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
resi uzrok stvaranja i talozenje katranskih obloga stvaranje istih nije uvjetovano sa gorivom

osnova je pravilno lozenje i pravilna priprema ogrijeva
Kod mene se dimnjak nikada nije zapalio dok nisam poceo u vecim kolicinama loziti borovinu i jelovinu. Sto mislis pod pravilnim lozenjem i pravilnoj pripremi ogrijeva?

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
samozapaljenje dimnjaka je cescea pojava negoli ljudi to znaju cesto dimnjak odgori a da ljudi to ni neznaju (najcesce to primete pred sumrak ili nocu )
ak je dimnjak zdrav i ispravan i nema opasnosti od zapaljenja okolice nebi ga trebalo gasiti nego ga treba kontrolirano pustit da odgori do kraja a potom ocistit
Moze li doci do samozapaljenja dimnjaka ako nema nikakvog nakupljenog sloja unutar dimnjaka, nego je samo postao ljepljiv od smole. Pokusao sam to ostrugati, ali jako je cvrsto i nisam uspio ni malo. Dolazi li do samozapaljenja dimnjaka samo kad se nakupi deblji sloj unutar dimnjaka ili je i ovo opasno - samo ljepljivi sloj unutar dimnjaka po cigli?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:33   #448
pravilno lozenje
da se pec kuri nacin da pec gori a ne da se drva kuhaju u njoj
a priprema ogrijeva da su drva stvarno suha a to znaci da su bar godinu dana ostala na zraku da se osuse
taj tanki sloj je vec katranska obloga koja ce se sa vremenom podebljat
sto je deblji sloj to je mogucnost pozara veca i neugodnija
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 01:04   #449
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
taj tanki sloj je vec katranska obloga koja ce se sa vremenom podebljat
sto je deblji sloj to je mogucnost pozara veca i neugodnija
Kako da se rijesim cak i tog tankog katranskog sloja? Kad bi mi dosao dimnjacar ne bi imao sto ocistiti, jer ta katranska obloga zaista je tanka, ali blago ljepljiva.
Mogu li ja sam da ga zapalim i pazim dok bude gorilo ili da cekam dok ne bude deblji sloj?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 06:44   #450
Quote:
Alpinac kaže: Pogledaj post
Kako da se rijesim cak i tog tankog katranskog sloja? Kad bi mi dosao dimnjacar ne bi imao sto ocistiti, jer ta katranska obloga zaista je tanka, ali blago ljepljiva.
Mogu li ja sam da ga zapalim i pazim dok bude gorilo ili da cekam dok ne bude deblji sloj?
To je nemoguće skinuti osim na jedan naćin,a taj je da se zapali .Naravno to bi trebao napraviti dimnjačar i to kontrolirano.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:02   #451
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
To je nemoguće skinuti osim na jedan naćin,a taj je da se zapali .Naravno to bi trebao napraviti dimnjačar i to kontrolirano.
Je li to potrebno raditi sada buduci da je sloj vrlo tanak, ali ljepljiv?

Ili do samozapaljenja dimnjaka dolazi samo kad je deblji sloj?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:50   #452
Quote:
Alpinac kaže: Pogledaj post
Je li to potrebno raditi sada buduci da je sloj vrlo tanak, ali ljepljiv?

Ili do samozapaljenja dimnjaka dolazi samo kad je deblji sloj?
ne panicari milimetar dva obloga se ne isplati palit a i tesko je to upalit da bi odgorelo
ljepljiva obloga samo dokazuje da gresis u osnovnim stvarima + vreme koje ti ne pomaze u tome

za skidanje smolnatih obloga postoji i alat slican frezeru sa kojim se da te obloge skinut
paljenje ili frezanje svaki od tih postupka ima svojih prednosti
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:22   #453
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
To je nemoguće skinuti osim na jedan naćin,a taj je da se zapali .Naravno to bi trebao napraviti dimnjačar i to kontrolirano.
Oprosti,to nemoj nikome preporučivati,jer to može izazvati nesagledive posljedice.
Vrlo lako nastane požar, a isto tako i eksplozija, ako se dimnjak jako zagrije.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:34   #454
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Oprosti,to nemoj nikome preporučivati,jer to može izazvati nesagledive posljedice.
Vrlo lako nastane požar, a isto tako i eksplozija, ako se dimnjak jako zagrije.
Napisao sam da dimnjak treba zapaliti dimnjačar i to kontrolirano.
http://www.dimso.hr/dim_usluge.html
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 22:05   #455
Znam da to ne treba raditi bez dimnjacara, ali ako je dimnjak kvalitetan ne moze doci do sirenja pozara. Treba pustiti, uz kontrolu naravno, da samo odgori.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:13   #456
Može li mi netko pomoći u vezi s ovime...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=595841
hrvoje55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:25   #457
molim da mi netko pomogne ako zna nešto o mom problemu. Naime živim u kući te imam dimnjak na kojem je već prikljućena jedna peć (u prizemlju), te bi sad htio na taj isti dimnjak staviti i drugu peć (manju snage 6 kw) ali skroz u potkrovlje gdje mi je onda visina dimnjaka od postavljene peći samo 3 m. Zanima me da li će to biti moguće i da li će se dimovi gušiti i da li će uopće dimnjak povući dim iz gornje peći ( pošto je tako mala visina). Promjer dimnjaka mi je 20 cm. Hvala unaprijed ako netko zna odgovor
Slavonac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:32   #458
Pokušaj, mislim da ne bi trebalo biti problema!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:23   #459
hvala za vikend ću krenuti u akciju ako bude vremena pa ćemo vidjeti. pozdrav
Slavonac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 17:36   #460
imamo veliki problem sa dimnjakom. radi se o kući na kat izgrađenoj 1990g. a u nju je useljeno i započeto stanovanje 2007.g. dimnjak je kao i kuća uzidan od cigle. kat nije uređen i na njemu nitko ne živi već samo u prizemlju gdje i ložimopeć koja grije boravak+kuhinju. prošle godine prilikom drugog bojanja unutrašnjih zidova su nam se na dijelu zida gdje je dimnjak pojavile nekakve fleke valja od smole iz dimnjaka.to smo riješili sa asfaltnom bojom i nisu se više pojavljivale. sada prije 10 dana sam očisti dimnjak i bio sam ga zapalio. sam je gorio nekih pola sata i ugasio se i onda sam ga temeljitoočistio sa žicom načijem je vrhu okrugla četka. pećje fino gorila i grijala i nije se nigdje dim vraćao, alinam strašne probleme zadaje nekakva voda koja nam se cijedi kroz vrata za čišćenje dimnjaka odmah do poda.ta voda je boje rijetke kave a smrdi katastrofa. kao da se ta smola cijedi i čini mi se da se cijedi saMo kad peć ono ne gori punim intenzitetom negokad su malo veća drva na vatri. i ne cijedi se konstantno nego se to pojavi recimosvaki 2. ili 3. dan ....nemampojma,za popizdit, zovem dimnjačara svakako, ali evo i ovim putem tražim ozbiljne savjete i slična iskustva
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.