Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2008., 08:18   #161
Zvon: moj dimnjak će imati dimovodnu cijev 18 cm i ventilacijski kanal. takav kod schiedla košta 800 kuna/m1, a kod poznanovca 400 kn/m1.
i to je takva cijena...... kaj ti znači sa svim da ga napravim? imat će sve što dimnjak treba imati.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 10:01   #162
Renata
nisam negativan samo po tome kaj vidim okolo kako rade te dimnjake rade jih napola jer po opcoj logiki dovoljno je postavit cjev blokove i to je to a schiedel preferiram samo iz razloga sto je u kopletu sve kaj je potrebno makar sam vidio pametnjakovica koji su i original sazidali bez nekih stvari koje su bile u kompleti ko kvazi to netreba
dimnjak nije nekakva znanost samo je problematika velika ako ne radi kako smo hteli a sanacija je po obicaju skuplja nego prvobitna kvalitetna izgradnja
a kaj se tice firme koju preferiras njihovi unutrasnji uloski nisu niti pol toliko dobri koliko od schiedela
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 14:21   #163
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
a kaj se tice firme koju preferiras njihovi unutrasnji uloski nisu niti pol toliko dobri koliko od schiedela
moram priznati da ne znam te nedostatke, ali dobili smo preporuku za taj da je jeftiniji a isto dobar. što je to uložak? uostalom, što može biti manjkavo kod dimnjaka? jer meni je to isto kao rasprava wienerberger ili neka druga cigla. jer svaka cigla će trajati cijeli moj životni vijek i neće bit problema.
što sve može bit manjkavo kod dimnjaka?
npr. imam prijatelje koji se već nekoliko godina griju na dimnjak izgrađen od obične cigle. i sve im je u redu.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:41   #164
Renata, ako nekaj neznaš, nemoj onda drugima govoriti da je nekaj bolje i jeftinije. Pročitaj još jednom kaj sam prije napisal:

"Zeke, kupi Schiedel. Zaboravi triper varijante.
Ja sam to napravil prije dvije godine. Išel sam u PGM Poznanovec, skupljal ponude od lokalnih trgovina, i na kraju mi je gotovo najjeftinija bila Schiedel-ova ponuda.
Kupil sam dva kompleta: jedan za unutra 7m i jedan za van od 1.5m. Na paleti dobiješ sve, uključivo i mort za spajanje plašteva i kit za spajanje cijevi, završnu ploču i rozetu.
Ovi ostali ti mogu biti jeftiniji ako ne kupuješ oblogu za cijevi od kamene vune, jer ona košta nekih 1500kn.
Nemoj šparati na tome, jer zamijeniti dimnjak ti bu puno skuplje nego kupiti pošteni na početku."


Zakaj je PGM jeftiniji?
- nema vunu kao izolator, već samo špagu za centriranje
- nema donju posudu za kondenzat
- nema rešetke
- nema završnu inox cijev
- nema završnu ploču
- betonski elementi nemaju kanale za sušenje vune
- nema morta za spajanje elemenata
- nema kita za spajanje cijevi

Jasno, kad kupuješ samo dio, onda ispada jeftinije. No kad još kupiš sve dodatke koji su opisani, cijena je podjednaka (uključivo i vozikanje i traženje onoga čega nemaš a treba ti).
I nije važno koliko nekaj košta kad kupuješ, već koliko košta postavljeno. Također i omjer uloženo-dobiveno.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 16:29   #165
Potpisujem ovaj post jer sam prošao istu priču i došao do istog zaključka. Dodao bih samo još stavku transporta do gradilišta jer cijena dobivena u Poznanovcu je fco skladište Poznanovec (cca. 60-70km od ZG; ja sam još 30km dalje od ZG pa sam imao oko 100km). Ako nekome platiš da ti to doveze nećeš proći ispod 500-700kn što također treba uzeti u računicu (za Schiedel kojeg ima skoro u svakoj trgovini građ. materijala sam transport platio 100kn).
Ne navijam za Schiedel, već za optimalnu varijantu.

