Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 11:36   #41
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Hreljin je mjesto, a to gore je gradina Hreljin, baš kao što i Zagreb ima Medvedgrad, a Samobor stari grad. Taj toranj je ostatak crkve sv. Jurja.
Stalno šetam po njemu, a samo za Dacha21, ima gore internet, jer ja svuda nosim laptop i "krilca" tj. GPRS/3G PCMCIA Web'n'walk karticu pa sam probao i na gradini Hreljin.
Inače gradina ima i malo vidljive ostatke bunkera svuda uokolo podnožja vanjskih zidina jer je tu blizu bila granica NDH i Italije. Jest, srušeni su, ali ako se spustite oko zidina naći ćete zidove od armiranog betona.

Sve u svemu, nije baš Pripjat.

A općenito taj vinodolski kraj propada. Ljudi imaju automobile, voze se glavnim cestama. Sve drugo zarasta u korov. Postoji gomila napuštenih cesta, osobito onih kroz prezide. Postoje napuštena groblja, na primjer ono u šumi iznad Bakarca, tamo prema onoj maloj crkvici iza Turinovog sela. Imam fotke, pa ću jednom uploadati.
Moje mišljenje: nisu baš osobito zainteresirani za svoj kraj, ne vole to mjesto gdje žive, pa ih baš briga za sve.
Recimo, najljepše mjesto koje je meni poznato je udolina gdje se sa ceste ide prema gradini Hreljin. Ima nekoliko zidanih kružnih pojilišta, što su zapravo izvori. U jedno je netko bacio zlatne i one crne ribice i sad tamo uredno žive , tuste i zadovoljne. Još nikad nisam vidio tako debele zlatne ribice). Lijepo mjesto, ali za to nitko i ne mari. No zato se uredno bacaju veš mašine i frižideri.
Čovac,meni je nona na Hreljinu,i znam špto je gradina i i ostalo.
A za Vinodol imaš potpuno pravo.
I nije mi jasno ,gdje su ta pojilišta...Znam da postoje tri ispod Gradine i da su krcata zlatnih ribica.
Groblje iz crkve sv. trojice je staro Hreljinsko groblje.Zamisli nisiti mrtvaca sa Hreljina u Bakrac.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:01   #42
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Groblje iz crkve sv. trojice je staro Hreljinsko groblje.Zamisli nisiti mrtvaca sa Hreljina u Bakrac.
Zašto? Pa postoji staza. Jest, malo je poznata, ali postoji. Čak postoji i skrivena cesta koja se više ne koristi i zarasla je. Nekada su njome išla kola. Počinje od starog igrališta. Nitko više ne zna za nju, jer ju je odnijela dijelom voda, pa su zazidali prilaz do nje sa donje strane.

Ima staza koliko voliš, i meni je baš zakon tražiti ih.
Što se pojilišta tiče, tamo raste prekrasna trava. Ima puno vode, ima čak i sunca, ali je sve zaklonjeno šumom. Potpuno netipično za taj krševiti kraj.
Odmah iznad natpisa za motoristički kafić u Križišću.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 14:24   #43
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Dobro, za Pripjat blizu NE Černobil sam znao - to je najveći primjer na svijetu i zbilja je spooky. Samo šteta što je radioaktivan, ali da nije...

Od kada je izašla Call of Duty 4, Modern Warfare, slika ovog luna parka postala je svima prepoznatljiva:
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 17:50   #44
Ovo će na kraju bit još jedna tema Uklete kuće diljem naše
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 19:06   #45
ja u potpisu imam datum jedne od najvećih katastrofa našeg vremena i onda ne ostavim ni jedan komentar.
svašta!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:02   #46
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ovo će na kraju bit još jedna tema Uklete kuće diljem naše
Nadam se
...Anchy... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:45   #47
ovdje ima dosta o tomehttp://weburbanist.com/category/abandonments/
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:23   #48
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Izvrstan link, hvala!!!
__________________
Only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way more cool and can kick your ass.
Sunshine007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:58   #49
Tako što kod nas nebi moglo ni opstati kad bi se ovi naši "cigoši" dočepali toga prvo bi zeljezo počupali pa bi počeli i cigle
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 16:00   #50
50 thousand people used to live in this city...now it's a ghost town"
COD4...

u igri COD4 ghost city je grad nakon nuklearke, u kojem se skupljaju teroristi, i divlji psi
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Dark_knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 16:04   #51
Quote:
~loo~ kaže: Pogledaj post
Tako što kod nas nebi moglo ni opstati kad bi se ovi naši "cigoši" dočepali toga prvo bi zeljezo počupali pa bi počeli i cigle
Bog nek mi oprosti,ali između njih i željeza ni radiacija nebi stala.njima bi černobil bio raj.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:52   #52
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Zašto? Pa postoji staza. Jest, malo je poznata, ali postoji. Čak postoji i skrivena cesta koja se više ne koristi i zarasla je. Nekada su njome išla kola. Počinje od starog igrališta. Nitko više ne zna za nju, jer ju je odnijela dijelom voda, pa su zazidali prilaz do nje sa donje strane.

