Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 00:53   #2481
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Ja bi rađe dobio 200 relativno laganih u glavu nego high kick koji te onesvijesti kao da te vlak pogodio. Pa nakon toga ground & pound 3-4 puta na podu. Iskreno rečeno, uopće mi nije jasno kako se čovjek nakon toga pridigne ?


S čime to imaju problemi igrača NFL-a ? Sa glavom ?!
Dosta je tu faktora. Prehrana, nacin zivota, genetika, nacin na koji amortiziras udarce, debljina lubanje itd. itd. Ali da, boks je mnogo brutalniji sto se samih posljedica tice nego sto je to MMA. Prvo, to je zato sto u MMA cak i na treningu ne mozes biti fokusiran samo na boks, tako da radis sve ostalo sto ti treba dok u boksu samo boksas i primas puno udaraca u glavu. To su sve mini-traume koje ostavljaju dugorocne posljedice.

Jedan od problema s boksom je taj sto se mnogo puta desi da boksaci imaju tokom meca vise standing eight countova. Drugim rijecima, budu u knockdownu i nakon brojanja se mec nastavlja te tako osamuceni primaju svjeze udarce + ponekad ih primaju jos 7-8 rundi poslije toga, ili cak cijeli mec(ako je knockdown bio u prvoj rundi).

S americkim nogometom je problem u tome sto ta kaciga daje igracima iluziju da su sigurni, a nisu. Zaletavaju se jedan u drugog kao bolesnici u punoj brzini, a svi odreda su na steroidima i tko zna cemu i trauma se desi, bez obzira na kacigu. Moras uzeti u obzir da su mnogi od tih ljudi preko 100 kg a trce otprilike oko 11 sekundi na 100 metara. Zamisli koja je to silina udarca i sto glava trpi kad se zalete jedan u drugog u punom sprintu vise puta po tekmi.

Ima genetskih freakova poput Chuvala koji je primio mnogo udaraca u glavu u najjacoj boksackoj(teskaskoj) eri u povijesti i nikad nije bio u knockdownu i eto sad na pragu osamdesete je jos uvijek vrlo elokventan, ima odlicno pamcenje itd. Kao sto sam rekao, on je iznimka i ogromna vecina ljudi nema takvu genetiku. Dugorocno gledano, MMA ostavlja puno manje posljedice i vrlo vjerojatno je da ce se to prije desiti boksacima nego MMA borcima. Naravno, to ne znaci da neki MMA borci nece imati posljedica, ali govorim u prosjeku.
Matador9 is offline  
Old 07.05.2015., 01:09   #2482
Quote:
Galaktik kaže: Pogledaj post
Kažu da Floyd ne podnosi "neke" članove Filipinčevog stručnog teama. A sad, koliko je istine u tome - ne znam. Manny koji je tukao Cotta i prije toga je bio puno,puno opasniji protivnik nego ovaj danas.

Većina prvaka namješta protivnike sebi po mjeri, no ponekad moraju braniti naslove i protiv onih koji ne žele.
Cuj, ovo je razlog zasto je ovaj boks karina od sporta. Pazi ti, oni si mogu birat protivnike, birat vrijeme, mjesto, ako im ne pase ne moraju... zamisli neki drugi sport u kojem sudionici imaju takve privilegije.
Eric Delko is offline  
Old 07.05.2015., 01:37   #2483
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Cuj, ovo je razlog zasto je ovaj boks karina od sporta. Pazi ti, oni si mogu birat protivnike, birat vrijeme, mjesto, ako im ne pase ne moraju... zamisli neki drugi sport u kojem sudionici imaju takve privilegije.
Jebiga, boks je dio americke kulture i mnogo ljudi je spremno kupiti ppv ili otici gledati neki event. Da se razumijemo, 80% tih ljudi nema pojma o finesama sporta i ajmo rec da su neki ekvivalent pijanih balkanaca koji u birtiji urlaju na nogometase kako su trebali dodati itd., ali ti ljudi novcem hrane taj cijeli show. Cim se u necem vrti takva lova, znas da ce biti korupcije. Ima previse tih organizacija i naravno da prvak ima posebne uvjete i moze prakticki birati protivnike, jer im donosi pare. Koliko su na papiru, a koliko u stvarnosti te organizacije sankcionirane od strane raznih komisija, tko zna.
Matador9 is offline  
Old 07.05.2015., 14:25   #2484
Quote:
Matador9 kaže: Pogledaj post
Dosta je tu faktora. Prehrana, nacin zivota, genetika, nacin na koji amortiziras udarce, debljina lubanje itd. itd. Ali da, boks je mnogo brutalniji sto se samih posljedica tice nego sto je to MMA. Prvo, to je zato sto u MMA cak i na treningu ne mozes biti fokusiran samo na boks, tako da radis sve ostalo sto ti treba dok u boksu samo boksas i primas puno udaraca u glavu. To su sve mini-traume koje ostavljaju dugorocne posljedice.