Renata, stavi si sve troškove, pluseve i minuseve na papir pa onda odluči koja je solucija isplatljivija.
Ako će taj dimnjak biti u upotrebi jednom godišnje ili nikada onda ti može proći i ova varijanta sa opekom.
__________________
... i ja nešto gradim!

Zadnje uređivanje Edgar : 29.06.2008. at 18:41.
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 16:49   #166
Zvon, Davor - hvala na konkretnim odgovorima! Nema dvojbe, Schiedel je izbor.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:32   #167
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
to ti stoji ako postavis dimnjak sred livade i prikopcas pec po tablicam mi je dimnjak fi 16 visine 6 metri dovoljan taman da mi izade na tavan i kaj sad
a drugo recimo danasnje peci na kruta goriva (sistem pirolize --uplinjavanja )
su jako ovisne o tocnim dimenzijama koje traze i to se ti vise na poudara sa tablicama koje su napisane
dimnjak je u pocetku rada ovisan o svojem vlastitom propuhu dok se na stvori prilikom kurenja termicka razlika a vreme dok se to ne stvori je uvjek kriticno ako ga je premalo i tome jos utjece vanjski faktor a to je vrtlozenje vjetrova oko krova onda imas veliki problem moje iskustvo govori da sve tablice koje su napisane do sad su u pravilu uvjek premale za donekle siguran rad
lako je resavat ako dimnjak vuce previse ali ako ne onda imas veliki problem
Logika! OK. Imaš kuću prizemnicu.
Svi oko tebe imaju dvokatnice.
Koliko visok dimnjak moraš imati na kući? Jel ovisi o susjedima ili kilovatima tvoje peći?
Da bi dimnjak, na ovim temperaturama, "povukao" - ja zapalim papir u njemu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:15   #168
a zakaj se nitko nije osvrnio na to da kamin i plastična stolarija ne idu zajedno ??
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:29   #169
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
a zakaj se nitko nije osvrnio na to da kamin i plastična stolarija ne idu zajedno ??
Dobro.
No, zašto bi se netko osvrnuo na taj detalj?
Pretpostavljamo da ljudi imaju normalnu stolariju u što ulazi i ALU i PVC stolarija i da imaju normalne izvođače radova.

Osobno s PVC stolarijom nisam imao apsolutno nikakvih problema ( nije kupljena u Pevecu niti na nekoj akciji) , a niti su mi radili nadrimajstori u kući.

PVC stolarija i kamin nemaju nikakve veze s Schiedel dimnjakom, a niti s bilo kojim drugim dimovodom zlato moje
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:02   #170
vid mihac, ak imaš pvc stolariju onda se podrazumjeva da ona brtvi 100%, Ak imaš šidl dimnajk na koji je priključena neka peć za centralno ili neki bojler onda je valjda to u nekoj nus prostoriji ili podrumu gdje možeš držati otvoren neki prozor

eee sad dolazimo do onoga zašto kamin i šidl ne idu skupa sa pvc stolarijom Ako želiš da ti kamin radi kak treba ( a tvoj nije radio iz tog razloga) onda ne smiješ imati hermetički zatvorenu prostoriju nego prostoriju u koju ulazi onoliko svježeg zraka koliko izađe na dimnjak Eee sad dolazimo do toga da ti onda ni ne treba pvc stolarija jer ak imaš kamin moraš držati jedan prozor otvoren eee sad dolazimo do toga da ti jesi imao kamin al nisi apsolvirao sve probleme koji su vezani uz njega a to te ne priječi da nam držiš predavanja

