Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2007., 20:07   #41
Mislila sam da je potrebno dosta vode dok se ne uhvati, a kasnije više ne treba. Koje te voće zanima?
Zanima li koga neko neobičnije voće?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:47   #42
Ne zalijevaj ga svaki dan, nikako! Istrunut će mu korjen, uništit ćeš jadnu biljku! Tek kad vidiš da je zemlja zasušila na površini, onda zalij! U ovo doba godine čak i kad je na površini suha, zemlja je već na 10-tak cm ispod površine dovoljno vlažna (jer nema visokih temperatura ni isparavanja).
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 19:00   #43
Nisam ni ja mislila sada svaki dan! Kod mene je najgora suša krajem proljeća i početkom ljeta (kad mene tamo nema), pa mislim da je to razdoblje najgore, a kada živiš kraj svoga limuna sve je lakše.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 19:10   #44
Mini naranče

Lijepo molim za savjet. Kupio sam mini narančino drvce u telgi pa me zanima kako ga održavati? Svjetlo, zalijevanje i tako to. Hvala.
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 13:05   #45
A odakle ti? I mene zanima. Zalijevaj tek kada se zemlja prosuši, ali nemoj pustiti da postane presuho da ti se ne naseli opaki crveni pauk.
Stavi na mjesto sa puno svjetla i ako imaš sunca, ako ti sad ne miruje (ako ima cvjetiće, naranče) onda može normalno biti na toplijem, a ako miruje prezimljuje u hladnijoj negrijanoj prostoriji. A nakon 15.5. ju možeš držati na suncu na balkonu. Postoji specijalno tekuće gnojivo za agrume (npr u Bauhausu).
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:47   #46
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
A odakle ti? I mene zanima. Zalijevaj tek kada se zemlja prosuši, ali nemoj pustiti da postane presuho da ti se ne naseli opaki crveni pauk.
Stavi na mjesto sa puno svjetla i ako imaš sunca, ako ti sad ne miruje (ako ima cvjetiće, naranče) onda može normalno biti na toplijem, a ako miruje prezimljuje u hladnijoj negrijanoj prostoriji. A nakon 15.5. ju možeš držati na suncu na balkonu. Postoji specijalno tekuće gnojivo za agrume (npr u Bauhausu).
Kupio u mbm, lučko. Ima male narančice po sebi,neke su već zrele narančaste, neke su još male zelene.izgleda baš cool.
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:50   #47
Koja cijena
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:27   #48
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Koja cijena
joj, ne znam dal je skupo, nije bilo cijene a kad sam došao do blagajne sa ženom bilo me sram vratit .ma samo 190,00 kn.al mislim, baš je super.
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 18:13   #49
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
A odakle ti? I mene zanima. Zalijevaj tek kada se zemlja prosuši, ali nemoj pustiti da postane presuho da ti se ne naseli opaki crveni pauk.
Stavi na mjesto sa puno svjetla i ako imaš sunca, ako ti sad ne miruje (ako ima cvjetiće, naranče) onda može normalno biti na toplijem, a ako miruje prezimljuje u hladnijoj negrijanoj prostoriji. A nakon 15.5. ju možeš držati na suncu na balkonu. Postoji specijalno tekuće gnojivo za agrume (npr u Bauhausu).

opaki crveni pauk :zbunjen: objasni još malo
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:35   #50
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
opaki crveni pauk :zbunjen: objasni još malo
Crveni pauk je nametnik koji se nalazi na donjoj strani lista. List zbog njega počinje imati bijele sitne pjege, oštećenja. On stvara jedva vidljivu mrežu oko lista po kojoj mali pauci (to su sitne crvene točkice) jure. Sa sigurnošću znaš da ti je nametnik pauk ako, kad prođeš rukom po listu, na ruci ostane crvenkasti trag. Grozni su, teško ih uništiti, a nastaju najčešće zbog suhog zraka.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:39   #51
Quote:
kiko riko kaže: Pogledaj post
Kupio u mbm, lučko. Ima male narančice po sebi,neke su već zrele narančaste, neke su još male zelene.izgleda baš cool.
A koje su veličine narančice? Možda je kumkvat? Obožavam naranče i sve slično!
Je skupo, ali nije čudno kad ima voće na sebi, ja bih sigurno isto kupila da sam našla... Moram hodočastiti u mbm. Uživaj!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:45   #52
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
A koje su veličine narančice? Možda je kumkvat? Obožavam naranče i sve slično!
Je skupo, ali nije čudno kad ima voće na sebi, ja bih sigurno isto kupila da sam našla... Moram hodočastiti u mbm. Uživaj!

Najveća je kao oni mali paradajzići, ostale su manje.i nemaju još ništ crvenih točkica na lišću.A šta je kumkvat?????
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:59   #53
Sad ću ti ga nać na internetu, pa stavim link. Kruškastog je oblika, vrsta agruma s jestivom korom.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 20:03   #54
http://http://www.floridata.com/ref/F/fort_mar.cfm
Evo ga, ja sam viđala i kruškolikije.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 17:29   #55
kumkvat se ja mislim još naziva i divlja mandarina. zna ih biti u Konzumu za kupiti (plodova) i skupi su ko vrag.
ak koga zanima, ja sam mini naranču (a možda je i kumkvat) vidio u Pevcu za kupit
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 17:34   #56
A znaš li možda pošto? Ja sam inspirirana ovom temom danas kupila malo kumkvata na dolcu za par kuna.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:15   #57
40-50 kn/kg
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 22:50   #58
Mislila sam u pevecu, biljka pošto je.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 03:05   #59
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Crveni pauk je nametnik koji se nalazi na donjoj strani lista. List zbog njega počinje imati bijele sitne pjege, oštećenja. On stvara jedva vidljivu mrežu oko lista po kojoj mali pauci (to su sitne crvene točkice) jure. Sa sigurnošću znaš da ti je nametnik pauk ako, kad prođeš rukom po listu, na ruci ostane crvenkasti trag. Grozni su, teško ih uništiti, a nastaju najčešće zbog suhog zraka.
Ne slušaj svakoga uništavaju se bez problema i sa jednim prskanjem
Ekološki prihvatljivo Bijelo ili Crveno ulje 2-3 prskanja u svim fazam sada se preventivno prska
Invaziju crvenog pauka prvo srestvo neron pa dalje sa jačim srestvima
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 08:29   #60
Kakvo je to ulje i gdje bi se moglo kupiti? Ja sam probala više puta sa sredstvima koja su mi preporučili, ali mi nije pomoglo. Jel istina da je najbolje zatvoriti u plastičnu vrečicu na neko vrijeme? A šte preporučaš za štitastog moljca? On i pauk su mi česti stanovnici. Nadam se da ih neću skoro vidjeti.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.