Ima staza koliko voliš, i meni je baš zakon tražiti ih.
Što se pojilišta tiče, tamo raste prekrasna trava. Ima puno vode, ima čak i sunca, ali je sve zaklonjeno šumom. Potpuno netipično za taj krševiti kraj.
Odmah iznad natpisa za motoristički kafić u Križišću.

E da ti kažem taj predio gdje je natpis ti se Galarija a mjesto gdje je zid s reklamom ti se zove Mostić.
Znam za stazu pardon cestu kod starog igrališta,stari me natjerao da idemo pješke noni a bilo je zima.Strašno.Nije duga ali je strmastaza,naravno
A znaš li za put koji izlazi u onom zavoju prije sv.trojice?Dobro se vidi od tunela jer je omeđen s dvije pozamašne gromače.Sve mi se čini da je to bio prvi put prema Bakracu.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:31   #53
na weburbanistu ima genijalnih lokacija: http://weburbanist.com/category/abandonments/


al nekak mislim da je tema fulala podforum

edit: nisam skužio K-paxa
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:50   #54
Quote:
Dark_knight kaže: Pogledaj post
50 thousand people used to live in this city...now it's a ghost town"
COD4...

u igri COD4 ghost city je grad nakon nuklearke, u kojem se skupljaju teroristi, i divlji psi

U COD4 ghost city je Pripyat, i zaista je vjerna rekonstrukcija stvarnog Pripyata. Vrlo su vjerno napravili onaj luna park (svaki kiosk je na pravom mjestu, svako brdo, a čak i onaj vrtuljak, ili kako se to već zove na hrvatskom, je identičan. Tamo gdje tri psa jedu mrtvog vojnika, stvarno je bazen "Azur" u kojemu su nekada djeca učila plivati i koji je bio jako lijep 1986.


Hotel "Polisja" iz kojega snajperom vrebaju na terorista Imrana Zakaeva, je također odlično rekonstruiran, kao i neke stambene zgrade.
Čak i područje Crvene šume, gdje je visoka trava i groblje tenkova i drugih vozila je realno rekonstruirano (osim što fale i vatrogasna vozila, koja su sudjelovala u gašenju požara u Černobilu). Pripyat je praktički grad uz elektranu Černobil, samo 5 km udaljen od reaktora, i u njemu je živjelo 50 000 ljudi koji su uglavnom bili radnici elektrane ili radili na njezinoj gradnji i održavanju. Sam grad je nastao kada i elektrana.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 14:06   #55
zbilja je vjerno.
pripyat je zanimljiv zato sto daje odgovor na pitanje koliko bi trajali materijalni ostaci nase civilizacije ako nas zadesi neka kataklizma.
koliko sam skuzio-ne dugo.
zgrade u pripyatu naveliko propadaju- voda se slijeva kroz ostecena krovista i prozore te sve truli i raspada se.
mladoliki sob is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:30   #56
Pripjat nisu samo zgrade. Najstrašnije od svega je kad se sjetim prizora iz tamošnjih dječjih vrtića (bilo ih je ukupno 15), onih igračaka u raspadnutom stanju i slika djece koja su tamo boravila, a još mi je gore kad se sjetim da kad se dogodio Černobil, 1986, da sam tada išao u vrtić, dakle imao sam 5 godina. Jednostavo, užas.
Kažu da slika govori 1000 riječi, pa pogledajte ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=lleQPaALSLo
Rudolf T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:39   #57
Tema napuštenih gradova me već duže vrijeme okupira i pravi mi je gušt pogledati fotke i pročitati priču o nastanku i propasti grada.

Kao što je već i ranije napisano, Weburbanist ima zanimljivu i relativno veliku kolekciju napuštenih gradova, međutim na webu ima još dosta zanimljivih stranica sa tom tematikom. npr. Kiddofspeed je cura koja je motorom obišla Černobil i poprilično detaljno sve dokumentirala (slikom i tekstom).

Ovo su meni najzanimljiviji mrtvi gradovi koje sam surfajući webom uspio prikupiti:

Bodie, California, USA
Centralia, Pennsylvania, USA
Ruby, Arizona, USA
Gary, Indiana, USA
Times Beach, Missouri, USA
San Zhi, Taiwan
Katoli World, Taiwan
Tyneham, Great Britain
Varosha, Cyprus
Balestrino, Italy
Craco, Italy
Wittenoom, Australia
Yashima, Japan
Gunkanjima, Japan
Pripyat, Ukraine
Promyshlennyi, Russia
Tere-Hole, Russia
Kadykchan, Russia
Agdam, Azerbaijan
Humberstone, Chile
Kolmanskop, Namibia
Oradour-sur-Glane, France
Kowloon Walled City, Hong Kong, China
Mandu, India
Klomino, Poland
Pyramiden, Norway
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.