no ima rješenje i za te probleme al velika je to "nauka"
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:09   #171
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
eee sad dolazimo do onoga zašto kamin i šidl ne idu skupa sa pvc stolarijom Ako želiš da ti kamin radi kak treba ( a tvoj nije radio iz tog razloga) onda ne smiješ imati hermetički zatvorenu prostoriju nego prostoriju u koju ulazi onoliko svježeg zraka koliko izađe na dimnjak Eee sad dolazimo do toga da ti onda ni ne treba pvc stolarija jer ak imaš kamin moraš držati jedan prozor otvoren "
zato postoje PVC vrata sa reškima, i klapnama na donjem djelu....
to je kaj se tiče velike nauke......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:56   #172
odavno se ostavlja dovod zraka ispred ili ispod kamina znaci speljan je posebna cijev kroz koju moze doc potrebna kolicina zraka za normalno rad kamina
svaka loziona ili prostor gde je centralno ili plinski kombi bojler mora imat posebno izveden dovod zraka i to na nacin da se ga nemoze zatvorit ( osim kod fasadnih koji uzimaju zrak paralelno sa izlazom makar niti njih nemozes stavit kamo hoces )
danas je cilj da prozori dihtaju sto posto same rupe na pasticnoj stolariji su prdvidene za ocjedivanje kondenza koji se tvori na staklima
a samo prezracivanje prostora bi bilo najbolje imat izvedeno preko centralnog sistema prezracivanja u kombinaciji sa reprekutorom gde se moze iskoristit dio topline koja bi inace izasla u nepovrat
sve u svemu plasticna stolarija i dimnjaci nemaju veze jedno sa drugim
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 21:35   #173
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
vid mihac, ak imaš pvc stolariju onda se podrazumjeva da ona brtvi 100%, Ak imaš šidl dimnajk na koji je priključena neka peć za centralno ili neki bojler onda je valjda to u nekoj nus prostoriji ili podrumu gdje možeš držati otvoren neki prozor

eee sad dolazimo do onoga zašto kamin i šidl ne idu skupa sa pvc stolarijom Ako želiš da ti kamin radi kak treba ( a tvoj nije radio iz tog razloga) onda ne smiješ imati hermetički zatvorenu prostoriju nego prostoriju u koju ulazi onoliko svježeg zraka koliko izađe na dimnjak Eee sad dolazimo do toga da ti onda ni ne treba pvc stolarija jer ak imaš kamin moraš držati jedan prozor otvoren eee sad dolazimo do toga da ti jesi imao kamin al nisi apsolvirao sve probleme koji su vezani uz njega a to te ne priječi da nam držiš predavanja

no ima rješenje i za te probleme al velika je to "nauka"
Ajde sad molim te provjeri što sam napisao u postu https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...0&postcount=39 i zašto mi nije radio kamin kako treba, to je prvo, a druga je stvar da se kod mene ne igraju majstori,a niti nadrimajstori i da mi je stara kuća imala i zbog same pečnice u kuhinji revizioni otvor i izmjenjivač zraka, pa s tim nema veze PVC stolarija.

Druga stvar je da kamin ima sam po sebi dovod svježeg zraka iz vana da nebi trošio kisik u prostoriji, pa opet to nema veze s navedenim dimnjakom.

Molim te da obratiš pažnju na zaboldano i na koga se to uopće odnosi.
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 06:06   #174
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
odavno se ostavlja dovod zraka ispred ili ispod kamina znaci speljan je posebna cijev kroz koju moze doc potrebna kolicina zraka za normalno rad kamina

sve u svemu plasticna stolarija i dimnjaci nemaju veze jedno sa drugim
točnoooooo i taj posebni dovod zrak se radi od momenta kada je počela da se ugrađuje hermeto stolarija i kako onda nema veze jedno sa drugim ?
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 06:29   #175
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
točnoooooo i taj posebni dovod zrak se radi od momenta kada je počela da se ugrađuje hermeto stolarija i kako onda nema veze jedno sa drugim ?
nije istina dovod zraka i se potrazuje i predpisuje odavno mislim da taj zakon datira jos od 60 tih godina zakon koji je bio u jugi je bio kopija zakona koji je u njemackoj a mislim da je taj jos uvjek na snazi
a to sto kod nas izmisljamo toplu vodu i radimo kako nam pase po sistemu da sve prilagodimo je druga prica
trend izgradnje nizkoenergetskih kuca je samo dodatno potvrdio potrebu za pridrzavanjem toga
a sto se tice kvalite dihtanja stolarije kvalitetna drvena stolarija je cak bolja i skuplja od plasticne
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 07:41   #176
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
...
a sto se tice kvalite dihtanja stolarije kvalitetna drvena stolarija je cak bolja i skuplja od plasticne
... a još i diše, te nema kondenzacije na zidovima
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 08:08   #177
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
nije istina dovod zraka i se potrazuje i predpisuje odavno mislim da taj zakon datira jos od 60 tih godina
poseban dovod zraka(zakonom propisano) za čega, za kamine po kućama i to još 60 tih ?' Ne vjerujem jer nema nikakove razlike između kamina (koje onda nitko imao nije) i ostalih peći na kruta goriva