Jedan od problema s boksom je taj sto se mnogo puta desi da boksaci imaju tokom meca vise standing eight countova. Drugim rijecima, budu u knockdownu i nakon brojanja se mec nastavlja te tako osamuceni primaju svjeze udarce + ponekad ih primaju jos 7-8 rundi poslije toga, ili cak cijeli mec(ako je knockdown bio u prvoj rundi).

S americkim nogometom je problem u tome sto ta kaciga daje igracima iluziju da su sigurni, a nisu. Zaletavaju se jedan u drugog kao bolesnici u punoj brzini, a svi odreda su na steroidima i tko zna cemu i trauma se desi, bez obzira na kacigu. Moras uzeti u obzir da su mnogi od tih ljudi preko 100 kg a trce otprilike oko 11 sekundi na 100 metara. Zamisli koja je to silina udarca i sto glava trpi kad se zalete jedan u drugog u punom sprintu vise puta po tekmi.

Ima genetskih freakova poput Chuvala koji je primio mnogo udaraca u glavu u najjacoj boksackoj(teskaskoj) eri u povijesti i nikad nije bio u knockdownu i eto sad na pragu osamdesete je jos uvijek vrlo elokventan, ima odlicno pamcenje itd. Kao sto sam rekao, on je iznimka i ogromna vecina ljudi nema takvu genetiku. Dugorocno gledano, MMA ostavlja puno manje posljedice i vrlo vjerojatno je da ce se to prije desiti boksacima nego MMA borcima. Naravno, to ne znaci da neki MMA borci nece imati posljedica, ali govorim u prosjeku.
Galaktik is offline  
Old 09.05.2015., 11:29   #2485
Da ne bismo pisali samo jednom u stoljeću kada je 'meč stoljeća', danas-sutra Canelo ide na Kirklanda, a Felix Sturm na Chudinova.

Što vam se čini, hoće li to biti gledljivo i kako će završiti
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 10.05.2015., 12:01   #2486
Je li gledao tko sinoć Joshuu kontra onog Zambana? Na trenutke je bilo teško gledati potpuno nemoćnog i izgubljenog Brazilca kako ne može izbjeći niti jedan Joshuin udarac. Nokaut je bio posebna priča, filmski

12. borba, 12. KO za olimpijskog šampiona
aerossi is offline  
Old 10.05.2015., 14:27   #2487
Quote:
aerossi kaže: Pogledaj post
Je li gledao tko sinoć Joshuu kontra onog Zambana? Na trenutke je bilo teško gledati potpuno nemoćnog i izgubljenog Brazilca kako ne može izbjeći niti jedan Joshuin udarac. Nokaut je bio posebna priča, filmski

12. borba, 12. KO za olimpijskog šampiona
Da vidio sam...vrlo impresivno, ali to nije protivnik po mjeri za njega. Definitivno je veliki potencijal, ali već u sljedećoj borbi imat će puno ozbiljnijeg protivnika, pa ćemo vidjeti.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 12.05.2015., 19:41   #2488
poooz. Očekivano Canelo protiv Kirklanda,iskreno,nisam očekivao nokaut već u 3-oj rundi,mislio sam negdje 8,9 runda.
Sturmov poraz me nije iznenadio,već 4 meča je nažalost bez pobjede,Chiudinov je bio prejak,čak po meni,suci su bili blagi
prema STURMU,pa je bila podijeljena odluka...ja sam bodovao 7-5 (115-113).
Joshua? Impresivno,ali to su niže klase protivnika,moraju mu malo dignuti score.
Tako su dizali(prije 15-ak godina.) ogromnog Michaela Granta u teškoj,pa kad mu je LENOX zapaprio,to je bilo brutalno.
Hopking nešto proziva karla Frocha,kojega je prije godinu dana prozivao i naš sada U MIROVINI Stjepan Božić.
Stipe je izjavljivao da želi FROCHA.
WTF?
pooooz svima. do slijedečeg boksačkog "spektakla"....
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 13.05.2015., 17:57   #2489
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
poooz. Očekivano Canelo protiv Kirklanda,iskreno,nisam očekivao nokaut već u 3-oj rundi,mislio sam negdje 8,9 runda.
Preotvorena je borba bila, obojica su udarači ali Canelo je raznovrsniji i brži na rukama, ubio ga je aperkatima..