Ovdje nije riječ o kotlovnicama nego o kaminima u dnevnom boravku, no možda i jesi u prvu al nešto se ne sjećam da su do naših kaljevih peći bile postavljene neke cevke za zrak izvana

kad malo bolje razmislim , dovod svježeg zraka izvana, počeli su proizvođači da ugrađuju onog momenta kad su skorojevići počeli kamine da postavljaju u neke špajze od 20 m 2 Kad je dnevi boravak 300 m2 i visine 4 m onda nema veze

da ne zaboravim, drito zrak u kamin izvana je "ćuška govnetu" glede atmosfere i ugođaja Mora piriti na sve strane i ispod vrata i ispod prozora, ko u pećini

a najveći zločin je staviti neka staklena vrata , hebate ko da jedeš kremšnitu al kroz izlog

Zadnje uređivanje uplakani : 01.07.2008. at 10:33.
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 15:26   #178
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
......kad malo bolje razmislim , dovod svježeg zraka izvana, počeli su proizvođači da ugrađuju onog momenta kad su skorojevići počeli kamine da postavljaju u neke špajze od 20 m 2 Kad je dnevi boravak 300 m2 i visine 4 m onda nema veze
ne znam da li možeš ikako objasniti ovo što si gore napisao i kakve to uopće ima veze s navedenim dimnjakom u temi ??
Molim decidiraj navedeno t5ko su ti skorojevići, kakve su to špajze i čiji su to dnevni boravci po 300 kvadrata s 4m visine i kako to utiće na cijenu navedenog dimnjaka po dužnom metru

Stvarno te ne razumijem i čitam tvoje postove i po 10-ak puta, ali iz napisanog ne zaključujem apsolutno ništa osim sitnog provokatisanja i spamanja cijele teme.
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 16:08   #179
u najboljem filmu svih vremena "građanin kane" (sniman prem stvarnom liku i magnatu) mogli smo vrlo lijepo vidjeti kako izgleda dnevni boravak od 300 m2(čak i više) i kako izgleda jedan pravi kamin Svi vi koji u nekoliko kvadrata ubacite neke kvazi kamine sa staklenim vratima samo pokušavate glumatati gospodu i neke bogatune.

najbolji primjer ti je postavljač teme koji bi kamin al ga hebe cijena od nekih par tisuća kuna, kićeraj je kuljljlj

a i ti si tu negdje sa staklenim vratima na kaminu
uplakani is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.07.2008., 20:53   #180
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
.....Svi vi koji u nekoliko kvadrata ubacite neke kvazi kamine sa staklenim vratima samo pokušavate glumatati gospodu i neke bogatune.

najbolji primjer ti je postavljač teme koji bi kamin al ga hebe cijena od nekih par tisuća kuna, kićeraj je kuljljlj

a i ti si tu negdje sa staklenim vratima na kaminu
Ipak bih ti priložio sliku glumatanja i kamina sa staklenim vratima http://www.postimage.org/image.php?v=PqFNoKA , a kao što vidimo postoje i otvori za dotok svježeg zraka.
Vatrostalno staklo (kaljeno staklo) postoji zato da slučajno iskra ne frcne na tepih ili parket.
Kamin je oko 20-ak tisuća kuna.

btw:
Molim moderatora da zbog ovog posta koji nema veze s temom (ako ga smatra trolanjem ili spamom), ali je direktan odgovor u vezi s PVC stolarijom, odzračivanjem, dotokom zraka i velikom naukom, meni dodijeli karton, opomenu ili što sam več zaslužio ako nije u skladu s temom. Hvala...
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.