Quote:
Sturmov poraz me nije iznenadio,već 4 meča je nažalost bez pobjede,Chiudinov je bio prejak,čak po meni,suci su bili blagi
prema STURMU,pa je bila podijeljena odluka...ja sam bodovao 7-5 (115-113).
Da, ja isto 7-5, ali me zbunjuju naši boksači i njihovo bodovanje, najprije Božić, sada Sep..ne znam.

Meni je očito bilo da je Chudinov pobijedio, Sep je dovodio u pitanje intenzitet njegovih udaraca, ali toga nema u pravilima...pogađao ga je čisto i dosta više, to što su to lagani udarci nema nikakve veze.


Quote:
Joshua? Impresivno,ali to su niže klase protivnika,moraju mu malo dignuti score.
Da, vidjet ćemo već krajem mjeseca kako će biti protiv ozbiljnijeg protivnika, iako moram priznati da mi on djeluje baš jako perspektivno.


Quote:
Hopking nešto proziva karla Frocha,kojega je prije godinu dana prozivao i naš sada U MIROVINI Stjepan Božić.
Stipe je izjavljivao da želi FROCHA.
WTF?
Stipe i Froch i to nakon što se DeGale poigrao s Božićem kao da nema nikoga...ljudi jednostavno nemaju granica...Božić neće moći protiv Frocha ni nakon što ovaj bude 10 godina u mirovini.

Pod dojmom 'borbe stoljeća' traži se još jedan super meč, pa su počele želje za još jednu super-borbu...Canelo protiv Golovkina. Uvjeren sam da će ti pregovori potrajati
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 23.05.2015., 08:06   #2490
Povetkin razbio juče Pereza u Moskvi u prvoj rundi i obranio WBC silver naslov.

Od Borbe Kličko - Wilder možda čak i neće biti ništa. jer Wilder gubi vrijeme sa borcima 3. klase, kao što je Molina, a ne vjerujem, da će on preko Povetkina..
PatriotSLO is offline  
Old 11.06.2015., 10:38   #2491
U subotu ima Crnogorac Zlatičanin fajt u Americi protiv Ukrajinaca Redkacha. Pobjednik bi trebao dobit šansu za svijetskog prvaka u lahkoj.
PatriotSLO is offline  
Old 15.08.2015., 20:06   #2492
http://gol.dnevnik.hr/clanak/mma/sja...---396456.html

nitko ni da spomene ovo,sad rekli na dnevniku da je finale uskoro
ramos_4 is offline  
Old 15.08.2015., 21:43   #2493
http://direktno.hr/en/2014/sport/224...ski-prvak!.htm

prvak je !
ramos_4 is offline  
Old 15.08.2015., 23:42   #2494
Čestitke Hrgoviću.

Čestitke i HRT-u na još jednoj ogromnoj sramoti.
Sve što su uspjeli napraviti je : Hrgović - telefonom iz Samokova
Dajte se samoubijte već jednom.
cave troll is offline  
Old 16.08.2015., 00:00   #2495
Bravo, Hrga, bravo!
mitch is offline  
Old 16.08.2015., 09:48   #2496
https://www.youtube.com/watch?v=VpDpYb0MP_A

evo snimke
ramos_4 is offline  
Old 16.08.2015., 19:07   #2497
ovi na HRT-u nisu baš normalni... kažu kako to nije uspjelo ni Željku Mavroviću, a Mavrović je bio višestruki europski prvak i to profesionalno, a ne amaterski. Nevjerojatno!

čestitke F. Hrgoviću naravno.
Alfa157 is offline  
Old 17.08.2015., 00:20   #2498
Kakve veze ima profesionalna EBU titula sa titulom amaterskog prvaka Evrope?
Amaterski prvak Evrope znači da si najbolji amaterski boksač Evrope, što Mavrović nikad nije bio.
Na HRT- u su sve dobro rekli.
cave troll is offline  
Old 17.08.2015., 02:16   #2499
Kakva je uopće konkurencija Hrgoviću? Slušao sam Engleze koji su uvjereni da je neki Joyce bolji od Hrgovića i da će ga dobit na SP-u. Ne pratim baš amaterski boks, pa me čisto zanima... Jel još onaj Talijan boksa?
Tuvix is offline  
Old 17.08.2015., 08:07   #2500
Cammarelle se povukao.
cave troll is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.